images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж

Заокруглення копійок у фіскальному звітному чеку

Вівторок, 24 липня 2018, 06:33

Відповідно до п. 5 розділу І Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Таким чином, суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

- після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки «Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка»;

- в рядку 8 фіскального чеку «СУМА» зазначати «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення». Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та Х-звіту відповідно до пп. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 №199, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

Наприклад:

Заокруглення до збільшення:

Загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 49 коп., тоді у рядку «надбавка» вказується – 1 коп., а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 грн. 50 коп.

Заокруглення до зменшення:

Якщо загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 44 коп., тоді у рядку «знижка» вказується – 4 коп., а у рядку «СУМА» зазначається «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення» – 35 грн. 40 коп.

До підсумку розрахункових операцій z-звіту та х-звіту потрапляє «Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення», у наведених прикладах відповідно 35 грн. 50 коп. та 35 грн. 40 коп.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10, 43-46-46.


Тернопільська ОДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області 

Мешканці Тернопільщини пенсії отримають своєчасно

Понеділок, 23 липня 2018, 08:23

Проблем із виплатою пенсії в області у липні поточного року не буде. Про це звітують у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

«Фінансування та виплата пенсій відбувається у термін не пізніше 25 числа, через поштові відділення та установи банків. Станом на 20 липня 2018 року на виплату пенсій спрямовано 400,5 млн. грн. Виплату пенсійних виплат проведено на 70 % місячної потреби», — інформують у вказаному управлінні.


oda.te.gov.ua

 

У Тернопільському зоокутку оселилося сім нових тварин

Понеділок, 23 липня 2018, 08:21

До тернопільського зоокутка в гідропарку «Топільче», у якому наразі мешкає близько 60-ти звірів, днями привезли сім нових тварин, серед яких пара буйволів, пара лам, 2 яки та шотландська корова.

Зі слів керуючого парком «Топільче» Юрія Бойка, наразі тварини знаходяться на 21-денному карантині, протягом якого вони живуть в окремих вольєрах та адаптуються до нових умов проживання. Усі тварини добре пристосовані до місцевого клімату, зокрема і до дощових та снігових погодних умов, проте, на випадок негоди, для них буде зведено спеціальне укриття.

До слова, для зручності відвідувачів зоокутка, нещодавно навколо нього було капітально відремонтовано пішохідні доріжки.


rada.te.ua

 

Що робити, щоб емоції допомагали, а не заважали?

Понеділок, 23 липня 2018, 08:14

Ми всі різні: у нас різні вподобання, ми різні за віком, сімейним станом тощо. Але нас об’єднує те, що всі ми люди емоційні. Що ж робити, щоб емоції були нашими союзниками у житті.

Для того, щоб розібратись у цих інколи простих запитаннях, у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості провели чергове засідання «Клубу Бізнес - Подій". Спікер – Аліна Грицаєнко - заступник начальника відділу профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.

Безробітні, що перебувають на обліку у пошуках роботи, обговорили такі питання: емоції - як з ними «потоваришувати»; де формуються емоції та які гормони за них відповідають; психосоматика; шкала емоційних тонів; поради щодо підвищення емоційного тону; Україна – це щаслива нація?

У засіданні клубу взяло участь 6 осіб.


 

Скільки коштує стати професіоналом у тернопільських вишах

П'ятниця, 20 липня 2018, 06:06

vstup_koledzh_001Вступну кампанію тернопільські випускники розпочали 12 липня. Триватиме подача документів до 26 липня. Кожен університет отримав різну кількість державного замовлення залежно від факультетів. Тим, кому не пощастить потрапити у число щасливчиків-державників, доведеться платити – від 25 до 155 тисяч гривень за навчання у тернопільських університетах, – пише Терен.

Інформація про вартість навчання опублікована на офіційних сайтах університетів, а також цю інформацію можна отримати у приймальних комісіях.

На сайті Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка подано детальні списки у розділі «Вартість навчання». Найдорожче тут буде здобути професію перекладача чи англійського філолога. Ціни – за 4 роки бакалаврату – 91 413 грн  для факультету перекладу, 83 304 грн  – для англійської філології.  Найдешевші факультети – хімії, біології, фізкультури – у межах 70 тис. грн.

Вартість навчання в ТНЕУ коливається від 1100 до 1980 грн в місяць. Тож роки бакалаврату коштують від 50 600 (факультет комп’ютерних технологій) до 91 080 грн (юридичний факультет, право).

У Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського ціни сягають і понад 150  тис. грн. Це медичний факультет, за 6 років навчання на якому слід заплатити 155 400 грн. Стоматологи та фармацевти вчаться 5 років і платять 140 тис. грн і 96 тис. грн відповідно. Вивчитись на медсестру коштує 71 200 грн, а на парамедика – 50 400 грн. Детальна інформація із цінами за навчання розміщена на сайті університету у розділі «Інформаційний Центр Абітурієнта».
Суми подані за рік навчання. Якщо з університетом підписують контракт, то для студентів ця ціна залишається щороку однаковою до моменту закінчення університету, незважаючи на коливання курсу гривні, повідомили у прес-службі ТДМУ.

Найдоступніше навчання у Тернополі пропонують у ТНТУ імені І. Пулюя. Там верхня межа за бакалаврат сягає 60 тис. грн. Це факультет інформаційних технологій, архітектури і будівництва та факультет транспорту. За 45 480 грн можна закінчити механічну інженерію, електричну інженерію, харчові технології, телекомунікації та радіотехніку.

Нагадаємо, заяви на вступ абітурієнти подають через електронні кабінети.

Джерело: Терен

 

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації

Середа, 18 липня 2018, 12:41

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (надалі - Закон), рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів або до суду.

Частиною 2 статті 34 Закону передбачено, що Міністерство Юстиції України розглядає скарги :

1) на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі судового рішення);

2) на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги:

1) на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;

2) на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Окрім цього, слід зазначити, що Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги стосовно державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність у межах території, на якій діє відповідний територіальний орган.

Також необхідно памятати, що рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.


Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Порядок та процедура припинення діяльності громадської організації

Середа, 18 липня 2018, 12:41

Для припинення діяльності громадської організації, яка має статус юридичної особи, до управління юстиції подається рішення вищого статутного органу громадської організації.

Відповідно до пункту 1) та 2) частини 9 статті 17 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі Закон) подаються такі документи:

1) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про припинення юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), строк заявлення кредиторами своїх вимог, - у разі відсутності зазначених відомостей у рішенні учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - у рішенні відповідного державного органу, про припинення юридичної особи, а також звертаємо вашу увагу на те що відповідно частини 1 статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, голова ліквідаційної комісії уповноважена ним особа або ліквідатор повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) управлінню юстиції такі документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;

2) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. (пункт1) та 2) частини 12 статті 17 закону)Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Принципи утворення і діяльності громадських об'єднань

Середа, 18 липня 2018, 12:40

Відповідно до Закону України «Про Громадські об’єднання» (далі Закон), а саме частини 1 статті 3 Громадські об'єднання утворюються і діють на принципах:

1) добровільності;

2) самоврядності;

3) вільного вибору території діяльності;

4) рівності перед законом;

5) відсутності майнового інтересу їх членів (учасників);

6) прозорості, відкритості та публічності.

Добровільність передбачає право особи на вільну участь або неучасть у громадському об'єднанні, у тому числі в його утворенні, вступі в таке об'єднання або припиненні членства (участі) в ньому.

Самоврядність передбачає право членів (учасників) громадського об'єднання самостійно здійснювати управління діяльністю громадського об'єднання відповідно до його мети (цілей), визначати напрями діяльності, а також невтручання органів державної влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в діяльність громадського об'єднання, крім випадків, визначених законом.

Частина 4 цієї  статті Закону передбачає вільний вибір території діяльності передбачає право громадських об'єднань самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом.

Рівність перед законом передбачає, що громадські об'єднання є рівними у своїх правах та обов'язках відповідно до закону з урахуванням організаційно-правової форми, виду та/або статусу такого об'єднання.

Відсутність майнового інтересу передбачає, що члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

Прозорість, відкритість передбачає право всіх членів (учасників) громадського об'єднання мати вільний доступ до інформації про його діяльність, у тому числі про прийняті громадським об'єднанням рішення та здійснені заходи, а також обов'язок громадського об'єднання забезпечувати такий доступ. Публічність означає, що громадські об'єднання інформують громадськість про свої мету (цілі) та діяльність.Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Роздержавлення друкованих ЗМІ! Що потрібно знати?

Середа, 18 липня 2018, 12:38

На реформування державної преси було відведено три роки і 2018 – останній із них. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію.

Триває останній рік роздержавлення і до кінця відведеного на перетворення строку залишилося тільки 5 місяців. Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»-(далі Закон), неподання засновником заяви про перереєстрацію видання до 1 січня 2019 року є підставою для скасування його свідоцтва про державну реєстрацію.

За не реформування друкованого ЗМІ відповідальність несе його засновник. Саме державний орган має обов’язок вийти зі складу засновників власних друкованих ЗМІ та редакцій. Так, відповідно до частини 4 статті 4 Закону про реформування, навіть якщо трудовий колектив не подав пропозицію про бажаний спосіб реформування друкованого ЗМІ до 1 квітня 2016 року, то його засновник повинен ухвалити це рішення самостійно. За ухилення від перереєстрації друкованого ЗМІ передбачена відповідальність за статтею 186 (6) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Не нехтуйте формальностями – реформування завершується внесенням змін до реєстрів. Реформування не є завершеним, поки зміна засновників не буде відображена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (щодо редакцій) та Державному реєстрі друкованих ЗМІ та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності (щодо друкованих ЗМІ). Останньою дією, яку повинен вчинити засновник друкованого ЗМІ, щоб стверджувати про виконання вимог Закону про реформування є подання документів на перереєстрацію друкованого засобу масової інформації.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області 

Жителям Тернопільщини пропонують великий вибір сезонних вакансій

Вівторок, 17 липня 2018, 12:52

Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, який реалізовується у співпраці з місцевими органами влади і роботодавцями Тернопільською обласною службою зайнятості.

Щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування, роботодавцями укладається більше 300 договорів на організацію понад 30 видів громадських робіт. Лише за 6 місяців цього року укладено 137 таких договорів.

Оскільки Тернопільщина є аграрною областю, більшість підприємств, розміщених у сільській місцевості, займаються обробітком посівних площ, вирощуванням сільськогосподарських культур, садівництвом, городництвом, відтак найбільша потреба у тимчасових працівниках припадає саме на весняно-осінній сезон.

Прикладом є співпраця Бучацького районного центру зайнятості з ТзОВ «Бучачагрохлібпром», який виробляє та реалізовує сільгосп- та молокопродукцію. Упродовж 2017-2018 років було створено 456 тимчасових робочих місць для виконання сільськогосподарських робіт на території Бучацького району, 440 з яких укомплектовані за сприяння Бучацького РЦЗ. На посівний сезон та час догляду за посівами, збору урожаю підприємство мало потребу в овочівниках, підсобних працівниках, слюсарях-ремонтниках с/г техніки тощо.

Також ефективна співпраця була налагоджена між Бережанським райцентром зайнятості та приватним підприємством «Агроспецгосп» - консервним заводом, де переробляють овочеву та плодово-ягідну сировину, вирощену на полях фірми. У 2017-му та за 6 місяців 2018 року до тимчасових робіт на заводі було залучено майже 360 безробітних.

Завдяки такій співпраці роботодавці можуть оперативно залучати нові кадри, оцінювати їхні професійні здібності та якості для подальшого постійного працевлаштування. Для учасників громадських робіт – це джерело доходу під  час пошуку роботи та отримання соціальних гарантій.


oda.te.gov.ua

 

На вулиці Чорновола облаштовують водопровід та теплотрасу

Вівторок, 17 липня 2018, 12:40

У Тернополі на вулиці Чорновола триває реконструкція пішохідної алеї. На період проведення ремонтних робіт на ділянці дороги від вул. І. Франка до вул. Б. Хмельницького рух автотранспорту перекрито. При сприятливих погодних умовах роботи заплановано завершити до кінця серпня.

Працівники підрядної організації уже здійснили там демонтаж старого асфальтобетонного покриття та бордюрів. Наразі тривають роботи з влаштування траншеї водопроводу, колодязів та траншеї теплотраси. Облаштовані траншеї засипають піском для подальшого здійснення робіт.

Капітальний ремонт дорожнього покриття у місті ведеться також на вул. Руській (вздовж дамби Тернопільського ставу)та на вулицях Бережанській і Тролейбусній. Під час здійснення ремонтних робіт на вказаних ділянках можливе часткове перекриття руху транспортних засобів.

 

У Тернополі стартує конкурс для здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів

Понеділок, 16 липня 2018, 08:52

На черговому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради було прийнято рішення про оголошення управлінням соціальної політики конкурсу між недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги (громадські та благодійні організації) для здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів. Членами виконавчого комітету також було затверджено Положення конкурсу, відповідно до якого до кінця 2018 року соціальне замовлення здійснюватиметься для надання наступних послуг : Денний догляд (особи з інвалідністю з дитинства після 18 років) та Паліативний/хоспісний догляд (особи з онкологічними захворюваннями IV стадії).

Протягом шести місяців спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли представники громадських організацій, вивчала та моніторила потреби 15 соціальних послуг, і, відповідно до результатів анкетування і опитування мешканців міста, розпочала впровадження у Тернополі механізму соціального замовлення. Зокрема найбільша потреба серед населення спостерігається у 4-ох послугах, таких як паліативна допомога, надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю, соціальна адаптація дітей- інвалідів та соціальна адаптація учасників бойових дій.

Оскільки цей проект є пілотним у Тернополі, то до кінця 2018 року з міського бюджету Тернополя виділено 100 тис. грн для вирішення двох найбільш гострих соціальних проблем, а саме: 50 тис. грн. для надання послуги «Денний догляд» та 50 тис. грн. для впровадження «Паліативної/хоспісної допомоги». Впровадження механізму соціального замовлення дозволить підвищити адресність надання цих соціальних послуг, встановити чіткі терміни їх надання, а також - підвищити соціальну зайнятість населення.

Прийом конкурсних пропозицій з соціального замовлення здійснюватиметься за адресою: вул. Лисенка, 8, к. №14 до 13 серпня 2018 року.

Детальніша інформація щодо конкурсу.

 

Тернопіль гостинно приймав британця Марка Елісона, який здійснює благодійний навколосвітній марафон

Понеділок, 16 липня 2018, 08:50

13 липня у Тернополі свій 47-й день народження зустрів британський бігун Марк Елісон, який заради збору коштів для онкохворих людей здійснює навколосвітній пробіг загальною протяжністю 32 тис. км.

Представники міської ради та Тернопільського національного економічного університету гостинно зустріли благодійника та організували прийом і ночівлю у місці, де Марк зміг відпочити, скуштувати страви місцевої кухні, аби з новими силами вирушити у нелегку подорож.

Як повідомляє Марк, його благодійний марафон, протягом якого заплановано пробігти 20 країн, розпочався після смерті онкохворої матері, що лікувалася у клініці Святого Бенедикта в Англії. І тепер, здійснюючи пішу подорож світом лише з веловізком, що має назву «Чаппі», Марк Елісон прагне зібрати близько 600 тис. фунтів стерлінгів задля допомоги хоспісу Святого Бенедикта у лікуванні онкохворих. Через Тернопіль пролягає уже 5-та частина маршруту британця навколо світу, яка розпочалася у Белграді, Сербії та завершиться 24 липня у Києві. А перша частина благодійного марафону стартувала ще у 2007 році у Великобританії, далі у 2011 році він пробіг через США, у 2013 - здолав Австралію, у 2016 році у Марка був забіг частиною Європи, а вже цього року його маршрут проходить через Україну.

За мандрівкою бігуна можна стежити у соцмережі Facebook під тегом Run Geordie Run. А також усі охочі допомогти можуть зробити благодійну пожертву, увійшовши за посиланням

https://uk.virginmoneygiving.com/fundraiser-display/showROFundraiserPage?userUrl=rungeordierun&pageUrl=10

rada.te.ua

 

 

Фестивальний дайджест Dark Stage «Файного Міста»

П'ятниця, 13 липня 2018, 07:27

Для поціновувачів важкого року, цьогорічна Dark Stage фестивалю Файне Місто здивує новими шаленими виступами. Протягом трьох днів на одній сцені зустрінуться популярні музичні зарубіжні та українські рок-виконавці. Відкиньте справи та детальніше загляньте у музичний дайджест найвибуховішої сцени фестивалю!

20 липня

Чимало меломанів збере навколо Dark Stage популярний нью-метал гурт «Роллікс». Група виникла ще у 2001 році, тому встигла зробити свій вагомий вклад у розвиток вітчизняної рок-музики. Виконавці співпрацювали з Тартак, ТНМК VovaZIL’Vova та іншими. «Роллікс» записав три студійних альбоми, до яких увійшли чимало популярних синглів та відеокліпів. У 2017 році виконавці оновили склад гурту і готові запалювати Dark Stage «Файного Міста».

Усі пам’ятають вибуховий перформанс гурту «АННА» на минулорічному «Файному Місті»? Ці талановиті виконавці повертаються з ще більшим зарядом енергії та якісної рок-музики! Цікаві пісні у стилі сладж та нью-метал завойовують все більшу кількість поціновувачів важкої музики. До слова, гурт неодноразово ставав учасником близько 16 різних музичних фестивалів. Назва гурту — абревіатура «Atomic Nuclear No-core-up-ted Attention», яку з часом вирішили не змінювати. Після тривалої паузи та розпаду у 2015 році «АННА» відновили свою діяльність і продовжують дарувати якісні сингли для уже роками сформованої публіки поціновувачів.

Окрім українських рок-виконавців, виступи на Dark Stage переповняться й вибуховими перформансами музикантів світової слави. Відтак, 20 липня поціновувачі важкого року відриватимуться під хіти популярних шведів з гурту «ADEPT».

Закриватиме перший фестивальний день шалена американська нью-метал група «Dope». У 1997 гурт увірвався в рок-індустрію та одразу вирізнявся унікальним звучанням музики. Виконавці вдало поєднали нью-метал та індастріал стиль. На ранніх етапах творчості було складно, тому хлопці вдавалися навіть до продажу наркотиків, щоб назбирати гроші на музичні інструменти. Складні етапи позаду, з тих часів, хіба що назва гурту залишилася незмінною, яка, до речі,  в перекладі означає «наркотик».

21 липня

Драйвовим стартом другого фестивального дня стане неординарна галицьковолинська обрядова hip-hop-дайбоже-етно-чорт ватага «Joryj Kłoc». Спершу гурт позиціонував себе в електронному стилі, маневруючи давніми етно-мотивами у музиці. Ці оригінальні виконавці успішно гастролюють не лише Україною, але й знані в Австрії, Німеччині, Канаді та Франції. А їхні архаїчні фольк-рок мотиви знаходять нові звучання в сучасній обробці.

Цікавим виконавцем Dark-сцени стане київський метал-гурт «Ignea». Дивуватимуть яскравими музичними перформансами італійський рок-гурт «Sharks in Your Mouth». Гурт утворився у 2011 році, а вже наступного року музиканти записали свій перший альбом  «Rinse your mouth before you speak». У 2016 році вийшов у світ рок-ритмів другий альбом під назвою «Promisies». Виконавці продовжують активно працювати над новим студійним альбомом, пісні з якого відвідувачі фестивалю зможуть почути уже зовсім скоро! Також на фестивальний день завітають київський метал-гурт «MegamasS», який грає у стилі sport rock. Окрім них, дивуватимуть відвідувачів «Morphine Suffering», які, до слова, цього року святкують десятиріччя своєї діяльності.

Завершуватиме насичений другий день Dark Stage фестивалю «Файне Місто» німецький транскор-гурт «To the Rats and Wolves», заснований у 2012 році. Їхній дебютний альбом отримав неабиякий успіх, зайнявши друге місце в німецьких ITunes-Metal-Charts. Після такого успішного старту, музиканти вирушають в тур «Wieder Geil-Tour 2015» та продовжують приймати запрошення на різні популярні музичні фестивалі Німеччини. У 2016 році виконавці записують свій другий альбом «Dethroned», і вперше в Україні він прозвучить саме на «Файному Місті».

22 липня

Іноземними гостями дарк-сцени стане гурт з Молдови «Infected Rain», що створений у 2008 році у Кишиневі. Восени 2013 року «Infected Rain» відправилися у тур по Румунії, Україні, Росії та Болгарії. В 2014 році метал-гурт випустив повноформатний альбом «Embrace Eternity». В 2014 «Infected Rain» стали учасниками фестивалів «FajtFest 2014» в Чехії, «Maraton Festival» та інші. А цьогоріч вони зустрінуться з українською публікою на фестивалі «Файне Місто».

Справжніми військовими мотивами сповнена музика львівського гурту «1914», поява якого приурочена 100-річчю Першої світової війни. Бойова атмосфера та важкі метал-ритми перетворюють виступ виконавців у військові баталії. Їхня платівка «Eschatology Of War» поєднує в собі жанри дез/блек/дум-металу та змусить здійснити уявну мандрівку жорстокими історіями військової епохи.

Ближче до вечора на відвідувачів фестивалю чекає справжнє дарк-шоу у виконанні легенд дез-треш металу польського гурту «Vader». Історія гурту датується ще далекого 1983 і протягом цього періоду до сучасності метал-бенд заслужено зайняв лідируючі позиції музичної сцени важкої музики у Польщі. У гурту випущено 12 альбомів, які у свій час збирали поціновувачів метал-музики всього світу. Остання платівка датується 2016 роком та отримала чимало схвальних відгуків від музичних критиків важкого року.

Фінальним фестивальним гуртом, який отримав почесне право закривати Dark Stage 2018 стануть «Betraying the Martyrs» з Франції. Християнський дет-кор гурт з Парижу створений у 2008 році і вже наступного року випустив свій дебютний альбом. У 2014 році група випустила кавер-версію «Let It Go», яка була взята з оскароносного фільму «Холодне серце». Того ж року, світ побачив другий альбом «Phantom». Останню платівку гурт випустив у 2017 під назвою «The Resilient», яка продовжує завойовувати все більше нових поціновувачів важкого року. 22 липня яскравий виступ та запальні ритми «Betraying the Martyrs» завершуватимуть Dark Stage  фестивалю «Файне Місто»

Такий лайн-ап Dark Stage точно не залишить байдужим жодного поціновувача важкого року. Буде вибухово в дотриманні справжніх традицій dark-сцени. Усі на «Файне Місто», кайФАЙНЕмо?

 

Відповіді на поширені запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій

Четвер, 12 липня 2018, 08:38

Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради представлено збірку відповідей на актуальні запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій.

У збірці тернополяни можуть знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо: обчислення сукупного доходу, призначення субсидій на понаднормову площу житла; визначення членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства; термінів призначення/припинення/поновлення субсидій; повернення коштів невикористаних і зайве нарахованих субсидій; обмеження права на призначення субсидій на житлові приміщення великої площі; призначення субсидій з урахуванням перебування за кордоном більше 60 днів та інше.

Нагадаємо, у Тернополі триває процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Призначення субсидій здійснюється в управлінні соціальної політики міської ради на підставі поданої заяви та декларації.

Графік прийому громадян управління соцполітики (вул. Лисенка, 8):

 • понеділок-четвер: з 08.00 год. до 17.00 год.,
 • п’ятниця - з 08.00 год. до 16.00 год.

Збірка відповідей на запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій


rada.te.ua

 

 

До уваги водіїв! Розпочинається третя черга ремонту дамби ставу

Четвер, 12 липня 2018, 08:37

З 12 липня на вул. Руській вздовж дамби Тернопільського ставу буде частково перекритий рух автотранспорту у зв’язку із відновленням ремонтних робіт третьої черги реконструкції дамби.

Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, під час ремонту вказаної ділянки, громадський транспорт курсуватиме без змін, оскільки роботи проводитимуться частково, тобто по смугах. За сприятливих погодних умов, капітальний ремонт дамби заплановано завершити до початку осені.

Протягом цього періоду підрядниками передбачено провести ремонт гідроспоруди (польський шлюз), відремонтувати третю частину дороги у сторону до Надставної церкви та на всій проїзній частині дамби влаштувати верхній шар асфальтобетонного покриття.

Нагадаємо, у серпні 2017 року розпочалася друга черга реконструкції дамби Тернопільського ставу, протягом якої було відремонтовано чималу ділянку дороги. А нещодавно тут завершився капітальний ремонт пішохідних доріжок зі сторони ставу та зі сторони гідропарку «Топільче», а також здійснена реконструкція контактної мережі із заміною опор.


rada.te.ua

 

Чи повинні пенсіонери сплачувати земельний податок?

Середа, 11 липня 2018, 12:29

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.269, 270 Податкового кодексу). Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Варто зазначити, що у Податковому кодексі передбачені  пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Так, зокрема, пенсіонери (за віком) звільняються від сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема для ведення садівництва – не більше як 0,12 га.

Таким чином, у разі наявності у фізичних осіб – членів садівницького товариства приватизованих земельних ділянок (свідоцтво на право власності) земельний податок самостійно сплачується власниками на загальних підставах або використовується пільга зі сплати податку відповідно до вимог ст. 281 Податкового кодексу.

Якщо фізичними особами – землекористувачами земельних ділянок, наданих для ведення садівництва, не оформлено право власності відповідно до чинного законодавства, то садівницьке товариство є платником земельного податку до бюджету за такі земельні ділянки (включаючи земельні ділянки загального користування).

Отже, пенсіонери за віком не є платником земельного податку за приватизовану земельну ділянку розміром 0,12 га та за земельні ділянки загального користування садівницького товариства.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Загальна система оподаткування: нарахування та сплата єдиного внеску

Середа, 11 липня 2018, 12:29

Єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибуток), отриманого від діяльності фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Отже, Законом про ЄВ визначено чіткі умови щодо сплати єдиного внеску у розрізі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування за кожен місяць такого кварталу.

Суми єдиного внеску, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 10  лютого наступного року, згідно з даними, зазначене ними в податковій декларації про майновий стан і доходи.

Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування визначено ст. 177 Податкового кодексу. Зокрема, об’єктом оподаткування є чистий оподаткований дохід, тобто різниця між загальним оподаткованим доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю підприємця.

Крім того підприємці зобов’язані вести Книгу доходів та витрат, на підставі якої здійснюється заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Нагадуємо, що для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування гранична дата сплати ЄВ за ІІ квартал – 19 липня. Мінімальна сума сплати єдиного соціального внеску у 2018 році становить 819, 06 грн на місяць. Максимальна сума сплати єдиного соціального внеску у 2018 році становить 12285,9 грн на місяць.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок: 43-46-10, 52-12-27.


 

Оновлено довідник типів об’єктів оподаткування

Середа, 11 липня 2018, 12:28

У Тернопільській ОДПІ звертають увагу, що 26.06.2018 на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Довідники» оприлюднено оновлений Довідник типів об’єктів оподаткування (станом на 25.06.2018).

Слід зазначити, що Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП надаються протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (абзац перший п. 8.4 розділу VIIІ наказу Міністерства фінансів України від 09.11.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» зі змінами).

Форма № 20-ОПП передбачає заповнення типу об’єкта оподаткування.

Довідник розміщено за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

У Тернополі відбудеться фестиваль гончарів

Вівторок, 10 липня 2018, 07:24

З 19 по 22 липня у парку Топільче (на Козацькому острівку) відбудеться всеукраїнський фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять», під час якого учасники зі всіх куточків країни презентуватимуть свою творчість.

У програмі фестивалю:

 • Постійно діючі майстер-класи з гончарства, розпису кераміки, ліплення свищиків;
 • Ярмарок народної творчості;
 • Майстер-шоу від віртуозів гончарства;
 • Конкурси серед гончарів;
 • Вогняна скульптура.
 

Нові правила для шкіл Тернопільщини: у дію вступає Державна служба якості освіти

Субота, 07 липня 2018, 15:48

school-stock Відтепер споконвічні проблеми: збір коштів на ремонт класу, некомпетентність вчителів, «абсурдність» навчального плану та форми викладу матеріалу відійде у минуле, адже на Тернопільщині школи функціонуватимуть по-новому та проходитимуть перевірку Державною службою якості освіти.

Проект «Нова українська школа» уже стартує з цього навчального року, тому керівник Управління освіти та культури ТОДА Ольга Хома провела прес-конференцію на тему нововведень у перших класах.

Вона наголосила на тому, що  керівники навчальних закладів не мають права вимагати кошти на ремонт класу, адже місцева влада забезпечила їх дидактичними матеріалами, комп’ютерним оснащенням, відповідними заробітними платами та косметичним ремонтом класових кімнат. На думку Управління освіти та культури Тернопільської області, теперішній бюджет шкільного закладу є достатнім та не потребує додаткових капіталовкладень від батьків учнів.

Також пані Ольга додала, що в учнів першого класу не буде системи оцінювання та домашнього завдання: « ̎Гризти граніт науки̎ вони будуть у ігровій формі, адже ми дослідили, що саме такий виклад навчальних матеріалів сприяє кращому їх засвоєнню першокласниками», – запевнила керівниця.

Відомо, що у Тернопільській області діють тренера, які пройшли відповідне навчання у Києві та проводять тренінги не лише для учнів, а й для вчителів.

– Окрім цих змін, очікуються і негативні, такі як можливе закриття шкіл, адже освітні заклади, які будуть формуватися та ті, що мають ліцензію на 10 років підлягають перевірці Державною службою якості освіти – це незалежний орган, який не підпорядковується нікому в області. Його представники приїжджатимуть в освітній заклад та тестуватимуть учнів і вчителів. Зважаючи на результати тестувань, ця служба може не відкрити частину навчальних закладів через неналежну їхню підготовку до навчального процесу. Також вони зважатимуть на такі ознаки як участь учнів у олімпіадах та конкурсах. Ми повинні розуміти, що немає сенсу утримувати ті школи, які жодного разу не перемагали у заходах, або у яких навчається 28 учнів. Пам’ятаймо, головне це те, що діти повинні отримувати знання не від репетиторів, а від вчителів свого навчального закладу, – запевнила Ольга Хома.

До слова, в інших класах теж будуть відбуватися зміни, проте майбутній оновлений план навчального процесу для учнів середньої та старшої школи поки у розробці.
Джерело: Тернополяни


 

Тернопільська поліцейська: поблажок у роботі з огляду на стать бути не може

П'ятниця, 06 липня 2018, 10:23

Євгенія Іваськів – ніжна і тендітна жінка, та все ж вже 9 років стоїть на варті спокою тернополян. Ще будучи маленькою дівчинкою, тернополянка мріяла про справедливість і нині робить усе для того, аби ця мрія здійснилася.

Нині уже капітан поліції, заступник начальника відділу служби «102» УОАЗОР ГУНП в Тернопільської області Євгенія Іваськів організовує та контролює роботу операторів служби «102», але так було не завжди. Дівчина пройшла нелегкий шлях, аби допомагати людям та стерегти їхню безпеку і спокій.

Євгенії пощастило, адже рідні підтримали її вибір та стали справжньою опорою, незважаючи на небезпечність професії.

– Мені завжди хотілося виконувати норми закону, вислухати та надати кваліфіковану допомогу людям. Одним словом, служити так, як пише Закон. І  мені дуже подобалася на той час міліцейська форма (прим. – сміється).

Та дівчина зізнається, що хоч і нині одягає форму рідко, в основному лише на офіційні наради, проте носить її із задоволенням.

– Чесно кажучи, форму одягаю залюбки. Форма завжди надає вигляду, жінка у формі привертає до себе увагу, і тоді навіть сама почуваюся інакше, – ділиться думками Євгенія.

Роботу у поліції Євгенія починала з дільничого 9 років тому. Паралельно вона навчалася у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Поліцейська каже, що на початках доволі складно.

– Перші виїзди на повідомлення громадян пам’ятаю досі, бо вони відбиваються в пам’яті. Але за цим усім потрібно завжди залишатися людиною, – каже Євгенія Іваськів.

Окрім того, дівчині неабияк допомогло те, що вона займається спортом. Адже, коли жінка обирає професію в силових структурах, то поблажок у роботі з огляду на стать бути просто не може. Євгенія займається волейболом, настільним тенісом, легкою атлетикою і навіть дзюдо та самбо.

– Але попри те, що я намагаюся підтримувати добру фізичну форму, я також люблю вишивати хрестиком на полотні, – розповідає дівчина.

Євгенія часто чує твердження, що правоохоронні органи – це суто чоловіча професія, але вона з цим категорично не погоджується.

– Насправді ця робота і для чоловіків, і для жінок, якщо у вас є професійні знання і відповідні навички. І головне: любити свою роботу, з честю до неї ставитися. Тоді все вийде як у чоловіка, так і в жінки. До того ж праця в поліції робить жінку сильнішою, стійкішою і навіть жорсткішою. Але не слід забувати про своє покликання – нести красу, гармонію, продовжувати людський рід, – зауважує Євгенія Іваськів.

http://dosie102.te.ua

Діана ГОГОЛЬ

 

Тернопільщина: керівники шкіл, які вимагатимуть гроші з батьків першокласників, будуть покарані

П'ятниця, 06 липня 2018, 10:18

lego.w695На Тернопільщині будуть карати керівників шкіл, які вимагатимуть гроші з батьків першокласників. Таку заяву зробила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

— На даний час до нас звертаються батьки, які стверджують, що з них збирають кошти. Їх дитина йде до першого класу із них стягують гроші на якесь незрозуміле обладнання. На сьогодні це абсурд і я відверто кажу, що на звернення батьків подібного роду ми будемо реагувати досить жорстко. Навіть до звільнення керівників навчальних закладів. Тому в першу чергу, прошу повідомити батьків першачків, яких будуть просити здати гроші на шкільне майно. Це не припустимо, — повідомила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

Також, як зауважила Ольга Хома, місцеві бюджети повинні виділити гроші на ремонт класів, що б батьки, діти яких йдуть до школи не здавати гроші на ремонт кабінетів.

В минулих роках були випадки, коли батьки повністю обладнали навчальні класи за власний кошт, щоб діти тільки навчалися. Це не припустимо, —  повідомила керівниця.

Джерело: Доба


 

Тернопільська поліцейська пара: ми домовилися, що вдома про роботу говорити не будемо

Четвер, 05 липня 2018, 10:44

4 липня  в Україні відзначали День національної поліції.

Він – Олексій Криворучко – начальник сектору професійного навчання управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції Тернопільщини, вона Галина Криворучко – інспектор сектору реагування патрульної поліції. Разом вони – чоловік та дружина, які кохають одне одного та виховують свого сина.

Олексій Криворучко працює в поліції вже 20 років, у той час як Галина у правоохоронних органах лише рік.

– Просто в один момент захотіла усе змінити і вирішила піти працювати в поліцію. Хоча, якщо чесно, задумувалася над цим і швидше, але наважилася лише зараз, – розповідає Галина.

Незважаючи на те, що вона ніжна та тендітна жінка, працювати получається іноді краще, аніж у чоловіків.

– Жінки краще знаходять підхід. Коли ми приїжджаємо на повідомлення, то мені, як жінці, часто вдається вирішили конфлікт саме за допомогою слів, – каже Галина.

Попри те, що і Галина, і Олексій працюють у поліції, під час служби вони практично не пересікаються, у той час вдома про роботу теж намагаються не говорити.

– Ми домовилися, що про роботу говорити не будемо, бо робота – це одне, а домівка – зовсім інше. Проте іноді жінка просить поради, стосовно тих чи інших моментів, а іноді радить і мені, адже я працюю з поліцейськими, а вона – з громадянами. Вже деколи вчить мене (прим. – сміється), – розповідає Олексій.

Робота Олексія уже спокійніша. Нині він контролює навчальний процес в ГУНП області та приймає безпосередню участь в навчанні поліцейських. Тренує та підтримує їх здоровий спосіб життя, а також зміцнює їхню фізичну загартованість для збереження трудової активності в повсякденній роботі. У той час Галина працює на лінії, причому не так давно.

– Оскільки працюєш з цивільними і ситуації завжди різні, то ти повинна постійно вчитись чогось нового, у якихсь питаннях потрібно консультуватись, адже досвід роботи ще малий. Але це корисно і потрібно, – розповідає Галина.

Та попри насичені графіки роботи подружжя завжди знаходять час на сина Олексія. Чоловік більше займається фізичною підготовкою, а дружина – навчанням.

– Якщо жінка на роботі, то стараюся прийти швидше, щоб замінити і маму, і тата. А коли дружина вдома, то заміняє нас обох, – каже Олексій.

Син, не зважаючи на те, що батьки працюють у поліції, про цю роботу навіть не думає, а хоче стати футболістом. Зараз Олексій активно займається спортом, грає у футбол, ходить на плавання, виступає на змаганнях за Тернопільську обласну організацію ФСТ «Динамо» України і бігає.

Олексій та Галина розповідають, що робота у поліції не змінила їхніх стосунків.

– У нас взаєморозуміння. Жінка втомлена – я помию посуд чи їсти зготую. В нас немає такого, що хтось лежить і дивиться телевізор, а інший виконує всю роботу по дому, – розповідає Олексій.

http://dosie102.te.ua

Діана Гоголь (Терен)

 

На Тернопільському ринку покупець розрахувався за молоко сувенірною купюрою

Четвер, 05 липня 2018, 09:43

groshiХотіла заробити кілька гривень продавши домашнє молоко, а натомість втратила ще й власні кошти 65-річна жителька Кременеччини.

На Центральному ринку Тернополя покупець розрахувався із нею купюрою в 500 гривень, з якої вона дала здачу. Вже згодом пенсіонерка помітила, що «груба» купюра – сувенір.

Потерпіла звернулась із відповідною заявою до правоохоронців, які відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу – шахрайство.

Такі випадки на жаль не поодинокі, відтак закликаємо краян бути пильними та ретельно перевіряти купюри, якими з вами розраховуються товар.

http://dosie102.te.ua

 

Сербія встановила нові правила в'їзду українців

Вівторок, 03 липня 2018, 13:19

Сербія збільшила термін перебування українців без віз до 90 днів.

Вже підписали відповідну угоду під час українсько-сербських переговорів, повідомляє прес-служба президента України.

"Головною метою угоди є подальше спрощення поїздок громадян обох держав, що сприятиме розвиткові туризму, інтенсифікації контактів у економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах. Угода передбачає збільшення терміну безвізового перебування громадян з 30 до 90 днів протягом 180 днів", - йдеться у повідомленні.

Угода укладається на невизначений термін і набирає чинності на 30-й день з дати отримання останнього повідомлення про виконання сторонами внутрішньодержавних процедур.

https://gazeta.ua

 

Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

Вівторок, 03 липня 2018, 13:14

Щотижня Представництво Європейського Союзу в Україні готує анонс подій, які відбудуться у Європейському Союзі та Україні у наступні тижні. У анонсі міститимуться найактуальніші події – саміти, засідання, зустрічі на високому рівні, конференції тощо, – які відбуватимуться в Україні та ЄС і, які прямо або опосередковано стосуватимуться європейської інтеграції України і відносин між Києвом і Брюсселем. Представництво Європейського Союзу в Україні усіляко заохочує журналістів, експертів з європейської інтеграції, представників неурядових організацій та місцевої влади тощо користуватися та поширювати інформацію, що міститиметься в анонсах.

Анонси подій: 2 - 8 липня

Події в Україні

Дата Подія Місце проведення Додаткова інформація
2.7 Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури Київ
Захід організовано Національним Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні за підтримки Українського культурного фонду.
Подробиці за посиланням
Контакти:
(068) 305-48-55
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3.7 Брейн-ринг для молоді на тему Європейського Союзу
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Калуш
Брейн-ринг на європейську тематику – гра для студентів, школярів та активної молоді, яка допоможе в інтерактивній спосіб покращити знання про історію Європи, її політичне, економічне, культурне життя, а також відчути командний дух і розвинути аналітичні навички.

Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3.7 Публічна презентація “Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Калуш
Під час заходу буде розказано про пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, а також представлено програми, проекти Євросоюзу та інформаційні ресурси Представництва ЄС.
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

3-5.7 Тренінг “Передові практики експорту та фінансування торгівлі” Миколаїв
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Семінар для малих і середніх підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (0512) 47 84 38
+38 (068) 380 83 45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Під час заходу буде представлено пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, можливості співпраці, а також огляд програм Євросоюзу, зокрема інформаційних, освітніх, культурних та бізнес-проектів.
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Тренінг для громадських організацій “Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Тренінг орієнтований на неурядові організації, які розвивають свою діяльність і хочуть здобути навички у підготовці грантових заявок на конкурси і тендери ЄС, а також у комунікації з донорами.
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Круглий стіл “В інтересах споживача: надаємо інформацію про харчовий продукт як у Європі” Київ
Під час заходу відбудеться презентація дослідження «Надання споживачам інформації про харчові продукти: вимоги ЄС та новації для України».
Контакти:
Катерина Потапенко
067-278-62-36
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

4.7 Тренінг з розвитку потенціалу українських громадських організацій Харків
Захід проходить у рамках Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Тренінг з доказової політики Київ
Подія організована Association4U для стипендіантів проекту A4U та Міністерства юстиції України.
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Брейн-ринг для молоді на тему Європейського Союзу
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Брейн-ринг на європейську тематику – гра для студентів, школярів та активної молоді, яка допоможе в інтерактивній спосіб покращити знання про історію Європи, її політичне, економічне, культурне життя, а також відчути командний дух і розвинути аналітичні навички.

Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5.7 Семінар для представників місцевого бізнесу “Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?”
(візит інформаційного проекту “Будуймо Європу в Україні”)
Івано-Франківськ
Під час семінару учасники розглянуть переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі; дізнаються про європейську програму підтримки малого та середнього бізнесу COSME, програму Еразмус для молодих підприємців, а також можливості Європейської Мережі Підприємств для пошуку бізнес-партнерів та інвесторів в Європі.
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Олеся Савенко
+38(093)701-36-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

5-6.7 Тренінг “Система управління персоналом” Запоріжжя
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Перший модуль семінару для підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (0512) 47 84 38
+38 (068) 380 83 45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Тренінг з розвитку потенціалу українських громадських організацій Луцьк
Захід проходить у рамках Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Тренінг “Механізм спрощення митних процедур” Краматорськ
Подія організована центром підтримки бізнесу EU4Business.
Семінар для малих і середніх підприємців.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (050) 460-77-79
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Передвиїзна орієнтація нових студентів Еразмус+ Київ
Контакти:
+38 (044) 286-66-68,
+38 (044) 332-26-45
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Donbas Media Forum Харків
Форум проходить за підтримки Представництва ЄС в Україні.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 (067) 463 32 11
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6.7 Панельна дискусія "Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч" Київ
Захід відбудеться у рамках проекту  «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч».
Подробиці за посиланням
Реєстрація за посиланням
Контакти:
Вікторія Жовтенко
38 (044) 278-63-42
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
6.7
Семінар з комунікування реформ
Київ Контакти:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
6-7.7 Медіашкола для журналістів друкованих та онлайн ЗМІ Тернопільської області Тернопіль
Подія організована Програмою “U-LEAD з Європою”.
Тема школи – як писати про освітню та медичну реформи.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+ 38 067 775 73 99
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

6-7.7 Медіашкола для журналістів друкованих та онлайн ЗМІ Полтавської області Полтава
Подія організована Програмою “U-LEAD з Європою”.
Тема школи – як писати про освітню та медичну реформи.
Школа
Подробиці за посиланням
Контакти:
+ 38 067 775 73 99
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Інші події липня
13.7 Конференція "Практика впровадження ощадливого виробництва" Рівне
Конференція для підприємців організована Центром підтримки бізнесу EU4Business.
Подробиці за посиланням
Контакти:
Ганна Тарасюк
+38 093 056 82 64
Події в ЄС (або пов’язані з ЄС)
Дата Подія Місце проведення Додаткова інформація
Інші події липня
14-17.5 Навчальний семінар для підприємств, які займаються переробкою ягід Мронгово (Польща)
Дводенний семінар у Польщі, організований Міжнародним торговельним центром у рамках ініціативи EU4Business.
Подробиці за посиланням
Контакти:
+38 067 487 37
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


 

Набуття всеукраїнського статус громадського об'єднання

Понеділок, 02 липня 2018, 08:15

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про громадські об'єднання» № 4572-VI від 22.03.2012 (далі -  Закон), громадське об'єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об'єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

 Для  державної реєстрації підтвердження статусу всеукраїнського об’єднання, відповідно статті 24 до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 , відповідне громадське об'єднання подає заяву про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними. Таким чином, відповідно до частини 2 статті 24Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 для відмови від всеукраїнського статусу подається заява про державну реєстрацію відмови від всеукраїнського статусу.

Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи

Понеділок, 02 липня 2018, 08:12

Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;

2) копія статуту політичної партії;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про створення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників,

У реєстрі зазначаються дані щодо учасників установчих зборів (конференції) обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.  Протокол Установчих зборів (конференції) про утворення обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення політичної партії, передбаченого статутом партії, має відповідати вимогам статті 10 Закону України «Про політичні партії в Україні».   

 Невід’ємною  частиною  протоколу  є  реєстр  осіб,  які брали участь   в  установчих  зборах  (конференції)  обласної,  міської, районної  організації,  первинного  осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії.4) документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

Державна реєстрація первинного осередку політичної партії здійснюється без надання статусу юридичної особи шляхом повідомлення про утворення первинного осередку.Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, щодо структурного утворення політичної партії здійснюється у строк - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.


Головне  територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 

40 дітей учасників АТО з Тернопільщини відправилися на оздоровлення до Польщі (фото)

Понеділок, 02 липня 2018, 07:35

Перша група дітей з Тернопільської області, чиї батьки є учасниками АТО, проведе два тижні у дитячому таборі у Мазовецькому воєводстві Республіки Польща. Адже саме туди на оздоровлення їх запросили наші польські партнери. 40 діток відправилися з Тернополя сьогодні, 1 липня. Провести їх прийшли рідні та друзі, влада та духовенство.

«Приємно те, що ми сьогодні не наодинці з війною, яка має місце з російським окупантом. Приємно те, що партнери нашої області, партнери-регіони Польщі, Литви, Угорщини, Хорватії, Сербії з нами підтримують контакти не тільки на рівні моральної підтримки, а й беруть безпосередню участь в оздоровленні дітей та родин учасників бойових дій, а також самих учасників бойових дій», – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Власне, дана поїздка відбувається за сприяння Тернопільської обласної державної адміністрації на запрошення Союзу польських харцерів з Мазовецького воєводства. Харцери це – аналог українських пластунів, тому відпочинок буде активний і дуже насичений різноманітними заходами.

За останніх три роки, нагадаємо, вдалося відправити на оздоровлення за кордон близько 400 дітей. Цього року планують оздоровити ще 200.

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua


 

У Тернополі відбувся інтерактивний захід «Місто професій» та «Фестиваль вакансій для ветеранів АТО» (фото)

Понеділок, 02 липня 2018, 07:30

Унікальне інтерактивне містечко, в якому діти визначалися з обранням майбутньої професії, розгорнулося у парковій зоні Тернополя. Паралельно діяв й ефективний майданчик для спілкування між роботодавцями та колишніми бійцями АТО, які сьогодні перебувають у пошуках нової перспективної роботи.
Інтерактивний захід «Місто професій» та проект «Фестиваль вакансій для ветеранів АТО» відбулися 30 червня у парку ім. Т. Шевченка.
Враховуючи те, що країна перебуває у стані війни, організатори заходу прийняли рішення інтегрувати можливість працевлаштування ветеранів АТО у проект «Місто професій». Військові мали змогу дізнатися про актуальні вакансії та особливості функціювання ринку праці. Для них відбулися презентації професій та спеціальностей, ярмарок кар’єри, анкетування ветеранів.
Натомість «Місто професій» проходить в Україні вже вп’яте. Цьогоріч організатори запланували відвідини понад 70 міст й очікується, що учасниками стануть понад 1 млн. маленьких українців. Нагадаємо, до участі у вказаній інтерактивній грі запрошуються діти віком від 2 до 18 років.
На вході до імпровізованого містечка учасник реєструється, отримує паспорт, можливість обрати собі професію й відразу ж «влаштуватися на роботу». Всі матеріали для навчання — справжні. Майбутні будівельники працюють зі справжньою цеглою, хірурги накладають шви на шматку сирого м’яса, вогнеборці гасять заздалегідь розведене багаття.
За сумлінну працю юні працівники отримують заробітну плату, за яку можуть придбати собі щось у спеціальній крамниці солодощів та подарунків.

Довідково:


Організатором «Фестивалю вакансій для ветеранів АТО» є Громадська організація «Міжнародний Альянс Братерської Допомоги» та Центр працевлаштування та перекваліфікації ветеранів.
Організатори національного проекту «Місто Професій» —Благодійний фонд «Місто професій» спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією.

http://www.oda.te.gov.ua

 

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

Неділя, 01 липня 2018, 11:40

З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» - платитиме саме тому лікарю, тому медзакладу, до якого людина звернулась за допомогою. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за її обслуговування у цього лікаря. На сьогодні понад 9 мільйонів українців вже обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію.

Гроші за кожного пацієнта
З середини липня перші 149 комунальних медзакладів, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, отримають фінансування за новою моделлю, відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів та встановлених тарифів на обслуговування кожного пацієнта. Базовий тариф - 370 грн., вдвічі більше - за обслуговування людей похилого віку (740 грн) і в чотири рази більше - за дітей до п’яти років (1480 грн.), оскільки їм лікар має приділити більше уваги і часу. Таким чином бюджетні гроші будуть надходити до конкретного закладу, де працює лікар, до якого звернувся пацієнт.

Тариф за обслуговування кожного пацієнта не залежить від того, скільки разів впродовж року людина буде звертатись до лікаря – один чи двадцять. Тож лікар не буде зацікавлений в тому, щоб його пацієнти часто хворіли, а отже лікуватиме якісно і займатиметься профілактикою захворювань.

Серед закладів «первинки», які фінансуватимуться за новою моделлю з липня, усі заклади Києва, кількох обласних центрів —  Вінниця, Полтава, Черкаси, Хмельницький — та великих міст — Кривий Ріг і Кременчук. Відтак реформа запрацює у 20 областях. Загалом ці заклади обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.


oda.te.gov.ua

 

Фестиваль Файне Місто реалізовує соціальні ініціативи для людей з інвалідністю

Субота, 30 червня 2018, 08:06

Цьогоріч музичний фестиваль Файне Місто популяризуватиме питання доступності до фестивалю людей з інвалідністю та дружнього відношення до навколишнього середовища.


Для людей з інвалідністю

Вже у 2018 році фестиваль Файне Місто стане доступним для людей з інвалідністю. Відтак, для відвідувачів з посвідченням ІІ-ої групи, та для людей з посвідченням І-ої групи і їх супроводжуючої особи, вхід на фестиваль – безкоштовний. А при  пред’явленні на вході посвідчення ІІІ-ої групи інвалідності надається знижка 50% від вартості квитка.

Окрім того, організатори разом з партнерам облаштують відповідну інфраструктуру. Зокрема, для людей з інвалідністю І-ї групи та супроводжуючої особи діятиме спеціальне соціальне таксі, яке курсуватиме від зупинки громадського транспорту на вул. Львівській до фестивалю і в зворотному напрямку. Для зручності працюватиме «Гаряча лінія» та допомагатимуть волонтери.

Для комфортного перебування на території фестивалю будуть розміщені вказівники і карти. Окрім того, до головної сцени та «Території можливостей» будуть прокладені спеціальні прорезинені доріжки, які допоможуть гостям на візках комфортно пересуватись між локаціями фестивалю.

Поруч з головною сценою буде розміщено спеціальний подіум, піднявшись на який гості на візках зможуть не тільки чути, але й бачити, що відбувається на сцені. Також на території будуть розміщені спеціальні вбиральні.

З метою формування у відвідувачів толерантного ставлення до людей з інвалідністю на фестивалі буде облаштована «Територія можливостей». Кожен охочий зможе зіграти у баскетбол на візку чи пройти лабіринтом з тростинкою із зав’язаними очима.

Еко-ініціативи від організаторів

Для зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище на території фестивалю будуть розміщені спеціальні урни для роздільного сміття, а на території працюватимуть еко-волонтери.

Організатори переконані, що власним прикладом дадуть поштовх до покращенні інфраструктури для людей з інвалідністю в Україні та толерантного ставлення до них.

«Ми прагнемо протягом чотирьох днів допомогти гостям формувати у себе толерантне ставлення до людей з інвалідністю та дружнє відношення до навколишнього середовища. Дуже сподіваємось, що таке відношення переросте у їх цінність за межами «Території вільних людей», коли вони повернуться у свої міста, сім’ю, роботу чи навчання.», – розповідає один з організаторів фестивалю Файне Місто Максим Черкашин.

До реалізації ініціативи уже долучились також місцеві організації – благодійний фонд “Карітас Тернопіль” та Файне.UA.

Проект доступності та екологічності фестивалю Файне Місто реалізовується за підтримки «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.


 

Чому ми не задоволені своїм фінансовим становищем?

П'ятниця, 29 червня 2018, 12:15


Часто чуємо від людей, що перебувають на обліку у центрі зайнятості що зарплата мала і як вихід –це виїзд за кордон. А може питання в іншому: як ми керуємо свої доходами.

Для того щоб розібратись у цих інколи простих запитаннях було проведено ще одне засідання «Клубу Бізнес-Подій" у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Дана гра відбулась дякуючи Діловому клубу «Партнер» м. Тернопіль.

Люди, що перебувають на обліку у пошуку роботи мали можливість взяти участь у бізнес грі "Життєвий капітал" та на даному «тренажері» побачити на живо, як вони раціонально або навпаки не раціонально розпоряджаються активами та іншими ресурсами.

Дана гра є адаптованою до українських реальностей гри Р.Кійосакі.

У результаті змодельованих життєвих ситуацій кожен з учасників отримав власний безцінний досвід, який можна і навіть треба використовувати у реальному житті для прийняття найоптимальніших рішень.

Це було одне з най триваліших засідань за час існування Клубу: 6 годин.

Присутні зробили висновок, що і в Україні можна бути фінансово незалежним, треба лише розібратись у своїх фінансових потоках.


 

Майже 300 тисяч жителів Тернопільщини уже підписали декларації із сімейними лікарями

Четвер, 28 червня 2018, 12:42

На Тернопільщині триває кампанія із вибору лікаря. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу.

Так, станом на 25 червня обрати свого лікаря можна вже у 34 лікувально-профілактичних закладах області. У системі також зареєстровані 630 лікарів, із якими можна підписати декларації. Послугою вже скористалися майже 285 тис. жителів Тернопільщини. Про повідомили в управлінні охорони здоров'я ТОДА.
Додамо, що основна підписна кампанія тривала до 1 липня 2018 року. Проте, згідно із повідомленням Міністерства охорони здоров’я, вона продовжиться до початку 2019 року.

Чому потрібно підписати декларацію, якщо Ви ще цього не зробили, і яка мета підписної кампанії, – розповідає у програмі «Тема дня», що виходить на телеканалі ТТБ, начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук.

 

Набуття всеукраїнського статус громадського об'єднання

Середа, 27 червня 2018, 07:03

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про громадські об'єднання» № 4572-VI від 22.03.2012 (далі -  Закон), громадське об'єднання, зареєстроване в установленому законом порядку, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і якщо таке громадське об'єднання підтвердило такий статус у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Для  державної реєстрації підтвердження статусу всеукраїнського об’єднання, відповідно статті 24 до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 , відповідне громадське об'єднання подає заяву про державну реєстрацію підтвердження всеукраїнського статусу.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 25 Закону, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними. Таким чином, відповідно до частини 2 статті 24Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" № 755-IV від 15.05.2003 для відмови від всеукраїнського статусу подається заява про державну реєстрацію відмови від всеукраїнського статусу.

Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


 

Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не мають статусу юридичної особи

Середа, 27 червня 2018, 07:01

Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи;

2) копія статуту політичної партії;

3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про створення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр учасників, У реєстрі зазначаються дані щодо учасників установчих зборів (конференції) обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта). Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

Протокол Установчих зборів (конференції) про утворення обласної, міської, районної організації, первинного осередку політичної партії або іншого структурного утворення політичної партії, передбаченого статутом партії, має відповідати вимогам статті 10 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Невід’ємною  частиною  протоколу  є  реєстр  осіб,  які брали участь   в  установчих  зборах  (конференції)  обласної,  міської, районної  організації,  первинного  осередку політичної партії або іншого структурного утворення, передбаченого статутом партії.

4) документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

Державна реєстрація первинного осередку політичної партії здійснюється без надання статусу юридичної особи шляхом повідомлення про утворення первинного осередку.

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, щодо структурного утворення політичної партії здійснюється у строк - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.


Головне  територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


 

Соціальна податкова пільга: нюанси

Вівторок, 26 червня 2018, 06:44

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно до Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за  одним місцем його нарахування (виплати).

Для цього, працівник подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Пільга починає застосовуватись до нарахованого доходу у вигляді зарплати з дня отримання роботодавцем  заяви про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець повинен відображати у податковій звітності усі випадки застосування чи незастосування податкової соцпільги згідно з отриманими від найманого працівника заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Нагадуємо, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації і винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округлених до найближчих 10 грн (у 2018 році – 2 470 грн).

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


 

Продаж вживаних телефонів: чи потрібен касовий апарат?

Вівторок, 26 червня 2018, 06:42

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України касові апарати не застосовуються платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ групи (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Зазначена норма Податкового кодексу України не поширюється на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, обслуговуванню або гарантійній заміні, у цілях застосування касових апаратів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2017 року №231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Перелік №231). Згідно з Переліком №231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.

При цьому, винятків щодо можливості незастосування касових апаратів для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам-підприємцям-платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим касового апарату.

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


 

У Тернополі відбулося загальноміське свято «Випускник – 2018»

Понеділок, 25 червня 2018, 06:52

23 червня у Тернополі відбулося загальноміське свято «Випускник – 2018». Незважаючи на негоду, випускники усіх загальноосвітніх навчальних закладі пройшлися традиційною ходою центральними вулицями міста.

Продовжилося святкування на міському стадіоні, де очільник міста Сергій Надал нагородив медалістів і переможців конкурсу на кращий вишитий костюм. Також за максимальний результат ЗНО із базової дисципліни одна із випускниць отримала грошову винагороду.

«Шановні випускники! Сьогодні ви зробили крок в доросле та самостійне життя. Перед вами відкриваються нові перспективи та можливості, адже саме ви будуватимете нову українську державу. Тому  я бажаю здійснення всіх ваших планів і задумів. Нехай ті щирі посмішки, які є сьогодні на вашому обличчі, будуть з вами все ваше життя. Будьте впевнені у своїх діях, - зазначив випускникам очільник міста. - Хочу висловити подяку вашим батькам та педагогам, тому що кожен з них вклав частинку себе у ваше виховання та творення вашого світогляду. Тому, як би не склалася ваша доля, в якому куточку країни чи світу ви б не опинились, пам’ятайте завжди про тепло рідної домівки, про ласкаву материнську колискову, про батьківську мудрість і про ті знання, які вам подарували ваші вчителі!»

Також тернопільських випускників привітав Заслужений артист України, лідер гурту «Нічлава» Андрій Підлужний.

До слова, цьогоріч у Тернополі завершили навчання 1132 випускники, з них 112 нагороджені золотою медаллю та 42 – срібною.

 

Податок на елітні авто: що потрібно для звірки?

Неділя, 24 червня 2018, 08:04

У Тернопільській ОДПІ повідомили, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску якого минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість якого становить понад 1 млн 396 тис 125 грн, повинна сплатити до бюджету транспортний податок.

Так, аби дізнатись чи необхідно сплачувати податок або перевірити правильність нарахованого Вам податку, необхідно звернутись у податкову інспекцію за місцем своєї реєстрації (прописки) та пред’явити копію технічного паспорта автомобіля і паспорт громадянина України.

Платник податку-юридична особа самостійно обчислює суму податку, станом на 1 січня звітного року, і до 20 лютого цього року подає контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, а також сплачує транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації. Нагадуємо, що у 2018 році до контролюючих органів подається оновлена форма декларації з транспортного податку, яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку».

Докладні консультації із даного питання – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ та за телефоном: 43-46-30, 43-46-10.


 

У липні змінюється прожитковий

Субота, 23 червня 2018, 12:07

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що Законом України №2246 від 7.12.17 року «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення та розміри мінімальної заробітної плати.

Вищевказані показники впливають на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій та податкових соцпільг.

Так, з 1 липня 2018 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць – 1777 гривень.

Для основних соціальних та демографічних груп населення з 1 липня 2018 року встановлюються такі показники прожиткового мінімуму:

для дітей віком до 6 років – 1559 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років – 1944 грн;

для працездатних осіб – 1841 грн;

для осіб, які втратили працездатність – 1435 грн.

Мінімальна заробітна плата, з початку 2018 року, складає у місячному розмірі – 3723 грн, у погодинному – 22,41. Станом на 1 липня цього року мінімальна зарплата не змінюється.

Звертаємо увагу,  що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання й фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Консультації, тренінги та допомогу у заповненні електронної звітності можна отримати у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Чим здивує лайнап Light Stage фестивалю Файне Місто?

П'ятниця, 22 червня 2018, 08:53

Днями організатори фестивалю Файне Місто оголосили повний список учасників Light Stage, серед яких відомі іноземні та вітчизняні музичні виконавці. Розповідаємо про головні програмні акценти однієї з шести сцен головної музичної події країни.

Для відвідувачів «лайтової» сцени організатори приготували чимало сюрпризів.

Beissoul & Einius. Особливого звучання цьогорічній Light Stage подарує литовський ексцентричний дует «Beissoul & Einius». Це сміливі експериментатори не лише у сфері музики, але й моди, адже їхніми авторськими сюрреалістичними костюмами захоплюється Vogue та L`Officiel. Їхня магнетична електроніка заворожує, а свій образ виконавці доповнюють одягом з власних колекцій із справжнього скла. Мелодії переповнені звуками з майбутнього – таку магію на фестивалі «Файне Місто» ви точно ще не бачили!

Bloom Twins. Окрім талановитих литовців, на Light Stage завітає британський гурт запальних близнючок  «Bloom Twins», які, до речі,  мають українське коріння. Сестри-близнята Анна та Софія Купрієнко із України давно завоювали європейські хіт-паради. Свій музичний стиль дівчата визначають як дарк-поп, що справді є цікавим міксом незвичного звучання.

Naviband. Білоруський інді-поп гурт «Naviband» вже очікує свого приїзду Файне Місто. Дует, що був створений у 2013 році, представив країну на музичному конкурсі «Євробачення - 2017».

Nights Out. Окрім британців та білорусів, на сцені виступить німецький інді-поп гурт  українського походження  «Nights Out». У січні 2018 року учасники попередньої групи «Machu Picchu» оголосили про перезапуск проекту під новим іменем, проте вже у Німеччині. У березні 2018 року вони випустили дебютний кліп на пісню «Fossil». Зараз хлопці підкорюють німецьких слухачів, бо саме там заплановані їхні нові виступи.

PAPYLLON. Словаки з гурту «PAPYLLON» подарують нове бачення на альтернативний рок. У 2017 році вони випустили свій дебютний однойменний альбом і приїдуть з цими піснями у Тернопіль 20 липня на Light Stage фестивалю «Файне Місто».

Jayce Levis. 21 липня відвідувачі познайомляться з британцем Джайсі Лювісом (Jayce Levis). Його сольний сингл «Icon» був випущений у 2009 році і став популярним не лише серед європейських меломанів, але й підкорив азіатську публіку. Відтак, артист стає електро-рок відкриттям MTV, автором двох лейблів-мейджорів і героєм фільму BBC та легко здобуває дружбу з легендами музики в особі культового супер-лиходія. Його виступ подолає усі шаблони музичних перформансів на Light Stage і додасть темних сторін звучанню мультиінструментальної музики.

Leo Mantis . Український співак нігерійського походження Leo Mantis поділиться зі слухачами частинкою свого унікального стилю, в якому вдало поєднується запальні ритми африканського блюзу, року та інді. Тож уже 22 липня ви переконаєтеся у магії звучання його пісень.

Один в каное. Їхній  перший студійний альбом слухачі побачили у 2016 році, до якого увійшло одразу 25 пісень. Музиканти успішно гастролюють по Україні і підкорюють серця все більшої кількості меломанів.

Vivienne Mort. Проникливий голос цієї співачки важко не впізнати. «Vivienne Mort» – український інді-рок гурт, заснований у 2007 році давно посів чільне місце серед виконавців української музики. Учасники експериментують з проникливими ритмами і текстами у піснях, а кліп до пісні «Пташечка», що, до слова, знімався у Індії, сповнений нових мистецьких мотивів. Гурт увійшов до півфіналу національного відбору «Євробачення - 2017» і успішно гастролює не лише серед українських, але й польських міст.

Хочете відірватися під шалені кантрі-ритми? На Light Stage у кожного відвідувача буде така можливість! Талановитий співак Sasha Boole завжди дивує симбіозом блюзу, кантрі, фольку та регтаймів.

Шаленого драйву відвідувачам вкотре додасть ексцентричний дует «Хамерман Знищує Віруси»! Нестандартні костюми виконавців  з каштанів, гречки, сирих курей на голові, чудернацьких шляп та дивакуватих елементів одягу точно запам’ятовуються надовго. Головна інтрига – в якому образі цьогоріч з’являться артисти. Ми лише знаємо точно, буде шалений перформанс!

Також слухачі зможуть насолодитися чарівною музикою від тернопільських виконавців з інді-гурту «Tik Tu», які давно уже стали улюбленцями на різних музичних фестивалях країни. Їхній виступ очікуйте 22 липня.  Окрім цих музикантів, на сцені зіграє місцевий рок - гурт «Ті, що падають вгору», загадковий дует електронної музики «TVORCHI» та київський рок-гурт «FRANCO». До речі, останні люблять дивувати публіку цікавими мистецькими симбіозами.

21 липня відвідувачі почують талановитих учасників та переможців Koza Music Battle  з гурту «Our Atlaantic», які поділяться власним прогресивним баченням на сучасну музику.  Цього ж дня, гурт «Курган & Агрегат» запалить слухачів хіп-хоп ритмами, а вже в останній день фестивалю, 22 липня, відвідувачів розважатимуть одеські фольк-виконавці  з групи «Деньги Вперед».

Цьогорічна Light Stage обіцяє стати непередбачуваним міксом музичних ритмів та стилів в поєднанні з цікавими перформансами. Про інших виконаців ви можете знайти інформацію тут: http://fainemisto.com.ua/


То що, кайФАЙНЕмо?

На виконкомі прийнято рішення про заборона продажу алкоголю після 18.00 год. 23 червня через День випускників. Детально про рішення прокоментуємо об 11.30 сьогодні, у зеленій кімнаті.


 

Змінили основне місце обліку - поновіть електронні ключі

П'ятниця, 22 червня 2018, 07:57

У Тернопільській ОДПІ нагадують, що відповідно до ст. 7 Закону України від 22.05.2003 № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та пп. 3.4.6 п. 3.4 розділу 3 Договору про надання послуг електронного цифрового підпису, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України від 29.11.2017 № 150, підписувач зобов’язаний своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа та/або реєстраційній картці.

Отже, у разі зміни адреси місця обліку суб’єкта господарювання або фізичної особи, заявнику необхідно звернутися до центру сертифікації ключів з заявою на скасування посилених сертифікатів, які містять недостовірну інформацію, та надати пакет реєстраційних документів для формування нових посилених сертифікатів.

Докладні консультації – у Центрі обслуговування платників. Телефон для довідок: 23-53-61.


 

Понад тисяча осіб взяла участь у Тернопільському півмарафоні

Четвер, 21 червня 2018, 07:11

17 червня 2018 року у Тернополі відбулася спортивна подія – «Тернопільський півмарафон 2018». До участі в марафоні було залучено більше 1000 осіб.

Спортсмени змагалися у дистанціях: 5 км (79 учасників), 10 км (120 учасників), 21 км (258 учасників).  Також відбулись дитячі забіги, до яких було залучено близько 300 дітей.

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення скоординував волонтерів, яких було залучено більше 100 осіб. Протягом трьох днів інтенсивної підготовки  формувалися стартові та фінішні пакети,  а також відбувалось встановлення та обслуговування наметового містечка.

До слова, забіг став міжнародним, оскільки учасниками були не тільки українці, а й жителі Білорусі, Азербайджану, Франції, Ізраїлю та США.  Абсолютну першість у подоланні дистанції 21 км здобув львів’янин Тарас Сало та тернополянка Ірина Масник.

 

У Тернополі відбудеться XX Студентська республіка

Четвер, 21 червня 2018, 07:10

22-24 червня на Козацьких островах в парку Топільче в Тернополі відбудеться 20 Ювілейна Студентська Республіка.

Участь у виборах на обрання нового студентського Мера міста та Магістрата візьмуть лідери студентського самоврядування, активна молодь та студенти.

Голосування відбуватиметься у розподіленому форматі. Студенти будуть користуватися звичайними урнами, що будуть на виборчій дільниці, а ті, які не зможуть прийти, матимуть змогу проголосувати за кандидата у мережі Facebook.

Для зарахування голосу потрібно мати при собі лише паспорт Студреспубліки та бути внесеним до списку громадян. Паспорт можна отримати на місці або за попередньою реєстрацією (https://docs.google.com/forms/d/1iSTa60Gt6jwPvwj8cdmSB6Cng5QBpuLVsaY7JFiGvWk/viewform?edit_requested=true)  за умови сплати членського внеску. Стати громадянином Студентської Республіки має можливість кожен житель міста, який має Файну карту, студентський квиток або паспорт громадянина України.

 

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації до територіального органу Міністерства юстиції України

Середа, 20 червня 2018, 05:29

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до територіальних органів Міністерства юстиції України або до суду.

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до територіальних органів Міністерства юстиції України протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, а також залучення скаржника чи інших осіб, територіальні органи Міністерства юстиції України можуть встановити інші строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника. При цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.

Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації або територіального органу Міністерства юстиції України подається особою, яка вважає, що її права порушено, у письмовій формі та має містити:

1) повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;

2) зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, порушені на думку скаржника;

3) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

3-1) відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення, повідомлення або реєстраційної дії державного реєстратора та/або внесення відомостей до Єдиного державного реєстру;

4) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складення скарги.

До скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника (за наявності), а також якщо скарга подається представником скаржника - довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку.

Якщо скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації подається представником скаржника, до такої скарги додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження, або його копія, засвідчена в установленому порядку.

За результатами розгляду скарги територіальні органи Міністерства юстиції України приймають мотивоване рішення про:

1) відмову в задоволенні скарги;

2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішень відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».


Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

Тернопільські випускники, які здали ЗНО на 200 балів, отримають грошову винагороду

Вівторок, 19 червня 2018, 04:49

На черговому засіданні сесії внесено зміни у положення «Про іменні стипендії Тернопільської міської ради в галузі освіти для обдарованих дітей міста Тернополя». Зокрема, цим положенням передбачається виплата грошової нагороди випускникам закладів загальної та середньої освіти міста Тернополя за високі досягнення в навчанні за результатами ЗНО.

Оплата буде здійснюватись таким чином: за 200 балів в розмірі 2000 гривень, за 400 балів – 5000 гривень, за 600 балів – 10000 гривень. Така оплата буде разова.

«Також за високі результати ЗНО з базової дисципліни стипендією міської ради будуть нагороджені випускники, які залишилися здобувати вищу освіту в м.Тернополі. Для таких тернополян щомісячно буде виплачуватися стипендія у розмірі 1000 грн., - зазначає міський голова Сергій Надал. - Таким чином міська рада прагне стимулювати кращих учнів не виїжджати на навчання в інші міста чи за кордон, а залишатись здобувати знання у Тернополі».

 

Тернопільські депутати затвердили Концепцію ліцею№21 - спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети

Понеділок, 18 червня 2018, 10:40

На пленарному засіданні 25-ої сесії міської ради було прийнято Концепцію розвитку забезпечення Тернопільського ліцею №21 - спеціалізованої мистецької школи імені  Ігоря  Герети.

Відповідно до Концепції, учні цього закладу будуть здобувати:

 • початкову мистецьку освіту одночасно з початковою та базовою середньою освітою в обраному виді мистецтва;
 • профільну мистецьку освіту на основі початкової мистецької освіти одночасно з повною загальною середньою освітою.
 • профільну загальну середню освіту.

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про освіту»  розроблено і затверджено Державний стандарт початкової освіти , а також типові освітні програми для 1-2 класів, за якими з 1 вересня 2018 року обов’язково мають навчатися всі першокласники.

Решта класів (2-11) навчатимуться за державними стандартами. Відповідно, учні мистецького профілю ліцею №21 - 5-9 класів навчатимуться за робочими начальними планами для спеціалізованих шкіл з навчанням українською мовою і поглибленим вивченням предметів музичного циклу та художнього циклу.

Нагадаємо, що 20 квітня на черговій сесії міської ради прийняли рішення про реорганізацію Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети шляхом об’єднання з ЗОШ №21.  У результаті реорганізації було створено єдиний заклад – Тернопільський ліцей №21 – спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети Тернопільської міської ради.

 

Застосування цінників при реалізації товарів обов’язкове

Понеділок, 18 червня 2018, 10:33

У Тернопільській ОДПІ звертають увагу платників, що відповідно до п. 8 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

В тренді - електронне звітування

Неділя, 17 червня 2018, 11:07

Питання ефективності та якості обслуговування платників податків - це один з основних пріоритетів діяльності органів Державної фіскальної служби України, зокрема, шляхом оптимізації процесів надання послуг платникам у напрямку розширення дистанційного обслуговування, мінімізації особистих звернень платників, заощадження часу та зменшення витрат платників податків пов'язаних із виконанням податкових зобов'язань.

Так, подача звітності платників податків в електронному вигляді має низку незаперечних переваг, зокрема:

- це економить час та кошти платників, оскільки вже відсутня необхідність відвідувати податкову інспекцію. Звітність достатньо сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм, підписати за допомогою електронно-цифрового підпису та передати через мережу Інтернет до податкового органу;

- неактуальним стає  контроль за зміною форм бланків звітності, оскільки програма оперативно оновлює формати подання документів в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв’язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при запровадженні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів);

- усі звіти перевіряються на наявність арифметичних та логічних помилок;

- при поданні звітності засобами електронного зв’язку з електронно-цифровим підписом, платнику надходять повідомлення - квитанція №1 та квитанція №2. Електронний звіт вважається поданим, якщо в квитанції №2 прописано «Пакет прийнято, дата та реєстраційний номер»;

- суб’єкти господарювання отримують можливість провести звірки щодо платежів та відслідковувати наявність податкового боргу.

Для подання звітів в електронному вигляді потрібно:

- отримати ключ електронно-цифрового підпису в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів;

- зареєструватися в Електронному кабінеті, розміщеному на сайті ДФС України, за допомогою отриманого електронного ключа як користувач Електронного кабінету;

- заповнити та надіслати засобами електронного зв’язку Договір про визнання електронного документообігу;

- після отримання підтвердження про приєднання до електронного документообігу можна звітувати до контролюючого органу в електронному вигляді.

В Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ функціонує структурний підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів, де суб’єктам господарювання та громадянам всієї області можна отримати електронний цифровий підпис для здійснення в онлайн - режимі не лише податкових процедур, а також подання звітності до Пенсійного фонду, органів статистики і інших установ, подання Декларацій про майновий стан і доходи, в т.ч. для отримання податкової знижки, подання електронної декларації державними службовцями.

Звітування в електронному вигляді є запровадженням в практику європейських стандартів і норм.

Нагадуємо, що у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ можна відвідати тренінги та отримати практичну допомогу щодо електронного заповнення звітності. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

Майстер-класи з медіа-арту відбудуться в УД "Перемога" цієї суботи

Четвер, 14 червня 2018, 10:47

Майстер-класи з медіа-мистецтва відбудуться в УД "Перемога" у суботу, 16 червня.
Тернополян запрошують відвідати показові заняття з анімації, мультиплікації, візуалізації, аудіозапису, а також зі створення та реалізації творчих проектів.

Після майстер-класів, о 18.00, відбудеться концерт гуртів ICE CREAM ladies band (Львів), Ті, що падають вгору (Тернопіль), LOS COLORADOS (Тернопіль).

У програмі:
- Онлайн-анімація
- Зоотроп. Ілюзія руху за допомогою картинки
- Основи відеозйомки
- Запис аудіоказок. Дикція. Сценічна мова
- Основи фотографії
- Дизайн та оформлення книг
- Презентація проекту “Програмне забезпечення для Android”
- Презентація студії "Майстерня казки"
- Презентація англомовного театрального гуртка English Drama Club
- Медіа-проект в інетрнеті. З чого почати? Як рекламувати?


ПРОГРАМА:

Майстер-клас з виготовлення оптичної іграшки за допомогою зоотропу

Зоотроп - пристрій, для створення ілюзії руху від швидкої послідовної зміни статичних зображень.

Досвідом роботи із зоотропом з нами поділиться засновниця Гурток дитячої анімації "Руда Миша" Олена Мудра (Olena Mudraya)

Майстер-клас відбудеться 16 червня, субота, о 15:00 в УД "Перемога".  

Майстер-клас із озвучення аудіоказок

Запрошуємо усіх охочих спробувати себе в ролі героїв казок та дізнатися основ сценічної мови і дикції.

На майстер-класі ви також ознайомитеся зі спецефектами аудіодоріжки. З технічнимии моментами нас ознайомить Taras Sotula

З дикцією та сценічною мовою нам допоможе Надія Шимрик, художній керівник театральної школи-студї "Мельпомена".

Запрошуємо дітей 8-15 років в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 

Дизайн та оформлення книг для початківців

На майстер класі ви дізнаєтеся про можливості та функціонал програм MicrosoftWord, PowerPoint, Paint, а також про безкоштовні медіаресурси.

У програмі:
- Короткий огляд найпопулярніших програм для дизайну
- Розбір прихованих можливостей твого комп'ютера
- Дизайнерські "лайфхаки": базові навички дизайну з використанням відомих всім програм.

Любиш читати книжки з класними картинками? Написав власну історію, але не знаєш, як зробити до неї неординарний дизайн? Не маєш можливості купляти дорогі програми?

Досвідом та настроєм з нами поділиться Nadya Kasyanchuk

П.С. Для практичних навиків беріть із собою свої електронні пристрої.

Приходьте в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 


Майстер-клас "Відеозйомка для початківців"

- Як за допомогою відео передати емоції героїв
- Як утримувати увагу глядача
- Як зробити відео максимально динамічним
- Поняття планів: загальний, средній, крупний план, деталі.
- Композиція кадра: правила розміщення об'єкта в кадрі.

Усе, що вам цікаво про відеозйомку розповість керівник відділу зі створення відеопродукції ТО КП "Кінодністер" Volodia Demkovych

Запрошуємо дітей 8-15 років в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 

Майстер-клас "Мобільна фотографія" від Yurko Gud

- Світло і композиція
- Робота з доступним світлом
- Основи композиції
- Ракурс
- Особливості зйомки на телефон

Чекаємо вас в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. Презентації:

Презентація англомовного театрального гуртка
English Drama Club

Запрошуємо батьків та дітей познайомитися з програмою англомовного гуртка:

- постановки вистав англійською мовою для дітей та дорослих
- сценічна мова
- майстерність актора
- сценічний рух
- основи гриму
- читання п'єси за ролями
- постановка вистави
- добір одягу персонажів
- малювання, виготовлення декорацій
- інсценування музичних творів

У творчому доробку English Drama Club чотири постановки: "Історія кохання Купідона" та Психеї, Три горішки для Попелюшки, Пригоди Тома Соєра, Один вдома. Засновник та керівник Nadya Tykholiz-Strotsen

Чекаємо вас в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 


Презентація студії "Майстерня казки"

Разом з Ірина Мацко, засновницею Креат-студія "ІРИска", маленькі автори не тільки оволодіють початками літературної майстерності, секретами створення героїв, сюжетів та ілюстрацій, а ще й стануть авторами справжньої казки, яка ввійде у збірку казок казкариків.

Запрошуємо батьків та дітей познайомитися з програмою студії:

Про що писати? Як продумати сюжет? Як працювати з персонажами? Звідки взяти натхнення? Як придумати назву? Як спілкуватися з редакторами і представляти свій твір? Відповіді на всі ці запитання ми шукатимемо разом. Забудьте про нудьгу на уроках мови та літератури. Персонажі, сюжети, інтриги, розв'язки, форзаци й колонтитули легко підкоряться вам під час веселих, пізнавальних і нестримно вигадливих анти-уроків.

Чекаємо вас в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 


Презентація курсу "Програмування для Android"

- Основи програмування для Android
- Ознайомлення з Android studio та побудова в ньому простих додатків
- Застосування мови програмування Java

Деталі курсу дізнавайтеся на презентації у Ірин Ко

Чекаємо вас в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 


Презентація курсу "Просування медіа-проекту в інтернеті"

Більшість людей, починаючи свій web-проект, фокусуються насамперед на технічній його стороні. Безумовно, ви повинні мати уявлення про технічну сторону своєї роботи, але набагато важливіше спершу дізнатися, що ви хотіли б отримати в результаті.

Звичайно це здається очевидним, однак занадто багато проектів не доживають до релізу не через відсутність технічних знань, але через відсутність цілей і бачення, - вважає керівник веб-студії WEB24 Роман Кубіцький.

- Ціль та мета проекту?
- Яким чином web-сайт допоможе мені в досягненні моїх цілей?
- Що і в якому порядку має бути реалізовано, щоб досягти моїх цілей?

Чекаємо вас в УД "Перемога" 16 червня, субота, на 15:00. 


Захід відбудеться в рамках святкування 15-річчя Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Майстер-класи проводитимуть учасники медіа-проекту «Medialab», що був реалізований в Тернополі в 2007-2013 рр., та партнери.
 

Близько 13 млн грн виділено з міського бюджету на будівництво у Тернополі мультиспортивного комплексу «Палац спорту»

Четвер, 14 червня 2018, 10:44

У Тернополі тривають підготовчі роботи до будівництва багатофункціонального «Палацу Спорту» на проспекті Злуки, 3а (колишній стадіон «Текстерно»). Наразі здійснюється оформлення усієї необхідної документації, відтак будівельні роботи заплановано розпочати ще до кінця 2018 року.

Нагадаємо, відповідно до результатів засідання міжвідомчої комісії з відбору об'єктів для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/реконструкцію палаців спорту, Тернопіль посів 2-ге місце у рейтингу міст, що подавали власні проекти на конкурс, який проводився Міністерством молоді та спорту України.

«Від початку року ми брали активну участь у різноманітних конкурсах, та співпрацювали зі спортивними федераціями, щоб отримати право на будівництво спорткомплексу, і ось нещодавно Тернопіль виборов право на зведення сучасного мультиспортивного комплексу з трибунами та паркінгом, отримавши субвенцію з державного бюджету у розмірі 27 млн. грн, - зазначає очільник Тернополя Сергій Надал. - Ще 13 млн. грн на його будівництво виділено з міського бюджету. Оскільки загальна вартість робіт становить близько 100 млн. грн, тому ми сподіваємося на майбутнє співфінансування з державного бюджету, а також обласного».

Сучасний мультиспортивний комплекс з трибунами та паркінгом вміщуватиме зaли для ігрових видів спорту, зокрема волейболу, футзaлу, бaскетболу, гaндболу та бадмінтону.  Також у приміщення, в якому прийматимуть всеукраїнські та міжнародні чемпіонати, заплановано перенести дитячо-юнацьку спортивну школу греко-римської боротьби, яка наразі знаходиться у приміщенні Тернопільського замку.

rada.te.ua

 

На святкування 15-річчя Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна запрошують цієї суботи (програма)

Середа, 13 червня 2018, 06:51

Уже цієї суботи, 16 червня, в Українському домі «Перемога» у Тернополі відбудуться святкування з нагоди 15-річчя Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Святкування відбудуться у всіх регіонах трьох країн. Мета – дізнатися більше про польсько-білорусько-українське транскордонне співробітництво, а також познайомитися з культурою прикордоння.

 

У рамках святкування 15-річчя співпраці організатори запрошують взяти участь у майстер-класах, які проводитимуть учасники медіа-проекту «Medialab», що був реалізований в Тернополі в 2007-2013 рр., та відвідати концерт.

 

Програма святкування

 

15.00 – Презентація можливостей Програми, майстер-класи з медіа-арту для підлітків.

 

У програмі:

- Онлайн-анімація

- Мультиплікація

- Основи відеозйомки

- Запис аудіоказок

- Основи фотографії

- Дизайн та оформлення книг

- Презентація проекту «Програмне забезпечення для Android»

- Презентація студії «Майстерня казки»

- Презентація англомовного театрального гуртка
English Drama Club

- Медіа-проект в інтернеті: з чого почати, як рекламувати?


Запис на майстер-класи за тел. 096-467-03-52

 

18.00 – Концерт гуртів ICE CREAM ladies band, Ті, що падають вгору, LOS COLORADOS

 

Вхід на захід – безкоштовний.

 

Більше інформації на сайті програми www.pbu2020.eu.

Захід співфінаyсується за рахунок коштів ЄС.

 

Довідково,

Програма протягом 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів. Фінансується вона ЄС у рамках Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) і є найбільшою з програм ЄІС ТКС на сухопутних кордонах ЄС.

 

У програмному періоді 2004-2006 було підтримано 167 проектів, сума співфінансування ЄС склала 45.8 млн. євро.

 

У рамках Програми 2007-2013, завдяки фінансуванню ЄС у розмірі понад 170 млн. євро, було реалізовано 117 проектів у сфері соціальної інфраструктури, охорони здоров'я, освіти, туризму, збереження культурної спадщини, безпеки та інфраструктури пунктів перетину кордону.

 

165 млн. євро буде виділено у Програмному періоді 2014-2020 на проекти, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону, а також розвиток охорони здоров'я та безпеки.

 

Усі проекти, що фінансуються в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна, є некомерційними. Бенефіціарами проектів можуть бути органи влади, бюджетні установи, громадські організації та ін.

 

Права громадських об'єднань

Середа, 13 червня 2018, 06:48

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання» (далі - Закон) громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Частини 1 статті 21 Закону для здійснення своєї мети (цілей) громадське об'єднання має право:

1) вільно поширювати інформацію про свою діяльність, пропагувати свою мету (цілі);

2) звертатися у порядку, визначеному законом, до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами;

3) одержувати у порядку, визначеному законом, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації;

4) брати участь у порядку, визначеному законодавством, у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і стосуються сфери діяльності громадського об'єднання та важливих питань державного і суспільного життя;

5) проводити мирні зібрання;

6) здійснювати інші права, не заборонені законом.

Частина 2 статті 21 Закону говорить про те, що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право:

1) бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства;

2) здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

3) засновувати з метою досягнення своєї статутної мети (цілей) засоби масової інформації;

4) брати участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

5) брати участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи, створена ним юридична особа (товариство, підприємство) може бути виконавцем державного замовлення відповідно до закону (частина 3 статті 21 Закону).

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

 

Дорожники оновили розмітку на понад 200 кілометрах шляхів області (фото)

Вівторок, 12 червня 2018, 06:58

На замовлення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області на автошляхах краю наносять розмітку, пішохідні переходи, «стріли» і острівки безпеки.

Нині оновлено розмітку на 208 км автошляхів краю. Зокрема, нанесено на протяжності траси Н-18 Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль, М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’яна (від Тернополя до кордону з Прикарпаттям), Р-39 Броди-Тернопіль. Підрядна організація приступила до робіт у напрямку м. Чортків. Задля безпеки пішоходів також оновлено більше 30 «зебр» і 40 «стріл».

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області звертається до всіх користувачів доріг з проханням бути обачними і обережними та зважати на тимчасові знаки обмеження швидкості в місцях проведення дорожніх робіт.

Джерело: http://new.te.ukravtodor.gov.ua/press/news/rozmitku_na_ponad_200_km_dorih_ternopilshchyny_onovyly.html

 

На святкування 15-річчя Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна запрошують цієї суботи (програма)

Вівторок, 12 червня 2018, 06:58

Уже цієї суботи, 16 червня, в Українському домі «Перемога» у Тернополі відбудуться святкування з нагоди 15-річчя Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Святкування відбудуться у всіх регіонах трьох країн. Мета – дізнатися більше про польсько-білорусько-українське транскордонне співробітництво, а також познайомитися з культурою прикордоння.

 

У рамках святкування 15-річчя співпраці організатори запрошують взяти участь у майстер-класах, які проводитимуть учасники медіа-проекту «Medialab», що був реалізований в Тернополі в 2007-2013 рр., та відвідати концерт.

 

Програма святкування

 

15.00 – Презентація можливостей Програми, майстер-класи з медіа-арту для підлітків.

 

У програмі:

- Онлайн-анімація

- Мультиплікація

- Основи відеозйомки

- Запис аудіоказок

- Основи фотографії

- Дизайн та оформлення книг

- Презентація проекту «Програмне забезпечення для Android»

- Презентація студії «Майстерня казки»

- Презентація англомовного театрального гуртка
English Drama Club

- Медіа-проект в інтернеті: з чого почати, як рекламувати?


Запис на майстер-класи за тел. 096-467-03-52

 

18.00 – Концерт гуртів ICE CREAM ladies band, Ті, що падають вгору, LOS COLORADOS

 

Вхід на захід – безкоштовний.

 

Більше інформації на сайті програми www.pbu2020.eu.

Захід співфінаyсується за рахунок коштів ЄС.

 

Довідково,

Програма протягом 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів. Фінансується вона ЄС у рамках Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) і є найбільшою з програм ЄІС ТКС на сухопутних кордонах ЄС.

 

У програмному періоді 2004-2006 було підтримано 167 проектів, сума співфінансування ЄС склала 45.8 млн. євро.

 

У рамках Програми 2007-2013, завдяки фінансуванню ЄС у розмірі понад 170 млн. євро, було реалізовано 117 проектів у сфері соціальної інфраструктури, охорони здоров'я, освіти, туризму, збереження культурної спадщини, безпеки та інфраструктури пунктів перетину кордону.

 

165 млн. євро буде виділено у Програмному періоді 2014-2020 на проекти, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону, а також розвиток охорони здоров'я та безпеки.

 

Усі проекти, що фінансуються в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна, є некомерційними. Бенефіціарами проектів можуть бути органи влади, бюджетні установи, громадські організації та ін.

 

У Тернополі з’являться нові зелені зони та парки

Понеділок, 11 червня 2018, 10:11

Днями на черговому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради було затверджено проектну документацію «Схема озеленення міста», виконану Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя» з метою формування комплексного озеленення територій міста в єдину систему, яка є важливим елементом планувальної структури Тернополя.

«Проектом пропонується створення на території міста 11 нових територій зелених насаджень загального користування на площі близько 59 га., - коментує міський голова Сергій Надал. – «Схема озеленення міста» пройшла необхідне узгодження, прийнята та розпочинає виконуватися. Відповідно до проектної документації, у Тернополі першочергового буде проведено інвентаризацію існуючих зелених насаджень усіх категорій в межах населеного пункту та висадження нових дерев, кущів, газонів та квітників. Загальна площа зелених насаджень становитиме 40 % від усієї території міста Тернополя».

Відповідно до «Схеми озеленення міста», нові сквери з’являться на: вул. Текстильній, вул. Спортивній, на просп. Злуки, нові зелені зони будуть облаштовані також на вул. Коновальця, вул. Стадникової, біля пам’ятного знаку Ярослава Стецька, на вул. Юності, вул. С.Будного, а у Пронятині та на перетині вулиць Київська та Тарнавського з’являться нові парки.

 

Увага! Нові рахунки - з 2 липня 2018 року

Понеділок, 11 червня 2018, 10:04

У Тернопільській ОДПІ інформують, що з 2 липня 2018 року змінюються рахунки для зарахування податків та зборів до державного та місцевого бюджетів! Звертаємо увагу на нове  МФО 899998.

З новими рахунками можна ознайомитись на веб-порталі Державної казначейської служби України на сторінці ГУДКСУ у Тернопільській області, у рубриці «Реквізити рахунків» (http://www.treasury.gov.ua/reg/control/ter/uk/publish/category/340734) та субсайт Територіальних органів ДФС у Тернопільській області (http://tr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/). Телефон для довідок: 43-46-28.


 

У Тернополі здійснюють асфальтування доріг на вулицях Лесі Українки та Замонастирській

Неділя, 10 червня 2018, 07:52

У Тернополі на магістральних вулицях та дорогах з великою інтенсивністю руху транспорту тривають поточні та капітальні ремонти дорожнього покриття.

Станом на 8 червня, на вул. Лесі Українки та на вул. Замонастирській здійснюють заміну асфальтобетонного покриття, після чого роботи з асфальтування розпочнуться на вул. Слівенській.

Зі слів начальника відділу технагляду Олега Вітика, враховуючи звернення тернополян, наступними вулицями, на яких проведуть роботи з поточного ремонту дорожнього покриття у Тернополі будуть: вул. Текстильна (район залізничного переїзду) та вул. Лук’яновича (вздовж нової тролейбусної лінії, що проходить від 6-го магазину до перехрестя вул. Лук’яновича і далі на вул. Промислову).

 

У Тернополі на маршрут виїхав 30-й тролейбус «Škoda 15Tr»

П'ятниця, 08 червня 2018, 07:46

Днями у Тернополі на маршрут виїхав черговий тролейбус «Škoda 15Tr» з порядковим номером 183, який нещодавно придбали у чеського міста Злін.

Нагадаємо, це вже 30-й за рахунком тролейбус даної моделі, що поповнив рухомий склад тролейбусного депо. Зі слів директора КП «Тернопільелектротранс» Андрія Мастюха, придбання двосекційних тролейбусів «Škoda 15Tr» планується і надалі, оскільки вони добре себе зарекомендували на тернопільських дорогах і мають велику пасажиромісткість.

 

Мінекономрозвитку та GIZ запрошують до участі у проекті технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності»

Четвер, 07 червня 2018, 07:27

Проект двостороннього технічного співробітництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) та німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH «Консультування підприємств щодо енергоефективності» запрошує промислові підприємства взяти участь у пілотних проектах з метою скорочення своїх енерговитрат та підвищення енергоефективності й конкурентоспроможності. Пілотні проекти впроваджуватимуться у три етапи, під час яких компанії отримають:

 1. Детальний енергоаудит, що міститиме перелік економічно та технічно доцільних енергозберігаючих рішень для конкретних підприємств;
 2. Готові до фінансування енергоефективні проекти на основі енергоаудитів з чітким планом впровадження економічно доцільних енергозберігаючих заходів;
 3. Інжиніринговий та консультативний супровід у реалізації проектів, розроблених на попередньому етапі.

Мінекономрозвитку та GIZ запрошують до участі у пілотних проектах компанії, що працюють у наступних економічних галузях:

- Хлібопекарська галузь

- Молочна галузь

- Машинобудування

- Виробництво неметалевих будівельних матеріалів

Для участі у проектах компаніям необхідно подати заявку. З-поміж поданих заявок GIZ обере до 15 виробничих одиниць різної структури та розміру від кожної галузі для участі у пілотних заходах. При цьому перевага надаватиметься тим підприємствам, які мають високий потенціал енергозбереження, і які застосовують процеси та об'єкти, що є типовими для зазначених галузей в Україні.

Участь для зацікавлених компаній є безкоштовною. Всі компанії-учасники сплачують тільки власні витрати.

Остаточний термін подання заявок 22 червня 2018 р. Публічна презентація результатів та огляд уроків, отриманих за результатами 1 етапу відбудеться уже в листопаді/грудні 2018 р.

У разі виникнення питань, звертатися до Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за телефонами: +38 044 594 07 63, +38 050 541 82 92, факс: +38 044 594 07 64.

Контактна особа: Наталія Усенко - радник з технічних питань Проекту. Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Адреса GIZ, проект «Консультування підприємств щодо енергоефективності»: вул. Антоновича (Горького), 16 б, м.Київ 01004.

 

Довідка: «Консультування підприємств щодо енергоефективності» проект технічного співробітництва з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку), що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини (BMZ). Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

rada.te.ua

 

Оподаткування безоплатних путівок за рахунок профспілки

Четвер, 07 червня 2018, 07:13

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку-фізичної особи не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку чи його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України.

Зазначена норма поширюються на платників податків, які отримують путівки виключно від професійної спілки до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки.

Вартість безоплатної або зі знижкою (у розмірі такої знижки) профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення членів сім'ї віком після 18 років, або не членів такої профспілкової організації оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Сімейна профспілкова путівка, яка надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім'ї після 18 років або не членів такої профспілкової організації, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення таких членів сім'ї.

В податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість наданих профспілковою організацією путівок безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) відображається за ознакою доходу «156».

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


 

На «Галицькій дефіляді» виступить фіналіст шоу «Україна має талант» та учасниця «Голосу країни» (програма)

Середа, 06 червня 2018, 12:08

Фіналіст ток-шоу «Україна має талант» Петро Сказків, який феєрично грає на цимбалах, виступить на фестивалі «Галицька дефіляда» вже найближчими вихідними. Його виступ організатори анонсують 9 червня. Також цього ж дня до Тернополя мають приїхати гуцульські музики, які гратимуть на трембітах.

Наступного дня – 10 червня – очікується на виступ учасниці «Голосу країни» Галини Конах. Окрім того, запланована битва фарбами та танцювальний флеш-моб.

Найцікавішим елементом фестивалю стане битва української та румунської кухні Карпат. Адже два шеф-повари Флорін Патрічі та Віталій Гуралевич приготують по 200 порцій автентичних страв - румунську «токаніцу» та закарпатський «банош» і роздадуть присутнім безкоштовно. Чия кухня буде смачніша – визначатимуть гості фестивалю.

ПРОГРАМА

8 ЧЕРВНЯ, п’ятниця:

16:00-19:00 - DJ Wollys

19.00 –  Конкурс «На Знання Галичини»

20:00 -  Гурт «Dos Paises»

21:00 - Конкурс «Найкраща Господарочка»

21:30  — гурт «Одеон»

22:00 – DJ Wollys (дискотека)

 

9 ЧЕРВНЯ, субота:

16:00-19:00 - DJ Wollys

17.30 – 19.30 - Битва кухонь з Карпат:  Румунська  vs Українська

18:00 – Трембіти

18:30 – гурт «Брати Павлючки»

19:20 - конкурс української пісні «Вгадай Мелодію»

20:00 – Виступ «GunzLiveBand»

21:00 -  Конкурс «Пивні Війни»

21:15 -  виступ Петра Сказківа – фіналіста шоу «Україна має талант»

22:00 – DJ Falya & MC Mikoff (Етно-дискотека)

 

10 ЧЕРВНЯ, неділя:

16:00 - DJ Tallin

18.00 – Холі-фест на о. Чайка

18:00 – Флеш-Моб. «Діти за Мир»

19:00 – Конкурс «Найкраща Вишиванка»

19:20 - гурт «Фіра»

20:00 – Конкурс «Вареників»

20:10 – гурт «Доля»

21:00 – виступ Галини Конах – учасниці «Голосу країни»

22:00 – DJ Tallin


 

Під час форуму «Тернопільщина Invest-2018» відбулась презентація Інвестиційного паспорту Тернополя

Середа, 06 червня 2018, 11:57

24 травня під час міжнародного Інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest-2018» відбулась презентація оновленого Інвестиційного паспорту Тернополя, розробленого фахівцями рейтингового агентства IBI-Rating. Подія відбулася в рамках спеціалізованої секції «Тернопіль — інвестиційний» за участі керівників профільних управлінь Тернопільської міської ради та представника рейтингового агентства.

На сторінках паспорту у формі тез та інфографіки представлені загальні дані про місто, особливості соціально-економічного розвитку, структура та обсяги залучених інвестицій, стан модернізації міської інфраструктури, інвестиційні проекти та інше. Документ напрацьований українською та англійською мовами.

За словами начальника управління економіки, промисловості та праці Тетяни Корчак, Тернопільська міська рада значну увагу приділяє саме поліпшенню інвестиційного клімату, інформованості бізнесу та створенню проектів, які приваблять інвесторів, серед яких – створення Інвестиційного парку «Тернопіль».

У своїй доповіді «Інвестиційний потенціал м. Тернопіль» директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Дмитро Задесенець підсумував: «Тернопіль провів вагому роботу із створення привабливого ділового клімату та побудови ефективної системи управління містом. Тернопіль є інвестиційно привабливим та має багато проектів, які можуть стати цікавими для іноземців».

Ознайомитися з Інвестиційним паспортом Тернополя можна на сайті агентства IBI-Rating та на сайті Тернопільської міської ради в розділі «Економіка» (www.rada.te.ua/ekonomika/investitsii/investitsiyniy-pasport/20329.html ).

До слова, загалом у роботі Форуму взяли участь понад 500 учасників, 200 з яких – представники іноземних країн. Зокрема, на захід приїхали понад 30 іноземних делегацій, у тому числі представники дипломатичних установ. Детальніше про Форум «Тернопільщина Invest-2018» можна дізнатися на сайті - www.te-invest.com .

 

Сторінка 61 з 102

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер