images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж

Автомобіль від благодійного фонду отримали правоохоронці Тернопільщини.

Вівторок, 12 липня 2022, 10:07

Допомога бійцям Збройних сил України та спецпідрозділам поліції особливого призначення, відпочинковий благодійний табір для дітей військовослужбовців та переселенців, закупівля амуніції, необхідної воїнам - це лише частина того, чим займаються волонтери благодійного фонду "Розвиток Тернопілля". Війна згуртувала людей, які всіляко намагаються підтримувати наших захисників.

"Поліція - це структура, яка безпосередньо допомагає та пришвидшує нашу перемогу, тому ми намагаємося допомагати як ЗСУ, так і поліції, бо це спільна справа заради перемоги", - розповіла представник благодійного фонду «Розвиток Тернопілля» Тетяна Мельник.

Сьогодні в зоні бойових дій знаходиться близько сотні працівників поліції Тернопілля. Це, в основному, бійці спецпідрозділів, які виконують завдання за призначенням там, де ведуться бої. Підтримати правоохоронців волонтери вирішили, подарувавши транспортний засіб - легковий автомобіль марки AUDI. За допомогу подякував представникам фонду начальник поліції Олександр Богомол.

"Ми вдячні за допомогу фонду "Розвиток Тернопілля". Всі автомобілі, які нам передали волонтери, використовуються або на фронті, або готуються до поїздки в зону проведення бойових дій. Це і джипи, і легкові - автомобілі розвідки, евакуації та бойові. Дякую вам від себе особисто за допомогу."


 

600 жителів Тернопільської громади, які розмістили ВПО у своїх помешканнях, подали документи щодо нарахувань компенсації за житлово-комунальні послуги за червень

Вівторок, 12 липня 2022, 10:06

До 5 липня у тернопільському Центрі надання адміністративних послуг тривав прийом документів для компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у попередньому місяці.

За період з 1 по 5 липня надійшло 600 звернень громадян, які розмістили ВПО у своїх помешканнях, щодо нарахувань компенсації за червень. Звернення  опрацьовані працівниками виконавчих органів міської ради, зокрема:

-  594 особам визначено обсяг компенсації витрат осіб що тимчасово розмістили ВПО, які перемістились у період воєнного стану на територію Тернопільської міської територіальної громади всього на суму  понад 716 389 грн.

- 6 особам відмовлено (причини – не вірно вказано кількість людино-днів, ВПО не зареєстровані в Єдиній інформаційній базі, або вибули в інше місце проживання, при перевірці встановлено факт не проживання ВПО за даною адресою, не вірно вказанні ін.код та розрахунковий рахунок, особи що розмістили ВПО є членами сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України ).

Компенсація особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується у безготівковій формі до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця.

До слова, за березень, квітень та травень компенсацію за тимчасове розміщення ВПО загалом нарахували 2156 власникам житла на загальну суму понад 2 млн грн.

Нагадаємо, фізичні особи-громадяни України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї  для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб, повинні подати адміністратору для сканування наступні документи:

 • документ, який посвідчує його особу. Особа, яка звертається по довіреності - оригінал довіреності та документ, що посвідчує особу, на яку оформлена довіреність;
 • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Додатково мати копії документів:

 • реєстраційного номеру облікової картки платника податків заявника;
 • номер банківського рахунку для перерахування суми компенсації (за стандартом ІВАN, який складається з 29 символів);
 • довідок внутрішньо переміщених осіб.

Детальніше ознайомитися з порядком подання документів для отримання компенсації можна за посиланням https://ternopilcity.gov.ua/news/59247.html

 

У Тернополі триває оновлення рухомого складу пасажирського транспорту

Понеділок, 11 липня 2022, 12:45

Впродовж трьох років у Тернополі триває оновлення рухомого складу пасажирського громадського транспорту.

Зокрема,  КП «Тернопільелектротранс» придбано:

 • у 2019 році - 21 низькопідлоговий автобус МАN А21;
 • у 2020 році - у лізинг 20 нових низькопідлогових автобусів МАЗ середньої вмістимості;
 • у 2022 році - 15 нових низькопідлогових автобусів середньої вмістимості Еталон А28118 «Троянда» для КП «Міськавтотранс». Ще 15 таких автобусів повинні надійти в підприємство згідно укладеного договору лізингу.

На вулицях міста Тернополя низькопідлогові автобуси працюютьна автобусних маршрутах №№1-А, 4, 6, 6-А, 8, 9, 16, 19, 20, 20-А, 21 ,23, 27, 29, 31, 32, 35, 37, 38. В КП «Тернопільелектротранс» на балансі є три низькопідлогові тролейбуси ЛАЗ-Е183 та три низькопідлогові тролейбуси Skoda-24TR, які працюють на маршрутах №№2, 3, 5, 9.

Для покращення якості обслуговування пасажирів придбано вісім низькопідлогових автобусів міського класу Атаман, які невдовзі вийдуть на автобусні маршрути №8 та №27.

В рамках співпраці з ЄІБ, проект «Міський громадський транспорт України –І планується придбаня 15 великовмістимих низькопідлогових міських автобусів. Також Тернопіль приймає участь в проекті «Міський громадський транспорт України – ІІ», згідно якого передбачається придбання для міста 30 нових низькопідлогових тролейбусів.

 

У Тернополі тривають поточні ремонти дорожнього покриття

Понеділок, 11 липня 2022, 12:39

Впродовж минулого тижня у Тернополі в різних мікрорайонах міста тривали локальні поточні ремонти дорожнього покриття, а також відновлення асфальтобетонного покриття на прибудинкових територіях.

Наразі у місті продовжуються роботи на перехресті вулиць Татарська – Глибока. Цього тижня тут заплановано провести ремонт колодязів каналізаційної мережі, дощеприймальних та оглядових колодязів, розчищення об’єкту від наносів ґрунту тощо.

Триває поточний ремонт з вкладання асфальтобетону на вулицях: Кирила Студинського, Івана Гавдиди (колишня вул. Гагаріна), Над Ставом, Старий ринок та на провулку Садовому,

На вул. Андрея Шептицького працівники підрядної організації відновлюють підходи автомобільного моста через р. Серет, а на вул. Квітовій - відновлюють покриття проїзної частини.

Водночас ремонти тривають у шести дворах за адресами: вул. Андрія Малишка, 2, проїзд вул. Торговиця (вул. Живова), 14- 18, вул. Лесі Українки, 29, вул. Миру, 2-А, вул. Миру, 3-А, вул. Івана Мазепи, 1.

У зв’язку з високими температурними показниками навколишнього середовища, які спостерігалися впродовж попереднього тижня, виникла необхідність у виконанні робіт з ліквідації напливів та колійності асфальтобетонного покриття проїзних частин вулиць міста. За сприятливих погодних умов роботи будуть виконуватися за адресами:

 • вул. Руська ( вузька частина, «Політехнічний міст»);
 • просп. Степана Бандери (від бульв. Данила Галицького до вул. Омеляна Польового);
 • вул. Андрея Шептицького (вузька частина);
 • вул. Михайло Грушевського ( в районі ОДА);
 • вул. Микулинецька (в районі транспортної розв’язки вул.Торговиця (вул. Живова) - вул. Василя Острозького;
 • вул. 15 Квітня (в районі вул. Київська, просп. Злуки);
 • вул. Бродівська (шляхопровід);
 • вул. Северина Наливайна ( в районі «пивзаводу»).
 

В Україні заборонили курити сигарети для нагрівання у громадських місцях

Понеділок, 11 липня 2022, 10:45

 
SEBASTIAN KAHNERT/PICTURE ALLIANCE VIA GETTY IMAGES

В Україні набули чинності норми антитютюнового закону, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕН) у визначених законом місцях нарівні з цигарками, кальянами та електронними цигарками.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Норми закону також забороняють "курилки" у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

Держпродспоживслужба уточнила, що скаргу на куріння у забороненому законом місці можна подати через офіційний вебпортал відомства За куріння у заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб'єкти господарювання, у приміщенні чи на території яких здійснюється правопорушення.

За порушення заборони для громадянина законом, що набирає чинності, передбачено штраф у розмірі від 51 до 350 грн, для закладів громадського харчування – від 3 тис до 15 тис грн.

CЕРГІЙ МЕЛЬНИК

Економічна правда

 

Ігнорування правил дорожнього руху - причина аварій та травмування людей.

Понеділок, 11 липня 2022, 10:43

П'ятеро людей отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості в результаті дорожньо-транспортних пригод. Впродовж 8-10 липня на дорогах Тернополя та області працівники поліції зареєстрували 3 аварії.

8 липня близько 11:15 на вулиці Шептицького під колеса автомобіля потрапила 62-річна тернополянка. За попередньою інформацією, водій автомобіля Renault Logan, рухаючись заднім ходом, не побачив пішохода і зачепив її. Жінка отримала тілесні ушкодження.

Того ж вечора на автодорозі Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, в межах селища Велика Березовиця, зіткнулися дві іномарки. При виїзді слідчо-оперативної групи стало відомо, що водій автомобіля Mercedec Benz врізався в автівку попереду.

Удар відбувся в той момент, як кермувальник Ford Sierra зупинився на світлофорі. На момент аварії в салоні Ford Sierra перебувала вагітна жінка. Її з травмами госпіталізували до лікарні.

Дорожньо-транспортна пригода з потерпілими трапилася 10 липня на вулиці Львівській. Водій Volvo 740, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не переконався в безпечному русі і допустив зіткнення з ВАЗ-2109.

В результаті удару за меддопомогою зверталися обидва кермувальники та пасажир.

У всіх водіїв - учасників ДТП, слідчі взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка.

Працівники поліції звертаються до усіх учасників дорожнього руху бути обережними та уважними. Водії та пасажири, не нехтуйте ременями безпеки, не зловживайте швидкістю та дотримуйтеся дистанції. Пішоходи повинні також зважати на автівки. Переходити дороги лише у встановлених місцях і тільки після того, як переконаєтеся, що авто встигає загальмувати.

І головне – будьте взаємоввічливими та толерантними один до одного.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Замість товару – сміття. Жителька Бережан стала жертвою афериста, здійснюючи покупку через Інтернет .

Понеділок, 11 липня 2022, 10:42

Жителька Бережан замовила на одному із сервісів оголошень відеокарту до комп’ютера. Начебто вжила заходів безпеки – грошей наперед за товар не оплачувала, домовилася з продавцем, що здійснить оплату одразу після надходження товару. Але таки потрапила у пастку шахрая.

Як повідомив начальник відділу поліції №1 міста Бережани Артем Колодій, жінка, отримавши товар, не перевірила його. Оплатила немалу суму –майже 12 тисяч гривень, гроші оператори служби доставки перечислили на рахунок продавця, а клієнтка пішла додому. Лише там, розпакувавши посилку, замість відеокарти знайшла сміття.

Нині правоохоронці намагаються з’ясувати, хто заволодів грошима жительки Бережан, а також нагадують правила безпеки покупки товару через мережу.

Насамперед, ніколи не оплачуйте повну вартість товару, сто разів подумайте перед тим, як перечислити невідомій вам особі кошти. Завдатку теж не давайте.

Отримавши товар, не спішіть платити за нього, не перевіривши його наявність в пакуванні та справність. Наприклад, у відділеннях пошти завжди знайдеться розетка, аби спробувати, чи працюють електроінструменти. Одяг, взуття та інший товар теж потрібно оглянути на цілісність.

Якщо товар вам не підходить, поверніть його – це передбачено законодавством.

Якщо ви знатимете свої права і будете відповідальними та уважними, ніхто і ніколи не зможе вас обдурити.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Тернополянка обікрала торговельний заклад .

Понеділок, 11 липня 2022, 10:41

Таємне викрадення чужого майна інкримінують правоохоронці міста 36-річній місцевій мешканці. Жінка спокусилася на майна та пішла на злочин.

Поліцейські Тернопільського РУП встановили, що підозрювана причетна до викрадення товару з магазину. Зловмисниця скористалася слушною нагодою та непомітно пронесла повз каси майно, за яке не заплатила. Факт скоєння протиправного зафіксувала камера відеоспостереження, записи з якої допомогли вийти на слід крадійки.

У скоєному вона зізналася. Перевіряється причетність жінки до вчинення аналогічних протиправних дій на території міста.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 185 (крадіжка). Санкція передбачає позбавлення волі строком від п’яти до восьми років.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Оперативники обласного центру розшукали зловмисника

Понеділок, 11 липня 2022, 10:16

Позбавлення волі строком від п’яти до восьми років загрожує мешканцю Тернополя 1993 року народження, який привласнив майно жительки міста.

На лінію «102» надійшло звернення від 46-річної тернополянки. Вона повідомила, що стала жертвою крадія. За словами жінки, невідома особа проникла в підвальне приміщення багатоповерхівки, де вона зберігала цінні речі. Зловмисник привласнив побутову техніку, інструменти та чималу кількість колекційних іграшок. Завдані збитки заявниця оцінила в 24 000 гривень.

У ході розшукових заходів оперативники Тернопільського районного управління поліції вийшли на слід зловмисника. Ним виявився раніше судимий на скоєння майнових злочинів житель обласного центру. У скоєному він зізнався. Правоохоронці завадили чоловіку реалізувати викрадане майно, яке вилучили.

Відомості про злочин внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 185 Кримінального кодексу України. Його судитимуть по законах воєнного часу.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

У Тернополі тривають поточні ремонти дорожнього покриття

Понеділок, 11 липня 2022, 10:15

Впродовж минулого тижня у Тернополі в різних мікрорайонах міста тривали локальні поточні ремонти дорожнього покриття, а також відновлення асфальтобетонного покриття на прибудинкових територіях.

Наразі у місті продовжуються роботи на перехресті вулиць Татарська – Глибока. Цього тижня тут заплановано провести ремонт колодязів каналізаційної мережі, дощеприймальних та оглядових колодязів, розчищення об’єкту від наносів ґрунту тощо.

Триває поточний ремонт з вкладання асфальтобетону на вулицях: Кирила Студинського, Івана Гавдиди (колишня вул. Гагаріна), Над Ставом, Старий ринок та на провулку Садовому,

На вул. Андрея Шептицького працівники підрядної організації відновлюють підходи автомобільного моста через р. Серет, а на вул. Квітовій - відновлюють покриття проїзної частини.

Водночас ремонти тривають у шести дворах за адресами: вул. Андрія Малишка, 2, проїзд вул. Торговиця (вул. Живова), 14- 18, вул. Лесі Українки, 29, вул. Миру, 2-А, вул. Миру, 3-А, вул. Івана Мазепи, 1.

У зв’язку з високими температурними показниками навколишнього середовища, які спостерігалися впродовж попереднього тижня, виникла необхідність у виконанні робіт з ліквідації напливів та колійності асфальтобетонного покриття проїзних частин вулиць міста. За сприятливих погодних умов роботи будуть виконуватися за адресами:

 • вул. Руська ( вузька частина, «Політехнічний міст»);
 • просп. Степана Бандери (від бульв. Данила Галицького до вул. Омеляна Польового);
 • вул. Андрея Шептицького (вузька частина);
 • вул. Михайло Грушевського ( в районі ОДА);
 • вул. Микулинецька (в районі транспортної розв’язки вул.Торговиця (вул. Живова) - вул. Василя Острозького;
 • вул. 15 Квітня (в районі вул. Київська, просп. Злуки);
 • вул. Бродівська (шляхопровід);
 • вул. Северина Наливайна ( в районі «пивзаводу»).
 

Парафіяни Церкви Зарваницької Матері Божої провели благодійний ярмарок, кошти з якого передадуть на ЗСУ

Понеділок, 11 липня 2022, 10:03

10 липня у церкві Зарваницької Матері Божої, що розташована на вул. Петрушевича, 1-А, відбулася Свята Літургія з нагоди храмового празника. У цей же день парафіяни організували благодійну ярмарку з продажу солодкої випічки, зібрані кошти з якого передадуть на потреби ЗСУ. Також усі кошти з скриньок храму, що пожертвували в цей день тернополяни та гості міста, будуть передані на потреби військовослужбовців.

Привітав прихожан та долучився до спільної молитви міський голова Сергій Надал.

"Ваша церква є молодою, проте вже стала таким культурним, духовним, волонтерським центром у нашому місті та його культурною окрасою. Звісно, що сьогодні під час війни всі наші погляди, молитви, бажання спрямовані на передову, щоб допомогти нашим захисникам і якомога швидше виграти цю війну. З кожним днем все більше допомоги їде на фронт з благословіння Зарваницької Божої Матері і за участі вашої церкви, - зазначив Сергій Надал. - Патріарх Йосиф Сліпий говорив, що зло довго тривати не може. Впевнений, що це зло, яке сьогодні завдає страждань нашому народу, теж довго тривати не буде. Завдяки мужності наших воїнів, завдяки нашій спільній праці нам вдасться перемогти ворога і досягнути миру та спокою. Тож нехай у це свято Господь і Матінка Божа дає сміливості, мужності та сили усім захисникам, хто виганяє ворога з української землі, допомагає всім, хто постраждав. Нехай Бог дарує особливі ласки і щедроти цьому храму, нашому місту і Україні!».

 

Старий Поділ, Захисників України, Гузара та Мєшковського, - у Тернополі перейменували 13-ть вулиць

Понеділок, 11 липня 2022, 09:56

11 липня у Тернополі відбулася позачергова сесія міської ради, на якій депутати підтримали рішення про перейменування вулиць, що містили російське або радянське походження.

Як зазначає міський голова Сергій Надал, перейменування вулиць пройшло відповідну процедуру. Зокрема, спеціальна комісія опрацьовувала назви вулиць, які необхідно перейменувати, а тернополяни, водночас, пропонували варіанти нових назв.

Загалом жителі Тернополя подали майже 2800 варіантів назв вулиць. Після цього тривало громадське обговорення, яке завершилося 30 червня.

За результатами обговорень, враховуючи звернення мешканців, депутати підтримали рішення про перейменування вулиць у м.Тернопіль Тернопільської міської територіальної громади:

 • Вулицю Танцорова на вулицю Старий Поділ;
 • Вулицю Живова на вулицю Торговиця;
 • Вулицю Макаренка на вулицю Іванни Блажкевич;
 • Вулицю А. Чехова на вулицю Олени Теліги;
 • Вулицю Агрономічна на вулицю Дарії Віконської;
 • Вулицю Ю. Гагаріна на вулицю Івана Гавдиди;
 • Вулицю Достоєвського на вулицю Ілярія Бриковича;
 • Вулицю М. Глінки на вулицю Миколи Леонтовича;
 • Вулицю М. Ломоносова на вулицю Квітки Цісик;
 • Вулицю Пушкіна на вулицю Захисників України;
 • Вулицю Л. Толстого на вулицю Євгена Мєшковського;
 • Вулицю Чалдаєва на вулицю Патріарха Любомира Гузара;
 • Вулицю Бригадна (за винятками будинків 12-26) на вулицю Петра Батьківського;
 • Вулицю Бригадна (нумерація будинків 12-26) на вулицю Покрови.

Враховуючи пропозиції філологів, істориків та краєзнавців, внесено також технічні зміни у діючі назви вулиць м. Тернополя:

 • Вулицю Є.Гріга читати як вулицю Едварда Ґріґа;
 • Вулицю Об’їздна читати як вулицю Об’їзна;
 • Вулицю Монюшко читати як вулицю Станіслава Монюшка;
 • Вулицю Лук’яновича читати як вулицю Дениса Лукіяновича;
 • Вулицю Лучаківського читати як вулицю Володимира Лучаковського;
 • Вулицю Братів Гжицьких читати як вулицю Братів Ґжицьких;
 • Вулицю І.Репина читати як вулицю Іллі Рєпіна;
 • Вулицю Кардинала Сліпого читати як Патріарха Йосифа Сліпого.

У назві вулиці села Городище Тернопільської міської територіальної громади:

 • Вулицю Прифермирська читати як вулиця Прифермерська.

Також назву парку «Топільче» у Тернополі змінено на парк «Сопільче», а теплохід «Герой Танцоров» стане теплоходом, названим на честь засновника міста - «Ян Амор Тарновський»

Нагадаємо, що міська рада підготувала роз’яснення, чи треба мешканцям змінювати документи на житло чи земельні ділянки, враховуючи перейменування вулиць. З текстом роз’яснення можна ознайомитися ТУТ.

 

Російський аналог McDonald's лишився без картоплі фрі

П'ятниця, 08 липня 2022, 13:14

У деяких ресторанах російської мережі "Вкусно и точка" (оновлена мережа після продажу McDonald's свого російського бізнесу) не буде картоплі фрі - це пояснили "неврожайним роком" та неможливістю імпортувати картоплю з-за кордону.

Про це пише РБК із посиланням на пресслужбу російської компанії.

"Це пов'язано з тим, що 2021 рік у Росії став неврожайним для сортів картоплі, яка використовується для виробництва картоплі фрі на підприємствах мережі.

Протягом останніх восьми років компанія орієнтувалася на російських постачальників та закуповувала продукти у них. Крім того, став неможливий імпорт із ринків, які могли б стати тимчасовими постачальниками картоплі для підприємств у Росії", - заявив представник мережі.

За його словами, у повному обсязі картопля повернеться до меню на початку наступного врожайного року, тобто цієї осені. Складнощі з нестачею картоплі будуть і в інших гравців ринку, кажуть у компанії.

Нагадаємо:

Колишній McDonald's у Росії тепер називатиметься "Вкусно и точка", 12 червня перші ресторани розпочали роботу.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

 

ЗНО-2022: стартував перший етап підтвердження участі у додатковій сесії

П'ятниця, 08 липня 2022, 12:06

8 липня розпочався перший етап підтвердження участі в додатковій сесії національного мультипредметого тестування – спрощеного ЗНО.

Підтвердити участь на інформаційній сторінці можна буде до 18 липняповідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Реєстрація необхідна для того, щоб вступники могли вказати регіон чи країну, де складатимуть тест під час додаткової сесії.

У Центрі оцінювання пояснили, як потрібно підтвердити свою участь у тестуванні і в яких країнах проходитиме НМТ.

Фото: nd3000/Depositphotos

Як підтвердити участь у додатковій сесії спрощеного ЗНО-2022?

Перший етап підтвердження участі у НМТ мають пройти учасники, які:

 • зареєструвалися в основний період реєстрації, однак з певних причин не підтвердили на інформаційній сторінці участі в основній сесії (протягом 21 травня-7 червня та/або 21 червня-7 липня);
 • зареєструвалися в додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії НМТ.

Для участі у додатковій сесії потрібно до 18 липня заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці "Підтвердження участі в НМТ".

У формі необхідно:

 • вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України;
 • потім – населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період додаткової сесії (16-20 серпня);
 • зазначити свої прізвище та ім’я;
 • обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку "Взяти участь у НМТ".

Другий етап підтвердження участі в додатковій сесії триватиме впродовж 1-10 серпня.

З урахуванням населеного пункту, вибраного під час другого етапу підтвердження участі в НМТ, учасників розподілять за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 серпня учасник зможе завантажити із вкладки "Місце проведення" запрошення-перепустку – там вказана дата, час і місце проведення НМТ.

Додаткова сесія НМТ має проходити у 21 області України та в місті Києві.

Наразі неможливо провести тестування на тимчасово окупованих територіях: у Криму й місті Севастополі,  Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

"Зауважимо, що під час додаткової сесії тимчасові екзаменаційні центри будуть створені не в усіх країнах, у яких буде проведено НМТ в основну сесію", – кажуть в УЦОЯО.

За кордоном додаткова сесію НМТ пройде у таких країнах:

 • Греція;
 • Грузія;
 • Естонія;
 • Канада;
 • Бельгія;
 • Данія;
 • Латвія;
 • Литва;
 • Люксембург;
 • Португалія;
 • Австрія;
 • Болгарія;
 • Молдова;
 • Польща;
 • Словенія;
 • Хорватія;
 • Словаччина;
 • Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
 • США;
 • Туреччина;
 • Угорщина;
 • Німеччина;
 • Фінляндія;
 • Франція;
 • Чехія;
 • Швейцарія.

Нагадаємо, додаткова сесія НМТ пройде 16-20 серпня.

Олена Барсуковажурналістка УП. Життя

 

"Повернись живим" придбав 100 військових авіакомплексів "натівського" стандарту

П'ятниця, 08 липня 2022, 11:47

 
ТАРАС ЧМУТ, ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ

Фонд "Повернись живим" придбав 100 безпілотних авіаційних комплексів латвійської фірми Atlas – спеціальної військової розробки, яка стоїть на озброєнні в ряді країн НАТО.

Про це повідомив голова фонду Тарас Чмут.

За словами Чмута, минулого року розробка пройшла повний цикл випробувань в українських Силах спеціальних операцій.

"100 комплексів — це 300 трикоптерів + наземні станції управління, ретранслятори, захищені планшети, декілька варіантів цільового навантаження та комплект запасних частин й інструментів. Ціна закупівлі — 5 млн євро", – повідомив директор фонду.

"Головна особливість Atlas-ів – це те, що вони, на відміну від звичних Мавіків та Аутелів, розроблялися для військових потреб. А це означає, що вони мають захищений канал зв‘язку, можливість встановити антену на відстань від оператора, використовувати ретранслятор та несуть якісну тепловізійну камеру для спостереження вночі", – зазначив Чмут.

Він додав, що перші декілька десятків комплексів вже два місяці працюють на фронті, забезпечуючи повітряною розвідкою Сили спеціальних операцій.

Підтримати Фонд можна за посиланням.

CЕРГІЙ МЕЛЬНИК


 

За селфі на пам'ятнику хлопця притягнуть до відповідальності

П'ятниця, 08 липня 2022, 10:13

Хлопець на пам'ятнику Гереті - така фотографія з'явилася в інтернет-мережі 4 липня. На дану публікацію зреагували правоохоронці та зареєстрували подію в Журналі обліку інформації про злочини та правопорушення.

Пошуками фотографа зайнялися працівники Тернопільського райуправління поліції. У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили особу хлопця. Це - житель Херсона, 2001 року народження. У Тернополі він зареєстрований, як внутрішній переселенець.

Порушник у скоєному зізнався. Хлопець каже, що заліз на пам'ятник, аби в кадр потрапила уся вулиця. Що так робити не можна - не знав, а люди, які проходили повз нього, мовчали й не зробили жодного зауваження.

За незнання закону житель Херсону відповідатиме у суді відповідно до статті 173 (дрібне хуліганство) КУпАП.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Правоохоронці Тернополя встановили особу велосипедного злодія

П'ятниця, 08 липня 2022, 10:12

Таємне викрадення чужого майна інкримінують працівники Тернопільського районного управління поліції жителю міста.  Чоловік, який неодноразово попадав в поле зору правоохоронці спокусився на чужий велосипед.

Заявниця попросила поліцейських розшукати крадія, який в нічний період заволодів її велосипедом. Майно жінка зберігала на сходовій клітці багатоповерхівки. Завдані збитки вона оцінила в 5500 гривень.

Правоохоронці територіального підрозділу поліції встановили, що тернополянин 1986 року народження причетний до незаконного заволодіння чужим майном. Викрадений велосипед працівники поліції вилучили.

Загалом підозрюваний вчинив на території міста більше десяти майнових злочинів.

Його затримали та помістили в ізолятор тимчасового тримання.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудового розслідування відповідно до частини 4 статті 185 Кримінального кодексу України.

Поліцейські звертаються до мешканців Тернопільщини та просять не забувати елементарні правила за допомогою яких ви зможете вберегти своє майно від рук невідомих осіб.

Не залишайте велосипед без нагляду, навіть ненадовго. Якщо залишаєте ровер навіть на кілька хвилин – обов’язково закріпіть його на надійний ланцюг або замок. Використовуйте як мінімум два замки. Ця порада має подвійний сенс. По-перше, впоратися з двома замками – це як мінімум в два рази більше часу. По-друге, наркомани часто «роздягають» пристебнуті велосипеди, два замки дозволять зберегти колеса.

Обов’язково один із замків повинен бути U-подібним, так як товсту металеву дужку складніше перекусити/перепиляти простими засобами. Втім, недорогі U-подібнізамки злодії і не намагаються «кусати», вони легко ламають саму основу замка.

Окрім цього необхідно зберігати всі документи на велосипед. За їх допомогою ви зможете підтвердити право власності на майно. Запишіть або краще сфотографуйте серійний номер рами, що знаходиться знизу кареточного вузла (найнижча точка рами).

А якщо вже так трапилось, що ваш велосипед вкрали, то панікувати не варто, телефонуйте на лінію «102».

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Жителю Чортківського району загрожує до чотирьох років позбавлення волі за пропозицію неправомірної вигоди поліцейському

П'ятниця, 08 липня 2022, 10:05

Хабарем чоловік намагався вирішити питання непритягнення його до адміністративної відповідальності за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння.

На лінію 102 надійшло повідомлення від інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції  у місті Заліщики про те, що житель села Лисівці, котрого зупинили за порушення правил дорожнього руху і під час спілкування з ним був відчутний різкий запах алкоголю, пропонує поліцейським 2 000 гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності. На місце події виїхала слідчо-оперативна група та задокументувала факт пропозиції неправомірної вигоди.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 369 Кримінального кодексу - пропозиція неправомірної вигоди службовій особі. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Адміністративний протокол за  керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння – стаття 130 КУпАП на водія теж  складено.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Стартувала інформаційна кампанія «Виходь на світло!»

П'ятниця, 08 липня 2022, 09:59

В умовах повномасштабної війни одним із головним чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Сплата податків важлива як ніколи. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави, має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави.

Саме тому, з 1 липня Державна служба України з питань праці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.

Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків. Кампанія реалізується за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

Більше інформації на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua та інформаційному порталі https://pratsia.in.ua

 

"Місце на звалищі": пам'ятник Катерині ІІ в Одесі пропонують знести

Четвер, 07 липня 2022, 10:57

Українці пропонують знести пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ в Одесі.

Відповідна петиція з'явилася на сайті Президента 28 червня, повідомляє "Укрінформ".

Авторка звернення Стефанія Цегельник просить демонтувати пам’ятник російській імператриці, адже та прославилася знищенням Запорізької Січі та поневоленням українців.

Наразі петиція набрала 5736 підписів із необхідних 25 тисяч.

Фото: prostir.co.ua

"Досить виділяти мільйони гривень на та утримування пам'ятника тій, хто сприяла геноциду українського і кримськотатарського народів, знищила Запорізьку Січ, впровадила політику насильницького зросійщення і диктату чужої культури, перетворивши вільних українців на рабів, затвердивши кріпацтво", – наголошує Стефанія Цегельник.

Вона вважає, що прославляти поневолювачів у незалежній Україні неприпустимо.

"Місце пам'ятникам тиранам і вбивцям українців – на звалищі", – наголошує ініціаторка звернення.

Нагадаємо, в ході повномасштабної війни українці все активніше позбуваються російської та радянської "спадщини"

 У Києві демонтували пам'ятник під так званою Аркою дружби народів, який колись встановили як "символ возз’єднання України та Росії".

Також столичні активісти прибрали російські та білоруські назви "міст-героїв" і комуністичну символіку з пам'ятника на Шулявці.

В Ужгороді активісти прибрали меморіальну плиту, встановлену до 300-річчя "возз'єднання" з агресором, у Мукачевому – погруддя Пушкіна і радянський танк.

Водночас у Харкові знесли пам’ятник князю Олександру Невському, а у Коростені на Житомирщині демонтували на перейменували радянський пам’ятник комсомольцям.

Олена Барсуковажурналістка УП. Життя

 

СРСР на щиті "Батьківщини-матері": у Дії стартує нове опитування

Четвер, 07 липня 2022, 10:56

ФОТО KYIVMAPS.COM

У додатку Дія запустили опитування щодо подальшої долі герба СРСР на щиті "Батьківщини-матері" у Києві.

Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram

Пряма мова Федорова: "Запускаємо нове опитування в Дії.

Монумент "Батьківщина-мати" вважається найвищою скульптурою в Європі. Але на його щиті досі герб СРСР.

Після початку повномасштабної війни процес декомунізації активізувався. Тому Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало опитування в застосунку Дія щодо подальшої долі щита з радянським символом".

Деталі: Українцям пропонують обрати один з 3 варіантів відповідей:

 • Залишити все, як є,
 • Зняти герб СРСР,
 • Замінити на тризуб.

Опитування триватиме два тижні.


 

У Херсоні окупанти спалюють тіла військових, щоб приховати свої втрати – розвідка

Четвер, 07 липня 2022, 10:51

У Херсоні російські окупанти регулярно спалюють тіла військових, щоб приховати їхню кількість та причини загибелі.

Джерело: Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Деталі: На околицях окупованого Херсона неодноразово знаходили місця з великою кількістю обгорілих рештків тіл. Пошкодження від вогню не дозволяють ідентифікувати загиблих.

За інформацією відомства, спочатку на місці подій чули вибух, після чого виникала пожежа. До гасіння вогню не допускали рятувальників.

Дослівно ГУР: "Ці тіла привозять вантажними автомобілями з місцевого СІЗО. Щоб приховати факти навмисного спалення тіл, представники окупаційної армії намагаються видати це за наслідки артилерійських обстрілів та подальших пожеж".

Деталі: Також у розвідці додали, що в окупованому Херсоні продовжується пошук медичних працівників, бо лікарі, які ще лишилися в місті, відмовляються співпрацювати з ворогом. Особливо бракує анестезіологів.

Передісторія:

 • Росіяни планують організувати "референдуми" щодо створення квазіреспублік на окупованих територіях Херсонської й Запорізької областей.
 • В Херсонській області через нестачу грошей у населення у крамницях став актуальним "натуральний обмін".
 

СБУ на Львівщині схопила злочинців, які "заробляли" мільйони на схемах розмитнення

Четвер, 07 липня 2022, 10:36

ФОТО СБУ

СБУ знешкодила групу ділків на Львівщині, які організували схему незаконного розмитнення імпортних автомобілів і заробляли на ній мільйони.

Джерелопресслужба СБУ

Дослівно: "Через цю схему на територію нашої країни заїхало понад 40 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. До складу угруповання входили посадовці Львівської митниці, троє брокерів та громадянин однієї з країн ЄС.

 

Деталі: Ділкам платили хабарі за створення "зеленого коридору" на в’їзд автомобілів і за підробку документів, щоб стати на облік без попереднього зняття з іноземної реєстрації.

 

У затриманих знайшли "чорну бухгалтерію" з доказами протиправної діяльності та готівку на суму 1,2 млн грн.

Що було раніше: Служба безпеки України знешкодила організоване угруповання, яке займалось протиправною легалізацією іноземців у нашій державі. Незаконну діяльність організував заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Києві та Київській області.

 

Жителька Тернопільщини повірила псевдобанкіру та втратила всі заощадження

Четвер, 07 липня 2022, 10:06

Громадяни продовжують довіряти невідомим особах, які представляються співробітниками фінансових установ. Аферисти під різними приводами входять в довіру, дізнаються персональні дані та спустошують електронні гаманці.

Від такого роду злочину потерпіла жителька Підгаєцької територіальної громади 1972 року народження. Жінка розповіла, що розмістила на одному із сайтів допис про продаж комплектуючих деталей до трактора. До неї зателефонував псевдопокупець й запевнив про намір покупки. Краянка очікувала сповіщення про зарахування коштів, однак до неї зателефонував аферист, який представився працівником банку. Він попросив жінку повідомити персональні дані, аби кошти надійшли їй на рахунок. Як тільки потерпіла зробила, що її попросив додзвонювач отримання смс-повідомлення про списання своїх заощаджень в розмірі 15547 гривень.

Правоохоронці відділення поліції № 1 м. Бережани проводять розшукові заходи, аби встановити осіб причетних до злочину. За фактом шахрайства слідчі відкрили кримінальне провадження.

Правоохоронці звертаються до власників карткових рахунків:

•    не повідомляйте ПІН-код картки та ні в якому разі не зберігайте ПІН-код у гаманці чи разом з карткою;

•    не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку.

Працівники служби безпеки та банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Окрім цього не потрібно розголошувати коди, які приходять вам на ваш мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.

У разі, якщо ви підозрюєте, що спілкуєтесь з аферистами, завершуйте телефонну розмову та телефонуйте на гарячу лінію банківської установи.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Чортківські поліцейські оперативно затримали зловмисника, котрий обікрав жительку райцентру .

Четвер, 07 липня 2022, 10:00

Зловмисникові загрожує до восьми років позбавлення волі.

До співробітників Чортківського районного відділу поліції звернулася жителька райцентру і повідомила про те, що невідомий чоловік викрав її сумочку з особистими речами.

Оперативно відреагувавши на повідомлення, правоохоронці за декілька хвилин затримали зловмисника. Ним виявився 42-річний чортківчанин. Чоловік скористався тим, що потерпіла залишила свої особисті речі на землі, а сама на дереві обривала вишні.

42-річного крадія затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Йому оголошено підозру за частиною 4 статті 185 (крадіжка, скоєна в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

У Тернопільському Галицькому фаховому коледжі ім. В’ячеслава Чорновола відбулося урочисте вручення дипломів

Середа, 06 липня 2022, 14:33

6 липня в Українському домі відбувся урочистий захід з нагоди вручення дипломів випускникам Галицького фахового коледжу ім. В’ячеслава Чорновола.

Під час свята загалом було вручено 13 дипломів державного взірця з відзнакою за сімома фаховими напрямками, з них сім дипломів бакалавра та шість  - молодшого спеціаліста.

Із завершенням навчання юних випускників привітали міський голова Тернополя Сергій Надал та начальниця управління освіти і науки Ольга Похиляк.

«Студенти Галицького коледжу - це завжди активні учасники молодіжного, громадського, суспільного, волонтерського життя нашого міста. Ви справжня молодіжна еліта Тернополя. Сьогодні, отримуючи документ про завершення навчання, ви робите переший важливий крок у доросле життя. Хтось з вас піде працювати, а хтось далі продовжить навчання, - відзначив Сергій Надал. -  Ваш випуск припав у надзвичайно складний час для нашої країни, коли триває відкрита агресія нашого тисячолітнього московського ворога і, звісно, вся увага та допомога спрямовується, насамперед, для ЗСУ. Для того, щоб перемогти, в країні має бути надійний тил, який забезпечить нормальну роботу економіки і розвиток країни. Саме вам доведеться бути цим тилом та відбудовувати зруйновану країну, розбудовувати її по-новому. Бажаю вам, щоб ваше доросле життя було успішним і мирним. Бажаю ніколи не зупинятися на досягнутому та завжди вдосконалюватися. Бути такими, щоб вами завжди гордилися батьки, наше місто і наша Україна. Всім нам - якомога швидшої Перемоги і миру, спільної успішної праці заради розвитку нашої країни».

Міський голова також висловив подяку і викладачам коледжу за терпіння, вкладену любов і передані знання.

 

Два вантажних мікроавтобуси Volkswagen Transporter передано військовослужбовцям ЗСУ від освітян Тернополя

Середа, 06 липня 2022, 14:32

Триває всебічна підтримка військовослужбовців ЗСУ, які від початку повномасштабної війни захищають українську землю від російських загарбників.

Для злагодженості дій у виконанні бойових завдань нашими захисниками, сьогодні, 6 липня, від освітян Тернополя передано два вантажних мікроавтобуси Volkswagen Transporter.

«Ми всі надзвичайно гордимося тими військовими підрозділами, що сформовані на базі Тернополя, вони з гідністю та честю захищають Україну від російського окупанта. Тернопільська артилерійська бригада вже впродовж  восьми років також на передовій по всій лінії фронту, - розповідає міський голова Сергій Надал. -  Завдяки освітянській спільноті міста сьогодні ці два повнопривідних вантажних мікроавтобуси передаються нашій артбригаді. Долучилися до придбання транспорту як педагоги шкіл, так й вихователі дошкільних навчальних закладів. Тож уже найближчими днями транспорт буде використовуватися на передовій. Висловлюю щирі слова подяки небайдужим освітянам, меценатам та усім тернополянам, котрі продовжують робити вклад в Українську перемогу. Ми обов’язково її здобудемо!».

Водночас військовослужбовці зазначають, що наразі потреба є саме у таких автомобілях, адже їхні тактико-технічні характеристики найкраще підходять для  виконання бойових завдань.

Нагадаємо, раніше від педагогічних колективів загальноосвітніх закладів та дошкільних навчальних закладів нашим військовослужбовцям будо передано два автомобілі марок Mitsubishi Outlander та Volvо.

 

 

Wi-Fi в укриттях та змішана форма навчання: як зміниться освітній процес з 1 вересня

Середа, 06 липня 2022, 11:28

Новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня і триватиме до 30 червня.

Про це йдеться в указі про новий навчальний рік, повідомляють у Міністерстві освіти та науки.

Перш за все, якщо навчання відновлюватимуть в офлайн форматі, школа має бути оснащена безпечними укриттями для усіх учнів.

Якщо ж сховища замалі, тоді навчальний заклад має розробити змішану форму навчання. Наприклад, лекції або теоретичні заняття проводити онлайн,  а практичні – безпосередньо в школі.

Фото: ArturVerkhovetskiy / Depositphotos

У МОН радять проводити заняття для учнів початкових класів переважно офлайн. Але форма може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації

 

Для дітей, які мають вади слуху чи зору, мають додатково перевірити доступність системи сповіщення.

У класах та коридорах шкіл, які навчатимуть дітей офлайн, мають позначити шляхи евакуації.

Безпосередньо в укритті повинні бути запаси води та медикаментів, а також під'єднаний Wi-Fi для проведення занять.

Додатково персонал шкіл має пройти навчання з надання домедичної допомоги.

Нагадаємо, батьки учнів та студентів проти повернення школярів за парти для офлайн навчання. Петиція про заборону вже набрала потрібну кількість підписів.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

 

Підготовка до опалювального сезону: скільки газу вже є в українських сховищах

Середа, 06 липня 2022, 11:25

Наразі в підземних сховищах вже закачано 11 млрд кубів газу, до зими ці обсяги мають сягнути 19 млрд кубів.

Про це розповів генеральний директор Оператора ГТС Сергій Макогон під час брифінґу у Медіацентрі Україна.

Він наголосив, що наступний опалювальний сезон буде найскладнішим в українській історії, і Кабмін ретельно займається питання підготовки до нього. Проте, якщо не буде пошкоджень інфраструктури, 19 млрд кубометрів газу в підземних сховищах (ПСГ) дасть нам можливість без проблем пройти зиму – такого обсягу вистачить для населення, теплових станцій, і для опалення.

Україні потрібно імпортувати додаткові обсяги газу, адже власний видобуток недостатній, щоб покрити всі потреби.

"До війни ми споживали 30 млрд кубометрів на рік. Видобували самостійно 20 млрд. Зараз зменшилося споживання. Очікуємо, що буде на рівні 21—22 млрд, видобуток теж трохи зменшився. Додаткові 3—4 млрд кубометрів нам потрібно імпортувати", — пояснив Макогон.

Торік Україна створила гарантовані потужності з імпорту газу з Угорщини та Польщі і майже вдвічі збільшила обсяги імпорту газу зі Словаччини. Наразі імпортується до 54 млн кубометрів газу на добу з різних напрямків.

Нагадуємо:

Опалювальний сезон почнеться вчасно, тарифи на тепло не зміняться, але українців попереджають про зниження температури в оселях під час опалювального сезону.

ДАНА ГОРДІЙЧУК

 

Зеленський доручив скасувати порядок отримання дозволів на пересування військовозобов'язаних

Середа, 06 липня 2022, 11:09

Президент Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному скасувати порядок отримання військовозобов’язаними дозволів на переміщення між областями України.

Джерело: джерела в Офісі президента України

Деталі: На засіданні з військовими Зеленський заслухав доповідь Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних покидати межі місць проживання.

Президент звернув увагу на те, що суб’єктом формування державної політики в цьому питанні є Міністерство оборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами.

Зеленський доручив скасувати прийнятий Генштабом ЗСУ порядок з метою його доопрацювання зі збереженням обороноздатності країни.

 

ПриватБанк встановив ринковий курс безготівкового обміну валют

Середа, 06 липня 2022, 10:33

Державний ПриватБанк з 6 липня встановлює ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій.

Про це йдеться у повідомленні банку.

"У першу чергу, це стосується курсів конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також всі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток", - йдеться у повідомленні.

У банку пояснили, що встановлюють єдині курси обміну валют для оплат картками та купівлі-продажу готівкової валюти у своїх відділеннях, виходячи з ринкової ситуації, нормативних документів регулятора, підтримки цілісності ринку та виходячи з інтересів клієнтів.

За даними на сайті банку, курс гривні за картковими операціями на 6 липня встановлено на рівні 35,25-35,461 грн за долар та 36,55-36,64 грн за євро.

Нагадаємо:

Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки продають готівкову валюту – дотепер він не міг відхилятися на понад 10% від офіційно встановленого регулятором.

Державний ПриватБанк тоді заявив, що збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за своїми картками за межами країни, який діяв до скасування Нацбанком обмежень на верхню межу такого курсу.

Економічна правда

 

За минулу добу на водоймах області потонуло двоє людей

Середа, 06 липня 2022, 10:04

Нещасні випадки сталися у Тернопільському та Чортківському районах.

Під час купання у ставку села Кам'янки Підволочиської громади потонув 48-річний  житель села Підгора.

У місті Хоростків Чортківського району вода забрала життя 47-річного жителя села Сорока.

Відомості за обома фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (з відміткою нещасний випадок).

Правоохоронці та рятувальники закликають краян бути обережними під час відпочинку на воді. Не купайтеся у непристосованих для цього водоймах. Не заходьте у воду в нетверезому стані. Не залишайте дітей без нагляду під час купання. У разі екстреної ситуації телефонуйте на лінію «101» або «102».

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Два вантажних мікроавтобуси Volkswagen Transporter передано військовослужбовцям ЗСУ від освітян Тернополя

Середа, 06 липня 2022, 10:03

Триває всебічна підтримка військовослужбовців ЗСУ, які від початку повномасштабної війни захищають українську землю від російських загарбників.

Для злагодженості дій у виконанні бойових завдань нашими захисниками, сьогодні, 6 липня, від освітян Тернополя передано два вантажних мікроавтобуси Volkswagen Transporter.

«Ми всі надзвичайно гордимося тими військовими підрозділами, що сформовані на базі Тернополя, вони з гідністю та честю захищають Україну від російського окупанта. Тернопільська артилерійська бригада вже впродовж  восьми років також на передовій по всій лінії фронту, - розповідає міський голова Сергій Надал. -  Завдяки освітянській спільноті міста сьогодні ці два повнопривідних вантажних мікроавтобуси передаються нашій артбригаді. Долучилися до придбання транспорту як педагоги шкіл, так й вихователі дошкільних навчальних закладів. Тож уже найближчими днями транспорт буде використовуватися на передовій. Висловлюю щирі слова подяки небайдужим освітянам, меценатам та усім тернополянам, котрі продовжують робити вклад в Українську перемогу. Ми обов’язково її здобудемо!».

Водночас військовослужбовці зазначають, що наразі потреба є саме у таких автомобілях, адже їхні тактико-технічні характеристики найкраще підходять для  виконання бойових завдань.

Нагадаємо, раніше від педагогічних колективів загальноосвітніх закладів та дошкільних навчальних закладів нашим військовослужбовцям будо передано два автомобілі марок Mitsubishi Outlander та Volvо.

 

 

Для тернопільських військовослужбовців ЗСУ передано ще 100 комплектів військової форми

Середа, 06 липня 2022, 10:00

На черговому засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про передачу Тернопільському об’єднаному міському територіальному центру комплектування та соціальної підтримки 100 комплектів польових костюмів.

Пошиття цього військового спорядження здійснювалося працівниками КП «Тернопільелектротранс». Для виконання замовлення підприємство отримало він центру комплектування спеціальну тканину.

Нагадаємо,станом на початок липня Тернопільська міська рада передала уже 1116 комплектів форм Тернопільському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки. Ще 84 комплекти буде надано найближчим часом. Ці комплекти також шили працівники КП «Тернопільелектротранс» за співфінансування з міського та обласного бюджетів.

 

Тернопільська міська рада спрямувала кошти учасникам АТО для виготовлення детального плану території на вул. Микулинецькій

Середа, 06 липня 2022, 09:59

Виконавчий комітет виділив кошти громадській організації «Забудовники АТО» на виготовлення детального плану території житлового району «Південний» в межах вулиць Микулинецька – Академіка Студинського, де учасники АТО та пільгові категорії громадян з 2014 року отримували земельні ділянки для житлового будівництва.

Кошти, що спрямовані виконавчим комітетом у сумі 686 414 тис. грн, будуть спрямовані на оплату робіт з проєктування детального плану цієї території.

Нагадаємо, ділянки для житлового будівництва в межах вулиць Микулинецька-Академіка Студинського отримали 1093 учасники АТО. Ще 232 учасники АТО/ОСС скористалося правом отримати грошову компенсацію за земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, що виплачувалася в розмірі грошової оцінки земельної ділянки площею 0,06 га.

 

Укрпошта запустила в липні роботу ще 48 пересувних відділень

Вівторок, 05 липня 2022, 13:56

З початку липня ще 48 пересувних відділень "Укрпошти" почали обслуговувати 440 сіл Житомирської, Тернопільської та Хмельницької областей: поштові та фінансові послуги компанії тут отримають 175 тис жителів.

Про це повідомляє пресслужба Укрпошти.

"Не зупиняємося та рухаємося за планом впровадження пересувних відділень, щоб все більше жителів забезпечити послугами Укрпошти. З липня до проєкту додалися ще 48 пересувних відділень у Тернопільській, Житомирській та Хмельницькій областях.

Наші працівники на авто доставлятимуть жителям пенсії, соцвиплати, посилки, продукти, ліки. Тут же можна буде оформити передплату, перекази. Укрпошта допомагає там, де цього найбільше потребують наші громадяни - у найвіддаленішому селі чи щойно звільненій території", - заявив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Так, у Житомирській області почало працювати 14 бригад пересувних відділень, які обслуговуватимуть 143 населених пункти і 38 тисяч мешканців отримають повний доступ до послуг.

У Тернопільській області виїхали на маршрути до 119 сіл 14 пересувних відділень для надання послуг компанії для майже 57 тисяч мешканців.

У Хмельницькій області почали працювати 17 пересувних відділень із точками базування у Кам'янець-Подільському та Городку: вони будуть обслуговувати понад 80 тисяч жителів 178 сіл.

"Пересувні відділення - це можливість жителям за місцем проживання отримати ширший спектр послуг в майбутньому (цифрові та банківські послуги у кожному населеному пункті країни).

А ще - виконувати соціально важливу функцію доставки пенсій та соціальних допомог, особливо на територіях, які були тимчасово окуповані або поблизу зон, де проходять активні бойові дії. саме завдяки пересувним відділенням Укрпошта чи не єдина компанія, яка змогла надавати послуги на всій території України із початку війни", - пояснили в компанії.

В Укрпошті раніше повідомляли, що з початку воєнних дій вже 372 пересувних відділення Укрпошти почали працювати у 9 областях України.

Проєкт пересувних відділень стартував в Укрпошті у 2018 році із Чернігівської області. Фінансування проєкту здійснюється коштами Укрпошти а також інвестиціями ЄБРР у розмірі 33 млн євро на закупівлю та оснащення автомобілів пересувних поштових відділень.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Хотів переплисти Дністер: водолази ДСНС врятували горе-плавця

Вівторок, 05 липня 2022, 10:49

У Хмельницькій області чоловік вирішив переплисти Дністер, через що його довелось рятувати.

Плавцю пощастило, його помітив рятувальник Олександр Гот, розповіли в ДСНС.

Подія трапилась у селі Рудківці Кам’янець-Подільського району.

Посеред спекотного дня чоловік вирішив, що має переплисти Дністер, однак на середині річці сили майже полишили горе-плавця.

Фото: ДСНС

"Приблизно за півтора кілометра від нашого посту я помітив чоловіка, який якось дивно плив.

Було зрозуміло, що він знесилений. А у тому місці глибина – до 30 метрів", –  розповідає Олександр.

Рятувальники підливали до плавця на човні і змогли вчасно його врятувати.

47-річний чоловік розповів, що він родом із Вінниці і багато років займався плаванням, однак все одно не розрахував свої сили.

Рятувальники ДСНС наголошують, що такі історії не завжди закінчуються "хепі-ендом", тому важливо обережно поводитись перебуваючи у річках, особливо таких великих, як Дністер.

"Вочевидь, повномасштабна війна для деяких наших громадян – недостатнє випробування для власної нервової системи

Тому просимо вкотре будь ласка, не лишайте здоровий глузд на березі, вирішивши скупатись", – кажуть в ДСНС.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

В Україні 90% випускників шкіл змогли отримати атестати – Шкарлет

Вівторок, 05 липня 2022, 10:47

Попри воєнний стан та бойові дії 90% випускників шкіл в Україні змогли отримати свідоцтва про середню освіту.

У 12 областях школи видали 100% атестатів, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"Станом на 5 липня 2022 року свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту отримали понад 90% випускників дев’ятих і одинадцятих класів", – каже він.

Міністр зазначив, що свідоцтва випускників, які опинились на окупованих територіях або не мали змоги їх отримати з інших причин, зможуть зробити це пізніше.


Фото: design_ua/Depositphotos

Документи будуть зберігатися впродовж року після завершення воєнного стану в Україні.

Випускники шкіл, які виїхали закордон також зможуть отримати атестати через дипломатичні установи країни перебування.

Нагадаємо, що уряд також планує інтегрувати документи про освіту у додаток "Дія", ними зможуть користуватись українці, які опинились на окупованих територіях.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Спонсорували агресію РФ: суд заарештував компанію та банк російського бізнесмена Таріко

Вівторок, 05 липня 2022, 10:45


За матеріалами СБУ суд заарештував акції та майно алкогольного дистрибʼютора "Руст" та банку Форвард російського бізнесмена Рустама Таріко.

Про це повідомила пресслужба Служба безпеки України, джерело у правоохоронних органах.

Слідством встановлено, що частина прибутку цих підприємств йшла на підготовку та ведення війни проти України, а також на фінансування заходів рф, спрямованих на ослаблення нашої держави.

Загалом орієнтовна вартість арештованого судом майна обох юросіб сягає майже 880 млн грн, а корпоративних прав – понад 1,2 млрд грн. СБУ публічно не називає фігурантів справи, але за даними джерела ЕП в правоохоронних органах йдеться про ТОВ "Руст Україна" АТ "Банк Форвард" російського бізнесмена Рустама Таріко.

Довідка. Рустам Таріко – російський мільярдер, власник та голова ради директорів російського банку "Русскій стандарт", власник алкогольного холдинґу Roust. До останнього входять такі бренди горілки як "Русскій стандарт", "Зельоная марка", "Парламент" та "Журавлі". У 2016 році статки Таріко оцінювалися 0,5 млрд дол – тоді він посідав 168 місце в рейтингу найбагатших росіян.

Якщо говорити про компанію-дистриб’ютора, то це 125 млн грн статутного капіталу,  9 легкових автомобілів вартістю понад 3 млн грн, 282 950 пляшок алкогольної продукції на понад 24,5 млн грн та 5 рахунків, відкритих в українських банках.

Щодо банку, було заарештовано 100% акцій вартістю понад 1 млрд грн, будівлю в центрі Києва площею понад 3 тис. кв.м і вартістю майже 850 млн грн та 5 транспортних засобів на суму майже 1,5 млн грн.

Активи банку "Форвард" становлять 2,76 млрд грн, за 2021 рік він заробив 107 млн грн чистого прибутку.

СБУ продовжує досліджувати всі обставини діяльності цих підприємств у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 113 (диверсія) та ч. 1 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Тривають заходи щодо націоналізації арештованих активів.

ДАНА ГОРДІЙЧУК

 

Помічник нардепа працював на ФСБ і зливав розвіддані – СБУ

Вівторок, 05 липня 2022, 10:42

ПОМІЧНИК НАРДЕПА, ЯКИЙ ПРАЦЮВАВ НА ФСБ, СКРИНШОТ

Контррозвідка Служби безпеки України затримала в Києві помічника-консультанта народного депутата від "Слуги народу", який був російським агентом і вів розвідувально-підривну діяльність в органах влади України.

Джерело: СБУ і джерела УП у правоохоронних органах

Деталі: За даними спецслужби, чоловіка під час його поїздки до Москви завербував кадровий співробітник 9 управління 5 служби ФСБ Юрій Водолазький (у СБУ – Водолазкій), який згодом передав агента на "зв’язок" своєму керівнику.

Помічник нардепа перебував на агентурному зв’язку у заступника начальника 9 управління Департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ Дмітрія Зубарєва.

Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані з різних напрямів. Зокрема, про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ і проведення АТО/ООС на сході України.

За співпрацю з ворогом він щомісячно одержував від російських спецслужб гроші у розмірі від 1,5 до 4 тисяч доларів. "Винагорода" зростала залежно від рівня складності завдань і термінів їх виконання.

Для збору розвідданих зрадник використовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа, а інформацію передавав через зашифрований канал електронного зв’язку.

Не раз зрадник зустрічався зі своїми "кураторами" на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Контррозвідка Служби безпеки України провела спецоперацію в Києві. Слідчі СБУ повідомили чоловікові про підозру у державній зраді (ст. 111 Кримінального кодексу України). Він перебуває під вартою. Досудове розслідування закінчено, матеріали передано в суд.

Від джерела у правоохоронних органах "Українській правді" стало відомо, що зрадник був помічником народного депутата Юрія Здебського. Той був учасником АТО у 2014-2016 роках, має звання полковника, а в 2019 році пройшов до Верховної Ради від партії "Слуга народу" на Харківщині.

Нагадаємо: У червні СБУ викрила російських агентів у Кабінеті міністрів і Торгово-промисловій палаті. Одним із вербувальників також був Юрій Водолазкій (чи Водолазький).

ОЛЕНА РОЩІНА, ВАЛЕНТИНА РОМАНЕНКО 

 

В Україні загинув другий доброволець із Франції

Вівторок, 05 липня 2022, 10:27

В Україні загинув ще один громадянин Франції, який воював на боці України проти російських військ.

Про це пише RTL, повідомляє "Європейська правда".

За інформацією видання, 25 червня від отриманих поранень помер 20-річний Адрієн Д. Він був поранений на Харківщині на початку червня під час обстрілу російською артилерією, під час якого загинув ще один французький боєць Вільфрід Блеріо.

Важко поранений, у комі, Адрієн Д. перебував на лікуванні в польовому госпіталі в Харківській області. Він був у складі інтернаціонального легіону, який воює в Україні разом з українськими військовими проти Росії.

Адрієн Д. – другий французький боєць, який загинув на фронті в Україні, після Вільфріда Блеріо, який загинув 1 червня і чиї похорони відбулися у Франції 30 червня.

За інформацією ЗМІ, зараз в Україні воюють близько півсотні французів.

На початку червня повідомлялося про загибель добровольців з Нідерландів, Німеччини, Франції та Австралії.

 

На Тернопільщині бик смертельно травмував жінку.

Вівторок, 05 липня 2022, 10:26

Дорогою до лікарні від отриманих травм померла жителька Лановеччини, 1950 року народження. Тілесні ушкодження жінка отримала на території власного господарства.

За словами чоловіка, близько опівночі 4 липня, вони почули, що їхня ходоба вийшла зі стайні. Подружжя намагалося загнати бика назад. Проте тварина напала на господиню.

Як результат - бик завдав їй численні травми. Чоловік викликав швидку, але врятувати пенсіонерку не вдалося. Вона померла в машині екстреної меддопомоги.

Даний факт працівники відділення поліції №2 Ланівців внесли в ЄРДР згідно із ст. 115 ККУ з поміткою "нещасний випадок".

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Псевдобанкіри ошукали жителів Тернопільщини на 40 000 гривень .

Вівторок, 05 липня 2022, 10:24

Правоохоронці області щодня реєструють нові факти шахрайств вчиненні щодо мешканців краю. Громадяни довіряють додзвонювачам, повідомляють конфіденційну інформацію, а згодом отримують сповіщення про списання власних заощаджень.

Двоє заявників потерпіли від аналогічної шахрайської пастки.  До них телефонували невідомі та представлялися співробітниками фінансових установ. Вони просили повідомити персональні дані з метою проведення банківських послуг. Громадяни без роздумів повідомляли дані й отримували оповіщення про успішно здійсненні транзакції. Жителька Чортківського району втратила 32 200 гривень, а мешканка Бучача 8 000 гривень.

Відомості про події слідчі територіальних підрозділів поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам'ятати:

- співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;

- якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;

- дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Тернопільські поліцейські з нагоди професійного свята отримали від волонтерів подарунок.

Вівторок, 05 липня 2022, 10:23

Автомобіль, який служитиме для потреб зведеного загону поліцейських Тернопільщини, котрі перебувають в  зоні бойових дій, вчора передали управлінню поліції волонтери, представники громадської організації «Авто Євро Сила».

Зі слів керівника організації  Ігоря Красновського, він разом з братом, племінником та товаришем з перших днів війни почали волонтерити. Допомога внутрішньо-переміщеним особам, гуманітарна допомога, пошук амуніції військовим, - все перейшли, але тепер зупинилися на тому, що їм найкраще вдається, -  постачання автомобільної техніки для потреб захисників.

«Станом на сьогодні ми передали 15 автомобілів для наших захисників та волонтерських центрів. Це наш вклад у спільну перемогу, це наш фронт».

Керівник відділення поліції №1 міста Тернополя Сергій Гаврилюк подякував за подарунок, адже це вже другий автомобіль, який представники громадської організації «Авто Євро Сила» передали поліції.

«Один транспортний засіб сьогодні допомагає виконувати бойові завдання бійцям батальйону «Тернопіль», а з допомогою цього мікроавтобуса будуть підвозити продукти харчування та інші необхідні речі для поліцейських зведеного загону, котрий перебуває в зоні бойових дій».

Поліцейські вдячні волонтерам за такий потрібний подарунок.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/ternopilski-policzejski-z-nagodi-profesijnogo-svyata-otrimali-vid-volonteriv-podarunok/

 

Більше 3 мільйонів гривень збитків завдали посадові особи державі на Тернопільщині. Обвинувальні акти щодо підозрюваних слідчі скерували до суду

Вівторок, 05 липня 2022, 10:08

Правоохоронці скерували до суду обвинувальні акти щодо двох фігурантів кримінальної справи, які виконуючи покладені на них посадові обов’язки завдали матеріальних збитків на суму 3 395 610 гривень.

У ході досудового розслідування слідчі спільно з працівниками Служби безпеки України в Тернопільській області встановили, що під час здійснення реконструкції одного із лікувальних закладів в Тернополі, підозрювані вчинили різного роду злочини.

Один зі зловмисників - житель Тернопільського району. Він перебуваючи на посаді директора будівельної компанії, зловживаючи своїм службовим становищем заволодів бюджетними коштами, шляхом видачі підроблених офіційних документів. Керівник збільшив обсяг виконаних робіт та заволодів державними коштами. Дії чоловіка слідчі кваліфікували за статтею 191 ККУ  - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та ст. 366 ККУ - службове підроблення.

З іншого боку підозрювана – тернополянка, яка займаючи посаду інженера технічного нагляду зі спеціальними повноваженнями, являючись службовою особою, неналежно виконала свої обов'язки.  Посадовець не перевірила відповідності обсягів фактично виконаних робіт, що потягнуло за собою настання тяжких наслідків. Підозрювану обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 КК України - службова недбалість,  що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам.

Досудове розслідування у справі завершено. Міру покарання їм обере суд.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області


 

Близько 200 дітей з числа внутрішньо переміщених взяли участь в акції «Дарунок для американських друзів»

Вівторок, 05 липня 2022, 10:07

03 липня у Тернополі в ресторані «Оскар» відбулася акція «Дарунок для американських друзів» з нагоди Дня незалежності США, яке відзначають щорічно 4 липня.

Під час події діти з числа внутрішньо переміщених осіб, котрі наразі проживають у Тернопільській громаді, плели патріотичні браслети, які згодом волонтери відправлять у США.

Натомість американські друзі передадуть гуманітарну допомогу для України.

Під час свята діти також мали змогу посмакувати різноманітними ласощами, взяти участь у драйвових танцювалинх майстер-класах і флешмобах, насолодитися благодійним концертом від тернопільської студії танцю «Star Dance» та отримати приємні подарунки від партнерів свята.

Загалом близько 200 дітей взяли участь у святковій благодійній акції заради нашої спільної перемоги над ворогом.

Захід організатовано спільно з Волонтерським центром «Платформа єдності».

Додамо, на базі Волонтерського центру «Платформа єдності» для гостей нашої громади продовжують проводитися мистецько-пізнавальні заходи для дітей, які стали жертвами війни та змушені були разом з батьками покинути свої домівки.

 

Фахівці вивчають причину загибелі риби у Тернопільському ставі

Вівторок, 05 липня 2022, 10:03

Днями, після сильних злив, у Тернопільському ставі (навколо острівця «Чайка») виявлено факт загибелі риби.

Над встановленням причин на місці працювали правоохоронні органи, представники Державної екологічної інспекції, Тернопільдержрибоохорони та Держпродспоживслужби.

Як розповідає директор КП «Об'єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» Микола Ткач, за попередніми даними, загибель риби спричинила нестача кисню у водоймі, оскільки температура зовнішнього повітря була високою тривалий час. Працівники комунального підприємства проводять збір загиблої риби.

Попередньо представники Держпродспоживслужби здійснили відбір проб води. Згідно експертного висновку, наданого лабораторією Держпродспоживслужби, підтверджено недостатню кількість розчиненого кисню у воді.

До слова,розчинений у воді кисень витрачається на дихання тварин й окислення органічних речовин. При низькій концентрації розчиненого у воді кисню виникає замор риби, яка гине від задухи. Вода з поверхневих джерел завжди в тій чи іншій мірі насичена киснем, рівень якого в першу чергу залежить від температури зовнішнього повітря.

 

У Тернополі завершується ремонт прибудинкової території на вул. Клима Савури, 8

Вівторок, 05 липня 2022, 10:01

Цими днями у Тернополі завершується ремонт двору на вул. Клима Савури, 8.

«Під час проведення ремонту працівники підрядної організації розширили та відремонтували  проїжджу частину, облаштували пішохідну ділянку фігурними елементами мощення, здійснили пониження бордюрів та вклали тактильну плитку. На прохання мешканців  у дворі облаштовано 25 нових паркомісць, - розповідає міський голова Сергій Надал. - Також  оновлено бетонну відмостку навколо житлового будинку та влаштовано систему зовнішнього освітлення. Наразі мешканці ще займаються благоустроєм своєї прибудинкової території, зокрема, відновлюють зону зелених насаджень. У цьому районі залишився ще один двір, який потрібно відремонтувати, знаходиться він за адресою вул. Клима Савури, 10».

Звертаємо увагу, до початку робіт з мешканцями була проведена зустріч для врахування їхній побажань щодо змін, які можна провести під час ремонту прибудинкової території.

 

На Зміїному підняли український прапор - речниця Cил оборони Півдня

Понеділок, 04 липня 2022, 12:33

ЗМІЇНИЙ ДО ОКУПАЦІЇ РОСІЯНАМИ. ФОТО: УПРАВЛІННЯ ТУРИЗМУ ОДЕЩИНИ

Острів Зміїний офіційно повернули під юрисдикцію України.

Джерело: начальниця пресцентру Cил оборони Півдня України Наталія Гуменюк на брифінгу в медіацентрі "Україна - Укрінформ" 4 липня

Пряма мова: "Прапор України встановлено на острові Зміїний. Військова операція завершена і наразі територія знову повернена під юрисдикцію України".

 

"Байрактар" для України від литовців вже у Литві, передадуть найближчим часом

Понеділок, 04 липня 2022, 12:28

Бойовий безпілотний "Байрактар", на який литовці всією країною зібрали понад 5 млн євро, вже у Литві і буде переданий в Україну найближчим часом.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомив міністр оборони Арвидас Анушаускас.

"Bayraktar "Vanagas" (литовською - "Яструб" - ЄП) з усім придбаним бойовим спорядженням вже у Литві! 6 липня відбудеться його презентація на базі повітряних сил у Шауляї, і після цього він вирушить в Україну", - написав Анушаускас у своєму Twitter.

Нагадаємо, журналіст Андрюс Тапінас 25 травня розпочав кампанію зі збору коштів на Bayraktar Україні, заявивши, що отримав згоду на таку потенційну закупівлю від Міністерств оборони Литви й Туреччини та виробника.

Вже на другий день зібрана сума перетнула позначку у три мільйони.  До кампанії долучилася у тому числі експрезидентка Даля Грибаускайте; чинний президент Гітанас Науседа, прем'єрка Інгріда Шимоніте та міністр оборони Литви Арвидас Анушаускас на своїх сторінках у соцмережах також закликали приєднуватися усіх небайдужих.

Збір вдалося закрити за три дні. Після цього турецька компанія-виробник заявила, що зворушена солідарністю литовців і тому вирішила подарувати безпілотник, а зібрані кошти можна буде спрямувати на інші потреби України.

Надихнувшись прикладом Тапінаса, в Україні фонд Сергія Притули організував збір на три "Байрактари", який закрили за три дні, зібравши кошти майже на чотири безпілотники. Компанія "Байкар" і цього разу заявила, що передасть три безпілотники безоплатно.

Наразі збір на "Байрактар" для України триває у Польщі, його ініціював журналіст Славомір Сєраковський.

Про те, як поляки допомагають Україні, як українки та українці у Польщі ведуть боротьбу з агресором, розповіла в інтерв'ю "Європейській правді" лідерка ініціативи "Євромайдан-Варшава" та лауреатка премії "Активіст року" у Польщі Наталія Панченко.

 

70 висланих дипломатів РФ залишили Болгарію, відлітали у футболках з Путіним

Понеділок, 04 липня 2022, 12:06

Два російські урядові літаки взяли на борт 70 висланих з Болгарії дипломатів та їхні родини в неділю і вилетіли з Софії до Москви.

Про це пише Euractiv, повідомляє "Європейська правда".

За даними болгарської преси, загальна кількість пасажирів, які покинули країну, становить понад 180 осіб.

 

Минулого четверга Болгарія оголосила персонами нон грата 70 російських дипломатів, що стало найбільшою висилкою з тих пір, як Велика Британія вислала 105 радянських дипломатів під час холодної війни в 1971 році.

Як повідомляється, не всі 70 висланих осіб є дипломатами, деякі з них є технічним персоналом, таким як кухарі, водії або садівники.

Серед висланих російських дипломатів, які вирушили до Москви, був і другий номер російського посольства Філіп Воскресенський, який заявив, що жоден із росіян "висланих незаконно, нахабно" не працював проти Республіки Болгарія.

"Ніхто не може зіпсувати російсько-болгарські відносини, ніхто", - сказав Воскресенський, виступаючи в аеропорту.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Болгарія звела "до мінімуму, навіть до нуля" можливість функціонування російського посольства в Софії.

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко попередив, що Москва повинна вирішити, зберігати чи закривати російську дипломатичну присутність у Болгарії.

Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков оголосив про вислання з країни 70 працівників російського посольства через те, що вони займалися шпигунською діяльністю.

Росія після цього висунула ультиматум, у якому містилася погроза закрити російське посольство, якщо Софія не скасує висилку до полудня п'ятниці.

Петков відхилив російський ультиматум, заявивши, що поведінка Росії неприйнятна.

 

Відзнаки з нагоди професійного свята отримали 86 поліцейських Тернопільщини

Понеділок, 04 липня 2022, 10:19

Сьогодні, 4 липня, - сьома річниця з дня створення поліції України. З цієї нагоди в актовій залі Головного управління Національної поліції в Тернопільській області відбулися урочисті заходи, які розпочалися хвилиною мовчання за усіма, хто поклав своє життя, захищаючи територіальну цілісність України.

З привітанням до колег звернувся начальник управління, генерал поліції третього рангу Олександр Богомол.

«Сьогоднішнє професійне свято ми відзначаємо у воєнний час. Розуміння, що в таких умовах без втрат не буває, адже маємо загиблих, поранених захисників, спонукає нас  піклуватися про їхніх рідних і близьких. Ми маємо зібрати всі свої сили, терпіння, можливості і боротися задля перемоги нашої держави, в пам'ять про тих, хто поліг на полі бою».

Гостями на урочистому заході були керівник Тернопільської ОВА Володимир Труш, голова обласної ради Михайло Головко, міський голова Тернополя Сергій Надал, начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей, прокурор області Андрій Миколайчук, начальник УСБУ Юрій Борейчук, голова Апеляційного суду Богдан Гірський, начальник Тернопільського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Гусєв. Кожен з виступаючих щиро дякував поліції за службу, співпрацю, запевняли, що саме завдяки правоохоронцям Тернопільщина сьогодні є відносно спокійним регіоном, де активно заради перемоги працює тил.

З нагоди професійного свята 86 поліцейських Тернопільщини серед яких співробітники спецпідрозділів, оперативники, слідчі, патрульні, дільничні, дізнавачі, отримали відзнаки, нагороди, цінні подарунки  від Національної поліції України, Головного управління нацполіції області,  обласної військової адміністрації, обласної та міської рад, обласних управлінь СБУ, ДСНС, центру комплектування та соціальної підтримки.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

На Збаражчині потяг збив чоловіка, а в Зборові зіткнулися два авто

Понеділок, 04 липня 2022, 10:18

На трасі Тернопіль-Львів-Рава-Руська не розминулися автомобілі. Аварія трапилася 2 липня близько 20:30. За попередньою інформацією, водій автомобіля KIA SPORTAGE, не обравши безпечної швидкості та не дотримуючись дистанції, врізався в автівку SKODA FABIA, яка їхала попереду.

В результаті удару кермувальницю SKODA госпіталізували до лікарні. В обох водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю.

Повідомлення про те. що потяг збив чоловіка, надійшло на лінію "102" Збаража того ж дня о 23:40 від дирекції залізничних перевезень. Додзвонювач сказав, що в селі Великі Бірки поїзді "Рахів-Одеса" переїхав невідомого.

На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. З'ясувалося, що потерпілий - уродженець Луганської області. На момент залізничної пригоди він сидів на рейках. Машиніст побачив людину занадто пізно і загальмувати не встиг.

Даний факт внесений в ЄРДР відповідно до статті 276 частина 3 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного транспорту, що спричинили загибель людей) ККУ. Встановлюються обставини нещастя.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області


 

Міський голова Тернополя Сергій Надал привітав працівників Національної поліції з нагоди професійного свята

Понеділок, 04 липня 2022, 10:10

Щорічно 4 липня відзначається День Національної поліції України.

З цієї нагоди у Тернополі відбулися урочистості, під час яких міський голова Сергій Надал нагородив подяками та цінними подарунками працівників Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

«7 років тому в Україні народилася нова поліція, а українці отримали надійних захисників закону і порядку. Це справжня поліція європейського типу, сервісна служба для людей. І найвищою оцінкою діяльності поліцейського стала довіра і повага людей. Бо український поліцейський - це професійний помічник, готовий прийти на допомогу кожному громадянину у складній ситуації, - відзначає Сергій Надал. - Після повномасштабного вторгнення росії ми по-новому оцінили нашу нову українську поліцію. Наш поліцейський – це також відданий патріот, готовий захищати свою країну від зовнішнього ворога. Десятки тисяч поліцейських на полі бою зустріли московські орди. Поліцейські Харківщини, Чернігівщини, Сумщини, Київщини віддали своє життя, але не пустили ворога в наші українські міста. Поліцейські Маріуполя назавжди вписали свої імена в історію разом із захисниками «Азовсталі». Поліцейські Донбасу не зрадили присязі і продовжують захищати українську землю. Тернопільські поліцейські в режимі 24/7 забезпечують безпеку та порядок у рідному місті. Виявляють та знешкоджують посібників ворога. Ви теж героїчно воюєте на своєму фронті. Завдяки Вам Тернопіль сьогодні - це міцний тил та гуманітарний хаб воюючої України».

Міський голова висловив подяку всім правоохоронцям за гідну, високопрофесійну та героїчну роботу, а також побажав міцного здоров’я, кар’єрного та професійного росту, самовдосконалення, чергових і позачергових звань, надійного матеріального забезпечення , цілими та неушкодженими повертатися із завдань до своїх сімей.

Миру всім нам після перемоги над нашим багатовіковим московським ворогом.

 

 

У тернопільському парку Національного відродження відновили квітковий годинник

Понеділок, 04 липня 2022, 10:04

З метою покращення естетичного вигляду відпочинкових локацій, у тернопільському парку Національного відродження відновили квітковий годинник.

На ньому можна побачити герб міста Тернополя та імпровізований циферблат. Це ще одна цікава декоративна композиція для відвідувачів парку, яка розташована на одній із піших алей.

Просимо тернополян та гостей нашого міста бережно ставитися до таких мистецьких локацій. Адже це окраса, яка створює настрій не лише в сонячну погоду, а й додає яскравих фарб у похмурі дні.

 

Вчителям повернули 56 днів відпустки, але їх все одно можуть обмежити

П'ятниця, 01 липня 2022, 13:56

В Україні вчителям повернули попередню тривалість відпусток, яку скоротили через війну.

Відповідний законопроєкт №7251 Верховна Рада ухвалила 1 липня у другому читанні.

Згідно з документом, у вчителів тепер може бути 56 днів відпустки.

Раніше, за встановленою нормою, на час воєнного стану відпустка у вчителів мала тривати не більше 24-х днів.

Фото: VitalikRadko/Depositphotos

Утім, після підписання закону президентом, рішення про термін відпустки буде залишатись за керівництвом закладу освіти.

У керівників шкіл залишиться право обмежувати відпустку до 24-х днів до кінця дії воєнного стану.

Нагадаємо, в Україні зі 1 вересня планують розпочати офлайн-заняття в школах.

При цьому вчителі, які виїхали в інше місто чи закордон, в такому випадку мають повернутися на робоче місце.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Одещина: у Сергіївці вже 21 загиблий, серед них дитина

П'ятниця, 01 липня 2022, 13:16

РЯТУВАЛЬНИК ПІД ЧАС РОЗБОРУ ЗАВАЛІВ У СЕРГІЇВЦІ 1 ЛИПНЯ, ФОТО ДСНС

Внаслідок російського ракетного удару 1 липня у смт Сергіївка Білгород-Дністровського району на Одещині загинула 21 особа, серед яких одна дитина.

Джерело: речник Одеської ОВА Сергій Братчук в ефірі телемарафону, ДСНС

Деталі: Братчук повідомив, що кількість загиблих зросла до 21. Серед жертв – хлопчик 12 років.

За його словами, кількість постраждалих не збільшилася.

Перед цим ДСНС повідомила про 20 загиблих у Сергіївці, з них 16 загиблих – у будинку, ще четверо – на базі відпочинку.

Поранених 38 людей, 37 із них з дев’ятиповерхівки (6 дітей). Усі вони в лікарні. Рятувальники повідомили, що врятували 8 людей, з них три дитини.

Що передувало: Вночі в Одеській області зафіксоване влучання ворожої ракети.

Пізніше заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко повідомив, що росіяни завдали ракетних ударів по селу Сергіївка.

РОМАН ПЕТРЕНКО, КАТЕРИНА ТИЩЕНКО 

 

З 1 липня зросли ліміти виплат за автоцивілкою

П'ятниця, 01 липня 2022, 12:43

1 липня набувають чинності постанови НБУ, якими реглятор збільшує розміри страхових сум за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Збільшення лімітів з 1 липня у НБУ анонсували раніше.

НБУ збільшив розміри страхових сум:

 • до 160 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 000 гривень);
 • до 320 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 000 гривень).

"Збільшення страхових сум за договорами "автоцивілки" дозволить споживачам отримати кращий фінансовий захист.

Особливо це актуально в умовах зростання цін на деталі та комплектуючі до автомобілів. Водночас вартість полісу для споживачів суттєво не зросте", - пояснили в регуляторі.

Крім цього, до 80 000 гривень на потерпілого (до змін ця сума становила 50 000 гривень) збільшили розміри страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення "європротоколу".

"Нагадаємо, йдеться про оформлення документів про ДТП без участі уповноважених працівників Національної поліції України.

Це дасть змогу більшій кількості постраждалих у ДТП осіб отримати страхову виплату без необхідності виклику на місце аварії представників Національної поліції, часто залучених до оборони країни під час дії військового стану", - йдеться у повідомленні.

Враховуючи підвищення страхових сум та збільшення ліміту виплати за "європротоколом", Нацбанк розширив діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу.

Такий коефіцієнт допомагає оцінити рівень збитковості діяльності страховика.

Розширення його діапазону дозволить страховикам мінімізувати ризики та сформувати адекватну тарифну політику для споживачів страхових послуг, кажуть в НБУ.

Інформація про укладені електронні договори "Зелена картка" включатиметься до єдиної централізованої бази даних. Такий крок розширить обсяг даних, якими оперує Моторне (транспортне) страхове бюро України.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Авіація накрила окупантів на Луганщині: затримали просування на Лисичанськ

П'ятниця, 01 липня 2022, 12:40

Військово-повітряні сили нанесли удари по позиціям окупантів на Луганському напрямку, підтримавши захисників, які ведуть оборону Лисичанська.

Джерело: командування Повітряних сил ЗСУ у Facebook

Дослівно: "30 червня штурмовики "Су-25" та бомбардувальники "Су-24м" здійснили до 10 авіаційних ударів на Луганському напрямку, підтримуючи бойові дії захисників Лисичанська".

Деталі: Удари з літаків спинили просування загарбників на кількох важливих напрямках. Серед росіян є втрати. Крім того, біло уражено логістичний центр, пункти забезпечення пальним та військову техніку окупантів.

Що було раніше: 30 червня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомляв, що рсійські загарбники не полишають наміру захопити місто Лисичанськ у Луганській області – у результаті численних авіаударів знищений відділок поліції та пошкоджена територію НПЗ.

 

В Україні спростили реєстрацію смерті та народження в умовах війни

П'ятниця, 01 липня 2022, 12:04

Верховна Рада спростила встановлення фактів народження та смерті на територіях, де діє надзвичайний чи воєнний стан.

Депутати підтримали законопроєкт №7310 в другому читанні 1 липня, повідомляється на сайті ВР.

Ним передбачається зміни в Цивільному кодексі, які дозволять родичам, батькам, або законним представникам подавати заяву про факт смерті або народження до будь-якого суду  в незалежності від місця проживання заявника.

Також зміни передбачають невідкладний розгляд таких справ у суді, а ухвалене рішення підлягає негайному виконанню.

Фото: Sonyachny/Depositphotos

Рішення суду про факт смерті чи народження може бути оскаржене згідно з загальним порядком Цивільного кодексу.

Оскарження при цьому не призупинятиме виконання рішення суду.

Окрім цього, заявників в таких випадках звільнять від сплати судового збору.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

 

Австралія ввела санкції проти ще 16 росіян: у списку – міністри, родичі Путіна і Кабаєва

П'ятниця, 01 липня 2022, 11:58

Австралія запровадила санкції проти 16 росіян у відповідь на вторгнення РФ в Україну - у переліку родичі президента РФ Путіна, чиновники і бізнесмени, а також Аліна Кабаєва, яка має близькі особисті стосунки з Путіним.

Про це повідомляється на сайті міністерства закордонних справ Австралії.

У списку, зокрема, двоюрідний брат та двоюрідні племінники Путіна, гімнастка та голова ради директорів "Національної Медіа Групи" Аліна Кабаєва.

Загалом до санкційного переліку увійшли:

 • міністр сільського господарства Дмитро Патрушев,
 • міністр транспорту Віталій Савельєв,
 • міністр будівництва та ЖКГ Ірек Файзуллін,
 • уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова,
 • президент НВФ "Газфонд" Юрій Шамалов,
 • член ради директорів "Согаза" Михайло Клішин,
 • голова правління АТ "Росгеологія" Сергій Горьков,
 • співзасновник компанії "Київська площа" Рік Нісанов,
 • екс-президент АФК "Система" Євген Новицький,
 • власник групи компаній ЄСП Григорій Березкін,
 • президент групи компаній "Меркурій" Ігор Кесаєв,
 • бізнесмени Олександр Плехов та Ігор Путін,
 • заступник голови правління "Согаза" Михайло Путін,
 • голова ради директорів група компаній МРТ Роман Путін,
 • гімнастка та голова ради директорів "Національної Медіа Групи" Аліна Кабаєва.

Обмеження передбачають заморожування активів, цим особам також заборонено в'їзд до країни.

Раніше Австралія заборонила в'їзд до країни президенту РФ Володимиру Путіну, міністру закордонних справ Сергію Лаврову, голові Міноборони Сергію Шойгу, прем'єр-міністру Михайлу Мішустіну та іншим.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

РФ здійснила кібератаку на ДТЕК одночасно з атакою на Криворізьку ТЕС

П'ятниця, 01 липня 2022, 11:54

Росія провела масштабну кібератаку на групу ДТЕК Ріната Ахметова одночасно з ракетними атаками на Криворізьку ТЕС.

Про це повідомила пресслужба ДТЕК.

У компанії кажуть, що це не перша масштабна спроба кіберзлочинців втрутитися в роботу української енергосистеми. "В 2016 році подібна атака призвела до дестабілізації роботи енергетичної системи та ряду енергетичних розподільчих компаній," – зазначають у ДТЕК.

Метою кіберзлочинців називають дестабілізація технологічних процесів генеруючих і розподільчих компаній та підрив енергетичної безпеки України. "А також розповсюдити через органи державної пропаганди завідома неправдиву інформацію щодо роботи компаній, і як наслідок – залишити без електропостачання українських споживачів", – додали у ДТЕК.

Зазначається, що компанія працює з органами державної влади та міжнародними партнерами і досліджує дії ворожих кіберзлочинців.

 

ЗСУ збили дороговартісний російський "Форпост" у перший день липня

П'ятниця, 01 липня 2022, 10:57

"ФОРПОСТ", ФОТО: ПОВІТРЯНІ СИЛИ

Збройні сили вранці 1 липня знищили російський безпілотний літальний апарат "Форпост".

ДжерелоКомандування повітряних сил

Дослівно: "Вранці 1 липня зенітним ракетним підрозділом повітряного командування "Південь" знищено російський безпілотний літальний апарат "Форпост", який намагався знайти чергову ціль для ураження на Миколаївщині.

Довідково: "Форпост" є чи не найдорожчим безпілотним летальним апаратом, що перебуває на озброєнні РФ. Його вартість оцінюється в $7 млн.


 

Україна збирає Армію дронів

П'ятниця, 01 липня 2022, 10:47

Фандрейзингова платформа United24 разом із Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової інформації оголосили про початок проєкту "Армія дронів". Це програма,  до якої входять системна закупівля дронів, їхній ремонт та оперативна заміна, а також курс навчання пілотів.

Джерело: пресреліз United24, наданий "Українській правді", Мінцифри

Деталі: Перша задача проєкту — придбати 200 дронів-розвідників для Збройних сил України, а також зібрати тисячі найпростіших дронів.

Люди з усього світу зможуть пожертвувати кошти або віддати власний дрон на потреби ЗСУ через лендинг на сайті United24.

Надіслати свій дрон можна на склад партнерів проєкту — Help Ukraine Center у Польщі або в хаб в США. Звідти його доставлять в Україну. Українці також зможуть відправити посилку через будь-яке відділення "Нової пошти". Потрібно буде сказати кодові слова "доставка для ЗСУ на "Армію дронів" і оператор самостійно оформить відправлення.

Пріоритет проєкту — 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі дрони можуть літати до 24 годин на відстань до 160 кілометрів та на висоті до 5 кілометрів. Вони оснащені декількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням, а головне — їх складно помітити, а отже складно збити.

Пожертвувати просять квадрокоптери з такими параметрами:

 • батарея ємністю не менш ніж 5000 мАч;
 • дальність польоту від 1 км;
 • камера з роздільною здатністю не менш ніж 20 Мп;
 • тривалість заряджання  не менш ніж 30 хвилин;
 • параметри фото — не менш ніж 5280х3956, параметри відео не менш ніж 3840x2160;
 • бажано з джойстиком і пультом керування.
 

Мережа WOG скасувала обмеження на відпуск пального "в одні руки" із карткою лояльності

П'ятниця, 01 липня 2022, 10:32

 
GETTY IMAGES

Мережа автозаправних станцій WOG прибирає обмеження на відпуск пального – такі умови діятимуть для учасників програми лояльності.

Про це повідомила пресслужба WOG.

"З 1 липня знімаються усі ліміти на відпуск будь-якого виду пального на всіх АЗК мережі WOG. Нові умови відпуску діють для всіх учасників програми лояльності PRIDE", – повідомили у компанії.

Зазначається, що для власників картки PRIDE також дозволили купувати газ за готівку та банківські картки на тих АЗК, де відпуск пального відбувається виключно за безготівковий розрахунок.

Нагадуємо:

Раніше голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус заявляв, що завдяки нарощуванню поставок пального на українські автозаправні станції у липні для автомобілістів зникнуть обмеження обсягу купівлі пального за один візит.

Дотепер на WOG можна було придбати до 20 л пального на добу.

 

Сторінка 14 з 76

«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»
Банер