Репортаж
Мешканці чекали роками: у Тернополі дозволили приватизацію в одному з гуртожитків
Понеділок, 18 вересня 2023, 11:25
Про це повідомили пресслужбі мерії.
Мешканці займалися цим питанням більше як 10 років. І тепер у них з'явилася можливість переоформити на себе житло.
"До цього це був відомчий гуртожиток, який належав до одного з державних підприємств. Довгий час тривала процедура передачі з державної власності в комунальну. Тож депутати прийняли рішення і, сподіваємось, уже найближчим часом мешканці зможуть приватизувати це житло", – зазначив міський голова Сергій Надал.
За його словами, передачу у власність громадян жилих приміщень гуртожитка вирішуватиме виконавчий комітет міської ради у встановленому законодавством порядку.
Кабмін визначив, що не можна пересилати за кордон у поштових відправленнях
П'ятниця, 15 вересня 2023, 13:40
Кабінет міністрів затвердив перелік вкладень, які забороняється пересилати у міжнародних поштових відправленнях.
Про це повідомляє Державна митна служба.
Відповідний перелік затверджено постановою Кабміну від 8 вересня 2023 р. № 958.
Цією ж постановою визначено порядок вилучення вкладень, заборонених до пересилання, та порядок розпорядження ними.
Зокрема, у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:
- вогнепальну зброю усіх видів, основні частини зброї, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патрони до них;
- холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо);
- бойові припаси, засоби ініціювання вибуху, вибухові речовини або вибухові пристрої, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачене законодавством країни відправлення (призначення) та/або актами Всесвітнього поштового союзу;
- наркотичні засоби, психотропні речовини й прекурсори, включені до переліку, затвердженого постановою Кабміну від 6 травня 2000 р. № 770, та їх аналоги;
- радіоактивні речовини;
- товари, що підпадають під визначення 1-24 груп УКТЗЕД (сільськогосподарські товари), які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, крім продуктів харчування загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника;
- дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім пересилання в реєстрованих міжнародних поштових відправленнях паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а також у період воєнного стану паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, національних посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії);
- спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, перелік яких визначається постановою Кабміну від 22 вересня 2016 р. № 669;
- радіообладнання та випромінювальні пристрої, що заборонені до ввезення та застосування на території України загальними користувачами радіочастотного спектра;
- біологічні агенти (мікроорганізми, віруси, біологічні токсини, частки або інші інфекційні речовини як природного походження, так і генетично модифіковані, які можуть спровокувати інфекцію, алергію, токсичність або іншим шляхом створити небезпеку для людей, тварин чи рослин);
- токсичні речовини, ртуть, кислоти, отруйні, їдкі речовини;
- інші предмети, ввезення яких заборонено до країн відповідно до їх законодавства та актів Всесвітнього поштового союзу.
Крім того, постанова Кабміну визначає, в яких випадках оператор поштового зв’язку повинен невідкладно повідомляти Національну поліцію у разі виявлення у поштових відправленнях заборонених предметів і речовин.
Поліцейські Тернопільщини вдосконалювали навики спілкування з громадянами у конфліктних ситуаціях
П'ятниця, 15 вересня 2023, 13:22
Черговий тренінг для поліцейських, які в своїй роботі постійно контактують з громадянами, відбувся в Нацполіції Тернопільщини. Такі заняття проводяться вже вчетверте та мають на меті залучити до навчального процесу усіх працівників груп реагування патрульної поліції області.
Під час навчання правоохоронці виробляють навики і стратегії спілкування та тактику безпечного виконання своїх функціональних обов’язків під час спілкування з особами, які провокують поліцейських на конфлікти.
Начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Тернопільській області Михайло Козюк зазначив, що даний тренінг передбачає можливість поділитися власним здобутим досвідом правохоронцями між собою, обговорити вирішення складних ситуацій з психологами, працівниками Управління головної інспекції, превентивної діяльності, фахівцями з тактики дій професійного навчання УКЗ та юристами. Такий сучасний формат командної роботи в умовах рівності та взаємодопомоги дає можливість спільно виробити навики безпечної поведінки поліцейських під час виконання основних завдань, виїздів на виклики домашнього насильства, охорони публічної безпеки, тощо.
Навчання поєднало й практичну частину, де поліцейські відпрацьовували спеціально змодельовані психологами стресові ситуативні завдання на формування емоційної стійкості, вдосконалення навиків тактики дій і комунікації.
Заходи з психологічної підтримки поліцейських а також формування в них психологічних компетенцій у виконанні службових обов‘язків проводяться в рамках Національної програми ментального здоров‘я #тияк.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
На службу до школи: поліцейські охорони чергують у закладах освіти Тернополя
П'ятниця, 15 вересня 2023, 13:20
У шести закладах загальної середньої освіти, які розташовані в центрі Тернополя, віднедавна чергують поліцейські охорони. Це пілотний проєкт, що має на меті зробити освітнє середовище для всіх учасників навчально-виховного процесу безпечним. Підтримали ініціативу і в Тернопільському академічному ліцеї «Українська гімназія імені Івана Франка».
«У нашому закладі вже тиждень часу перебуває представник від поліції. І, на мою думку, це дуже хороша і вдала ідея, адже ми живемо в непростий час, коли є загроза безпеці дітей, загроза терактів, замінування школи. Тому дуже важливо, щоб у закладі була людина, яка знає, як правильно реагувати. Можливо, підкаже, як це робити вчасно і в якому порядку. Поліцейський потрібний, мені здається, не лише у зв’язку з можливими терактами, але навіть для того, щоб діти почували себе безпечніше. Для того, щоб батьки знали, що їхні діти в безпеці. І ви знаєте, це якимось чином навіть дисциплінує самих ліцеїстів, адже вони бачать представника органів правопорядку в школі – і це покращує дисципліну в закладі», – розповідає заступник директора Лариса Томашевська.
В умовах воєнного часу створення безпечного освітнього середовища в закладах, що працюють в очному та змішаному форматах, стало пріоритетом і освітян, і поліції охорони. Поліцейський Управління поліції охорони в Тернопільській області Антон Забара каже, що вони, заступаючи на зміну, слідкують за дотриманням правопорядку, контролюють учнів під час перерв і здійснюють контроль доступу в приміщення.
«Я тут для того, щоб стежити за дотриманням правопорядку і дбати про безпеку школярів, учителів і персоналу гімназії. Слідкую, щоб до закладу не увійшли сторонні й не пронесли з собою небезпечних предметів і речовин; спостерігаю за школою через відеокамери в режимі онлайн; обходжу прилеглу територію. Мій обов’язок – не допустити загрози життю і здоров’ю дітей та вчителів або вчасно її виявити і нейтралізувати».
Поліцейський спілкується з дітьми, відповідає на їхні запитання і таким чином формує позитивний імідж представників правоохоронних структур як гарантів безпеки, фахівців, які щомиті готові прийти на допомогу. Таке нововведення подобається і вчителям, і батькам.
«Особисто я і як вчитель, і як мама, і як заступник директора тільки схвалюю таку ініціативу. Мені вона подобається. І я тільки за те, щоб це було не у вигляді експерименту, а на постійній основі».
Загалом під вартою поліції охорони Тернопільщини перебувають понад 550 закладів освіти. Усі вони під’єднані до головного пульта централізованого спостереження. У разі надзвичайної ситуації хтось із учасників навчально-виховного процесу може натиснути тривожну кнопку – і озброєні правоохоронці, отримавши сповіщення, прибудуть за кілька хвилин.
Однак тривожна кнопка не має таких функцій, як обхід закладу, контроль доступу до нього, нагляд за учнями під час перерв. Кнопка не усміхається, не відповідає на запитання і з нею не цікаво фотографуватися.
Оперативники розшукали зловмисника, який в парку обікрав перехожого
П'ятниця, 15 вересня 2023, 13:18
До співробітників Тернопільського райуправління поліції надійшло повідомлення від жителя обласного центру про те, що невідома особа викрала у нього мобільний телефон та 5 тисяч гривень.
Зі слів чоловіка, подія трапилася в парку. Там у нього невідома особа поцупила з сумки вказані речі.
У ході розшукових заходів оперативники встановили особу зловмисника. Ним виявився 42-річний житель Тернополя. Крадений телефон він здав у ломбард, гроші витратив.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 185 ККУ (крадіжка). Триває досудове розслідування.
Поліцейські перевіряють фігуранта на причетність до вчинення інших злочинів на території обслуговування.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Більше статтей...
- Ще три житлових будинки у Тернополі можуть відключитись від централізованого теплопостачання
- 16 тернополянам присвоєно статус борця за незалежність України у XX столітті
- Центр підтримки ВПО «ЯМаріуполь» у Тернополі відзначив річницю створення
- Рух транспорту частково перекриють на вулицях Острозького та Коновальця у Тернополі
Сторінка 8 з 1266
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»