images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


На українському кордоні пострілами зупиняли турок, які пробирались у Німеччину

Понеділок, 11 жовтня 2021, 11:20

ФОТО ДПСУ

Нелегальних мігрантів з Туреччини затримали напередодні на Закарпатті прикордонники.

Джерело: Державна прикордонна служба

Деталі: Під час патрулювання українсько-угорського кордону наряд відділу "Лужанка" побачив чотирьох осіб, які намагалися подолати загороджувальний паркан.

Помітивши військовослужбовців зловмисники спробували втекти. Аби зупинити втікачів, охоронці держрубежу здійснили попереджувальний постріл вгору, після чого усіх чотирьох затримали та доставили до прикордонного підрозділу.

Затриманими виявилися громадяни Туреччини. Вказано, що всі вони мали паспорти. Кінцевою метою нелегальної подорожі турків мала стати Німеччина.

Наразі їх доправили до пункту тимчасового тримання Мукачівського прикордонного загону.

Оцінку діям іноземців та їх подальшу долю вже невдовзі вирішуватиме суд, резюмують прикордонники.

Українська правда
 

Не зносити, а переосмислити: як у Європі перетворюють шахти на музеї, а заводи – на культурні центри

Понеділок, 11 жовтня 2021, 11:16

Швидкий плин часу розмиває актуальність і необхідність багатьох речей. Зокрема, це стосується промислових об'єктів. Деякі з них не відповідають технологічному прогресу. Деякі не мають грошей на утримання, тому банкрутують та зачиняються. Ці будівлі можуть стояти десятиліттями, поки їх не знесуть, щоб побудувати житловий комплекс.

Утім, не всі об'єкти з цієї сфери стають купою каміння після демонтажу. У багатьох європейських країнах їм дають другий шанс, перетворюючи на суспільний простір, який дозволяє заробити копійчину в міський бюджет.

Такий процес перетворенняколи стара закинута будівля знову вводиться в експлуатацію, називається ревіталізацією. Це може бути культурний центр, коворкінг, концертний майданчик чи музей. Варіантів багато.

У цій статті ЕП покаже п'ять світових прикладів, як старі місця набули нового сенсу.

Sio Silo

У дев'яностих роках влада Осло вирішувала, що робити з місцевим елеватором, який уже не працював.

Чиновникам спало на думку переробити будівлю на житлову. Спочатку там планували зробити готель, але згодом споруда стала студентським гуртожитком з назвою Sio Silo.

 

Величезну будівлю, де раніше зберігали зерно, перетворили на 226 смарт-квартир, що займають 16 поверхів.

На перший погляд, вони маленькі, але завдяки округлим стінам та світлу, що потрапляє з усіх боків, приміщення виглядають просторими.

Для всіх осель довелося спроєктувати та виготовити спеціальні меблі, які б підкреслювали незвичність приміщення та могли вмістити все необхідне.

У цьому рішенні є і плюс, і мінус. Плюс – у мешканців уже є готові меблі. Мінус – їм не буде куди поставити власні меблі.

Сілезький музей

Прекрасний приклад ревіталізації та створення громадського простору – Сілезький музей у Катовіце. Він складається з двох частин. Перша розташована в будівлі колишнього Grand Hotel, друга, цікавіша, – під землею.

 

Як так вийшло? Основою музею стала вугільна шахта, яка перестала працювати в 1990-х роках.

Проєктом займалося австрійське агентство Riegler Riewe Architekten. На поверхні вони створили парк, а в підземеллі – виставкові площі із спеціально збереженим обладнанням шахти.

Усе було зроблено для того, щоб ефектніше представити артефакти і, як наслідок, історію міста.

Gasholders London

Газгольдер – це великий резервуар, призначений для зберігання природного газу. Їх у Європі зберіглося чимало, бо кілька століть дому газ був одним з головних джерел для опалення та освітлення.

 

Час минав, технології розвивалися, а будівлі газгольдерів залишалися закинутими. Лише в останні два-три десятиліття міста почали їх перебудовувати. Найкращим зразком ревіталізації таких об'єктів можна вважати Британію.

Три чавунні газгольдери біля вокзалу Кінгс Кросс стоять з 19 століття. Вони набули негласного статусу культурної спадщини. Бюро Wilkinson Eyre розуміло це, коли підходило до проєкту їх перевтілення.

Фахівці залишили архітектурну сутність та автентичність, але наповнили її новим змістом: житлом преміум-класу. Так з'явився Gasholders London – комплекс із 145 квартир, вартість яких починається з 800 тис фунтів стерлінгів.

Хафенсіті

Квартал Хафенсіті в Гамбурзі можна вважати одним з найбільш амбітних ревіталізаційних проєктів у Європі. Його реалізація почалася в 1997 році і триватиме до 2025 року. Проте вже зараз можна оцінити результати.

 

У 16 столітті Гамбург став торговим центром Європи завдяки виходу до моря, а порт у Хафенсіті – центром тяжіння для торговців з усього світу.

Так тривало до кінця 20 століття: порт почав програвати технологічному прогресу, а люди почали освоювати занедбані склади і цехи для своїх потреб.

Місто вирішило осучаснити квартал, зберігши історичну спадщину. Тепер Хафенсіті – місце, де люди живуть, відкривають офіси, зустрічаються на каву або дивляться концерти в прекрасній будівлі Ельбської філармонії.

Каапелітехдас

Як організувати культурний простір, добре знають у Гельсінкі. Влада зробила кластер, який об'єднав музеї, магазини, громадські організації, ресторан. Найголовніше – для цього нічого не довелося будувати.

 

У 1939 році в місті з'явився "каапелітехдас", у перекладі з фінської мови – кабельний завод. Понад сорок років підприємство виготовляло кабелі, аж поки в кінці 1980-х років не закрилося.

На початку 2000-х років влада Гельсінкі викупила об'єкт і перетворила його на культурний центр. Однак Каапелітехдас приваблює не тільки культурним наповненням.

Це ще й відмінний бізнес, який приносить бюджету кілька мільйонів євро щорічно, адже тут можна орендувати площу під будь-яку активність.

Потрібно попрацювати? Будь ласка. Відкрити магазин? Запросто. Провести концерт? Легко. Орендувати сауну на даху для колективних посиденьок? Так, таке теж є.

Думка експерта

 
Раміль Мехтієв

Раміль Мехтієв, СЕО девелоперської компанії ENSO

Ревіталізація за останні 30-40 років набула неабиякого поширення у Європі як один з основних напрямів розвитку мегаполісів.

Це актуально і для України. Навіть у столиці є багато напівпокинутих промислових об'єктів у центрі міста. Часто вони перетворилися на склади або стоять пустими.

Потенціал таких об'єктів дуже високий. Їх можна перетворити на громадські простори, побудувати там житло та офіси, комерційну інфраструктуру, парки, музеї, надати їм нового сенсу. Вони стануть магнітами, центрами життя сучасних містян.

Дуже складно перетворити території колишніх заводів на житлові райони, не руйнуючи повністю те, що було. На заваді стають будівельні норми, тому часто простіше знести все й побудувати на цьому місці щось нове.

Справді цікавими стають ті проєкти, що зберігають форму та дух первинних об'єктів.

При плануванні зон на місці промислової забудови архітектори повинні враховувати низку факторів, серед яких – місцеві культурні особливості, емоційний настрій населення, певні історичні моменти.

Це непросто, проте саме такі проєкти потрапляють у підручники з архітектури.

У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки

Понеділок, 11 жовтня 2021, 11:11

 
Девід Кард, Джошуа Ангріст, Гвідо Імбенс
ОФІЦІЙНА СТОРІНКА ПРЕМІЇ В TWITTER

Нобелівська премія з економічних наук 2021 року присуджена однією половиною Девіду Карду, а другою половиною – спільно Джошуа Д. Ангрісту і Гвідо В. Імбенсу.

Про це повідомляється на офіційній сторінці премії в Twitter.

Американських вчених відзначили нагородою за внесок в аналіз економіки праці.

Карду премію вручили за "емпіричний внесок в економіку праці", Ангрісту та Імбенсу – "за їхній методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків".

Премія з економіки формально не входить в число нобелівських номінацій і вручається в пам'ять про засновника премії Альфреда Нобеля. Вручення нагороди відбудеться 10 грудня в онлайн-форматі.

Економічна правда

 

Працівники поліції застерігають краян не впускати невідомих до власного житла © Офіційний сайт Національної поліції:

Понеділок, 11 жовтня 2021, 11:09

Не розпізнала шахраїв 91-річна мешканка Кременця. Вона впустила невідомих до помешкання та втратила пенсійні заощадження.

Двоє незнайомок постукали у двері потерпілої та  представилися працівниками газової служби. Вони повідомили, що оглядають лічильники і жінка впустила їх до хати. Допоки господиня показувала одній шахрайці лічильник та газову плиту на кухні,  інша непрохана гостя встигла обнишпорити іншу кімнату та знайти заховані  у шафі гроші – 3 тисячі гривень.

Пройдисвітки швидко попрощалися та покинули дім, а пенсіонерка лише через декілька годин помітила пропажу готівки. Зателефонувала в поліцію. За фактом крадіжки розпочато кримінальне провадження.

Поліцейські вкотре застерігають краян не довіряти незнайомцям. Якщо до вас завітала підозріла особа, котра назвалась працівником будь-якої державної чи комунальної установи, в першу чергу попросіть її пред’явити посвідчення, також зателефонуйте на підприємство, аби з’ясувати усі законні обставини такого візиту. Перевірте ретельно почуту інформацію, не поспішайте віддавати незнайомцям гроші за будь-які послуги, розмінювати чи міняти купюри.

У випадку відмови від надання зазначених документів або при відсутності їх, одразу телефонуйте в поліцію. Правоохоронці перевірять законність таких візитів.

Застережіть своїх родичів від подібних шахрайств! Наголосіть, що під виглядом обміняти купюри старого зразка, перевірити лічильники води чи газу до людей часто приходять аферисти, тому слід бути дуже обачними!

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/praczivniki-policziji-zasterigayut-krayan-ne-vpuskati-nevidomix-do-vlasnogo-zhitla/

Допомога від невідомої особи обернулася для тернополянки втратою грошей

Понеділок, 11 жовтня 2021, 11:08

Понад 12 тисяч гривень переказала жителька обласного центру на рахунок аферистів. Жінка повірила розміщеній в інтернеті інформації про допомогу, а як наслідок стала жертвою шахраїв.

Як встановили працівники територіального підрозділу поліції, заявниця знайшла в одній із соціальних мереж допис про можливість закриття позик. Зателефонувавши за вказаним номером, пройдисвіт повідомив тернополянці вигідні умови можливості закриття її кредиту. Жінка погодилася й перерахувала на вказаний їй рахунок 12500 гривень. Однак як тільки вона здійснила транзакцію й перевірила стан її кредитування то зрозуміла, що її ошукали, адже сума боргу не змінилася. Про подію вона повідомила правоохоронців.

Відомості про злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 ( шахрайство ) Кримінального кодексу України.

Працівники поліції проводять оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб причетних до протиправного.

Поліцейські просять жителів області не довіряти всій розміщеній інформації в мережі Інтернет. Слід пам’ятати, що аферисти щодня придумують нові способи аби знайти потенційних жертв й привласнити чужі гроші.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/dopomoga-vid-nevidomoji-osobi-obernulasya-dlya-ternopolyanki-vtratoyu-groshej/

 

Сторінка 791 з 1430

«ПочатокПопередня791792793794795796797798799800НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер