Репортаж
Спрацювання “тривожної кнопки” допомогло оперативно піймати крадія грошей
Середа, 15 березня 2017, 12:18
Вісім тисяч гривень з каси магазину викрав невідомий та втік. Проте далеко відбігти не встиг та й гроші не витратив. Його піймали працівники управління поліції охорони.
За словами продавця, поки вона показувала товар одному з клієнтів, зайшов ще один покупець. Він одразу підійшов до каси та витягнув гроші. Тікати почав лише після того, як зникнення коштів помітила продавець. Жінка одразу натиснула тривожну кнопку та кинулася його наздоганяти. Злодій викрав вісім тисяч гривень.
Піймав його за кілька хвилин після злочину наряд реагування поліції охорони. Саме на пульт центрального спостереження Управління поліції охорони надійшов тривожний сигнал. Його працівники приїхали на місце події, а свідок вказав поліцейським напрямок, куди побіг крадій. Окрім цього, злодюжку зафіксувала й камера відеоспостереження, встановлена в магазині.
Обстежуючи прилеглу територію на вулиці Чернівецькій, працівники поліції охорони побачили підозрюваного. Його затримали.
Крадієм виявився раніше судимий тернополянин, 1986 року народження. Чоловік притягувався до відповідальності за майнові злочини. У ході слідчо-оперативних заходів стало відомо, що дана особа причетна ще до двох крадіжок з магазинів – у одного з клієнтів викрав телефон, а в іншого – планшет. В скоєному він зізнався. Його затримали відповідно до статті 208 КПК.
Зараз чоловік перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Тернополянину інкримінують частину другу статті 185 ККУ – крадіжка, вчинена повторно.
Ви запитували – податківці відповідають
Середа, 15 березня 2017, 12:14
Викладач, у 2016 році отримував доходи на двох роботах. Чи має він обов’язок подавати декларацію до 1 травня?
У відділі адміністрування податку на доходи фізичних осіб та податків з громадян Тернопільської ОДПІ нагадали, що у зв’язку із запровадженням у 2016 році єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 %, замість 15% і 20 %, за 2016 рік вже немає обов’язку подавати річну декларацію, якщо протягом року отримувались доходи від двох чи більше податкових агентів.
Детальніші консультації, тренінги та надання практичної допомоги у заповненні декларації про майновий стан і доходи можна отримати – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.
Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ
У податковій знову буде «гаряче»
Середа, 15 березня 2017, 12:03
У п’ятницю, 17 березня 2017 року, з 10 до 11 год у приміщенні Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча» лінія.
Тема телефонного сеансу: «Деклараційна кампанія – 2017: інформація для громадян». На запитання відповідатиме начальник відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ Василь Ілліч Карпа за телефоном: 43-46-46.
Відділ організації роботи Тернопільської OДПІ
Посвідчення факту, що громадянин є живим
Вівторок, 14 березня 2017, 10:31
Одним із завдань нотаріату в Україні є посвідчення фактів, що мають юридичне значення, з метою надання їм юридичної вірогідності. Посвідчення окремих фактів, що передбачені ст. 34 Закону України «Про нотаріат» є юридичними діями. Главою 12 Закону України “Про нотаріат” врегульований порядок вчинення юридичних дій, як посвідчення фактів на прохання осіб.
Зокрема, статтею 80 ЗУ «Про нотаріат» передбачено, посвідчення факту, що громадянин є живим.
При вчиненні зазначеної нотаріальної дії нотаріуси також керуються Главами 6 та 20 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (далі - Порядок), а також Правилами ведення нотаріального діловодства (далі — Правила).
Факт, що громадянин є живий відповідно до ст. 38 Закону України “Про нотаріат» мають право посвідчувати і консульські установи.
Необхідно звернути увагу на те, що посадові особи місцевих рад, на яких покладено функції вчинення нотаріальних дій, не мають права вчиняти дії щодо посвідчення факту, що громадянин є живим.
Нотаріус за усним зверненням особи, надання письмової заяви з проханням посвідчити той чи інший факт не вимагається, посвідчує факт. Що громадянин є живим. Під час вчинення такої нотаріальної дії нотаріус повинен встановити особу, що звернулася за вчиненням такої нотаріальної дії за загальними вимогами та відповідно до ст. 43 Закону України “Про нотаріат”, глави 3 розділу І Порядку.
Так, потреба у посвідчені факту, що громадянин є живий може виникнути в разі оспорювання знаходження в живих особи, що одержує кошти на утримання або коли спадщина відкрилася за кордоном. Коли особа помилково оголошена померлою, вона може звернутися до суду для оспорювання факту визнання її померлою та надати суду свідоцтво, видане нотаріусом, про те, що вона жива, для скасування судового рішення.
Як правило, особа, факт знаходження в живих якої посвідчується нотаріусом, має особисто з'явитися до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса за адресою, що є його робочим місцем. У випадку хвороби, інвалідності або з інших поважних причин, через які особа не може звернутися до нотаріуса особисто, вказаний факт може бути посвідчений поза приміщенням нотаріальної контори або робочого місця нотаріуса, але в межах нотаріального округу дії приватного нотаріуса, з зазначенням причини та місця посвідчення такого факту у свідоцтві та в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій.
Факт, що малолітня дитина, недієздатна фізична особа є живою, посвідчується за зверненням її законних представників (батьків, усиновлювачів, опікуна або піклувальника). Такі особи теж мають з’явитися до нотаріуса для посвідчення факту, що особа є живою та отримання представниками такої особи свідоцтва про це.
Факти, що неповнолітня дитина, а також фізична особа, цивільна дієздатність якої обмежена, є живою, посвідчуються за їх особистим зверненням та за згодою на це законних представників (батьків, усиновлювачів, піклувальників). Засвідчення справжності підпису на заяві про згоду на отримання свідоцтва що неповнолітня особа або особа, цивільна дієздатність якої обмежена, не потребується, якщо законні представники особисто з'являться до нотаріуса та подадуть відповідну заяву про свою згоду. У цьому випадку нотаріус встановлює особу та повноваження батьків, усиновлювачів, піклувальників, перевіряє справжність їх підписів та вказує у службовій відмітці на цій заяві дані про документи, на підставі яких встановлена особа та повноваження представника. В окремих випадках, коли неповнолітній, ще не отримав паспорт, і його особа встановлюється за свідоцтвом про народження, батьки у своїй заяві, крім надання згоди на посвідчення факту, підтверджують, що ця особа є їхньою дитиною. На підтвердження факту, що особа є живою, нотаріусом видається свідоцтво за формою № 21 або № 22 Додатку 25 до Правил ведення нотаріального діловодства. У свідоцтві зазначається дата і точний час, коли особа особисто з'явилася до нотаріуса. В разі встановлення факту, що особа є живою, поза приміщенням державної
нотаріальної контори чи приміщенням, що є робочим місцем приватного нотаріуса, в свідоцтві зазначається, що нотаріус посвідчив цей факт, особисто з'явившись за зазначеною адресою в зазначений час. Якщо факт, що особа є живою, встановлений у приміщенні, наприклад, лікарні, поряд з поштовою адресою зазначається і повна назва установи, в приміщенні якої вчинена нотаріальна дія. Крім того, в свідоцтві зазначається, у супроводі кого саме з законних представників неповнолітня особа або особа, дієздатність якої обмежена, з'явилася до нотаріуса. Вчинення такої нотаріальної дії за участю представника по довіреності не допускається, оскільки свідоцтво, що особа є живою, видається нотаріусом після особистого спілкування з цією особою і особисто щодо неї посвідчує факт, що вона жива.
Головне територіальне управління юстиції
у Тернопільській області
До уваги неприбуткових організацій!
Понеділок, 13 березня 2017, 12:09
Верховна Рада прийняла законопроект № 5368, який продовжує строк формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій до 1 липня 2017 року.
Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) передбачає комплекс змін у сфері оподаткування.. Серед іншого законопроект передбачає поправки до пунктів 34 і 35 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, які передбачають:
1. Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України № 652-VIII (тобто на 13.08.2015 р.), не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року;
2. Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України № 652-VIII (тобто на 13.08.2015 р.), що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу;
3. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідні зміни у проекті закону № 5368, внесеного до парламенту Кабінетом Міністрів, є реакцією на звернення громадських активістів, у тому числі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, про неможливість перереєстрації всіх неприбуткових організацій до кінця цього року.
Головне територіальне управління юстиції
в Тернопільській області
Більше статтей...
Сторінка 1154 з 1534
«ПочатокПопередня1151115211531154115511561157115811591160НаступнаКінець»