images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Консультація податкового юриста: тернополяни можуть запитати

Неділя, 24 липня 2016, 07:08

У середу, 27 липня 2016 року, з 16 до 17 год у приміщенні Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча» лінія.

Тема телефонного сеансу: «Права та обов’язки платників податків». На запитання відповідатиме начальник юридичного відділу Тернопільської ОДПІ Брик Віталій Григорович за телефоном: 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської OДПІ

 

Не отримано податкове повідомлення на сплату податку. Чи є кара?

Субота, 23 липня 2016, 00:00

Фахівці відділу адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ відповіли на запитання, чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно та земельного податку, якщо податкова інспекція не надіслала до 1 липня податкові повідомлення-рішення (ППР) про сплату цих податків.

Вони зазначили, що, якщо сума грошового зобов’язання розраховується податковим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми.

З питань, що виникають, просять звертатись безпосередньо у відділ, або за телефоном: 43-46-30.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Квартира одна, а власників – декілька. Кого оподаткують?

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:40

У відділі адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ зазначили, що відповідно до статті 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно із ст. 355 Цивільного кодексу (далі – ЦКУ) майно, що є у власності двох або більше осіб чи співвласників, належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Це передбачено статтею 368 ЦКУ.

Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Вони, також, мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження таким спільним майном.

Підпунктом 266.1.2 статті 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування, зокрема, об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:

якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Таким чином, фізичні особи-співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити податкову інспекцію про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, звернувшись з письмовою заявою до інспекції за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІі

 

Заборонити продаж алкогольних напоїв на території залізничного вокзалу не вдалось

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:33

22 червня 2016 року на сайті «Єдиної системи місцевих петицій» було запропоновано рішення «Заборонити продаж спиртних напоїв на території залізничного вокзалу». Цю ідею запропонував Грубий Роман Богданович, який у тексті петиції докладно пояснив свою думку: «В місті Тернопіль небагато публічних місць де збираються напівкримінальні елементи зокрема забігайлівка «ТЕМП» на залізничному вокзалі, цілодобовий продаж алкоголю, постійні конфлікти, притон проституції... Прошу підтримати очищення нашого міста від такого типу закладів».

Для вирішення цього питання тернополяни мали 1 місяць, протягом якого за прийняття рішення мали проголосувати 300 осіб. За 1 день до кінця збору підписів свій голос віддали лише 198 людей. Це означає, що місцевих жителів, скоріш за все, задовольняє факт наявності таких закладів на території залізничного вокзалу, де продають алкогольні напої. Не зважаючи на чимало інцидентів, які відбувалися у цих закладах, зокрема, фатальний випадок, коли загинув чоловік у суперечці, для розгляду цієї петиції не хватило 100 голосів, що становить значну частину жителів Тернополя.

Тому, швидше за все змін не відбудеться і гостей нашого міста будуть зустрічати такі заклади.

Олена Сабатюк

Податкова міліція: підсумки роботи у І півріччі

П'ятниця, 22 липня 2016, 04:31

З початку року працівники Слідчого управління фінансових розслідувань розпочали 35 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 14 особам, до суду направлено 10 кримінальних проваджень. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно в сумі 20 млн гривень, що майже у 7 разів більше, ніж минулого року. Про це повідомив під час брифінгу, що відбувся у Головному управлінні ДФС в області, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

Зокрема, направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн гривень. У ході досудового розслідування відшкодовано 1,3 млн гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн гривень.

Припинено діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки західного регіону. Попередньо встановлені збитки, які завдані бюджету, становлять 5,4 млн гривень. Накладено арешт на грошові кошти в сумі понад 2,2 млн гривень, також вилучені печатки, штампи та факсиміле підписів керівників транзитно-конвертаційних підприємств та вигодонабувачів, чекові книжки, банківські картки. Триває досудове розслідування за ст.ст.205, 212 КК України.

За словами Віталія Думи, у ході операції «Рубіж-2016», метою якої є виявлення та руйнування схем ухилення від сплати податків та митних платежів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, зруйновано схему імпорту транспортних засобів за заниженою фактурною вартістю. За результатами проведених за ініціативою податкової міліції митних оглядів вилучено предметів митних правопорушень на суму 1,1 млн гривень.

Під час проведення операції «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 7,4 млн гривень, що удвічі більше, ніж за весь минулий рік. Припинено діяльність 3 підпільних цехів, у яких вилучено 1,4 тис. літрів спирту, близько 2 тис. пляшок горілки. За результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення судами винесені рішення про конфіскацію фальсифікованої підакцизної продукції вартістю 665 тис. гривень.

Пріоритетними напрямами роботи податкової міліції з детінізації економіки й надалі залишатимуться відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів»; виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ та незаконним відшкодуванням податку на додану вартість; протидія незаконному обігу підакцизних товарів, а також виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 1157 з 1463

«ПочатокПопередня1151115211531154115511561157115811591160НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер