Репортаж
Зустріч із Юрієм Филюком у Тернопільській бізнес-школі
Середа, 06 квітня 2016, 07:01
Відкрито поспілкуватися з Юрієм Филюком про життєві цінності, бізнес та унікальні для України соціальні проекти Тернопільська бізнес-школа радо запрошує 6 квітня, в середу, о 17.00 год. за адресою бульвар Шевченка, 9, ауд. 23. Вхід вільний.
Зустріч із Юрієм Филюком є продовженням реалізації проекту «Від натхнення до поступу», метою якого є організація відкритих для місцевої бізнес-громади та молоді зустрічей із особистостями, котрі здатні своїми досягненнями, втіленими ідеями, започаткованими ініціативами та глибиною думки надихнути слухачів до нових форматів мислення та дій.
Юрій Филюк – підприємець-ресторатор, керуючий компанією «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто», яка об’єднує людей і бізнеси навколо ідей та дій щодо сталого розвитку Івано-Франківська.
Тернопільська дамба буде оновлена вже до осені
Середа, 06 квітня 2016, 04:39
Тернопільська дамба вже не один десяток років сполучує район Центру та Дружби. За час свого функціювання поверхня дороги була частково зруйнована. Збудували дамбу ще у 1945 році і реставрації вона зазнала лише у 1979-му, після якого ремонтних робіт не проводили.
Місцева влада цього року зосередила увагу на цій проблемі, проте коштів для оновлення дамби на разі недостатньо. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна розповів, що ремонтні роботи повинні бути грандіозні, оскільки доведеться зняти шар близько 1-го метра. Виникає проблема не лише безпеки дамби, а й екологічних чинників. Це пояснюється тим, що дорога була зроблена з неякісних матеріалів та будівельних залишків, що сприяє швидкому руйнуванню поверхні та її деформації.
Над проектом працювали спеціалісти «Тернопільводопроект», які детально вивчили територію та проблемні місця. Головний інженер проекту Лариса Бояр повідомила, що складнощів виявлено багато. Тому у план проекту включено ремонт проїзної частини, шлюзного мосту, водопостачання в парк Топільче тощо. Обʼєкти зараз в аварійному стані, тому відтерміновувати реставрацію неможливо.
Степан Барна додав, що для оновлення дамби потрібно чимала сума коштів, яких на сьогодні недостатньо. Щоб досконало модернізувати обʼєкт необхідно 30 мільйонів гривень, а це 630 метрів території з початку до кінця. Мінімум для проекту необхідно 5 мільйонів гривень, які повинні виділили з Фонду регіонального розвитку Тернопільщини. З місцевого бюджету гроші теж буде виділено, а саме близько двох з половино мільйонів гривень. Для повного оновлення сума повинна бути значно більшою, тому місцеві чиновники сподіваються на допомогу народних депутатів.
Реалізовувати план розпочнуть з червня і за умови наявності коштів роботи буде закінчено вже у вересні.
Деталі в сюжеті ІНТБ
Коментар стосовно затримання працівника ГУ ДФС у Тернопільській області
Вівторок, 05 квітня 2016, 08:43
Першого квітня цього року орієнтовно о 15.30 год. в порядку статті 208 Кримінально-процесуального кодексу України затримано одного із керівників підрозділу ГУ ДФС у Тернопільській області, який підозрюється у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 368 Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди). Слід зазначити, що грошові кошти в сумі 20 тисяч гривень були виявлені та вилучені у працівника однієї з консалтингових компаній, який, на думку правоохоронних органів, був посередником.
Відповідно 3 квітня Тернопільським міськрайонним судом стосовно держслужбовця застосовано міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою або внесення застави у розмірі 89 тис. гривень.
Затримання працівника відбувалося безпосередньо біля його місця проживання, адже на цей час він перебував у черговій відпустці. За даним фактом в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області призначено службове розслідування, за результатами якого буде дано правову оцінку та будуть вжиті відповідні заходи.
Відділ організації роботи
ГУ ДФС у Тернопільській області
Як вважають тернополяни, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини?
Вівторок, 05 квітня 2016, 07:02
Кожна людина―це істота, яка потребує розвитку та самовдосконалення. Ідеальних людей в природі не існує. Але, якщо постійно працювати та докладати зусиль, щоб стати кращим, то ви не деградуєте, а йдете на шляху до саморозвитку. Для кожного існує своє визначення саморозвитку, для когось― це шкільні знання, для когось університетські навички, для когось знання здобуті в ході практики. Є й ті люди, для кого саморозвиток ― це боротьба із самим собою. Словник пише, що саморозвиток ― це процес всебічного розвитку особистості за допомогою самостійного вивчення і застосування отриманої інформації, індивідуального творчого підходу до завдань, без постійного зовнішнього впливу, пише Моя газета.
Як вважають тернополяни, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини?
Микола Николин, 52 р. ― координатор науково-дослідницької лабораторії якості навчання обдарованої дитини говорить: ―Стосовно питання, чи впливає вища освіта на саморозвиток людини, то слід його, на мій погляд, поєднати з іншим, яка ця вища освіта. Якщо вона зорієнтована суто на знання, що, на жаль, ще дуже поширене явище, то вона лише забиває креативний мозок, перетворюючи голову студента на лантух з невідсортованим сміттям.
Якщо вона зорієнтована на уміння, що буває доволі рідко, тоді справа інша. На жаль, в освіті дуже часто розвивають хіба що асоціальні уміння: як обманути, як досягти бажаного незаконним, нечесним, неморальним шляхом. Натомість простий приклад: випускник педагогічного ВНЗ приходить до школи, не тільки не вміючи спілкуватися з учнями, а й елементарно не вміючи заповнити класний журнал і грамотно перевірити зошит. Про який саморозвиток тут говорити? Саморозвиток учня, студента у нас іде все ще всупереч навчальному закладу, а не завдяки. Згідно з сучасними дослідженнями, формальне навчання дає лише 20 відсотків знань, умінь і навичок. Натомість близько 70 % людина здобуває інформально― через життєвий досвід, спілкування, Інтернет тощо. Ми не раз чуємо: наші випускники знають набагато більше, ніж їх західні колеги. Але відповідь на запитання, чому ж після такого чудового навчання ми так погано живемо, як правило, зависає в повітрі безнадійно.
― Людина, здобуваючи вищу освіту, вчиться новому, формує нові уміння та навички, це і є саморозвиток. Людина розвивається і росте, коли вона не стоїть на місці і вчиться чомусь новому. Для цього і потрібна освіта взагалі, а особливо вища,― зазначила Наталія Дячук ,викладач англійської мови, 29 р.
Роман Шеремета, 24 р. вважає, що освіта ― це і є розвиток.― Будь―яка освіта впливає на саморозвиток,― зазначив хлопець.― Скажу так, вища освіта важлива для людини. Але якщо в людини є голова на плечах! Можна мати вищу освіту і по завершенню працювати на ринку, продавати речі з Китаю, і говорити, що все погано. А можна здобути спеціальність і пройшовши кастинг, влаштуватися на роботу і отримувати пристойні кошти!
Мені моя спеціальність дала багато чого! Спершу для саморозвитку, так як я здобув спеціальність практичного психолога, я працював у школі, коли звільнявся, діти плакали, колектив сумував,― сказав шоумен, Сергій Фелендиш, 33 р. і додав: ― Якщо робота, яку ти робиш― приносить тобі як фінансове так і моральне задоволення, це мабуть краща робота в житті. Тому здобувайте спеціальність по душі!
Вусата Яна, якій 17 р., студентка ТНЕУ спеціальності «Менеджмент» говорить:
―Вища освіта, як і будь―який інший фактор, впливає на саморозвиток лише тоді, коли ти сам цього хочеш і ставиш перед собою мету, пізнати якомога більше про світ довкола себе. Деякі дисципліни, особливо ті, що вивчаю «з нуля», дійсно дають загальне поняття про процеси, які оточують нас щодня і є корисними, наприклад політологія чи економічна теорія. З лекцій та навчальних посібників можна почерпнути багато цікавої та корисної інформації, якщо ти прагнеш саморозвитку, це робить тебе обізнаним в різних сферах , що є важливо у 21 столітті. Тому я підтримую факт, що вища освіта впливає на саморозвиток
Лілія Проць, чемпіонка світу з пауерліфтингу розповідає:
― Звичайно, що впливає. Людина, яка здобуває вищу освіту , повинна постійно самоудосконалюватись, розвиватись, пізнавати нове. Але на жаль, сьогодні більшість студентів отримують диплом, а не освіту. Купують диплом, сесії. Взагалі вища освіта ― поштовх до самовдосконалення особистості.
Сергій Корольчук, 23 р., прес―секретар тернопільського Пласту каже:
― На мою думку, на це більше впливає середовище, яке стимулюватиме до цього саморозвитку. Це середовище може виникнути не тільки підчас отримання академічних знань. Таке середовище, наприклад, намагаються створити в Пласті ― організації, котра виховує дітей з самого малечку. І особливо стимулюється саме самостійний розвиток. Тому я вважаю, що вища освіта не впливає на саморозвиток людини.
Артем Соловей― радіоведучий, 26 р. говорить: ― Гадаю, ні. Може вплинути на вибір напрямку для саморозвитку, але загалом — це те, що дає розуміння: «Без цього можна обійтися».
Вже саме слово «саморозвиток» має в собі відповідь з приводу того, хто і на що впливає.
Ніно―керівник Школи вуличного танцю «NINO», педагог, хореограф― постановник конкурсів краси говорить:
― Кожна людина в суспільстві повинна прагнути розвиватись та не стояти на місці, адже без розвитку ―ми деградуємо. Здобуваючи вищу освіту, людина збільшує свій багаж знань, який немає меж!
Проте, нажаль, не всі вважають за потрібне навчатись у вищих навчальних закладах.
На мою думку, освіта ―це двигун саморозвитку, адже сам навчальний процес спонукає нас до певних міркувань та роботи над собою. Спілкування з викладачами, виконання навчальної програми та щоденні обов’язки ― мимоволі привчають до певної дисципліни, виховують силу волі та допомагають зрозуміти багато цінностей життя, яке таке швидкоплинне.
Тарас Стоян― студент НУ «Львівська Політехніка», 19 р. каже:
― Звісно, що навчання дає багато. Все таки є багато розумних людей, з якими можна поспілкуватися на різні теми, тут і відбилася роль освіти.
― Вища освіта не впливає на саморозвиток людини ніяк. Якщо, ти знаєш високі матерії науки, це не означає, що ти розвинута людина. Морально―духовні цінності― це головне джерело саморозвитку людини,― зазначила всесвітньовідома модель―тернополянка ― Анастасія Нетрибюк, 23 р.
Підготувала Тетяна Шило
На Тернопільщині виявлено 740 трудових нелегалів
Вівторок, 05 квітня 2016, 06:57
Впродовж першого кварталу поточного року працівники Головного управління ДФС області виявили 740 необлікованих найманих працівників. Їм було виплачено доходів на суму понад мільйон гривень. До бюджету сплачено 127,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.
За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, у результаті проведених заходів по області з 689 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 93,1% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. Таким чином, завдяки легалізації зайнятості працівники матимуть офіційну роботу і соціальні гарантії, а бюджет отримає додаткові надходження.
Відділ організації роботи
Головного управління ДФС у Тернопільській області
Більше статтей...
Сторінка 1277 з 1540
«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»