images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Дитячий масаж у студії масажу “Body Line”.

Понеділок, 27 березня 2023, 12:21

Масаж для дітей - це комплекс маніпуляцій, який можна застосовувати з самого раннього віку, тому що всі органи і життєві системи дітей дуже сприйнятливі до стимуляції через шкіру. Фахівці вже із другого місяця життя дитини рекомендують, що процедуру масажу для діток повинен виконувати масажист.

Взагалі масаж дитині до 1 року життя сприяє кращому розвитку дрібної моторики та рухових функцій організму, стимулює розвиток нервової системи і надає тонізуючу дію на кору головного мозку. Саме такий комплексний вплив на організм, що росте допомагає дитині швидше розвиватися і рости здоровим. Оптимальна кількість курсів профілактичного масажу для діток це - 3-4 курси на рік, по 12 сеансів в кожному.

Отож, визначимо основні показання для дитячого масажу:

- загальнозміцнюючий, розвиваючий вплив;

- гіпертонус;

- млявість і сутулість;

- поганий сон і загальне самопочуття;

- втома і ломота тіла;

- плоскостопість;

- м’язова дистрофія;

- підсилює приплив крові до шкірних покривів;

- покращує місцевий кровообіг та покращує обмін речовин;

- сприяє розвитку нервової системи;

- допомагає з такими проблемами раннього віку, як  - кольках, запорах тощо.

Цікаво те, що масаж може мати, як тонізуючий так і заспокійливий вплив, адже при масуванні інтенсивно порушуються певні нервові рецептори. За рахунок цього, масаж для гіперактивних дітей надає заспокійливу дію, а для повільних і млявих малюків - тонізуючий.

Отож, ми бачимо, що дітям масаж потрібен, особливо маленьким, він він буде корисним не тільки хворим дітям, а й здоровим для гармонійного фізичного розвитку. А маленькій дитині він необхідний для зняття гіпертонусу м’язів, який є фізіологічним, адже малюк в утробі матері довгі місяці знаходиться не в самому зручному положенні. Старшим діткам масаж допоможе у підтримці опорно-рухового апарату, та мязового корсета, оскільки на них припадає значне навантаження у процесі інтенсивного росту дитини.

Вас певно цікавить із якого віку можна починати робити масаж для дітей? Однозначної і конкретної відповіді не існує, найчастіше педіатри рекомендують приступати до загального масажу здоровим малюкам після того, як заживе пупкова ранка. Недоношеним дітям зазвичай процедура показана трохи пізніше - їм ще потрібно набрати вагу, щоб навіть легкі торкання батьківських рук не доставляли дискомфорту. Оптимально починати масаж з 3-тижневого віку.

Пам’ятайте, що дитячий масаж – це відмінний засіб лікування та профілактика різноманітних захворювань, яким піддається дитина на ранніх етапах свого розвитку. Масаж позитивно впливає не лише на роботу внутрішніх органів і систем, а також приводить у форму фізичний і психічний стан дитини. Також варто пам’ятати, що масаж не можна проводити при окремих інфекційних захворюваннях, вродженому пороку серця і різних висипаннях на шкірі, які можуть бути присутні у дітей.

А у студії масажу Body Line працює неймовірна чарівницямасажист Ольга, яка виконає для Ваших діток неймовірний масаж із користю для їхнього здоровя. За деталями та для запису на прийом телефонуйте за номером: 067-493-91-04.

 

5 простих способів знизити тривогу

Понеділок, 27 березня 2023, 12:11

Сьогодні, на жаль, тривога є незмінною супутницею життя багатьох людей у найрізноманітніших ситуаціях. Особливо зараз, коли звичний світ руйнується і ми не маємо впевненості, що нас чекає завтра.

За статистикою, тривога зустрічається в два рази частіше за депресію, якій уваги приділяється набагато більше. З віком ймовірність стати жертвою тривожного розладу досягається майже 30%. Надмірна тривога однозначно негативно впливає на якість життя. Вона не дає людині ефективно працювати, спілкуватися, мандрувати чи підтримувати стабільні стосунки. Вона може бути причиною:

 • безсоння,
 • розсіяної уваги,
 • розгубленості,
 • прийняття поспішних необдуманих рішень,
 • невпевненості,
 • уникнення спілкування,
 • нездатності відстояти власні кордони та заявляти про потреби.

Якщо є проблема з постійними проявами надмірної тривоги, краще вчасно звернутися до спеціаліста — психолога чи психотерапевта. Проте, якщо тривога — тимчасове ситуативне явище, можна допомогти собі самостійно. Запам’ятайте і виконуйте ці вправи щоденно, тоді ви зможете автоматично їх використати в моменти хвилювання.

 1. Заземлення. Де ваша увага, тим і ви. Якщо увага прикована до нав’язливих думок, що ніби крутяться по колу, цей вир засмоктує у безодню і забирає сили. Суть заземлення у переключенні уваги від непотрібних неконструктивних в’язких думок до того, що тут і тепер відбувається в реальності.
 • Відчуйте опору під ногами, на що саме опираються ступні, це на тілесному рівні дасть відчуття контролю.
 • Озирніться навколо, знайдіть 5 предметів круглої форми, або зеленого кольору.
 • Візьміть в руки конкретний предмет, відчуйте його температуру, текстуру, форму, послухайте власні тілесні відчуття.
 1. Дихання. Вчіться дихати животом. Уявіть, що в животі у вас кулька, яку потрібна надути. Вдих — надуваємо живіт, напружуємося, подумки рахуємо до п’яти. Видих — здуваємо кульку, розслабляємося, також виконуємо протяжно, рахуючи до п’яти.
 2. Рух. Рухайтеся в задоволення — танцюйте, гуляйте по парку, плавайте, робіть йогу, грайте в ігри, займайтеся в спортзалі. Фізична активність знижує напругу, відволікає від нав’язливих думок, а отже, допомагає розслабитися. Але обов’язково пам’ятайте про міру, особливо, коли мова йде про спортзал. Виснаження не допомагає знизити тривогу, а забирає енергію, яка нам потрібна для її подолання.
 3. Сповільнення і медитація. Тривога часто виникає через надмірний хаос у нашому житті. Ми бігаємо, метушимося, хапаємося за різні можливості, не доводимо почату справу до кінця. Час для себе — можливість зупинитися, подивитися, що відбувається в житті, навести порядок, визначити пріоритети, позбутися зайвого, намітити план дій. Це додасть спокою і рівноваги.
 4. Задоволення і позитивне ставлення до себе. Проживайте життя в задоволення. Його можна отримувати від найпростіших речей, турбуйтеся про здоровий сон і харчування, втримуйте баланс між роботою і відпочинком. Щоразу хваліть себе за найменші досягнення, оскільки, можливо, ви — єдина людина, яка знає, скільки зусиль ви доклали, щоб зробити на перший погляд просту річ. Наприклад, познайомитися з кимось, відправити резюме на улюблену роботу, вийти з дому, відстояти свої кордони тощо…

Бажаю кожному щасливого життя без тривоги!

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

+38 (098)463 95 80

м.Тернопіль, вул. С.Бандери 29, 2 пов.

Про що свідчать страшні сни у дітей та як їх подолати – пояснює МОЗ

Понеділок, 27 березня 2023, 11:41

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, про що свідчать нічні кошмари у дітей та як батькам допомогти їм це подолати.

Якщо дитині сниться страшний сон, це може свідчити про те, що вона втомилася, перезбудилася чи захворіла.

Також нічні жахіття можуть стати ознакою психологічної травми у дитини.

За даними МОЗ, більшості дітей періодично сняться кошмари.

Фото: philipimage/Depositphotos

Втім, якщо жахіття трапляються часто, заважають дитині виспатися, впливають на її самопочуття вдень – варто звернутися до сімейного лікаря або психолога.

Якщо нічні кошмари трапляються рідко, в МОЗ рекомендують:

 • не намагатися розбудити дитину під час кошмару – краще не торкатися та не обіймати дитину, яка сіпається чи кричить уві сні, адже вона може не впізнати вас, а злякатися ще більше;
 • якщо дитина прокинулася, впевніться, що вона вас впізнала і розуміє, де знаходиться – запитайте, як її звати, як звати вас або домашнього улюбленця;
 • запевніть дитину, що ви поруч і все добре – спокійна присутність дорослого допоможе дитині почуватися в безпеці;
 • скажіть дитині, що їй наснився страшний сон, але тепер все минулося, наприклад: "Тобі наснився поганий сон, але зараз ти прокинувся/-лась і все добре";
 • не наполягайте на тому, щоб дитина розповіла, що саме їй наснилося, якщо вона цього не хоче;
 • допоможіть дитині знову заснути – запропонуйте щось, що заспокоїть маля та допоможе повернутися до сну: улюблену м’яку іграшку, ковдру, подушку, нічник, казку на ніч або тиху музику чи обговоріть приємні сни, які б хотіла бачити ваша дитина.

В МОЗ додають, що часто діти розповідають про свої сни вранці після пробудження.

Фото: VladimirNenezic/Depositphotos

"Коли дитина розповідає про сон, можливо, малює його або пише про нього при денному світлі, страшні образи втрачають свою силу. Дуже добре, якщо дитина зможе проговорити, промалювати чи прописати щасливе закінчення свого тривожного сну", – зазначають у МОЗ.

Дитяча психологиня Світлана Ройз радить після пробудження допомогти дитині "перемогти тих ворогів чи монстрів, які переслідували її уві сні – розігнати їх руками, уявним мечем чи розприскувачем".

"Важливо, щоб дитина сама брала участь у цих діях – сама розправлялася зі страхіттями", – пояснює Ройз.

Нагадаємо, науковці виявили, що дорослі люди, які страждають на безсоння, мають на 69% вищий ризик отримати серцевий напад.

Анастасія Поя

 

Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?

Середа, 22 березня 2023, 12:13

Сьогодні у більшості людей не виникає запитання: «Хто такий психолог?». Це спеціаліст, який допомагає вирішувати проблеми, пов’язані із внутрішнім світом людини, наприклад, порушення самооцінки, образу Я, переживання, з якими складно самому впоратися, невпевненість, тривога, страхи та інші емоції, що руйнують життя. Психологи допомагають у вирішенні міжособистісних проблем у налагодженні стосунків між людьми та конфліктів.

Професія психолога – досить молода, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Адже саме в кабінеті психолога людина зустрічається з самою собою, досліджує власні життєві сценарії, стилі поведінки, способи організації життєвого простору, бачить ті несвідомі грані себе, які раніше залишалися непоміченими. Психолог – це свого роду дзеркало, — неупереджене і наближене до реальності, допомагає виявити справжні причини проблем клієнта.

Найголовніше, чого має навчитися клієнт в кабінеті психолога, це саморозумінню, самодослідженню, турботи про самого себе, здатності адаптуватися до мінливого світу, проявлятися, налагоджувати стосунок з Іншими.

Турбота про себе — це здатність:

 • прислухатися до себе (наприклад: «Що я зараз відчуваю?», «Чого потребую?», «Що для мене є важливим, цінним?», «Я вибираю…»);
 • озвучити без сорому та почуття вини власні потреби.
 • подбати про якість власного життя (де живу, мій особистий простір, контакти, стосунки, робота, зони розвитку, захоплення, рівень достатку, здоров’я, відпочинок, задоволення, подорожі).

З чим пов’язані страхи та упередження щодо роботи з психологом?

 • «Про мою таємницю дізнаються інші люди». Головне правило роботи психолога – збереження конфіденційності та нерозголошення конфіденційних даних.
 • «Мене будуть оцінювати та засуджувати». Психолог ставиться безоцінково та неупереджено до клієнта. Мета психологічної допомоги – вирішення проблеми.
 • «Психолог впливатиме на моє життя». Тільки сам клієнт приймає рішення щодо будь-яких змін у своєму житті, вчиться не перекладати відповідальність за своє життя.
 • «За одну-декілька консультацій все зміниться на краще». Психіка – надто складний механізм, щоб за одну мить змінилося те, що вибудовувалося роками. Інколи потрібен час для переосмислення, народження нових ідей, розвитку поведінкових моделей.

 

Психолог допомагає впоратися з різними життєвими проблемами, хоча не дає прямих порад, не гарантує швидкий успіх і миттєве щасливе вирішення. Для цього людина повинна пройти самостійно свій шлях. А психолог надає в цьому процесі підтримку, опору, необхідні знання, навчає новим більш конструктивним моделям самовияву.

Як краще обрати для себе психолога?

Вибір для себе психолога е непростим, оскільки це людина, якій ми довіряємо найсокровенніше, дозволяємо  торкнутися до граней власної душі. Тому прислухайтеся до своєї інтуїції і водночас дізнайтеся максимально інформацію про спеціаліста, з яким плануєте працювати, — наявність фахової освіти (психолог або психотерапевт), досвід роботи з клієнтами щодо вирішення  схожих проблем, його саморозвиток і підвищення кваліфікації, відгуки.

Психологічна студія АРТ працює з 2020 року, але в неї тривала історія взаємодії з клієнтами щодо надання психологічних послуг:

 • Психологічні консультації для дорослих та дітей.
 • Освітні тренінги («Основи арттерапії». «Казкотерапія». «Архетипи і маски»).
 • Ресурсні зустрічі для жінок «Women’s space».
 • Заняття для сімейних пар «Разом до гармонії».
 • Виїзний інтенсив «АртХутір».

 

У Психологічній студії АРТ працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть впоратися з різними психологічними проблемами і нададуть якісну допомогу.

 

Олена Тіунова, практикуючий психолог.

098-463-95-80

Які послуги з лікування раку молочної залози безкоштовні в Інституті раку – пояснює НСЗУ

Понеділок, 20 березня 2023, 12:49

В Національному інституті раку доступне безоплатне лікування, зокрема раку молочної залози.

Залежно від типу та стадії захворювання, пацієнтка може отримати різні види оперативних та лікувальних методик, нагадує Національна служба здоров’я України.

Рак молочної залози – це злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози, при якій клітини молочної залози ростуть безконтрольно.

Національний інститут раку уклав договір із НСЗУ на 16 пакетів послуг і надає медичні послуги за Програмою медичних гарантій.

Фото: NewAfrica/Depositphotos

Пацієнти можуть безоплатно отримувати медпослуги за наступними пакетами:

 • пакети з раннього виявлення онкозахворювань (мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія);
 • хіміотерапевтичне лікування;
 • радіологічне лікування;
 • діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями;
 • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
 • мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
 • хірургічні операції в стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції в умовах стаціонару одного дня;
 • медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах;
 • стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій;

Також в НІР працює окреме Відділення пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії.

На його базі з 1996 року діє Український мамологічний центр.

Фото: decade3d/Depositphotos

У відділенні застосовують такі види лікувальних методик:

Радикальні оперативні втручання:

 • мастектомія – повне видалення грудної залози;
 • квадрантектомія – видалення одного чвертини грудної залози;
 • ампутація грудної залози – видалення всієї грудної залози та частини навколишніх тканин;
 • регіонарна лімфодискція – видалення лімфатичних вузлів у пахві та підключиці;
 • біопсія СЛВ – взяття зразка тканини лімфатичного вузла для подальшого дослідження.

Реконструктивно-відновні операції:

 • після повного видалення грудної залози (мастектомії) або часткової втрати грудної залози проводиться корекція дефектів грудної залози з використанням імплантів (еспандерів) або власних тканин (TRAM, MS-TRAM, DIEP, LD, LICAP, PAP, TUG-клапті, ліпофіллінг).

При доброякісних утвореннях грудних залоз проводяться:

 • енуклеація пухлини – видалення доброякісної пухлини з грудної залози;
 • секторальна резекція грудної залози – видалення ділянки грудної залози разом з доброякісною пухлиною.

Нагадаємо, Національний інститут раку останнім з онкоцентрів в Україні уклав договір з Національною службою здоров’я. Це означає, що НІР працюватиме за програмою медичних гарантій, яка передбачає безкоштовні ліки та послуги для пацієнтів.

Утім, з НІР пов’язано чимало корупційних скандалів, а пацієнти нерідко звинувачують персонал у вимаганні грошей, байдужості, а іноді навіть у відмові надавати послуги безкоштовно.

28 листопада 2022 року Міністерство охорони здоров’я призначило директоркою Національного інституту раку Олену Єфіменко, яка раніше очолювала Департамент охорони здоров’я Київської ОДА.

В інтерв'ю "Українській правді. Життя" нова очільниця закладу розповіла, як боротиметься з "благодійними внесками" в медзакладі.

Анастасія Поя

 

Сторінка 1 з 32

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер