images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Чи існує для пацієнтів ліміт на безоплатні медичні послуги? Відповідає МОЗ

Четвер, 20 квітня 2023, 10:50

В Україні не існує обмежень на надання безоплатних медичних послуг, передбачених Програмою медичних гарантій.

Це стосується як комунальних, так і приватних лікарень, які уклали договір з Нацслужбою здоров’я, нагадує Міністерство охорони здоров’я.

"Наприклад, якщо спостерігати вагітність у приватному центрі, що має договір з НСЗУ за пакетом "Ведення вагітності в амбулаторних умовах", то чи буде обмежуватись кількість візитів до гінеколога?" – наголошують у МОЗ.

У міністерстві запевняють, що пацієнт має право звертатися до сімейного лікаря стільки разів, скільки це необхідно за станом здоров’я.

Фото: 53tinakamelina.gmail.com/Depositphotos

Лімітів на кількість обстежень чи аналізи також не встановлено. Рішення про необхідність проведення будь-якого обстеження ухвалює сімейний лікар, керуючись станом здоров’я пацієнтів.

Нагадаємо, медзаклади, які уклали договір з НСЗУ, надають такі безкоштовні послуги:

 

Вплив масажу на нервову систему людини.

Середа, 19 квітня 2023, 13:09

Під час сьогоднішніх подій, які виникли у сучасній Україні кожна людина отримує значний стрес на свій організм, зокрема і на нервову систему. Занадто велике навантаження, відчуття неспокою, депресії, апатії та невідомості свого майбутнього у зв язку із початком війни внесло свої дегративні компоненти у життя кожної людини, впливаючи на її нервову систему.

Отож, сьогодні ми поговоримо, як саме діє лікувально-оздоровчий масаж на нервову систему людини? Фахівцями давно визначено те, що масаж надає вплив на периферичну, вегетативну та опосередковано на центральну нервову систему людини. Під час масажу відбувається подразнення рецепторів шкіри, м’язів, сухожиль, суглобових сумок, зв’язок і стінок судин. Потім імпульси, викликані цим стимулом, передаються в центральну нервову систему й досягають відповідних ділянок кори головного мозку. Там виникає загальна складна реакція, що викликає функціональні зміни в організмі із включенням вегетативної нервової системи. При правильній дії результат буде позитивним.

Варто зауважити, що наша нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати й оживляти втрачені рефлекси, поліпшувати тканини, а також діяльність внутрішніх органів. Глибокий вплив робить масаж на периферичну нервову систему, послабляючи  або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чуттєві і трофічні розлади. При цьому дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу, тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика.

Позитивний вплив масажу на нервово-м’язовий апарат залежить від виду і характеру масажних прийомів (тиск рук масажиста, тривалість масажу, т.д) і виражається в збільшенні частоти скорочення і розслаблення м’язів і в шкірно-м’язової чутливості. Ми ще раніше говорили, що під дією масажу поліпшується кровообіг, що  в свою чергу, веде до поліпшення кровопостачання нервових центрів і периферичних нервових утворень. Також під впливом масажу прискорюється зростання аксонів, сповільнюється утворення рубцевої тканини і відбувається розсмоктування продуктів розпаду. Крім того, масажні прийоми допомагають зменшити больову чутливість, відбувається послабшення збудливість нервів і провідність нервових імпульсів по самому нерву.

Масажні маніпуляції, впливаючи на рецептори, що знаходяться в шкірі, м’язах, суглобах, зв’язках, органах і інших тканинах дратують їх. Це роздратування трансформується в нервовий імпульс, який через нервові волокна, сплетення, систему нейронів спрямовується до робочого органу, викликає функціональні зміни в скелетної і гладкої мускулатури, травленні, кровообігу, лімфоотоку, в імунних, метаболічних та ін. процесах. У той же час масажні прийоми, процедури, виконані некваліфіковано, без урахування анатомо-фізіологічних особливостей організму, його функціонального стану можуть викликати погіршення загального стану людини, поява локальних болів, неприємних відчуттів і інших небажаних побічних реакцій. Роблячи висновок з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що за допомогою масажу можна цілеспрямовано змінювати функціональний стан організму.

Також варто звернути увагу на те, що  існує п’ять основних типів впливу масажу на функціональний стан організму: тонізуюча, заспокійлива, трофічна, енерготропна, нормалізуюча функції. Тонізуюча дію масажу виражається в посиленні процесів збудження в центральній нервовій системі. Тонізуючу дію масажу використовується для усунення негативних явищ при гіпокінезії, викликаної вимушеним малорухливим способом життя або різними патологіями (травми, психічні розлади і т.д.). Серед масажних прийомів, що надають хороший тонізуючий ефект, можна виділити наступні: енергійне глибоке розминання, вижимання, і всі ударні прийоми (биття, поплескування). Для того щоб тонізуючий ефект був максимальним, масаж необхідно проводити в швидкому темпі протягом короткого проміжку часу.

Заспокійлива дія масажу виявляється в гальмуванні діяльності центральної нервової системи, викликане помірним, ритмічним і тривалим роздратуванням екстер – і  - пропріо рецепторів. Швидше за все заспокійливий ефект досягається такими масажними прийомами, як ритмічне поглажування всієї поверхні тіла, струшуванням, валянням, вібрацією. Проводити їх треба в повільному темпі протягом досить тривалого проміжку часу. Слід зауважити, що  такі масажні прийоми, як «розминки» і «розтирання» в залежності від характеру їх виконання (темп, сила, тривалість) можуть надавати тонізуючу або заспокійливу дію на нервову систему.

Трофічна дія масажу, пов’язана з прискоренням течії крові і лімфи, виражається в поліпшенні доставки кліткам тканин кисню та інших поживних речовин. Особливо велику роль трофічний вплив масажу у відновленні працездатності м’язів. Енерготропну дію масажу направлено, в першу чергу, на підвищення працездатності нервово-м’язового апарату. Конкретно це виражається в наступному: в активізації біоенергетики м’язів; в поліпшенні обміну речовин в м’язах; в підвищенні освіти ацетилхоліну, що веде до прискорення передачі нервового збудження на м’язові волокна; в підвищенні температури тканин, які масажують що веде до прискорення ферментативних процесів і підвищення швидкості скорочення м’язів.

Отож, дізнавшись основну типологію впливу масажу на функцію організму та нервову систему людини варто зазначити, що  масаж значно впливає на нервову систему, а саме:  він покращує стан ЦНС, сприяє відновленню функцій периферичної нервової системи, активізує регенераційні процеси в тканинах. Залежно від методики проведення даної процедури і вихідного стану ЦНС масаж може надавати або збудливу, або заспокійливу дію: перше відзначається при використанні прийомів поверхневого і швидкого масажу , друге при тривалому, глибокому масажі, проведеному в повільному темпі, а також при виконанні даної процедури в середньому темпі з середньою силою впливу.

Масаж допомагає нам впоратися з проблемами здоров’я без ліків, за допомогою власних резервів організму. Масаж – це  потужний інструмент у руках фахівця, що дозволяє впливати на стан людини, зокрема і на нашу нервову систему. Тому в такі тяжкі часи, які були і залишаються (спочатку пандемія Covid-19, тепер війна) варто більше часу приділяти для свого здоров'я та берегти свою нервову систему, а спеціалісти студії масажу “Body Line”, що на Руській 16а та на Тарнавського 23 радо готові Вам в цьому допомогти.

 

З турботою про Вас – Ваш “Body Line”.

Гормональний дисбаланс.

Середа, 19 квітня 2023, 13:07

Що це? Як зрозуміти, що у Вас є проблеми з гормонами?


Скільки б я не писала і не говорила в ефірах про цю проблему, питання не закінчуються все одно.⠀
Діагнозу дисбаланс гормонів або гормональний збій насправді немає. Це загальна назва симптомокомплексу існуючих порушень, причину яких потрібно вияснити та відповідно призначити лікування. Але є певні симптоми та скарги, які мають вас насторожити і спрямувати на візит до гінеколога.⠀
Щоб розібратись з проблемою- потрібно знати норми:


НОРМА - це:

Циклічний менструальний цикл-комплекс циклічних змін в організмі жінки, які проявляються періодичними зовнішніми кровотечами зі статевих шляхів (менструація);


регулярний - від першого дня місячних до першого дня наступних місячних - норма тривалість циклу- 24-38 днів;

цикл двофазний, та наявність овуляції;

тривалість менструації- 4-8 днів;

рясність менструації - об’єм крововтрати- від 5-до 80 мл;

безболісний.

Існують такі найчастіші скарги та симптоми:

на болючі місячні, болі можуть бути середньої інтенсивності або дуже сильні
і при цьому вам потрібна допомога, вживання знеболюючих препаратів або викликаєте швидку;

тошноту, блювоту, головний біль, безсоння, порушення працездатності, втому, загальну слабкість, головокружіння;

надмірно рясні місячні зі згустками, або дуже скудні,

порушення циклічності, регулярності, тривалості, часті затримки менструацій (аменорея);

Не нормою вважається також:

наявність міжменструальних кровотеч;

відсутність вагітності протягом 12 місяців при її плануванні без застосування контрацепції;

акне( прищі);

збільшення або зменшення маси тіла при звичному стилі життя та харчування;

Все, що виходить за межі норми потребує звернення до гінеколога, який може все  вияснити і направити на необхідні аналізи і обстеження після огляду і консультації
та за потреби скерувати до суміжних спеціалістів- ендокринолога та дерматолога.

Зрозуміло тепер, що таке НОРМА менструального циклу?

Бережіть себе.

https://www.instagram.com/p/B_cb7isH709/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

ХІДЖАМА - ефективний і безпечний спосіб усунення різних хвороб

Четвер, 06 квітня 2023, 10:47

Хіджама - цікаве, але водночас чуже і незнайоме для Вас слово, значення якого зараз розкажемо.

Отож, ХІДЖАМА - ефективний і безпечний спосіб усунення різних хвороб Вашого організму шляхом видалення із організму так званої "брудної крові" (тієї, яка не допомагає організму, а забруднює).

Техніка хіджами зумовлює використання вакуумних банок. Даний метод забирає "застояну кров" із Вашого організму.

+ ХІДЖАМИ:

  • впливає на дієздатність мозку, що в свою чергу сприяє руху, слуху, сприйняття та пам яті людини;
  • відбувається чистка артерій, суглобів, лімфовузлів;
  • стимулює приплив крові;
  • усуває нервову напругу;
  • стимулює пара-і симпатичну системи, які відповідають за гнів, депресію, спокій та нормалізує психоемоційний стан.

 

Варто зауважити про користь процедури хіджами конкретно для жінок:

  • усуває варикоз, оніміння кінцівок забирає;
  • стимулює вироблення колагену, еластину та гіалур.кислоти в шкіри обличчя;
  • усуває глибокі зморшки, пігментні плями.

Чим корисна процедура хіджама для чоловіків?

  • підвищує лібідо;
  • допомагає при простаті;
  • забирає набряклість легень.

Оскільки ХІДЖАМА - це процедура специфічна та повязана із кровоспусканням (забирається "зайва" кров))- важливим чиником перед її проведенням є консультація із майстром по хіджамі: Петришин Оксаною Мирославівною.

 

Дет.інформація за номером

тел: 067- 493-91-04.

 

Вас радо проконсультують та нададуть всю необхідну інформацію.

З турботою Ваш @bodyline.te

 

Ми Вас любимо, будьте здоровими разом із нами

У дитини зайва вага: інструкція для батьків.

Четвер, 06 квітня 2023, 10:44

Найгіршим варіантом буде оголосити, що від завтрашнього дня розпочинається нове життя і посилено стежити за дотриманням правил. Як показує практика, посилення батьківського контролю тільки сприяє зростанню ваги у дітей.
.
❓А  що  робити❓

✅Дійте поступово, але впевнено і послідовно
.
➡️Скоротіть кількість доданного цукру. Для приготування звичних страв беріть на половину чи третину менше цукру, ніж завжди, при цьому солодкий смак залишиться, а кількість калорій зменшиться. Обирайте йогурти без наповнювача і дозвольте дитині створити нові смаки, просто додаючи ягоди, фрукти, варення, мед чи  цукор. Будьте впевнені, дитина додасть його значно менше, ніж виробник. Відмовтесь від соків і солодких газованих напоїв на щодень, тимчасово перейдіть на компоти, узвари, а потім на воду зі скибочкою цитрусових. Скоротіть кількість солодощів. Наприклад, якщо ви купували 500г цукерок, то наступного тижня купіть 400г, а ще через тиждень-300г.
.
➡️Міняйте самі свої харчові звички: їжте більше овочів, цільних злаків, горіхів, насіння, джерел нежирного білка, освоюйте смачні і корисні рецепти. Робіть це в першу чергу для себе, а дитина буде сприймати таке харчування як норму.
.
➡️Коли накриваєте на стіл ставте спочатку  тарілку з різнокольоровими овочами. Поїдаючи їх, дитина отримає багато корисних речовин і до подачі остовної страви її голод вже трохи зменшиться, що вбереже від переїдання.
.

➡️Основну страву краще подавати на одній  великій тарілці, а всім членам сім'ї  роздати менші персональні. Нехай дитина сама собі покладе скільки хоче і при потребі візьме добавку. Це допоможе їй відновити взаємозв'язок між відчуттям голоду і насичення. Утримайтеся від будь-яких коментарів з приводу поведінки дитини під час їжі.
.
➡️Їжте всією сім'єю і без гаджетів.
.

➡️Придумуйте цікаві сімейні дозвілля, наприклад, прогулянки, батут, ковзани, ролики, їзда на велосипеді тощо. Нехай не лише їжа буде джерелом хороших емоцій.
.
Результату від своїх дій ви не побачите завтра чи через тиждень. Але не припиняйте зусиль!

Практикуючий дієтолог Людмила Паламарчук.

 

Сторінка 36 з 68

«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер