images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Про що свідчать страшні сни у дітей та як їх подолати – пояснює МОЗ

Понеділок, 27 березня 2023, 11:41

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, про що свідчать нічні кошмари у дітей та як батькам допомогти їм це подолати.

Якщо дитині сниться страшний сон, це може свідчити про те, що вона втомилася, перезбудилася чи захворіла.

Також нічні жахіття можуть стати ознакою психологічної травми у дитини.

За даними МОЗ, більшості дітей періодично сняться кошмари.

Фото: philipimage/Depositphotos

Втім, якщо жахіття трапляються часто, заважають дитині виспатися, впливають на її самопочуття вдень – варто звернутися до сімейного лікаря або психолога.

Якщо нічні кошмари трапляються рідко, в МОЗ рекомендують:

  • не намагатися розбудити дитину під час кошмару – краще не торкатися та не обіймати дитину, яка сіпається чи кричить уві сні, адже вона може не впізнати вас, а злякатися ще більше;
  • якщо дитина прокинулася, впевніться, що вона вас впізнала і розуміє, де знаходиться – запитайте, як її звати, як звати вас або домашнього улюбленця;
  • запевніть дитину, що ви поруч і все добре – спокійна присутність дорослого допоможе дитині почуватися в безпеці;
  • скажіть дитині, що їй наснився страшний сон, але тепер все минулося, наприклад: "Тобі наснився поганий сон, але зараз ти прокинувся/-лась і все добре";
  • не наполягайте на тому, щоб дитина розповіла, що саме їй наснилося, якщо вона цього не хоче;
  • допоможіть дитині знову заснути – запропонуйте щось, що заспокоїть маля та допоможе повернутися до сну: улюблену м’яку іграшку, ковдру, подушку, нічник, казку на ніч або тиху музику чи обговоріть приємні сни, які б хотіла бачити ваша дитина.

В МОЗ додають, що часто діти розповідають про свої сни вранці після пробудження.

Фото: VladimirNenezic/Depositphotos

"Коли дитина розповідає про сон, можливо, малює його або пише про нього при денному світлі, страшні образи втрачають свою силу. Дуже добре, якщо дитина зможе проговорити, промалювати чи прописати щасливе закінчення свого тривожного сну", – зазначають у МОЗ.

Дитяча психологиня Світлана Ройз радить після пробудження допомогти дитині "перемогти тих ворогів чи монстрів, які переслідували її уві сні – розігнати їх руками, уявним мечем чи розприскувачем".

"Важливо, щоб дитина сама брала участь у цих діях – сама розправлялася зі страхіттями", – пояснює Ройз.

Нагадаємо, науковці виявили, що дорослі люди, які страждають на безсоння, мають на 69% вищий ризик отримати серцевий напад.

Анастасія Поя

 

Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?

Середа, 22 березня 2023, 12:13

Сьогодні у більшості людей не виникає запитання: «Хто такий психолог?». Це спеціаліст, який допомагає вирішувати проблеми, пов’язані із внутрішнім світом людини, наприклад, порушення самооцінки, образу Я, переживання, з якими складно самому впоратися, невпевненість, тривога, страхи та інші емоції, що руйнують життя. Психологи допомагають у вирішенні міжособистісних проблем у налагодженні стосунків між людьми та конфліктів.

Професія психолога – досить молода, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Адже саме в кабінеті психолога людина зустрічається з самою собою, досліджує власні життєві сценарії, стилі поведінки, способи організації життєвого простору, бачить ті несвідомі грані себе, які раніше залишалися непоміченими. Психолог – це свого роду дзеркало, — неупереджене і наближене до реальності, допомагає виявити справжні причини проблем клієнта.

Найголовніше, чого має навчитися клієнт в кабінеті психолога, це саморозумінню, самодослідженню, турботи про самого себе, здатності адаптуватися до мінливого світу, проявлятися, налагоджувати стосунок з Іншими.

Турбота про себе — це здатність:

  • прислухатися до себе (наприклад: «Що я зараз відчуваю?», «Чого потребую?», «Що для мене є важливим, цінним?», «Я вибираю…»);
  • озвучити без сорому та почуття вини власні потреби.
  • подбати про якість власного життя (де живу, мій особистий простір, контакти, стосунки, робота, зони розвитку, захоплення, рівень достатку, здоров’я, відпочинок, задоволення, подорожі).

З чим пов’язані страхи та упередження щодо роботи з психологом?

  • «Про мою таємницю дізнаються інші люди». Головне правило роботи психолога – збереження конфіденційності та нерозголошення конфіденційних даних.
  • «Мене будуть оцінювати та засуджувати». Психолог ставиться безоцінково та неупереджено до клієнта. Мета психологічної допомоги – вирішення проблеми.
  • «Психолог впливатиме на моє життя». Тільки сам клієнт приймає рішення щодо будь-яких змін у своєму житті, вчиться не перекладати відповідальність за своє життя.
  • «За одну-декілька консультацій все зміниться на краще». Психіка – надто складний механізм, щоб за одну мить змінилося те, що вибудовувалося роками. Інколи потрібен час для переосмислення, народження нових ідей, розвитку поведінкових моделей.

 

Психолог допомагає впоратися з різними життєвими проблемами, хоча не дає прямих порад, не гарантує швидкий успіх і миттєве щасливе вирішення. Для цього людина повинна пройти самостійно свій шлях. А психолог надає в цьому процесі підтримку, опору, необхідні знання, навчає новим більш конструктивним моделям самовияву.

Як краще обрати для себе психолога?

Вибір для себе психолога е непростим, оскільки це людина, якій ми довіряємо найсокровенніше, дозволяємо  торкнутися до граней власної душі. Тому прислухайтеся до своєї інтуїції і водночас дізнайтеся максимально інформацію про спеціаліста, з яким плануєте працювати, — наявність фахової освіти (психолог або психотерапевт), досвід роботи з клієнтами щодо вирішення  схожих проблем, його саморозвиток і підвищення кваліфікації, відгуки.

Психологічна студія АРТ працює з 2020 року, але в неї тривала історія взаємодії з клієнтами щодо надання психологічних послуг:

  • Психологічні консультації для дорослих та дітей.
  • Освітні тренінги («Основи арттерапії». «Казкотерапія». «Архетипи і маски»).
  • Ресурсні зустрічі для жінок «Women’s space».
  • Заняття для сімейних пар «Разом до гармонії».
  • Виїзний інтенсив «АртХутір».

 

У Психологічній студії АРТ працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть впоратися з різними психологічними проблемами і нададуть якісну допомогу.

 

Олена Тіунова, практикуючий психолог.

098-463-95-80

Які послуги з лікування раку молочної залози безкоштовні в Інституті раку – пояснює НСЗУ

Понеділок, 20 березня 2023, 12:49

В Національному інституті раку доступне безоплатне лікування, зокрема раку молочної залози.

Залежно від типу та стадії захворювання, пацієнтка може отримати різні види оперативних та лікувальних методик, нагадує Національна служба здоров’я України.

Рак молочної залози – це злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози, при якій клітини молочної залози ростуть безконтрольно.

Національний інститут раку уклав договір із НСЗУ на 16 пакетів послуг і надає медичні послуги за Програмою медичних гарантій.

Фото: NewAfrica/Depositphotos

Пацієнти можуть безоплатно отримувати медпослуги за наступними пакетами:

  • пакети з раннього виявлення онкозахворювань (мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія);
  • хіміотерапевтичне лікування;
  • радіологічне лікування;
  • діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями;
  • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
  • мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям;
  • хірургічні операції в стаціонарних умовах;
  • хірургічні операції в умовах стаціонару одного дня;
  • медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах;
  • стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій;

Також в НІР працює окреме Відділення пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії.

На його базі з 1996 року діє Український мамологічний центр.

Фото: decade3d/Depositphotos

У відділенні застосовують такі види лікувальних методик:

Радикальні оперативні втручання:

  • мастектомія – повне видалення грудної залози;
  • квадрантектомія – видалення одного чвертини грудної залози;
  • ампутація грудної залози – видалення всієї грудної залози та частини навколишніх тканин;
  • регіонарна лімфодискція – видалення лімфатичних вузлів у пахві та підключиці;
  • біопсія СЛВ – взяття зразка тканини лімфатичного вузла для подальшого дослідження.

Реконструктивно-відновні операції:

  • після повного видалення грудної залози (мастектомії) або часткової втрати грудної залози проводиться корекція дефектів грудної залози з використанням імплантів (еспандерів) або власних тканин (TRAM, MS-TRAM, DIEP, LD, LICAP, PAP, TUG-клапті, ліпофіллінг).

При доброякісних утвореннях грудних залоз проводяться:

  • енуклеація пухлини – видалення доброякісної пухлини з грудної залози;
  • секторальна резекція грудної залози – видалення ділянки грудної залози разом з доброякісною пухлиною.

Нагадаємо, Національний інститут раку останнім з онкоцентрів в Україні уклав договір з Національною службою здоров’я. Це означає, що НІР працюватиме за програмою медичних гарантій, яка передбачає безкоштовні ліки та послуги для пацієнтів.

Утім, з НІР пов’язано чимало корупційних скандалів, а пацієнти нерідко звинувачують персонал у вимаганні грошей, байдужості, а іноді навіть у відмові надавати послуги безкоштовно.

28 листопада 2022 року Міністерство охорони здоров’я призначило директоркою Національного інституту раку Олену Єфіменко, яка раніше очолювала Департамент охорони здоров’я Київської ОДА.

В інтерв'ю "Українській правді. Життя" нова очільниця закладу розповіла, як боротиметься з "благодійними внесками" в медзакладі.

Анастасія Поя

 

Як перевірити, чи не зіпсувалася вакцина? Пояснення МОЗ

Середа, 15 березня 2023, 10:03

Вакцини мають зберігатися при певній температурі, однак через відключення світла препарати можуть псуватися.

Замість зіпсованих вакцин лікарі замовляють нову партію препаратів, які зберігаються на складах, оснащених електрогенераторами, розповідають у Міністерстві охорони здоров'я.

Утім, якщо ви тривожитеся, то можете перевірити термін придатності вакцини, яку збираються вводити вам або вашій дитині.

У МОЗ пояснили, як переконатися, що вакцина не зіпсована.

"Українські медичні заклади, в яких проводиться вакцинація, готові до можливих вимкнень світла. Вони підключені до критичних ліній електропередачі, оснащені електрогенераторами та необхідним холодовим обладнанням. Медики мають чіткий план дій на випадок аварійних відключень.

Якщо попри усі ці застереження, вакцини все ж таки зіпсувалися, їх списують та знищують", – кажуть у МОЗ.

 

Фото: IgorVetushko/Depositphotos

Як перевірити, чи не протермінована вакцина?

Попросіть медика, який робить щеплення, показати вам кінцеву дату терміну придатності на флаконі.

"Бувають випадки, що виробник подовжує термін придатності для певних серій  вакцини. У такому випадку вам покажуть копію листа від виробника і від МОЗ, що термін придатності цієї серії вакцини було подовжено", – кажуть у МОЗ.

Попросіть показати вам термоіндикатор на флаконі – вони є на багатьох, але не на всіх вакцинах.

Також медик може показати вам реєстратори температури вакцини (якщо є) чи термометр у холодильнику в пункті щеплення.

Зазвичай вже в пункті щеплення вакцина повинна зберігатись за температури від +2 до +8 С градусів.

"Важливо! У випадку вакцинації протермінованою вакциною або ж вакциною, яка зберігалася за неправильної температури, слід розуміти, що це не шкодить здоров'ю. Але така вакцина не викличе потрібної імунної відповіді", – кажуть у МОЗ.

Водночас у відомстві нагадують: медики стежать за дотриманням правил зберігання вакцин, тож не варто боятися вакцинації.

Нагадаємо, раніше у МОЗ пояснили, які щеплення мають бути в українців після 25 років.

Також у відомстві нагадали, якого інтервалу між вакцинацією проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб варто дотримуватися.

Який вплив має вакуумно-роликовий масаж на Ваше тіло?

Понеділок, 13 березня 2023, 13:25

  • варикоз, хвороби вен і крові;

  • серцево-судинні захворювання;

  • онкологія;

  • вагітність;

  • гострі вірусні захворювання.

Отож, як саме працює вакуумно-роликовий вид масажу та яка його дія на організм?  Основна його причина боротьби – це целюліт, який  виникає через малу фізичну активність, малорухливий спосіб життя і неправильне харчування. В цьому випадку вакуум стимулює розширення тканин і лімфатичних судин, що призводить до підвищення втрат лімфи і венозного відтоку крові. Вакуумний масаж у Львові прибирає всі "накопичення" в проблемних зонах тіла, тим самим знижуючи об’єм тіла і вирівнюючи поверхню шкіри. Поєднання вакууму, механічного масажу і активного збагачення киснем клітин посилює процес ліполізу (розщеплення жирів), в результаті чого людина втрачає вагу. По суті, апаратний вакуумно-роликовий масаж розминає шкіру і жировий прошарок, які в цей час відтягуються за допомогою вакуумної аспірації. Відбувається постачання тканин киснем, активізується метаболізм. В результаті шкіра стає більш пружною і гладенькою, омолоджується і зміцнюється. Крім цього, процедура покращує тонус судин та м’язів. Таким чином, вакуумно-роликовий масаж забезпечує помітний лікувальний ефект при болю в м’язах спини та інших частин тіла.

Тривалість курсу процедур вакуумно-роликового масажу залежить від стадії розвитку целюліту і стану проблемних зон. В середньому для помітного ефекту необхідно 8-12 процедур, з інтервалом не менше 3 днів. Результати будуть помітні вже після першого сеансу, коли з організму виведеться зайва рідина.

Тому дізнавшись, який вплив та значення для Вашого тіла та Вашої форми буде мати вакуумно-роликовий можете зважити всі “за” та “проти” і сміливо прямувати до своєї мети - мати хороше тіло та “ідеальну форму” тіла, а спеціалісти студії масажу “Body line ” радо Вам у цьому допоможуть.

 

Сторінка 38 з 68

«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер