images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


13 фраз,які не повинна чути ваша дитина під час іжі.

Понеділок, 13 березня 2023, 13:24

❌ "Тарілку треба залишити пустою!"
❔Кому треба? Для чого треба?
.
❌" Ложечку за маму, ложечку за тата..." ❔Нехай дитана їсть скільки хоче, не обтяжуйте її почуттям провини.
.
❌ "Дивись який Ваня молодець, так добре їсть!"
❔Вам приємно коли вас порівнюють із сусідкою, у котрої довші ноги?
.
❌" Дивись літачок полетів!"
❔Хай дитина буде зосереджена на їжі, не потрібно її додатково розважати. Це загрожує переїданням.
.
❌"Їж мама так старалася, готувала для тебе!"
❔ Дитина має їсти, бо голодна,а не з почуття вдячності чи провини.
.
❌"Який молодець! Все з'їв!"
❔ А якщо не з'їв, то не молодець? Дитина буде переїдати, щоб отримати схвалення.
.
❌"З'їж суп, а тоді цукерку!"
❔ Вчимо дитину терпіти і їсти "якусь гидоту", щоб потім отримати винагороду за муки.
.
❌"Їж швидше, бо зараз прийде Баба Яга ( Сірий Вовк, Бабай) і все з'їсть!"
❔ Їсти треба повільно, добре пережовуючи.
.
❌ "Доїж цей шматок, а то шкода викидати!"
❔А дитини не шкода? Кладіть меншу порцію, тоді буде просити добавки.
.
❌ "Та нормально ти виглядаєш! У нас в роду всі такі!"
❔Ніколи не пізно почати всьому роду харчуватися свідомо і збалансовано.
.
❌"Досить їсти, а то штани репнуть!"
❔Такі насмішки приведуть до того, що дитина не буде вам довіряти, але менше їсти не стане.
.
❌ "Ой не буде з тебе балерини!"
❔Коли в підлітковому віці тіло починає мінятися, дитині треба час, щоб прийняти себе. Всі вислови з приводу її зовнішності є дуже ранячими.
.
❌" Подивися яка Оля худенька, певно не їсть бутербродів на ніч, як ти!"
❔ Дитина чує: " Ти не красива, ти мені не подобаєшся, я тебе не люблю, хочу, щоб ти була, як Оля".
.
Ці фрази та їм подібні призводять до розладів харчової поведінки: від ожиріння до анорексії.
.
А що ж тоді говорити?
.
Не говоріть нічого! Прививайте хороші харчові звички власним прикладом, а не маніпуляціями!
.
Хорошою ідеєю буде звернутися до дієтолога-  фахівця, який знає все про здорове харчування і вікові потреби у нутрієнтах вашої дитини.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

 

Батьки як контейнер дитячих емоцій

Понеділок, 13 березня 2023, 13:14

Сьогодні спостерігається цікава тенденція – батьки, ВПО, опинилися в ситуації близького контакту з емоціями власних дітей. Спостерігаючи за їх поведінкою, психологи  помітили стратегію уникнення і заперечення власних і водночас дитячих глибоких переживань втрати, невизначеності, беззахисності. Батьки, аби не контактувати на емоційному рівні, займають їх гаджетами, відволікаючими іграми.

В чому батьки відчувають загрозу від близького контакту з дитиною? В неможливості витримувати власну тривогу щодо переживань дитини. Це може бути сум за домом, близькими людьми, звичним способом життя, злість на батьків через втрату відчуття безпеки і захищеності, образа, тривога, страх і ще величезний спектр емоцій, з якими дитині впоратися досить складно. Батьки можуть допомогти дитині, слухаючи її, витримуючи весь шквал емоцій, який її переповнює. Дитину можна підтримати, почути і це вже для неї цінно. Це свого роду для неї меседж: «Ти важлива\вий, і все що з тобою відбувається в даний час – це нормально, ти можеш проживати свій сум, радість, образу і я буду поруч».

Якщо забороняти дитині переживати справжні емоції, знецінювати, заперечувати їх, дитина  вибирає таку ж стратегію реагування. Згодом це переростає у знецінене ставлення до себе: «Мої емоції неважливі, все, що зі мною відбувається може засмутити\розлютити\схвилювати батьків, тому я буду свої емоції ігнорувати, заперечувати, не проявляти. Це надзвичайно шкідливо для становлення самооцінки дитини, її розуміння себе.

Ось декілька корисних рекомендацій, як використовувати активне слухання для підтримки дитини. Активно слухати дитину – значить «повертати» їй в бесіді те, що вона вам сказала, при цьому окресливши її почуття.

1.Поверніться до неї обличчям. Дуже важливо також, щоб її та ваші очі знаходилися на одному рівні. Якщо дитина маленька, присядьте коло неї, візьміть її на руки чи на коліна; можна підійти чи присунути свій стілець до неї поближче.

2. Якщо ви розмовляєте із засмученою дитиною, не варто задавати їй питання. Бажано, щоб ваші відповіді звучали в ствердній формі. Часто на запитання: «Що трапилося?» засмучена дитина відповідає «Нічого!», а якщо ви скажете: «Щось трапилось...», то дитині буває легше почати розповідати про те, що трапилося.

3. Дуже важливо в бесіді «тримати паузу». Після кожної вашої репліки краще за все промовчати. Зрозумійте, що цей час належить дитині; не завантажуйте його своїми міркуваннями і зауваженнями.

4. У вашій відповіді також інколи корисно повторити те, як ви зрозуміли, що трапилося з дитиною, а потім окреслити її почуття.

Отже, для того, щоб бути хорошим контейнером для витримування емоцій дитини, батьки повинні вчитися слухати себе, мати внутрішню рівновагу, адже на кого має опиратися дитина, якщо мама чи батько самі емоційно розхитані?

Тому бажаю всім батькам спокою, самоусвідомлення, балансу, задоволення від спілкування з власними дітьми.

Олена Тіунова, практикуючий психолог

Вплив масажу на нервову систему людини.

Середа, 08 березня 2023, 13:23

Під час сьогоднішніх подій, які виникли у сучасній Україні кожна людина отримує значний стрес на свій організм, зокрема і на нервову систему. Занадто велике навантаження, відчуття неспокою, депресії, апатії та невідомості свого майбутнього у зв язку із початком війни внесло свої дегративні компоненти у життя кожної людини, впливаючи на її нервову систему.

Отож, сьогодні ми поговоримо, як саме діє лікувально-оздоровчий масаж на нервову систему людини? Фахівцями давно визначено те, що масаж надає вплив на периферичну, вегетативну та опосередковано на центральну нервову систему людини. Під час масажу відбувається подразнення рецепторів шкіри, м’язів, сухожиль, суглобових сумок, зв’язок і стінок судин. Потім імпульси, викликані цим стимулом, передаються в центральну нервову систему й досягають відповідних ділянок кори головного мозку. Там виникає загальна складна реакція, що викликає функціональні зміни в організмі із включенням вегетативної нервової системи. При правильній дії результат буде позитивним.

Варто зауважити, що наша нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати й оживляти втрачені рефлекси, поліпшувати тканини, а також діяльність внутрішніх органів. Глибокий вплив робить масаж на периферичну нервову систему, послабляючи  або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чуттєві і трофічні розлади. При цьому дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу, тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика.

Позитивний вплив масажу на нервово-м’язовий апарат залежить від виду і характеру масажних прийомів (тиск рук масажиста, тривалість масажу, т.д) і виражається в збільшенні частоти скорочення і розслаблення м’язів і в шкірно-м’язової чутливості. Ми ще раніше говорили, що під дією масажу поліпшується кровообіг, що  в свою чергу, веде до поліпшення кровопостачання нервових центрів і периферичних нервових утворень. Також під впливом масажу прискорюється зростання аксонів, сповільнюється утворення рубцевої тканини і відбувається розсмоктування продуктів розпаду. Крім того, масажні прийоми допомагають зменшити больову чутливість, відбувається послабшення збудливість нервів і провідність нервових імпульсів по самому нерву.

Масажні маніпуляції, впливаючи на рецептори, що знаходяться в шкірі, м’язах, суглобах, зв’язках, органах і інших тканинах дратують їх. Це роздратування трансформується в нервовий імпульс, який через нервові волокна, сплетення, систему нейронів спрямовується до робочого органу, викликає функціональні зміни в скелетної і гладкої мускулатури, травленні, кровообігу, лімфоотоку, в імунних, метаболічних та ін. процесах. У той же час масажні прийоми, процедури, виконані некваліфіковано, без урахування анатомо-фізіологічних особливостей організму, його функціонального стану можуть викликати погіршення загального стану людини, поява локальних болів, неприємних відчуттів і інших небажаних побічних реакцій. Роблячи висновок з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що за допомогою масажу можна цілеспрямовано змінювати функціональний стан організму.

Також варто звернути увагу на те, що  існує п’ять основних типів впливу масажу на функціональний стан організму: тонізуюча, заспокійлива, трофічна, енерготропна, нормалізуюча функції. Тонізуюча дію масажу виражається в посиленні процесів збудження в центральній нервовій системі. Тонізуючу дію масажу використовується для усунення негативних явищ при гіпокінезії, викликаної вимушеним малорухливим способом життя або різними патологіями (травми, психічні розлади і т.д.). Серед масажних прийомів, що надають хороший тонізуючий ефект, можна виділити наступні: енергійне глибоке розминання, вижимання, і всі ударні прийоми (биття, поплескування). Для того щоб тонізуючий ефект був максимальним, масаж необхідно проводити в швидкому темпі протягом короткого проміжку часу.

Заспокійлива дія масажу виявляється в гальмуванні діяльності центральної нервової системи, викликане помірним, ритмічним і тривалим роздратуванням екстер – і  - пропріо рецепторів. Швидше за все заспокійливий ефект досягається такими масажними прийомами, як ритмічне поглажування всієї поверхні тіла, струшуванням, валянням, вібрацією. Проводити їх треба в повільному темпі протягом досить тривалого проміжку часу. Слід зауважити, що  такі масажні прийоми, як «розминки» і «розтирання» в залежності від характеру їх виконання (темп, сила, тривалість) можуть надавати тонізуючу або заспокійливу дію на нервову систему.

Трофічна дія масажу, пов’язана з прискоренням течії крові і лімфи, виражається в поліпшенні доставки кліткам тканин кисню та інших поживних речовин. Особливо велику роль трофічний вплив масажу у відновленні працездатності м’язів. Енерготропну дію масажу направлено, в першу чергу, на підвищення працездатності нервово-м’язового апарату. Конкретно це виражається в наступному: в активізації біоенергетики м’язів; в поліпшенні обміну речовин в м’язах; в підвищенні освіти ацетилхоліну, що веде до прискорення передачі нервового збудження на м’язові волокна; в підвищенні температури тканин, які масажують що веде до прискорення ферментативних процесів і підвищення швидкості скорочення м’язів.

Отож, дізнавшись основну типологію впливу масажу на функцію організму та нервову систему людини варто зазначити, що  масаж значно впливає на нервову систему, а саме:  він покращує стан ЦНС, сприяє відновленню функцій периферичної нервової системи, активізує регенераційні процеси в тканинах. Залежно від методики проведення даної процедури і вихідного стану ЦНС масаж може надавати або збудливу, або заспокійливу дію: перше відзначається при використанні прийомів поверхневого і швидкого масажу , друге при тривалому, глибокому масажі, проведеному в повільному темпі, а також при виконанні даної процедури в середньому темпі з середньою силою впливу.

Масаж допомагає нам впоратися з проблемами здоров’я без ліків, за допомогою власних резервів організму. Масаж – це  потужний інструмент у руках фахівця, що дозволяє впливати на стан людини, зокрема і на нашу нервову систему. Тому в такі тяжкі часи, які були і залишаються (спочатку пандемія Covid-19, тепер війна) варто більше часу приділяти для свого здоров'я та берегти свою нервову систему, а спеціалісти студії масажу “Body Line”, що на Руській 16а та на Тарнавського 23 радо готові Вам в цьому допомогти.

 

З турботою про Вас – Ваш “Body Line”.

 

Які хірургічні операції можна зробити у НІР безкоштовно

Вівторок, 07 березня 2023, 11:44

У НІР працюють відділення онконейрохірургії та відділення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, інтервенційної радіології.

У відділенні онконейрохірургії проводять:

◼ нейрохірургічне лікування пухлин головного та спинного мозку і хребта;

◼ операції при вроджених вадах розвитку та пухлинах головного та спинного мозку у дітей;

◼ хірургічне лікування компресійних переломів у онкологічних хворих (стабілізації титановими імплантами, вертебропластика кістковим цементом, кіфопластика);

◼ біопсії пухлин головного мозку та хребта тощо.

У відділенні малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, інтервенційної радіології проводять:

◼ лапароскопічні, малоінвазивні операції при різних формах онкологічної патології;

◼ реконструктивно-відновні операції після первинних хірургічних втручань;

◼ локорегіонарна внутрішньопечінкова хіміотерапія;

◼ радіочастотна, термальна абляція метастазів паренхіматозних органів;

◼ діагностичні хірургічні втручання.

У НІР  надається весь спектр послуг пацієнтам за Програмою медичних гарантій за умови наявності за електронного направлення від сімейного лікаря чи лікуючого лікаря.

У НСЗУ наголосили, що за Програмою медичних гарантій може не відшкодовуватися вартість одноразових інструментів для деяких лапароскопічних операцій.

Однак у пакет входить оплата роботи лікарів , і пацієнти не мусять платити хірургам та анестезіологам за проведення втручання.

Як зробити безоплатне КТ і МРТ у НІР

Комп'ютерна томографію (КТ)Т і  магнітно-резонансна томографія (МРТ) – передбачені в низці пакетів Програми медичних гарантій.

Національний інститут раку має договір із НСЗУ на 16 пакетів послуг.

З них у межах шести пакетів передбачено проведення КТ і МРТ (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням) безоплатно як в стаціонарі, так і амбулаторно:

  • хіміотерапевтичне лікування;
  • радіологічне лікування;
  • лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями;
  • стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
  • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах (КТ і МРТ серед додаткових вимог);
  • профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах.

КТ або МРТ можна зробити за направлення лікаря, з яким укладено декларацію або лікуючого лікаря. Або самостійно звернутися до лікаря, у якого пацієнт  із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Також послуга безоплатна при самозверненні у невідкладному стані.

При стаціонарному лікуванні  направлення не потрібне. Однак КТ й МРТ робиться виключно за призначенням лікуючого лікаря.

Кого беруть на лікування у НІР

Українці з онкологією можуть отримати безоплатну медичну допомогу в Національному інституті раку.

Якщо у пацієнта підтверджений діагноз в іншому медзакладі, але він хоче отримати другу думку лікаря-спеціаліста. Для цього потрібно взяти направлення у лікуючого лікаря та пройти діагностику в Національному інституті раку.

НІР приймає первинних пацієнтів за електронним направленням від сімейних лікарів або лікарів онкологів регіональних онкоцентрів.

Як  записатися на консультацію або діагностику в Національний інститут раку?

Для того, щоб отримати медичну допомогу в Національному інституті раку, слід записатися  через кол-центр інституту за номером 044 293 21 50.  Пацієнту запропонують обрати день та час візиту.

Можна звернутися одразу в реєстратуру поліклініки з електронним направленням. Однак це займе більше часу.

Також в Національному інституті раку можна отримати онлайн-консультацію лікаря. Для цього надішліть ваше звернення та проскановані документи на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Щоб отримати безоплатну онлайн-консультацію дитячого онколога надішліть ваше звернення та проскановані документи на  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Єдина умова – це наявність направлення від сімейного лікаря або лікарів-онкологів регіональних онкоцентрів.

Нагадаємо, нова директорка Національного інституту раку Олена Єфіменко розповіла про те, як працюватиме заклад за Програмою медгарантій.

ФБР заявило, що пандемію COVID-19 ймовірно спричинив витік з лабораторії в Китаї

Середа, 01 березня 2023, 11:26

Пандемія COVID-19 ймовірно поширилась через витік з лабораторії в Ухані в Китаї.

Про це заявив директор ФБР Крістофер Врей в інтерв’ю Fox News, пише Twitter ФБР.

"ФБР вже певний час тому дійшло висновку, що найімовірнішим походженням пандемії є інцидент у лабораторії в Ухані. Йдеться про потенційний витік із контрольованої китайським урядом лабораторії", – сказав Врей.

Він додав, що офіційний Пекін намагається завадити розслідуванню про походження коронавірусу.

Фото: prostooleh/Depositphotos

Міністерство енергетики США також заявляло про ймовірне виникнення пандемії через витік з лабораторії в Китаї.

"Поділюся спостереженням, що китайський уряд, як видається, робить усе можливе, аби зірвати й заплутати цю роботу, роботу, яку робимо ми, уряд США та близькі іноземні партнери. Усі шкодують з цього приводу", – заявив директор ФБР.

Нагадаємо, нещодавно Китай оголосив "перемогу" над коронавірусом. Цьому передував значний спалах хвороби.

Нагадаємо, раніше науковці у США знайшли докази щодо природного походження вірусу.

За даними опитувань, 71%  українців схилялись до думки, що вірус створений штучно. А секретар РНБО Данілов називав пандемію "біологічною війною".

Вікторія Андрєєва

 

Сторінка 39 з 68

«ПочатокПопередня31323334353637383940НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер