images/stories/logosait.jpg

 

Здоров'я


Чому досягнення не дорівнює успіху? Поради психолога.

Понеділок, 05 вересня 2022, 11:24

Часто ми вважаємо, що наші досягнення дадуть нам відчуття самодостатності та успіху. Тому  життя перетворюється на колекціонування досягнень. Так з’являються «куточки слави» з грамотами, сертифікатами, медалями. Людина в гонитві за наступним вимпелом переможця може втратити відчуття себе, розуміння, навіщо це потрібно, намарно розтрачати сили. Але чому ж людина не почувається успішною, а прагне все більше й більше досягати та їй складно зупинитися?

Успіх – поняття суб’єктивне, тобто кожен має власні внутрішні критерії уявлення про нього. Може хоч весь світ вважати вас успішною людиною, але ви при цьому не відчуваєте задоволення, є нещасними, то ні про який успіх не може й бути мови.

Давайте розберемося, які ж складові успіху?

Відомий психолог Карл Роджерс розглядав поняття «умови цінності».   Маленька дитина у всьому покладається на дорослих, які за нею доглядають, вона їм довіряє та орієнтується на їх ставлення до неї. Якщо батьки щодня транслюють непряме послання: «Я тебе буду любити, коли ти будеш таким чи таким, вміти те чи інше, відповідати моїм очікуванням», дитина вчиться не бути самою собою і прислухатися до власних потреб, а навпаки, - бути уважною до настрою, стану батьків, їх оцінок.

Чим відрізняється умовне ставлення батьків до дитини від безумовного?

Умовне – «Ти цінний/а, якщо правильно все виконуєш, досягаєш успіху».

Безумовне – «Я тебе люблю таким/такою, як ти є, тобі не потрібно доводити свою цінність для мене».

Так формується самооцінка, тобто оцінка особистістю самої себе, своїх якостей, здібностей і місця серед інших людей. Адекватна самооцінка відображає відповідність реальних можливостей, рівня домагань тому, чого людина досягла чи може досягнути.

Якщо ми з дитинства чекаємо на підтвердження своєї цінності через похвалу значущих дорослих, тоді щоразу будемо орієнтуватися на думку авторитетів про себе і їх схвалення, не буде розвиватися адекватне сприймання себе, здатність до самопідтримки, а знецінюватимемо себе при кожній невдачі.

Декілька психологічних порад для розвитку внутрішнього відчуття успішності.

 • Я – це я, мені не обов’язково бути на когось схожим/ою. Розвивайте свою унікальність.

 • Я ціную себе за кожен найменший свій успіх. Хваліть себе і заохочуйте за найменші свої зусилля зробити кращим своє життя та оточуючих.

 • Я маю право помилятися і програвати, від цього моя цінність не зменшується. Не потрібно боятися і уникати поразок, інакше всі зусилля будуть йти не на повноцінне життя, а на підтримування хорошого іміджу.

 • Я можу надати собі підтримку, не чекаючи, коли це зроблять інші. Будьте гуманними  і поблажливими щодо себе, не дозволяйте внутрішньому Критику бути головним у ієрархії субособистостей.

Пам’ятайте, народитися на світ – це вже успіх, кожного дня робити маленькі кроки до свого розвитку – це успіх, залишатися людиною – це успіх!

 

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

098-463-95-80

 

Які щеплення потрібно робити освітянам і дітям до школи? Відповідь МОЗ

Четвер, 01 вересня 2022, 13:46

З початком навчального року освітяни та діти мають пройти обов’язкову вакцинацію від інфекційних хвороб.

У МОЗ та МОН виступили зі спільною заявою, в якій вчителів закликають робити щеплення проти COVID-19, а батькам дітей-першокласників нагадують про обов’язкову вакцинацію до 1 вересня.

"Якщо в дитини пропущені якісь із потрібних щеплень, необхідно звернутися до педіатра – лікар допоможе їх надолужити", – зазначили в МОЗ.

У випадку, якщо зв’язок із лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчої лікарні чи поліклініки, що надає первинну медичну допомогу.

Фото: IgorVetushko/Depositphotos

Переукладати декларацію в такому випадку не потрібно.

Зокрема щеплення роблять від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

У МОЗ також нагадали працівникам закладів освіти усіх типів про необхідність вакцинації проти коронавірусу.

"Це може бути одна доза вакцини Janssen (Johnson & Johnson) або дві дози будь-якої іншої протикоронавірусної вакцини, дозволеної в Україні.

Втім, якщо з часу первинного курсу вакцинації минуло понад 6 місяців, варто підсилити та подовжити захист, зробивши бустерну дозу", – йдеться в повідомлені.

Також у відомстві радять зробити ревакцинацію від правця та дифтерії, яку потрібно робити дорослим людям кожні 10 років.

За даними МОЗ, наразі рівень вакцинації  в Україні залишається недостатнім.

За даними Центру громадського здоров’я, за першу половину 2022 року лише близько 40% 6-річних дітей охоплено необхідними щепленням:

 • 29,7% – щеплення проти туберкульозу;
 • 23,1% – проти вірусного гепатиту В;
 • 33,1% – проти кашлюку, дифтерії, правця;
 • 33,2% – проти поліомієліту;
 • 32,7% – проти хіб-інфекції;
 • 40,7% – проти кору, паротиту, краснухи.

Нагадаємо, раніше у МОЗ розповідали про обов'язкові медичні огляди, які мають проходити працівники закладів освіти перед влаштуванням на роботу та щороку.

А дітей потрібно вакцинувати згідно з календарем щеплень, а невакцинованих дітей можуть не допустити до навчання.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

Які щеплення мають бути в українців після 25 років? Відповідає МОЗ

Середа, 31 серпня 2022, 12:11

Імунітет до деяких інфекційних захворювань, проти яких людей вакцинують у дитинстві, зберігається не на все життя, тому щеплення необхідно робити повторно у дорослому віці.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щеплення дозволяють щорічно запобігати до 3 млн смертей.

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я закликає українців, яким виповнилося 25 років, перевірити у себе наявність вакцинації за Календарем профілактичних щеплень.

"Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять  лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві", – наголошують у відомстві.

Зокрема, йдеться про щеплення проти таких інфекційних захворювань:

Інфографіка: МОЗ

Гепатит В

У МОЗ наголошують, що українці, які народилися до 2001-го року, можуть не мати такого щеплення, адже воно стало обов’язковим у 2001 році. Щоб провакцинуватися, необхідно звернутися до сімейного лікаря та проконсультуватися щодо імунізації. Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.

 

Пневмокок

Як коронавірус, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої – пневмокок. Тому людям, які входять до групи ризику (старшим за 65, з хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

Проте це щеплення не входить до календаря щеплень, тому його можна зробити за власні кошти.

Кір, краснуха та паротит

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (за Календарем – в 1 і 6 років).

Дорослим треба вакцинуватись проти кору, краснухи та паротиту, якщо вони ніколи не вакцинувались від цих хвороб і немає медичних даних про імунізацію.

Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи на виявлення IgG до вірусу або інші – це швидкий та простий спосіб з’ясувати, потрібна вакцинація чи ні.

Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць.

Дифтерія і правець

Вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років, тому необхідна ревакцинація.

Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

Діана Кречетоважурналістка УП.Життя

 

Чому не вдається схуднути? Поради дієтолога.

Понеділок, 29 серпня 2022, 12:41

 Більшість людей з надлишковою масою тіла заперечують переїдання, а розвиток хвороби пояснюють генетичною схильністю та порушенням обміну речовин.

Ось які є типи порушення харчової поведінки:
Екстернальна харчова поведінка-людина їсть багато тоді, коли бачить смачні та улюблені продукти і не реагує на інші.
Емоційногенна харчова поведінка. Стимулом до їжі служить емоційний дискомфорт, депресія, стрес, надлишок вільного часу.
Компульсивна харчова поведінка. Напади переїдання, коли неможливо зупинитись. Синдром нічної їди.
Після таких епізодів переїдання людина відчуває  психоемоційний дискомфорт, провину і бажання схуднути. Самостійні спроби обмежити себе у їжі призводять до відчуття слабкості, запаморочення, невдоволеності і повернення до звичного переїдання.
Якщо ви впізнали себе, то потребуєте комплексної кваліфікованої допомоги психотерапевта, психолога та дієтолога. Це складні випадки, але при правильному підході успіх буде обов'язково.
Якщо ж порушень харчової поведінки немає, але схуднути вам все одно не вдається, то швидше за все ви допускаєте несвідомі помилки, які множать на нуль ваші зусилля.

Ось кілька найчастіших:
1. Ви не стежити за тим, що їсте: там лате, там яблучко, там бутерброд... Почніть відноситися до цього свідоміше, а ще краще  ведіть харчовий щоденник.
2. Ви їсте не достатньо овочів. Овочі добре насичують, незважаючи на їхню низьку калорійність.
3. У вашому раціоні мало цільних продуктів. Замість каші- пластівці, а  замість м'яса- сосиска.  Цільні продукти  менш калорійні і більш ситні.
4. Ви їсте занадто швидко. По-перше, це погано для травної системи, по-друге, ви не встигаєте вловити момент насичення і з'їдаєте більше, ніж того потребує ваш організм.
5. Ви п'єте солодкі напої. Це найбільше зло, бо  саме з ними людина отримує найбільший надлишок калорій.
6. Ви погано спите.  Справа в гормонах і в загальному психоемоційному стані організму. Коли він в стресі, то йому  не до схуднення.
7. Кількість вуглеводів у раціоні не відповідає вашому способу життя. Звісно, вуглеводи потрібні, але їх кількість визначається часто перевищують.
8. Ви їсте занадто часто і організм не встигає розпочати "спалювання" калорій. Сучасному міському жителю достатньо їсти 2-3 рази на день без перекусів.
8. Ви можете худнути, але не помічати цього. Таке трапляється, якщо людина орієнтується лише на масу тіла. Маса тіла може залишатися незмінною, при цьому кількість жиру і композиція тіла вигідно змінюються. Моя порада: орієнтуйтеся на сантиметрову стрічку або на те як  ваш одяг починає "висіти"на вас.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

097-210-86-96

Що таке процедура пресотерапії та із чим її “ їсти ” ???

Понеділок, 29 серпня 2022, 12:33

 

Пресотерапія - це унікальна методика, що дозволяє боротися із зайвою вагою, венозним тромбозом  і недостатністю, захворюваннями судин. Суть її полягає у впливі на лімфу та кров за допомогою стиснутого повітря, що подається через спеціальний костюм.

У процесі терапії виводяться надлишки рідини з тканин, токсичні речовини, продукти клітинного розпаду, нормалізується робота шлунково-кишкового тракту. Крім того, вона допомагає стабілізувати обмін речовин, відновити водний баланс, поліпшити тонус стінок судин.

Отож, як проходить сама процедура пресотераії? процедура є лімфодренажним масажем,  пресотерапію проводять на обладнанні, яке є апаратом з підключеним до нього костюмом, куди поступає повітря, в  результаті на тіло пацієнта діє тиск різної інтенсивності. Це призводить до розширення судин і прискорення процесу кровообігу, така процедура прискорює метаболізм і виводить з тканин зайву рідину, знижуючи набряклість і очищаючи організм від токсинів і шлаків.

ПРЕСОТЕРАПІЯ: ЕФЕКТ І ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ:

Сеанси пресотерапії в середньому тривають півгодини або ж 45 хв  і проводяться за допомогою спеціального костюма. Він складається з окремих елементів – куртки та штанів.

Пресотерапія для схуднення діє на:

 • м'язи, шкірний покрив;

 • лімфатичні судини;

 • гиподерму;

 • глибокі вени.

ПРЕСОТЕРАПІЯ: ПРОТИПОКАЗАННЯ І ПОКАЗАННЯ:

Записатися на пресотерапія рекомендується при:

 • наявності надлишкової ваги і целюліту;

 • зниженні еластичності і старінні шкіри;

 • м'язових спазмах, набряках;

 • венозної недостатності;

 • слабкому імунітеті;

 • безсонні, швидкій стомлюваності.


Дуже ефективна пресотерапія при варикозі. Проводити пресотерапію варто на початковому етапі розвитку хвороби, коли ще не був порушений механізм відтоку крові. Також до переваг пресотерапії зараховують:

 1. Ефективність. Методика не лише допомагає боротися з «апельсиновою шкіркою», а й усуває набряки і зайві кілограми.

 2. Безболісність. Пресотерапія не супроводжується дискомфортом чи больовими відчуттями.

 3. Можливість проводити процедуру чоловікам і жінкам будь-якого віку.

 4. Досягнення пролонгованого ефекту за умови дотримання питного режиму, принципів правильного харчування та регулярних занять спортом.

Протипоказана пресотерапія при вагітності терміном понад три місяці, а також при:

 • гострому або хронічному порушенні роботи серця;

 • онкологічних захворюваннях;

 • підвищеному артеріальному тиску;

 • захворюваннях нирок і печінки;

 • переломах, розтягненнях;

 • різних запальних процесах.

Коли можна побачити перші результати процедури пресотерапії?

Помітити перші позитивні зміни клієнт зможе вже після декількох сеансів. Для досягнення максимального ефекту, необхідно пройти повний курс. У такому разі, можна розраховувати на такі результати:

 • Нормалізація водного балансу в організмі;

 • Усунення набряклості;

 • Підвищення пружності та еластичності шкірних покривів;

 • Зникнення важкості і болю в ногах;

 • Розгладження шкіри;

 • Розщеплення жирових відкладень;

 • Усунення м’язової напруги та втоми;

 • Виведення токсинів.

Як часто можна робити пресотерапію? Тривалість курсу пресотерапії – 10-12 сеансів. Між ними треба робити перерву в кілька днів. Кількість процедур може різнитись – вона визначається фахівцем під час консультації. Рекомендований курс становить десять процедур з перервами в один день. Тому будьте здоровими разом із нами – студія масажу “Body line” потурбується про тебе вже зараз.

 

Сторінка 6 з 17

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер