images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


Які безоплатні медичні послуги можуть отримати люди похилого віку – пояснення НСЗУ

Понеділок, 03 жовтня 2022, 13:50

Держава гарантує низку безоплатних медичних послуг для людей похилого віку.

Вони направлені на те, щоб запобігти хворобі, розпочати лікування або підтримувати контролювати перебіг хронічного захворювання, пояснили у Національній службі здоров'я України.

Щоб безоплатно отримати ліки, пацієнт має звернутися до сімейного лікаря. Він випише рецепт для отримання медикаментів в рамках програми "Доступні ліки".

Це стосується препаратів, завдяки яким підтримують стан пацієнта з хронічними хворобами. Зокрема, це ліки від таких захворювань:

  • серцево-судинні;
  • профілактика інсультів та інфарктів;
  • бронхіальна астма;
  • діабет ІІ типу;
  • нецукровий діабет;
  • інсулінозалежний діабет (інсуліни);
  • розлади психіки та поведінки;
  • епілепсія;
  • хвороба Паркінсона;
  • хронічне обструктивне захворювання легень.
Фото: monkeybusiness / Depositphotos

"На час дії воєнного стану рецепт на Доступні ліки може бути не лише електронний, а й паперовий. Виписати його може будь-який лікар первинної ланки, не обов’язково той, з яким укладена декларація", – нагадали в НСЗУ.

В установі додали, що сімейний лікар також може виписати рецепт у системі, а хворий – отримати ліки за номером рецепта.

У програмі медичних гарантій також передбачено надання спеціалізованої медичної допомоги людям похилого віку:

  • консультації спеціалістів;
  • аналізи;
  • обстеження;
  • госпіталізації;
  • операції.

У пріоритеті – лікування інсульту та інфаркту, а також – обстеженнях для ранньої діагностики онкозахворювань.

Пацієнти похилого віку та внутрішньо переміщені особи можуть отримати допомогу в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ.

 

"Історичний момент": учені розробили препарат, який сповільнює деменцію

Четвер, 29 вересня 2022, 10:44

Учені розробили експериментальний препарат, який уповільнює швидкість погіршення пам’яті та мислення у людей з ранньою формою хвороби Альцгеймера.

Цю розробку називають "історичним моментом" у боротьбі із деменцією.

Препарат, створений компаніями Eisai та Biogen, показав зниження когнітивних порушень у людей з хворобою Альцгеймера на 27% упродовж 18 місяців тестувань, повідомляє The Guardian.

Такий показник є лише помірною зміною клінічних результатів, але це перший випадок, коли препарат чітко змінює траєкторію захворювання.

Фото: Lighthunter/Depositphotos

"Це історичний момент для дослідження деменції, оскільки це перше випробування третьої фази препарату від хвороби Альцгеймера за ціле покоління, який успішно уповільнює зниження когнітивних функцій", – сказала директор з досліджень хвороби  Альцгеймера Великої Британії Сюзан Кольхаас.

У дослідженні взяли участь приблизно 1800 пацієнтів з ранньою стадією хвороби Альцгеймера. Пацієнти двічі на тиждень отримували препарат під назвою Леканемаб.

Також результати показали, що ці ліки зменшують токсичні бляшки в мозку та уповільнюють погіршення пам’яті зі здатністю пацієнтів виконувати повсякденні завдання.

Близько п’ята частина пацієнтів відчувала побічні ефекти, включаючи набряк мозку або мозкову кровотечу, видимі на ПЕТ-сканах. Приблизно у 3% цих пацієнтів спостерігалися симптоматичні побічні ефекти.

Результати підтверджують гіпотезу, за якою липкі бляшки, які спостерігаються в мозку пацієнтів з деменцією, відіграють важливу роль у пошкодженні клітин мозку та спричиняють погіршення когнітивних функцій.

Остаточна ефективність препарату залежатиме від того, чи збережуть пацієнти, які приймають препарат, кращу клінічну траєкторію після перших 18 місяців.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

Цього року в Україні очікують циркуляцію 4-х штамів грипу – ЦГЗ

Середа, 28 вересня 2022, 11:13

Протягом епідемічного сезону 2022-2023 років в Україні передбачається циркуляція вірусів грипу та  коронавірусу SARS-CoV-2.

Відповідний прогноз озвучили у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України і рекомендували громадянам вакцинуватися, аби запобігти тяжкому перебігу хвороб.

Як пояснюють у ЦГЗ, зважаючи на постійні антигенні зміни вірусу грипу, ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації по складу вакцини.

Для профілактики грипу у наступному сезоні запропонували чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);
  • вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).
Фото: Subbotina/Depositphotos

"Найкращою профілактикою грипу та COVID-19 (належить до категорії ГРВІ) є вакцинація. Обидва щеплення належать до рекомендованих. Також памʼятайте, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками – хибне до затверджених протоколів лікування", – наголошують у Центрі.

У ЦГЗ  наголошують, що уникнути захворювань допоможе профілактика та дотримання епідемічних норм, як-от:

  • вакцинація проти грипу та COVID-19;
  • носіння масок;
  • уникнення місць, де є великі скупчення людей;
  • дотримання "етикету кашлю" (закривайте рот і ніс хустинкою або згином ліктя);
  • ізоляція за перших симптомів грипу та ГРВІ.

Читайте також: Як вакцинувати дітей проти COVID-19 і чи потрібна їм бустерна доза? Відповідає МОЗ

Водночас в епідемічному сезоні 2021-2022 років продовжувала тривати пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Протягом минулого сезону в Україні підтвердили 5,9 млн випадків захворювань на грип та ГРВІ (включно з COVID-19), у зв'язку з чим за медичною допомогою звернулися 15,5 % населення країни.

Однак з 24 лютого 2022 року фіксували різке зниження інтенсивних та екстенсивних показників захворюваності населення. Як пояснюють у ЦГЗ, обумовлено це закономірностями епідемічного процесу і початком широкомасштабної війни в України.

"Ця війна призвела до перебоїв в отриманні в повному об’ємі інформації про захворюваність населення на грип та ГРВІ й проведення об’єктивного аналізу. Зниження статистичних показників відмічалось на територіях більшості адміністративних регіонів країни", – пояснюють у Центрі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як відрізнити COVID-19 від грипу за першим симптомом.

 

Ми можемо сповільнити старіння організму. Пораді дієтолога

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:25

Щоб виглядати молодшим ззовні, потрібно бути молодшим всередині. Таблеток  чи процедур вічної молодості наразі не існує.   Проте доказова дієтологія вважає, що харчування  і наш спосіб життя вже сьогодні здатні продовжити молодість. Давайте розглянемо що для цього пропонує робити наука.
Перш за все підтримувати здорову масу тіла та бути фізично активними.Це зрозуміло, адже надлишкова вага і ожиріння напряму пов'язані з проблемами здоров'я: збільшується ризик розвитку інсулінорезистентності, цукрового діабету 2 типу, розвитку онкозахворювань тощо. Це загальновідомі факти.
Але якщо говорити про anti-age, то мати нормальну масу тіла недостатньо, щоб максимально стримати старіння. Потрібно щось робити з пошкодженим білками. Чим більше  пошкоджених білків у нас зовні і всередині - там старішими  ми виглядаємо. Основною причиною пошкодження білків є наявність кінцевих продуктів глікації ( AGEs). Якщо взяти білок або жир, з'єднати їх з цукром і нагріти, то ми отримуємо кінцеві продукти глікації. Глікація - це коли білок зацукровується (як мармелад). Ми можемо бачити глікацію на своїй кухні, коли готуємо страви із запашною і апетитною скоринкою. Наприклад, смажимо яйця, картоплю фрі  чи запікаємо крильця у медово-гірчичному соусі. При цьому  білок або жир їжі з'єднується з цукром і ми отримуємо  скоринку - продукт глікації. Хочете виглядати старшими - їжте таку їжу частіше.
І як це впливає на старіння? Виявляється, що продукти глікації здатні пошкоджувати дрібні судини на клітинному рівні. Це призводить до хвороби Альцгеймера, порушення роботи нирок, артриту, захворюваннь нервової системи,  порушеннь зору. Саме ці захворювання асоціюються зі старістю.
А як же шкіра? Чи впливають продукти глікації на шкіру? Еластичність шкіри зумовлена наявністю у ній білка колагену.  Коли ми їмо солодощі, то цукор під дією температури тіла "зацукровує"  колаген. Це та ж сама реакція глікації, але відбувається вона вже всередині нашого організму. Внаслідок цього колаген втрачає еластичність і з'являються зморшки.
У пацієнтів з діабетом підвищений цукор крові "зацукровує" білки крові - саме так утворюється глікований гемоглобін, який хворі періодично здають для контролю рівня глюкози.
Глікація грає провідну роль у старінні організму. Основний спосіб позбавитися від кінцевих продуктів реакції це запустити автофагію. При цьому організм сам відшукає старі і пошкоджені білки і "перепрофілює" їх на нові. Для стимуляції автофагії можна використовувати інтервальне голодування або харчування, яке імітує голод.
Глікація - не єдиний фактор старіння. Також цей процес стимулюють вільні радикали, сонячні опіки, куріння та алкоголь, хімікати навколишнього середовища.  Щоб виглядати молодо, дуже важливо мати здорову печінку, яка допоможе справлятися з усіма цими токсинами. Хрестоцвіті овочі ( броколі, цвітна, брюсельська, пекінська, білокачанна  капусти, редиска, рукола) мають унікальний набір фітонутрієнтів, які допомагають покращити першу і другу фази детоксикації у печінці. Про це потрібно пам'ятати щодня.
Щоб вивести токсини з організму, потрібна жовч. Вона не лише виводить зайве, а й допомагає засвоїти жиророзчинні вітаміни А, Д, Е, К, а також омегу3. Всі ці речовини потрібні для красивої пружної еластичної шкіри. Якщо у вас мало жовчі у силу різних причин, наприклад, низькожирова дієта, жовчокам'яна хвороба, видалений жовчний або жирова хвороба печінки, то це призведе до дефіциту жиророзчинних вітамінів і омеги3 і до того, що ви будете виглядати старшими. Для стимуляції роботи жовчного міхура потрібно вживати жири: лосось, печінка, жовтки, печінка тріски, вершкове масло, оливкова олія, авокадо.
Крім того, жири потрібні для нормального вироблення статевих гормонів, таких як естрогени і тестостерон, які теж підтримують еластичність шкіри.
Куріння - це один із способів постаріти швидше, тому що ви впускаєте в себе токсини і організм мусить виділити антиоксиданти на боротьбу із ними.  Ви виснажуєте запаси вітаміну С, В1, які потрібні організму для боротьби зі старінням.
Стрес сприяє старінню двома способами: він підвищує рівень цукру в крові і добуває цей цукор з білків шкіри, м'язів. При цьому тіло втрачає свій свіжий вигляд. Всіма силами старайтеся знизити стрес ( фізична праця, спорт, медитація, покращення сну).
Отже, підсумуємо:
1. Зведіть до мінімуму вживання  продуктів глікації ( смаженої їжі, приготовленої на грилі, у фритюрі, запеченої з утворенням скоринки). Знаю, що це смачно, але...
2. Зведіть до мінімуму вживання  доданого цукру ( солодощі, кондитерські вироби, солодкі газовані напої тощо)
3. Використовуйте тушкування, бланшування,  відварювання, приготування на парі.
4. Білкові страви готуйте з кислотами: томатний сік, сік лимона, соєвий соус.
5. Наповнюйте тарілки антиоксидантами: вітамін С, кверцетин, ресвератрол, куркумін. Вони у великій кількості містяться у ягодах, різнокольорових овочах, зелені  та натуральних спеціях.Смородина, чорниця, виноград, малина, броколі, болгарський перець, батат, авокадо, крес салат, шпинат,  петрушка, мигдаль, часник, куркума мають бути частими гостями у вашому раціоні!
6. Раціон повинен містити достатню кількість жирів, бути середньобілковим та низьковуглеводним. Окрім цього, anti-age раціон має бути гіпокалорійним. Не переїдайте і кілька разів на тиждень влаштовуйте інтервальне голодування або голодування, що імітує голод.
7. Стежте за здоров'ям печінки та жовчного міхура.
8. Уникайте шкідливих звичок та стресу.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

 097-210-86-96

 


Курси масажу у школі-студії масажу та косметології “Body line”.

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:16

Школа-студія масажу "Body Line" – це школа масажу Оксани Петришин, яка практикує вже більше 20-ти років, за цей період було випущено більше тисячі випускників та професіоналів своєї справи. Самец я школа в 10-тці кращих масажних шкіл України.

Школа-студія масажу "Body Line" проводить навчання по 3-ох напрямках:

" Профі-масажист " (10різновидів масажу + Spa процедури);

" Естет-масажист  (5різновидів масажу + Spa процедури);

" Дитячий масажист (Програма Кіндер+);

Тривалість навчання - 1 місяць, Вартість - 12тис.грн

Після закінчення навчання видається Сертифікат із 4 мокрими печатками. Найкращих учнів, працевлаштовуємо у себе.

Також є навчання по-обличчю:

" Глибокотканний масляний масаж обличчя ";

" Професійний масаж обличчя ";

" Масаж обличчя медовий мішечками";

" Гуаша масаж обличчя ".

Вартість 1 напрямку 4 тис.грн. Тривалість - 3уроки по 2год.

Тому, якщо бажаєте здобути нову професію – масажиста, зверніться до професіоналів своєї справи, а студія "Body Line" буде в цьому Вам допомогою.

 

Сторінка 65 з 80

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер