images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


У Китаї виявили перший випадок бубонної чуми у 2022 році

Середа, 20 липня 2022, 10:42

На північному заході Китаю виявили перший у 2022 році випадок зараження бубонною чумою.

Його зареєстрували у міському окрузі Іньчуань у Нінся-Хуейському автономному районі, повідомляють агентство Сіньхуа та Reuters.

Пацієнт повернувся з автономного району Внутрішня Монголія на півночі країни.

Проте уряд району швидко зреагував на випадок: там оголосили про ситуацію IV рівня для запобігання чумі та боротьби з нею.

Фото: grandfailure / Depositphotos

За даними Національної комісії з охорони здоров’я, кількість випадків інфікування людини чумою, високоінфекційною та важкою хворобою у Китаї низька. У 2021 році зареєстрували лише 1 нелетальний випадок, а у 2020 році було 4 пацієнти, 3 з яких померли.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, бубонна чума є найпоширенішою формою людської чуми та найменш важкою.

Переносником захворювання є блохи, які живуть на диких гризунах. Збудник потрапляє в кров і рухається до лімфатичного вузла, де починає розмножуватися. Такі лімфатичні вузли набрякають, болять і називаються "бубонами".

Інкубаційний період хвороби триває до 7 діб. За цей час з'являються симптоми:

 • раптове підвищення температури;
 • озноб;
 • головний біль і ломота в тілі;
 • слабкість;
 • нудота та блювота.

Хворобу підтверджують завдяки лабораторному дослідженню гною з бубон, зразка крові або мокротиння.

 

Гуа-ша масаж

Понеділок, 18 липня 2022, 11:47

Гуаша в перекладі означає ("гуаш"- зішкребти все погане, "sha"- погане, "qua"- рух в одну сторону) - зішкребти все погане із Вашого тіла рухаючись в одному напрямку за допомогою спеціального атрибута - скребка.

Користь масажу Гуаша:

Як говорити з дитиною про зайву вагу?

Понеділок, 18 липня 2022, 11:33

Можливо, я вас здивую, але говорити дитині про те, що  помітили, що у неї є зайва вага не потрібно.
Будьте певні, за вас це вже зробили однокласники сина чи доньки або  друзі з двору, а фільми і реклама нав'язали існуючі стандарти краси. Під цим пресом ніхто так жорстоко не засуджує власне тіло, як сама дитина ( особливо у підлітковому віці!).
Тому будьте максимально тактовними. Не засуджуйте, не повчайте і не наказуйте.  Категорично забороняється жартувати про зовнішність дитини, обзивати її, використовуючи образливі слова, що стосуються ваги. Розмовляючи на цю тему, сфокусуйте увагу на здоров'ї і фізичній витривалості. І ні слова про зовнішність.
Зокрема, ви можете сказати:
"Я помічаю, що ти мало рухаєшся. Знаєш, я теж мало рухаюся. Чим би нам зайнятися разом, щоб бути більш спортивними?"
"Твої харчові звички- нездорові. Як будемо вирішувати цю проблему?"
"Я помічаю, як змінюється твій раціон і те, як ти себе почуваєш. Давай переглянемо список покупок."
Найкраще, що можуть зробити батьки- це забезпечити дитині атмосферу розуміння і підтримки вдома, де дитина відчуватиме, що її люблять незалежно від ваги, зросту, оцінок чи ще чогось.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

097-210-86-96

 

Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?

Понеділок, 18 липня 2022, 11:09

Сьогодні у більшості людей не виникає запитання: «Хто такий психолог?». Це спеціаліст, який допомагає вирішувати проблеми, пов’язані із внутрішнім світом людини, наприклад, порушення самооцінки, образу Я, переживання, з якими складно самому впоратися, невпевненість, тривога, страхи та інші емоції, що руйнують життя. Психологи допомагають у вирішенні міжособистісних проблем у налагодженні стосунків між людьми та конфліктів.

Професія психолога – досить молода, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Адже саме в кабінеті психолога людина зустрічається з самою собою, досліджує власні життєві сценарії, стилі поведінки, способи організації життєвого простору, бачить ті несвідомі грані себе, які раніше залишалися непоміченими. Психолог – це свого роду дзеркало, — неупереджене і наближене до реальності, допомагає виявити справжні причини проблем клієнта.

Найголовніше, чого має навчитися клієнт в кабінеті психолога, це саморозумінню, самодослідженню, турботи про самого себе, здатності адаптуватися до мінливого світу, проявлятися, налагоджувати стосунок з Іншими.

Турбота про себе — це здатність:

 • прислухатися до себе (наприклад: «Що я зараз відчуваю?», «Чого потребую?», «Що для мене є важливим, цінним?», «Я вибираю…»);
 • озвучити без сорому та почуття вини власні потреби.
 • подбати про якість власного життя (де живу, мій особистий простір, контакти, стосунки, робота, зони розвитку, захоплення, рівень достатку, здоров’я, відпочинок, задоволення, подорожі).

З чим пов’язані страхи та упередження щодо роботи з психологом?

 • «Про мою таємницю дізнаються інші люди». Головне правило роботи психолога – збереження конфіденційності та нерозголошення конфіденційних даних.
 • «Мене будуть оцінювати та засуджувати». Психолог ставиться безоцінково та неупереджено до клієнта. Мета психологічної допомоги – вирішення проблеми.
 • «Психолог впливатиме на моє життя». Тільки сам клієнт приймає рішення щодо будь-яких змін у своєму житті, вчиться не перекладати відповідальність за своє життя.
 • «За одну-декілька консультацій все зміниться на краще». Психіка – надто складний механізм, щоб за одну мить змінилося те, що вибудовувалося роками. Інколи потрібен час для переосмислення, народження нових ідей, розвитку поведінкових моделей.

 

Психолог допомагає впоратися з різними життєвими проблемами, хоча не дає прямих порад, не гарантує швидкий успіх і миттєве щасливе вирішення. Для цього людина повинна пройти самостійно свій шлях. А психолог надає в цьому процесі підтримку, опору, необхідні знання, навчає новим більш конструктивним моделям самовияву.

Як краще обрати для себе психолога?

Вибір для себе психолога е непростим, оскільки це людина, якій ми довіряємо найсокровенніше, дозволяємо  торкнутися до граней власної душі. Тому прислухайтеся до своєї інтуїції і водночас дізнайтеся максимально інформацію про спеціаліста, з яким плануєте працювати, — наявність фахової освіти (психолог або психотерапевт), досвід роботи з клієнтами щодо вирішення  схожих проблем, його саморозвиток і підвищення кваліфікації, відгуки.

Психологічна студія АРТ працює з 2020 року, але в неї тривала історія взаємодії з клієнтами щодо надання психологічних послуг:

 • Психологічні консультації для дорослих та дітей.
 • Освітні тренінги («Основи арттерапії». «Казкотерапія». «Архетипи і маски»).
 • Ресурсні зустрічі для жінок «Women’s space».
 • Заняття для сімейних пар «Разом до гармонії».
 • Виїзний інтенсив «АртХутір».

 

У Психологічній студії АРТ працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть впоратися з різними психологічними проблемами і нададуть якісну допомогу.

 

Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.

098-463-95-80

Гормональний дисбаланс.

П'ятниця, 15 липня 2022, 10:52


Що це? Як зрозуміти, що у Вас є проблеми з гормонами?


Скільки б я не писала і не говорила в ефірах про цю проблему, питання не закінчуються все одно.⠀
Діагнозу дисбаланс гормонів або гормональний збій насправді немає. Це загальна назва симптомокомплексу існуючих порушень, причину яких потрібно вияснити та відповідно призначити лікування. Але є певні симптоми та скарги, які мають вас насторожити і спрямувати на візит до гінеколога.⠀
Щоб розібратись з проблемою- потрібно знати норми:


НОРМА - це:

Циклічний менструальний цикл-комплекс циклічних змін в організмі жінки, які проявляються періодичними зовнішніми кровотечами зі статевих шляхів (менструація);


регулярний - від першого дня місячних до першого дня наступних місячних - норма тривалість циклу- 24-38 днів;

цикл двофазний, та наявність овуляції;

тривалість менструації- 4-8 днів;

рясність менструації - об’єм крововтрати- від 5-до 80 мл;

безболісний.

Існують такі найчастіші скарги та симптоми:

на болючі місячні, болі можуть бути середньої інтенсивності або дуже сильні
і при цьому вам потрібна допомога, вживання знеболюючих препаратів або викликаєте швидку;

тошноту, блювоту, головний біль, безсоння, порушення працездатності, втому, загальну слабкість, головокружіння;

надмірно рясні місячні зі згустками, або дуже скудні,

порушення циклічності, регулярності, тривалості, часті затримки менструацій (аменорея);

Не нормою вважається також:

наявність міжменструальних кровотеч;

відсутність вагітності протягом 12 місяців при її плануванні без застосування контрацепції;

акне( прищі);

збільшення або зменшення маси тіла при звичному стилі життя та харчування;

Все, що виходить за межі норми потребує звернення до гінеколога, який може все  вияснити і направити на необхідні аналізи і обстеження після огляду і консультації
та за потреби скерувати до суміжних спеціалістів- ендокринолога та дерматолога.

Зрозуміло тепер, що таке НОРМА менструального циклу?

Бережіть себе.

https://www.instagram.com/p/B_cb7isH709/?igshid=YmMyMTA2M2Y=


 

Сторінка 67 з 70

«ПочатокПопередня61626364656667686970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер