Здоров'я
Як говорити з дитиною про зайву вагу?
Понеділок, 18 липня 2022, 11:33
Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна
097-210-86-96
Які таємниці приховані за дверима кабінету психолога?
Понеділок, 18 липня 2022, 11:09
Сьогодні у більшості людей не виникає запитання: «Хто такий психолог?». Це спеціаліст, який допомагає вирішувати проблеми, пов’язані із внутрішнім світом людини, наприклад, порушення самооцінки, образу Я, переживання, з якими складно самому впоратися, невпевненість, тривога, страхи та інші емоції, що руйнують життя. Психологи допомагають у вирішенні міжособистісних проблем у налагодженні стосунків між людьми та конфліктів.
Професія психолога – досить молода, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Адже саме в кабінеті психолога людина зустрічається з самою собою, досліджує власні життєві сценарії, стилі поведінки, способи організації життєвого простору, бачить ті несвідомі грані себе, які раніше залишалися непоміченими. Психолог – це свого роду дзеркало, — неупереджене і наближене до реальності, допомагає виявити справжні причини проблем клієнта.
Найголовніше, чого має навчитися клієнт в кабінеті психолога, це саморозумінню, самодослідженню, турботи про самого себе, здатності адаптуватися до мінливого світу, проявлятися, налагоджувати стосунок з Іншими.
Турбота про себе — це здатність:
- прислухатися до себе (наприклад: «Що я зараз відчуваю?», «Чого потребую?», «Що для мене є важливим, цінним?», «Я вибираю…»);
- озвучити без сорому та почуття вини власні потреби.
- подбати про якість власного життя (де живу, мій особистий простір, контакти, стосунки, робота, зони розвитку, захоплення, рівень достатку, здоров’я, відпочинок, задоволення, подорожі).
З чим пов’язані страхи та упередження щодо роботи з психологом?
- «Про мою таємницю дізнаються інші люди». Головне правило роботи психолога – збереження конфіденційності та нерозголошення конфіденційних даних.
- «Мене будуть оцінювати та засуджувати». Психолог ставиться безоцінково та неупереджено до клієнта. Мета психологічної допомоги – вирішення проблеми.
- «Психолог впливатиме на моє життя». Тільки сам клієнт приймає рішення щодо будь-яких змін у своєму житті, вчиться не перекладати відповідальність за своє життя.
- «За одну-декілька консультацій все зміниться на краще». Психіка – надто складний механізм, щоб за одну мить змінилося те, що вибудовувалося роками. Інколи потрібен час для переосмислення, народження нових ідей, розвитку поведінкових моделей.
Психолог допомагає впоратися з різними життєвими проблемами, хоча не дає прямих порад, не гарантує швидкий успіх і миттєве щасливе вирішення. Для цього людина повинна пройти самостійно свій шлях. А психолог надає в цьому процесі підтримку, опору, необхідні знання, навчає новим більш конструктивним моделям самовияву.
Як краще обрати для себе психолога?
Вибір для себе психолога е непростим, оскільки це людина, якій ми довіряємо найсокровенніше, дозволяємо торкнутися до граней власної душі. Тому прислухайтеся до своєї інтуїції і водночас дізнайтеся максимально інформацію про спеціаліста, з яким плануєте працювати, — наявність фахової освіти (психолог або психотерапевт), досвід роботи з клієнтами щодо вирішення схожих проблем, його саморозвиток і підвищення кваліфікації, відгуки.
Психологічна студія АРТ працює з 2020 року, але в неї тривала історія взаємодії з клієнтами щодо надання психологічних послуг:
- Психологічні консультації для дорослих та дітей.
- Освітні тренінги («Основи арттерапії». «Казкотерапія». «Архетипи і маски»).
- Ресурсні зустрічі для жінок «Women’s space».
- Заняття для сімейних пар «Разом до гармонії».
- Виїзний інтенсив «АртХутір».
У Психологічній студії АРТ працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть впоратися з різними психологічними проблемами і нададуть якісну допомогу.
Олена Тіунова, PhD, практикуючий психолог.
098-463-95-80
Гормональний дисбаланс.
П'ятниця, 15 липня 2022, 10:52
⠀
Що це? Як зрозуміти, що у Вас є проблеми з гормонами?
Скільки б я не писала і не говорила в ефірах про цю проблему, питання не закінчуються все одно.⠀
Діагнозу дисбаланс гормонів або гормональний збій насправді немає. Це загальна назва симптомокомплексу існуючих порушень, причину яких потрібно вияснити та відповідно призначити лікування. Але є певні симптоми та скарги, які мають вас насторожити і спрямувати на візит до гінеколога.⠀
Щоб розібратись з проблемою- потрібно знати норми:
НОРМА - це:⠀
Циклічний менструальний цикл-комплекс циклічних змін в організмі жінки, які проявляються періодичними зовнішніми кровотечами зі статевих шляхів (менструація);
регулярний - від першого дня місячних до першого дня наступних місячних - норма тривалість циклу- 24-38 днів;
⠀
цикл двофазний, та наявність овуляції;
⠀
тривалість менструації- 4-8 днів;
⠀
рясність менструації - об’єм крововтрати- від 5-до 80 мл;
⠀
безболісний.
⠀
Існують такі найчастіші скарги та симптоми:
⠀
на болючі місячні, болі можуть бути середньої інтенсивності або дуже сильні
і при цьому вам потрібна допомога, вживання знеболюючих препаратів або викликаєте швидку;
⠀
тошноту, блювоту, головний біль, безсоння, порушення працездатності, втому, загальну слабкість, головокружіння;
⠀
надмірно рясні місячні зі згустками, або дуже скудні,
⠀
порушення циклічності, регулярності, тривалості, часті затримки менструацій (аменорея);
⠀
Не нормою вважається також:
⠀
наявність міжменструальних кровотеч;
⠀
відсутність вагітності протягом 12 місяців при її плануванні без застосування контрацепції;
⠀
акне( прищі);
⠀
збільшення або зменшення маси тіла при звичному стилі життя та харчування;
⠀
Все, що виходить за межі норми потребує звернення до гінеколога, який може все вияснити і направити на необхідні аналізи і обстеження після огляду і консультації
та за потреби скерувати до суміжних спеціалістів- ендокринолога та дерматолога.
⠀
Зрозуміло тепер, що таке НОРМА менструального циклу?
⠀
Бережіть себе.
https://www.instagram.com/p/B_cb7isH709/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Ситуація з COVID-19 у світі все ще залишається надзвичайною – ВООЗ
Середа, 13 липня 2022, 10:41
Ситуація з захворюванням на COVID-19 у світі все ще залишається надзвичайною.
Про це йдеться у заяві Комітету з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, який складається з незалежних експертів, повідомляє Reuters.
Зростання кількості випадків захворювання, постійна еволюція вірусу та тиск на служби охорони здоров’я в ряді країн означають, що ситуація все ще залишається надзвичайною.
"Кількість випадків, про які повідомляє ВООЗ, за останні два тижні зросла на 30%, хоча підвищення імунітету населення, в основному завдяки вакцинам, призвело до "відокремлення" випадків від госпіталізацій і смертей", – йдеться в заяві комітету.
![]() |
Фото: Wlad_Mus/Depositphotos |
Коментуючи заяву комітету, на віртуальній прес-конференції в Женеві директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус зазначив, що "COVID-19 далеко не закінчився"
"Оскільки вірус штовхає нас, ми повинні відступати", – сказав він.
Нагадаємо, в Україні фіксують зростання кількості випадків захворювання на COVID-19, а міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко закликає готуватися до нової хвилі випадків восени та взимку.
У дитини зайва вага: інструкція для батьків.
Вівторок, 12 липня 2022, 11:41
Найгіршим варіантом буде оголосити, що від завтрашнього дня розпочинається нове життя і посилено стежити за дотриманням правил. Як показує практика, посилення батьківського контролю тільки сприяє зростанню ваги у дітей.
.
❓А що робити❓
✅Дійте поступово, але впевнено і послідовно
.
➡️Скоротіть кількість доданного цукру. Для приготування звичних страв беріть на половину чи третину менше цукру, ніж завжди, при цьому солодкий смак залишиться, а кількість калорій зменшиться. Обирайте йогурти без наповнювача і дозвольте дитині створити нові смаки, просто додаючи ягоди, фрукти, варення, мед чи цукор. Будьте впевнені, дитина додасть його значно менше, ніж виробник. Відмовтесь від соків і солодких газованих напоїв на щодень, тимчасово перейдіть на компоти, узвари, а потім на воду зі скибочкою цитрусових. Скоротіть кількість солодощів. Наприклад, якщо ви купували 500г цукерок, то наступного тижня купіть 400г, а ще через тиждень-300г.
.
➡️Міняйте самі свої харчові звички: їжте більше овочів, цільних злаків, горіхів, насіння, джерел нежирного білка, освоюйте смачні і корисні рецепти. Робіть це в першу чергу для себе, а дитина буде сприймати таке харчування як норму.
.
➡️Коли накриваєте на стіл ставте спочатку тарілку з різнокольоровими овочами. Поїдаючи їх, дитина отримає багато корисних речовин і до подачі остовної страви її голод вже трохи зменшиться, що вбереже від переїдання.
.
➡️Основну страву краще подавати на одній великій тарілці, а всім членам сім'ї роздати менші персональні. Нехай дитина сама собі покладе скільки хоче і при потребі візьме добавку. Це допоможе їй відновити взаємозв'язок між відчуттям голоду і насичення. Утримайтеся від будь-яких коментарів з приводу поведінки дитини під час їжі.
.
➡️Їжте всією сім'єю і без гаджетів.
.
➡️Придумуйте цікаві сімейні дозвілля, наприклад, прогулянки, батут, ковзани, ролики, їзда на велосипеді тощо. Нехай не лише їжа буде джерелом хороших емоцій.
.
Результату від своїх дій ви не побачите завтра чи через тиждень. Але не припиняйте зусиль!
Практикуючий дієтолог Людмила Паламарчук.
Більше статтей...
Сторінка 80 з 83
«ПочатокПопередня71727374757677787980НаступнаКінець»