images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


В Україні росте захворюваність на ГРВІ, у трьох областях перевищено епідпоріг – МОЗ

Четвер, 01 лютого 2024, 12:01

Упродовж минулого тижня в Україні зафіксували понад 185 тисяч хворих на грип, коронавірус та ГРВІ. З них – 96120 діти.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, в Житомирській, Хмельницькій і Чернівецькій областях зафіксували перевищення епідемічного порогу.

У Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Чернігівській областях зафіксували середній рівень захворюваності. В інших регіонах – неепідемічний рівень.

Також, згідно з даними МОЗ, за минулий тиждень майже у 3500 пацієнтів виявили COVID-19.

Фото: belchonock/Depositphotos

"Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей.

Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією", – йдеться у повідомленні.

До лікарень госпіталізували 6120 пацієнтів. Серед госпіталізованих – 2607 дітей.

Медики повідомили про смерть 42 пацієнтів: 34 з них померли від коронавірусної інфекції, вісім від грипу. Усі померлі не мали необхідних щеплень, кажуть у МОЗ.

У Міністерстві нагадують, що першим проявом грипу є раптове підвищення температури, а інші симптоми (кашель, задишка, біль у горлі) виникають згодом. Водночас із COVID-19 навпаки – він починається з респіраторних симптомів.

Нагадаємо, у січні зареєстрували 9 випадків зараження новим підвидом штаму коронавірусу "Омікрон" – JN.1 ("Дженні").

 

Чим замінити флутиказон?

Середа, 31 січня 2024, 13:29

Вступ: Проблема гормональних порушень

Гормональні порушення можуть стати серйозним завданням для тих, хто стикається з ними. Одним з найпоширеніших лікарських засобів для боротьби з цими проблемами є флутиказон. Проте, через різноманітні причини, іноді необхідно шукати альтернативи для цього препарату.

Що таке флутиказон і його застосування

Флутиказон - це кортикостероїдний препарат, який часто використовується для лікування запалення в дихальних шляхах, шкірних алергічних реакціях та інших захворюваннях, пов'язаних зі збільшеною активністю імунної системи. Цей препарат доступний у формі спрею для носа, кремів або мазей для зовнішнього застосування та ін'єкцій для системного лікування. Флутиказон працює, зменшуючи запалення, знижуючи реакцію імунної системи та покращуючи симптоми різних захворювань, пов'язаних з гіперчутливістю або запаленням.

Проблема заміни флутиказону

Попри ефективність флутиказону, іноді його застосування може супроводжуватися певними небажаними ефектами або іншими обмеженнями, такими як високі витрати або неспроможність підібрати оптимальну дозу.

Проблема заміни флутиказону полягає в тому, що не завжди можна знайти ідеальну заміну, яка б мала таку ж ефективність і безпечність. Кожен пацієнт має свої унікальні потреби та реакції на лікування, тому важливо шукати індивідуальний підхід до кожного випадку. Порада лікаря та обговорення можливих варіантів заміни флутиказону є ключовими кроками в пошуку оптимального рішення для кожного пацієнта.

Замовлення ліків онлайн стає все популярнішим способом придбання медичних засобів зі зручністю і швидкістю без відвідування аптеки.

Альтернативні методи лікування

Альтернативні методи лікування гормональних порушень можуть включати фізичні терапії, які спрямовані на зміцнення імунної системи та зниження запалення без застосування гормональних препаратів. Наприклад, масаж, фізіотерапія, йога та акупунктура можуть бути корисними для покращення стану здоров'я та зменшення симптомів гормональних порушень.

Важливо пам'ятати, що вибір методу лікування повинен відповідати конкретним потребам та характеристикам кожного пацієнта, тому важливо проводити консультацію з кваліфікованим фахівцем перед початком будь-якого нового методу лікування.

Рецептурні засоби для заміни флутиказону

Рецептурні засоби для заміни флутиказону можуть включати інші гормональні препарати з аналогічною дією, такі як беклометазон або булезонід. Ці препарати можуть бути ефективними у лікуванні алергій, астми та інших гормональних порушень, проте їх використання також повинно бути під контролем лікаря. Крім того, можливі альтернативи флутиказону можуть включати негормональні препарати, такі як антигістамінні засоби або препарати з місцевою дією, які спрямовані на зменшення запалення та подразнення шкіри або слизової оболонки.

Трав'яні засоби та дієтичні доповнення

Трав'яні засоби та дієтичні доповнення можуть бути корисними в альтернативному лікуванні гормональних порушень. Наприклад, деякі трави, такі як шавлія, ромашка та куркума, мають властивості, що сприяють зниженню запалення в організмі.

Крім того, деякі дієтичні доповнення, наприклад, омега-3 жирні кислоти, можуть мати протизапальний ефект і допомагати в зниженні симптомів гормональних порушень. Важливо пам'ятати, що перед початком використання будь-яких трав'яних засобів або дієтичних доповнень необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки вони можуть взаємодіяти з іншими лікарськими засобами або мати побічні ефекти.

Висновок: пошук оптимального рішення

Заміна флутиказону може бути важливим завданням для тих, хто стикається з гормональними порушеннями.

Пошук оптимального рішення варто розпочати з консультації з лікарем, який зможе провести докладний аналіз стану здоров'я, враховуючи індивідуальні особливості та можливі ризики. Важливо враховувати не лише ефективність та безпечність альтернативних методів, а і їх доступність та зручність в застосуванні. Пам'ятайте, що кожен організм унікальний, тому здоров'я потребує індивідуального підходу.


В Україні вперше провели операцію на серці за допомогою робота Da Vinci

Середа, 31 січня 2024, 12:37

У Львові врятували чоловіка з передінфарктним станом. Йому провели унікальну операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci.

Таким чином лікарі започаткували роботизований етап у розвитку української кардіохірургії, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Пацієнтом став 44-річний волинянин Сергій Шаріков. Торік у чоловіка з’явилися пекучий біль у ділянці серця та задишка. Він звернувся по допомогу до лікарів: у нього виявили стенокардію, що виникла через порушення кровопостачання у міокарді (серцевому м’язі).

Тоді Сергієві призначили медикаментозне лікування, яке певний час допомагало. Однак потім неприємні симптоми повернулись.

 

Вперше в Україні пацієнту провели операцію на серці із застосуванням робота Da Vinci

"Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув.

Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини – це вже було мені не під силу", – розповів чоловік.

Після того, як його стан знову погіршився, Сергій звернувся до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Там провели необхідні обстеження і встановили діагноз – ішемічна хвороба серця.

 

44-річний волинянин Сергій Шаріков мав ішемічну хворобу серця і потребував термінової операції

Лікарі виявили, що одна з артерій звужена аж на 80%, тож не може постачати кров серцю. Такий стан називають передінфарктним. Із операцією не можна було зволікати.

Кардіохірурги ухвалили рішення – оперувати за допомогою робота Da Vinci. Такий спосіб кращий для пацієнта: замість великих розрізів йому роблять маленькі проколи, які дозволяють швидше відновитися.

Ніхто в Україні до цього часу ще не виконував подібних втручань на серці із застосуванням робота.

 

Операція тривала 3 години та пройшла успішно

Під час операції лікарі зробили чотири проколи, дісталися до серцевого м’яза, відділили артерію від волокон міокарда та звільнили судину. Таким чином кардіохірурги відновили кровопостачання у серці.

"Нині ми вже готуємося до наступного роботичного втручання на серці. Таким чином ми зараз на шляху до розвитку роботичної кардіохірургії в Україні", – розповів Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.

Операція тривалістю три години минула успішно. Вже на четверту добу Сергія виписали додому без жодних скарг.

 

На четверту добу чоловіка виписали з лікарні

Раніше за допомогою робота Da Vinci лікарі прооперували дівчинку з вадою нирок.

Нагадаємо, також ми розповідали про унікальну операцію, яку медики провели дівчині, що бореться із раком кісток.

 

Науковці назвали вправу, яка може допомогти знизити тиск

Середа, 31 січня 2024, 12:36

ауковці виявили, що близько 8 хвилин статичних вправ тричі на тиждень можуть сприяти зниженню артеріального тиску.

Також вони назвали просту вправу, яка може допомогти пацієнтам з гіпертонією, пише The Washington Post.

Йдеться про "стільчик" біля стіни – статичну вправу з власною вагою.

Вчені пояснили, як вона може покращити серцево-судинне здоров'я. Дослідження опублікували у Британському журналі спортивної медицини.

Важливо: Фізичні вправи – це доповнення, а не заміна лікування підвищеного артеріального тиску. Щоб встановити діагноз та отримати необхідну терапію, обов’язково зверніться до лікаря!

"Уявний стільчик". Фото: Kanawa_Studio/GettyImages

Науковці з Кентерберійського християнського університету проаналізували 270 рандомізованих досліджень, у яких брали участь понад 15 тисяч учасників.

Вони вивчали вплив на артеріальний тиск трьох ізометричних вправ: жим ручного динамометра, розгинання ніг на фіксовану опору та присідання, притиснувшись спиною до стіни. Водночас популярну вправу планку не включали у дослідження.

Ізометрична (або статична) вправа передбачає скорочення, при якому довжина м'яза не змінюється, пояснює співавтор дослідження Джеймі Едвардс.

"Вправа, при якій людина утримує напругу в якомусь положенні, що не передбачає динамічного руху, є ізометричною вправою", – сказав дослідник.

Виявилося, що статичні вправи, як-от "стільчик" біля стіни, можуть допомогти знизити артеріальний тиск ефективніше, ніж інші форми вправ (аеробіка, силові тренування або високоінтенсивні інтервальні тренування).

Регулярне виконання "стільчика" біля стіни знижує систолічний артеріальний тиск (верхній показник) в середньому на 10 мм рт. ст., а діастолічний тиск – на 5 мм рт. ст. (нижній показник).

Старший автор дослідження Джеймі О'Дрісколл пояснює: зниження тиску відбувається через те, що скорочення м'язів і утримання одного положення тимчасово зменшує приплив крові до певного м'яза.

А коли ви перестаєте напружувати м'яз, приток крові посилюється. Тоді виникають сигнали, які спонукають кровоносні судини розслаблятися і зменшують опір кровотоку, і зрештою артеріальний тиск знижується.

Автори дослідження кажуть, що їхні результати можуть допомогти створити нові рекомендації щодо фізичних вправ для профілактики та лікування гіпертонії.

"Можливість використовувати ізометричні вправи як лікувальний інструмент для людей з гіпертонією – це чудово. Я дійсно думаю, що це чудовий спосіб залучити більше людей до активного способу життя", – каже Джеймі О'Дрісколл.

Як зробити цю вправу?

 

Фото:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду /Depositphotos

✅ Щоб виконати статичне присідання або "стільчик", щільно притуліться спиною до стіни, пише VeryWell Fit.

Поставте ноги на ширині плечей на відстані до метра від стіни.

Задійте м'язи живота і повільно спускайтеся спиною по стіні, поки ваші стегна не стануть паралельними до землі.

Для ідеального виконання вправи слід тримати ноги під кутом 90 градусів. Уявіть, наче ви сидите на стільці.

Коліна мають бути прямо над щиколотками, а не над пальцями ніг. Спина – рівна до стіни.

У такому положенні можна затриматися від 20 до 60 секунд або й до кількох хвилин, поки можете.

Потім повільно відсуньтеся назад по стіні до положення стоячи. Відпочиньте і повторіть підхід.

Можна сидіти на уявному "стільчику" протягом двох хвилин, відпочивати протягом двох хвилин і повторювати це чотири рази. Тоді одне заняття, включно з відпочинком, займе 14 хвилин.

Така вправа задіює багато мʼязів ніг та прес. Водночас існує багато інших статичних вправ, тож можна не обмежуватись лише "стільчиком".

Ознаки розладу спектра аутизму у дитини та чим важливе раннє втручання у її розвиток

Вівторок, 30 січня 2024, 13:47

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 1 дитина зі 100 в усьому світі має аутизм. В Україні, станом на грудень 2023 року, з цим діагнозом загалом на обліку перебуває 20 936 дітей. При вихованні дитини з розладом спектра аутизму (РСА) надзвичайно важливу роль відіграє раннє втручання!

Спеціалісти центру розвитку для дітей у спектрі аутизму LEVCHYK SPECTRUM HUB від благодійного фонду Future for Ukraine розповідають, що таке РСА, як виявити аутизм у дитини, що таке корекційні заняття та раннє втручання.

 

Що таке РСА та з якого віку він діагностується?

 

Аутизм — це розлад розвитку нервової системи, який впливає на соціальні, комунікативні та поведінкові навички.

Розлади спектра аутизму (РСА) впливають на:

●      Спілкування: людям з аутизмом може бути складно розуміти невербальні сигнали, вести бесіду або розуміти емоції інших.

●      Соціальну взаємодію: їм може бути складно заводити друзів, розуміти соціальні правила або брати участь у групових заходах.

●      Поведінку: їм може подобатися повторювати певні дії, слова або фрази, а також їм може бути складно адаптуватися до змін.

Важливо пам'ятати:

●      Не існує двох однакових людей з аутизмом. Кожен випадок унікальний, тому й використовується термін "спектр аутизму".

●      Аутизм можна діагностувати вже з 12-18 місяців, але зазвичай це відбувається у віці 2-3 років.

Серед перших ознак РСА у дитини можуть бути:

 

●       відсутність зорового контакту;

●       відсутність реакції на своє ім'я;

●       мимовільні або стереотипні рухи;

●       відсутність або затримка розвитку мовлення;

●       проблеми у спілкуванні з однолітками.

Одна з відмінностей аутизму полягає в тому, що він часто не має чітко виражених зовнішніх проявів, скажімо, як при Синдромі Дауна чи ДЦП. Це може ускладнювати ранню діагностику аутизму у дітей. Однак РСА впливає на сенсорику дитини, тобто на її здатність розпізнавати зовнішні впливи та сприймати відчуття.

“Сенсорні порушення все ж таки мають зовнішній прояв — часто це стереотипні повторювані рухи. Дитина може нав’язливо махати руками, крутитися навколо себе, закривати вуха через гучне сприйняття звуків, може їсти неїстівні предмети, нефункціонально гратися іграшками — потрібно постійно спостерігати за поведінкою дитини”, — зазначає Анна Перекатій, психологиня, поведінкова аналітикиня, засновниця та голова Центру розвитку і соціалізації “СТАРТ” у Львові.

Хто може поставити діагноз РСА в Україні?

Діагноз РСА може поставити лише лікар-психіатр, який має спеціальну підготовку та досвід.

Діагностика аутизму ґрунтується на комплексному обстеженні, яке включає: огляд дитини, бесіду з батьками, проведення спеціальних тестів.

Експерти, а також батьки, які вже виховують дітей із РСА, радять не зволікати з обстеженнями, коли у вас є підозра на аутизм у дитини. А за необхідності — проконсультуватися у кількох спеціалістів.

 

“Прислухайтеся до своєї інтуїції! Та не відштовхуйте рідних, які, можливо, першими скажуть вам уголос, що з вашою дитиною “щось не так”. Перевірте свої страхи та припущення рідних у відповідних спеціалістів. Не затягуйте, не чекайте на диво — дійте! Від перевірки гірше не буде”, — радить Аліна, мати 5-річної вихованиці LEVCHYK SPECTRUM HUB Сюзанни, у якої діагностовано РСА.

 

“Якщо у вас є підозри, то краще перестрахуватися — не нехтувати додатковими консультаціями у психіатрів. Оскільки у вихованні дитини з РСА надзвичайно важливим є раннє втручання”, — зауважує методистка LEVCHYK SPECTRUM HUB Людмила Мамалига.

 

Чим важливе раннє втручання у розвиток дитини з РСА?

На жаль, аутизм не піддається остаточному лікуванню. Однак це не означає, що дитині з РСА не можна допомогти оволодіти навичками спілкування та всіма знаннями, що полегшать її життя.

Завдяки ранньому втручанню та комплексній корекційній роботі з логопедами, психологами, спеціалістами з адаптивної фізкультури, сенсорної інтеграція, арт-терапії можна значно поліпшити якість життя дитини з аутизмом.

Найбільший дефіцит при аутистичних розладах — це дефіцит спілкування і розвитку комунікативної сфери. Дитина не звертає увагу на інших людей, більше концентрується на предметах. У дітей із РСА страждає сфера наслідування. Але без цього людині з аутизмом буде надзвичайно складно жити у суспільстві. На корекційних заняттях ми стараємося компенсувати на ранніх етапах нестачу взаємодії. Ми показуємо дитині з РСА, що контактувати з оточуючими цікаво, вигідно, весело. І всіляко заохочуємо цей контакт. Чим раніше дитина засвоїть ці базові навички, тим краще! Саме це й відбувається під час раннього втручання у розвиток дитини з аутизмом. Акцент робиться на компенсацію дефіцитів у соціальній сфері. Щоб дитина якомога раніше вміла навчатися за допомогою типових механізмів розвитку —  через зоровий контакт і наслідування”, — пояснює Анна Перекатій.

 

Те, наскільки ефективним буде раннє втручання, залежить зокрема й від залученості батьків у цей процес!

“Щоб у мозку сформувалися необхідні нейронні зв'язки, займатися дитині потрібно довго, багато і наполегливо! Це приблизно 4-7 годин щодня! Якщо дитина відвідує корекційні заняття, скажімо, тривалістю одна година 1-2 рази на тиждень, то весь інший час з нею мають займатися батьки (однак заняття передбачають також навчання під час прогулянок, побутової рутини, спільної гри, а не тільки вправ за столом)”, — зауважує Анна Перекатій.

“Якщо педіатр, психіатр, невролог підтвердять аутизм у дитини, не панікуйте! Життя триває, воно різноманітне. Записуйте дитину на прийоми до логопеда-дефектолога, АВА-терапіста, у сенсорні кімнати тощо. Шукайте сильні сторони дитини! Також пробуйте записатися у басейн, на малювання, балет — живіть, розвивайтесь і радійте кожним успіхам своєї дитини, а вони обов'язково будуть! Нічого не змінюється лише там, де нічого не роблять”, — ділиться досвідом Аліна, мати Сюзанни.

Про LEVCHYK SPECTRUM HUB

Центр розвитку для дітей у спектрі аутизму LEVCHYK SPECTRUM HUB від благодійного фонду Future for Ukraine відкрив свої двері 20 лютого 2023 року у Львові.

 

За весь час роботи центру проведено близько 3500 безкоштовних корекційних занять для 36 дітей.

 

Наразі у LEVCHYK SPECTRUM HUB є вільні місця на безоплатні корекційні заняття для дітей ВПО у спектрі аутизму, які проживають у Львові. Для реєстрації необхідно заповнити анкету на сайті.

 

Сторінка 9 з 66

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер