images/stories/logosait_new.jpg

 

Здоров'я


М’ясоїди, вегани чи флекситаріанці: вчені порівняли вплив раціонів на здоров’я серця

Середа, 28 лютого 2024, 11:58

AAMULYA/DEPOSITPHOTOS
10498

Менше м’яса, більше рослинної їжі – такий підхід до харчування може знизити ризик серцево-судинних захворювань, кажуть вчені.

Виявилось, що гнучка дієта, яка передбачає обмеження споживання м'яса, а не його повне виключення, зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Водночас “всеїдні” люди, які вживають багато м’яса, мають гірші показники здоров’я серця і судин.

Відповідне дослідження з’явилось у журналі BMC Nutrition Trusted Sources, повідомляє Medical News Today.

Що виявили німецькі вчені?

Багато вчених уже доводили позитивний вплив рослинної дієти на серцево-судинну систему, але німецькі науковці вирішили дізнатись, чи має такі переваги гнучка дієта з великою кількістю рослинної їжі та невеликою кількістю м'яса.

Дослідники з Ганноверського університету імені Лейбніца проаналізували різні показники, які можуть загрожувати здоров’ю серця, у трьох групах респондентів. Це були “всеїдні” люди, які їдять багато продуктів тваринного походження, вегани, а також “флекситаріанці” – люди, які мають гнучкий раціон і не виключають зі свого раціону якісь конкретні групи продуктів.

У дослідженні взяли участь 94 учасники віком від 25 до 45 років, які дотримувалися певного раціону протягом року до початку дослідження.

Люди, які споживали менш як 50 грамів м'яса на день, вважалися флекситаріанцями, а ті, хто споживав 170+ грамів м'яса, – всеїдними. Ще одна група складалася з веганів, які повністю утримувалися від споживання продуктів тваринного походження.

У день проведення дослідження в учасників взяли зразки крові для оцінки біомаркерів серцево-судинних захворювань. Також вчені виміряли артеріальний тиск, індекс маси тіла та жорсткість артерій.

Вчені дійшли висновку, що гнучке харчування пов'язане з нижчими рівнями деяких біомаркерів, які свідчать про ризики для серцево-судинного здоров’я.

Маркери глюкози в крові у трьох досліджуваних групах були приблизно схожі.

У веганів виявили найнижчу концентрацію інсуліну натщесерце порівняно з двома іншими групами.

Також вчені проаналізували ліпідні маркери – рівень загального холестерину та "поганого" холестерину (ліпопротеїнів низької щільності), надлишок яких повʼязаний із серцево-судинними хворобами.

Виявилось, що у флекситаріанців та вегетаріанців ці показники були значно нижчим, ніж у м'ясоїдів. Ще у цих двох групах був суттєво нижчий рівень тригліцеридів натще.

Також вчені дослідили тяжкість метаболічного синдрому за показниками ІМТ та окружності талії. Флекситаріанці мали найкращі показники, на другому місці були вегетаріанці, а у любителів мʼяса були найгірші результати.

Також флекситаріанці мали меншу жорсткість артерій, ніж вегани та всеїдні люди. А це один із показників, повʼязаний із хворобами.

При цьому систолічний та діастолічний артеріальний тиск не дуже відрізнялись у трьох групах.

Порівняння харчових звичок учасників показало, що всеїдні люди споживають не лише більше м'яса, але й солодощів, газованих напоїв, алкоголю та молочних продуктів, ніж вегани та флекситаріанці (вони натомість споживали більше фруктів, овочів, горіхів і насіння).

А ці продукти також повʼязані з біомаркерами серцево-судинного ризику, як і мʼясо.

Перевагою цього дослідження було те, що вчені враховували не лише раціон учасників, а й загальний рівень активності, індекс маси тіла, наявність шкідливих звичок тощо.

"Оскільки це було добре контрольоване дослідження з урахуванням таких змінних, як вік, ІМТ, стан здоров'я та куріння, ми змогли набагато точніше проаналізувати вплив якості дієти на стан здоров'я", – розповідає дієтологиня та учасниця дослідження Меган Гілберт.

Американська дієтологиня і викладачка Західного університету Кейса Ліндсі Малоун також позитивно відгукнулась про висновки колег.

"Це дослідження показує, що ви дійсно отримуєте певний захист завдяки вживанню рослинної їжі більшу частину часу. Вам не обов'язково бути на 100% веганом, щоб мати ці переваги", – сказала вона.

Утім, вибірка була невелика, тому вчені кажуть, що потрібні масштабніші дослідження. Наразі ці результати не можна узагальнювати, наголошує Меган Гілберт.

 

ХІДЖАМА - ефективний і безпечний спосіб усунення різних хвороб

Вівторок, 27 лютого 2024, 13:14

Хіджама - цікаве, але водночас чуже і незнайоме для Вас слово, значення якого зараз розкажемо.

Отож, ХІДЖАМА - ефективний і безпечний спосіб усунення різних хвороб Вашого організму шляхом видалення із організму так званої "брудної крові" (тієї, яка не допомагає організму, а забруднює).

Техніка хіджами зумовлює використання вакуумних банок. Даний метод забирає "застояну кров" із Вашого організму.

+ ХІДЖАМИ:

  • впливає на дієздатність мозку, що в свою чергу сприяє руху, слуху, сприйняття та пам яті людини;
  • відбувається чистка артерій, суглобів, лімфовузлів;
  • стимулює приплив крові;
  • усуває нервову напругу;
  • стимулює пара-і симпатичну системи, які відповідають за гнів, депресію, спокій та нормалізує психоемоційний стан.

 

Варто зауважити про користь процедури хіджами конкретно для жінок:

  • усуває варикоз, оніміння кінцівок забирає;
  • стимулює вироблення колагену, еластину та гіалур.кислоти в шкіри обличчя;
  • усуває глибокі зморшки, пігментні плями.

Чим корисна процедура хіджама для чоловіків?

  • підвищує лібідо;
  • допомагає при простаті;
  • забирає набряклість легень.

Оскільки ХІДЖАМА - це процедура специфічна та повязана із кровоспусканням (забирається "зайва" кров))- важливим чиником перед її проведенням є консультація із майстром по хіджамі: Петришин Оксаною Мирославівною.

 

Дет.інформація за номером

тел: 067- 493-91-04.

 

Вас радо проконсультують та нададуть всю необхідну інформацію.

З турботою Ваш @bodyline.te

 

Ми Вас любимо, будьте здоровими разом із нами

Кишкові мікроби можуть підвищувати ризик тромбозу в пацієнтів з COVID-19 – вчені

Понеділок, 26 лютого 2024, 11:00

SINENKIY/DEPOSITPHOTOS
2276

Кишкові мікроби 2MBC (2-метилбутирилкарнітини), які пов'язані з обміном речовин, можуть впливати на загострення тромбозу.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Cell Metabolism.

Результати також засвідчили, що 2MBC накопичується в осіб з COVID-19. Це потенційно пояснює, чому ці пацієнти мають підвищений ризик утворення тромбів, пише Medical Xpress.

"Наше дослідження дає уявлення про 2MBC як метаболіт (речовину, що утворюються в клітинах, тканинах та органах живих організмів у процесі проміжного обміну – ред.), який пов'язує дисбактеріоз кишкової мікробіоти (стан, при якому порушується баланс корисних і шкідливих мікроорганізмів в організмі людини – ред.) з підвищеним тромботичним ризиком", – каже старший автор дослідження Сіфан Чен з Університету Сунь Ятсена.

Тромбоз є основною причиною смерті та інвалідності, пов'язаної з серцево-судинними захворюваннями, зокрема серцевими нападами та інсультами.

COVID-19 та кишкові розлади можуть призвести до підвищеного тромботичного ризику, проте механізми, що лежать у їхній основі, є недостатньо вивченими, зазначають вчені.

Численні дослідження продемонстрували зв'язок між дисбактеріозом кишкової мікробіоти та підвищенням ризику тромбозу.

Попередні дослідження, за словами вчених, демонстрували, що метаболіти з кишкової мікробіоти (кишкової флори, що є набором бактерій, які живуть і розвиваються в кишечнику) можуть підвищувати активність тромбоцитів – компонентів крові, які беруть участь в утворенні тромбів.

Дослідники визначили 2MBC як той, що сприяє підвищеному тромботичному ризику.

2MBC належить до класу сполук, які раніше були пов'язані з численними метаболічними розладами, зокрема ожиріннямдіабетом, неалкогольним стеатогепатитом (запальний процес у печінці, який супроводжується жировою дистрофією) і гіпертонією.

Дослідники виявили, що мікроби 2MBC накопичуються у як у хворих на COVID-19, так і в пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. До того ж, підвищений рівень 2MBC у пацієнтів з COVID-19 не знижується навіть після повного очищення організму від вірусу.

Проводячи дослідження на мишах, вчені виявили, що 2MBC спричиняв у них гіперреактивність тромбоцитів і тромбоутворення.

Автори стверджують, що отримані дані допоможуть встановити раніше невідомий фактор, що є рушійним для виникнення тромбозу при метаболічних розладах, як-от ожиріння та діабет.

Нагадаємо, на початку пандемії COVID-19 науковці стверджували, що симптоми хвороби можуть з’явитися протягом 7-10 днів після інфікування. Однак, згідно із результатами нових досліджень, тепер інкубаційний період значно скоротився – до 3-4 днів, залежно від штаму коронавірусу.

 

Науковці виявили два нові побічні ефекти від вакцини проти COVID-19

П'ятниця, 23 лютого 2024, 12:30

PHOTOGRAPH: PETER BYRNE/PA
34289

Науковці виявили дві нові побічні реакції від вакцини проти COVID-19 – це неврологічний розлад та запалення спинного мозку.

Обидва побічні ефекти є надзвичайно рідкісними. Про це йдеться в результатах дослідження, яке опублікували в журналі Vaccine, пише The Guardian.

Дослідники, що працюють в рамках Глобальної мережі даних про вакцини, проаналізували електронні медичні дані понад 99 мільйонів людей з Австралії, Аргентини, Канади, Данії, Фінляндії, Франції, Нової Зеландії та Шотландії.

Зазначається, що наразі це є найбільшим за кількістю учасників дослідженням з безпеки вакцин.

Вчені порівняли частоту виникнення 13 захворювань мозку, крові та серця у людей після того, як вони отримали вакцину Pfizer, Moderna або AstraZeneca, із ймовірністю розвитку відповідних захворювань до початку пандемії коронавірусу.

Дослідження підтвердило зв'язок між мРНК-вакцинами Pfizer і Moderna із рідкісними побічними ефектами міокардиту – запаленням серцевого м'яза, а також, перикардиту – набряку зовнішньої оболонки серця.

Водночас рідкісним побічним ефектом вакцини AstraZeneca є гострий розсіяний енцефаломієліт – запалення і набряк головного і спинного мозку.

За словами вчених, ризик розвитку цього побічного ефекту становить 0,78 випадку на кожен мільйон доз.

Також науковці виявили зв’язок між вакциною та синдромом Гійєна-Барре і тромбозом церебральних венозних синусів – типом згустків крові в мозку.

Синдром Гійєна-Барре – це рідкісний неврологічний розлад, при якому імунна система організму пошкоджує нервові клітини, що може спричинити біль, оніміння і слабкість м’язів, переходячи до паралічу в найважчих випадках.

Більшість людей повністю одужує від розладу.

Як розповів співдиректор Глобальної мережі даних про вакцини Джим Батері, отримавши результати, науковці вирішили провести друге дослідження, проаналізувавши окремий набір даних про 6,8 мільйонів австралійців, які отримали вакцину AstraZeneca.

"Виявити рідкісні побічні ефекти неможливо, доки вакцину не застосують мільйони людей. Жодне клінічне випробування не зможе бути настільки масштабним", – сказав Батері.

Експертка з вакцин з Університету Сіднея Джулі Леаск додала, що інфекція COVID-19 збільшує ризик деяких з цих рідкісних станів "набагато більше, ніж вакцина".

Раніше ми розповідали, що відомо про побічні ефекти вакцини від COVID-19 та наскільки вони серйозні.

Ін'єкційний препарат проти ВІЛ може виявитися більш перспективним за щоденний прийом таблеток

Четвер, 22 лютого 2024, 12:54

PANTHERMEDIASELLER/DEPOSITPHOTOS
1440

Ін'єкційна терапія ВІЛ-інфекції продемонструвала більшу ефективність порівняно з щоденним прийомом таблеток.

Про це заявив британський виробник ліків GSK, пише Reuters.

У GSK завили: проміжний аналіз пізньої стадії дослідження терапії, відомої як Cabenuva – інʼєкційного препарату проти ВІЛ, продемонстрував вищу ефективність порівняно з щоденним прийомом таблеток.

Cabenuvа – це рецептурний препарат, який використовується без будь-яких інших противірусних препаратів для лікування ВІЛ. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило препарат Cabenuvа для внутрішньом'язового застосування. Це перший схвалений ін'єкційний повний курс лікування для ВІЛ-1-інфікованих дорослих, який вводиться один раз на місяць.

Що таке антиретровірусна терапія для лікування ВІЛ-інфекції

Антиретровірусна терапія (АРТ) – система лікування людей із ВІЛ, яка допомагає мінімізувати вплив хвороби на організм і не дає вірусу руйнувати імунітет.

Головною задачею антиретровірусної терапії є зменшення кількості копій вірусних частинок в мілілітрі крові до невизначального рівня – коли Т-система вже "не бачить" вірусу в аналізі крові хворого.

Це називається рівнем вірусного навантаження на організм. І препарати – таблетовані або ж інʼєкційні, його знижують до мінімуму.

В Україні тестування, обстеження та лікування ВІЛ є безоплатним для пацієнта. Всі витрати повністю покриває держава. Головне, що вимагається від людини – дотримуватися схеми терапії, тобто своєчасно приймати ліки.

Нагадаємо, раніше ми писали, що робити, якщо у вас виявили ВІЛ.

А минулого року в Україні вступив в дію вступив закон, який змінює ключові засади тестування на ВІЛ та спрощує доступ пацієнтів із ВІЛ до ліків.

 

Сторінка 9 з 71

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер