images/stories/logosait.jpg

 

Здоров'я


Курси масажу у школі-студії масажу та косметології “Body line”.

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:16

Школа-студія масажу "Body Line" – це школа масажу Оксани Петришин, яка практикує вже більше 20-ти років, за цей період було випущено більше тисячі випускників та професіоналів своєї справи. Самец я школа в 10-тці кращих масажних шкіл України.

Школа-студія масажу "Body Line" проводить навчання по 3-ох напрямках:

" Профі-масажист " (10різновидів масажу + Spa процедури);

" Естет-масажист  (5різновидів масажу + Spa процедури);

" Дитячий масажист (Програма Кіндер+);

Тривалість навчання - 1 місяць, Вартість - 12тис.грн

Після закінчення навчання видається Сертифікат із 4 мокрими печатками. Найкращих учнів, працевлаштовуємо у себе.

Також є навчання по-обличчю:

" Глибокотканний масляний масаж обличчя ";

" Професійний масаж обличчя ";

" Масаж обличчя медовий мішечками";

" Гуаша масаж обличчя ".

Вартість 1 напрямку 4 тис.грн. Тривалість - 3уроки по 2год.

Тому, якщо бажаєте здобути нову професію – масажиста, зверніться до професіоналів своєї справи, а студія "Body Line" буде в цьому Вам допомогою.

 

Як вакцинувати дітей проти COVID-19 і чи потрібна їм бустерна доза? Відповідає МОЗ

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:14


В Україні на тлі осінньої хвилі захворюваності зростає кількість COVID-інфікованих.

Міністерство охорони здоров'я рекомендує вакцинуватися проти коронавірусу не лише дорослим, але й подбати про щеплення для дітей.

"Щоб убезпечитися від тяжкого перебігу хвороби, рекомендовано зробити щеплення, як дорослим, так і дітям з 12 років", – наголошують у відомстві.

При цьому у МОЗ підкреслюють, що вакцинація дорослих і дітей від 12 років технічно нічим не відрізняється. Щоправда дітей радять щепити вакциною Pfizer за схемою, аналогічною до "дорослої" – дві дози з інтервалом у 21-28 діб.

Фото: FamVeldman/Depositphotos

Чи безпечна вакцина Pfizer для дітей?

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, вакцина Pfizer на 93% захищає підлітків віком від 12 до 18 років від госпіталізації через COVID-19.

"Вакцина Pfizer пройшла усі необхідні дослідження для дітей, зокрема, віком від 5 років, які довели її ефективність та безпечність", – наголошують у МОЗ.

Що необхідно для вакцинації дитини?

Для того, щоб щепити від коронавірусу дитину 12-13 років, необхідна згода одного із батьків або опікуна. Дорослим достатньо просто записати дитину до будь-якого пункту чи центру щеплення.

Водночас діти від 14 років можуть прийти на вакцинацію самостійно.

Обрати найближчий пункт вакцинації можна за посиланням.

Чи потрібна дітям бустерна доза?

Наразі в Україні не роблять дітям бустерне щеплення проти коронавірусу. Втім, є винятки.

"Якщо внаслідок важкої хвороби у дитини старшої 12 років могла не сформуватися повноцінна імунна відповідь на дві дози вакцини, лікар може рекомендувати ввести додаткову дозу, бажано в період від 28 днів до 3 місяців після завершення базового курсу вакцинації", – пояснюють у МОЗ.

Нагадаємо, МОЗ дозволило вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років. Втім, наразі Україна очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих.

Діана Кречетоважурналістка УП.Життя

Кульки утворили квітку: у Львові медики врятували дитину з магнітами у стравоході

Понеділок, 26 вересня 2022, 13:05

У Львові лікарі дістали зі стравоходу дитини магнітні кульки.

Між собою вони утворили квітку, повідомили у львівському "Охматдиті".

Медики зазначили, що врятувати життя 7-річній дитині вдалось через те, що магніти не встигли опуститися до кишківника.

Батьки невідкладно відреагували на скарги дитини та погіршення самопочуття. Вони викликали швидку допомогу, коли дівчинка почала задихатися та скаржитися на дискомфорт в області шиї.

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Лікарі в "Охматдиті" зробили рентген та терміново почали операцію.

Вони пояснили: якби кульки спустилися до кишківника, то це могло б порушити цілісність його стінок.

За допомогою новітнього обладнання та під контролем оптики, магніти дістали.

Медики нагадують батькам про необхідність стежити за дітьми до 3 років та пояснювати старшим дітям про ризики потрапляння іграшок або дрібних предметів до організму.

У разі, якщо дитина вже проковтнула батарейку, монету або інший дрібний елемент, варто необхідно звернутися до лікаря.

Вікторія Андрєєважурналістка УП.Життя

 

Після COVID-19 у людей значно збільшуються ризики розладів мозку. Дослідження

П'ятниця, 23 вересня 2022, 11:55

Люди, які перехворіли на COVID-19, мають значно вищий ризик отримати безліч мозкових розладів після одужання.

До відповідного висновку прийшли дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету. Вони з’ясували, що мозкові та неврологічні розлади у таких людей виникали на 7% більше порівняно з тими, хто ніколи не хворів COVID-19, повідомляє Reuters.

Вчені проаналізували медичні записи 154 тисяч ветеранів, які служили в армії і мали позитивний тест на COVID-19 з 1 березня 2020 року по 15 січня 2021 року.

Вони порівняли їх із записами 5,6 млн пацієнтів, які не хворіли на COVID-19 за той самий проміжок часу, та іншої групи з 5,8 млн людей за період безпосередньо перед появою коронавірусу в США.

Фото: ocskaymark/Depositphotos

Читайте також: Чи повернуть в Україні обов’язкове носіння масок через COVID-19? Відповідає санлікар

Аналізуючи статистику захворюваності у США, вчені зазначають, що приблизно 6,6 млн американців мали порушення роботи мозку через коронавірус.

Порушення пам'яті, які зазвичай називають "мозковим туманом", були найпоширенішим симптомом.

У порівнянні з людьми, які не хворіли, інфіковані на COVID-19 мали на 77% вищий ризик розвитку проблем з пам’яттю.

Люди, інфіковані вірусом, також мали на 50% більше шансів отримати ішемічний інсульт, спричинений утворенням тромбів.

Окрім цього, у хворих на коронавірус на 80% частіше виникали судоми, на 43% більше були проблеми з психічним здоров’ям, як-от тривога або депресія.

Перехворілі на COVID-19 на 35% більш вразливі для головної болі та на 42% частіше страждають від рухових розладів, таких як тремор.

Дослідники кажуть, що уряди та системи охорони здоров’я повинні  розробити плани для реабілітації людей, які перехворіли на COVID-19.

Михайло Загороднійжурналіст УП.Життя

З чого починаються хвороби серця? Поради дієтолога

Понеділок, 19 вересня 2022, 12:45

 Серцево- судинні захворювання вбивають мільйони людей щороку. Тому важливо знати причини їх виникнення і з чого все починається.
Все починається з запалення внутрішньої стінки судин.
Одним добре вивченим фактором запалення є глюкоза. Білий хліб, вівсяні пластівці, мед, тістечка, солодкі газовані напої перетворюються в організмі на глюкозу. Глюкоза, як ржа, вражає судину зсередини, сприяючи виникненню ерозій і запалення.
Ще один фактор запалення- гомоцистеїн. Гомоцистеїн- це амінокислота, що синтезується в нашому організмі з метіоніну- іншої амінокислоти, яку ми отримуємо з продуктами харчування. А потім з допомогою поживних речовин гомоцистеїн знову перетворюється в метіонін. Задля балансу ці процеси не повинні порушуватися. При нестачі вітамінів  В6, В9, В12 рівень гомоцистеїну підвищується. Це сприяє запаленню судин зсередини, що призводить до атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо. Куріння, стрес сприяю посиленому використанню вітамінів групи В. А різнокольорові овочі, зелень, ягоди, печінка, цільнозернові крупи, навпаки, відновлюють їх вміст в організмі.
Якщо запалення судин вже виникло, ми з допомогою харчування можемо його підсилити або ліквідувати. Омега6 жирні кислоти, які містяться в соняшниковій, кукурудзяній олії, мають виражену запальну дію. Я не рекомендую їх використовувати. А от омега3 жирні кислоти, вітаміни  С, Д, Е, навпаки, мають протизапальні властивості, вони захищають судини зсередини. Вживайте щодня оливкову олію, жовтки, ягоди, зелень, овочі, двічі на тиждень- жирну рибу, печінку тріски - це зробить протекцію для ваших судин. Якщо ви не любите рибу і рідко з'являється на сонці, тоді приймайте омегу3 і вітамін Д у вигляді харчових добавок.
Якщо у судині вже виникло  запалення і, як наслідок, пошкодження зсередини, то організм направляє туди холестерин ( ЛПНЩ), який наче пластир заклеює пошкоджені ділянки. Це створює умови для утворення атеросклеротичних бляшок. Чим більше пошкоджень, тим більше холестерину виробляється в печінці і направляється "латати ушкодження".
Зверніть увагу, що холестерин, не здатний прокріпитися до здорових судин. Можна сказати, що холестерин ми знаходимо на місці злочину, але він не є злочинцем. Злочинцями є глюкоза і гомоцистеїн через наше недбале харчування.
Запалення сприяє також втраті еластичності судинами, внаслідок чого виникає артеріальна гіпертензія.
Гіпертензія і атеросклеротичні бляшки утруднюють кровотік, це сприяє утворенню тромбів, які можуть призвести до інфаркту чи інсульту.
То що ж потрібно робити, аби зберегти здоров'я судин?
1. Мінімізувати вживання цукру. Як ви вже зрозуміли, життя чим солодше-  тим коротше.
2. Вживати щодня свіжі овочі, ягоди, зелень,бобові, цільнозернові крупи, яйця, оливкову олію. Двічі на тиждень- жирну рибу. Раз в тиждень- курячу чи яловичу печінку.
3. Викорінити шкідливі звички, зменшити дію стресу на організм різними способами ( фізична праця, тренування, сон, прогулянки тощо)
4. Дбати про своє здоров'я щодня.

Практикуючий лікар-дієтолог Паламарчук Людмила Петрівна

 

097-210-86-96

 

Сторінка 2 з 17

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер