images/stories/logosait.jpg

 

Новини економіки


Банки Киргизстану не приймають картки "Мір" через побоювання санкцій

П'ятниця, 02 грудня 2022, 14:33

Киргизькі банки припинили обслуговування російських платіжних карт "Мір" через побоювання потрапити під санкції фінансових структур США.

Про це заявив заступник голови Національного банку Киргизстану Кайип Куленбеков, пише "Интерфакс".

"Киргизькі банки, які припинили обслуговування карт "Мір", пішли на такі заходи через побоювання потрапити під санкції з боку фінансових структур США", - сказав Куленбеков на засіданні парламенту Киргизстану.

За його словами, діяльність киргизьких банків може постраждати через співпрацю з системою "Мір", оскільки санкції можуть вплинути на обслуговування кореспондентських рахунків банків за кордоном.

Куленбеков додав, що Нацбанк Киргизстану не чинив тиску на банки під час ухвалення рішення щодо обслуговування карт "Мір".

На початок листопада половина киргизьких банків призупинила обслуговування карт "Мір".

Загалом у країні 23 комерційні банки. Продовжують приймати картки "Мір" банки "Толубай", "Євразійський ощадний", Киргизький комерційний банк, "Капітал", "Керемет", РСК і ЕкоІсламікБанк.

Нагадаємо:

Низка киргизьких банків припинили обслуговування російських банківських карток платіжної системи "Мір" вслід за схожими кроками в Узбекистані та Казахстані.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Програма "єОселя": учасники вже отримали 111 кредитів, заявок – понад 21 тисячу

П'ятниця, 02 грудня 2022, 11:48

У рамках програми пільгового іпотечного кредитування "єОселя" вже видали 111 пільгових кредитів на суму 147,3 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

За програмою вже отримали понад 21 тисячу заявок на кредити. З них:

 • 6 829 заявників мають попереднє позитивне рішення банків. Наступний крок – підтвердження даних, пошук квартири та підготовка документів.
 • 6816 заявок банки зараз розглядають.
 • 111 кредитів — вже видано.

Переважну більшість кредитва отримали військовослужбовці та правоохоронці – майже 91% від усіх виданих позик.

78% квартир учасники програми єОселя знаходять і купують на вторинному ринку житла та лише 22% беруть кредит на житло від забудовників.

У Мінекономіки нагадали, що учасниками програми можуть стати:

 • військовослужбовці за контрактом, захисники України, силовики/правоохоронці та члени їхніх сімей.

А також такі категорії, що працюють у державному та комунальному секторах:

 • медики;
 • педагоги;
 • науковці.

Вони можуть скористатися максимально пільговими умовами позики – кредит під 3% до 20 років з початковим внеском від 20%.

У програмі беруть участь 5 банків: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус Банк та Sky Bank.

АНАСТАСІЯ ЖАРИКОВА

Податкова перевиконала план бюджету на 13%, але в листопаді надходження "просіли" – Гетманцев

Четвер, 01 грудня 2022, 13:49

З початку 2022 року до державного бюджету надійшло на 73,8 мільярда гривень або 13,1% більше податків та зборів, ніж у 2021 році.

Про це повідомив голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев в Telegram.

"Маємо перші дані щодо надходжень до бюджету, які адмініструються податковою. Перевиконання рік до року становить 13,1%, у 22-му році бізнес та суспільство профінансували армію на 73,8 млрд грн більше, ніж у 21-му", – написав він.

Натомість у листопаді, вперше з початку року, план надходжень не виконали на 1,7%.

Причинами цього Гетманцев називає скорочення надходжень від податку на прибуток (на 42 млрд грн) та ПФДО (на 2,7 млрд грн).

Крім цього, голова податкового комітету прогнозує, що ситуація з надходженнями за цими податками погіршуватиметься й надалі.

Також на надходження до бюджету в листопаді вплинула найбільша з початку війни сума відшкодованого ПДВ – 13,6 млрд грн.

АНАСТАСІЯ ЖАРИКОВА

 

ЄС готує програму для фінансування потреб критичної інфраструктури України

Четвер, 01 грудня 2022, 13:37

В Європейському Союзі готують програму фінансування критичної інфраструктури України, зокрема, енергетичної.

Про це розповів керівник програм співробітництва представництва ЄС в Україні Фредерік Куне на форумі Центру економічної стратегії (ЦЕС) "Антикрихкість України: уроки 2022 року", який ЦЕС проводить у партнерстві з ЕП.

"Ми бачимо, що Міністерство енергетики України дуже добре працює в цей час. Тому хочемо надавати цільову підтримку конкретно цій сфері. Якого обсягу буде програма, ще невідомо", - розповів Куне.

Нагадаємо, що крім цільових програм, ЄС планує надати Україні 18 млрд євро макрофінансової підтримки наступного року.

Україна розраховує отримати 3 мільярди євро з цьогорічного пакета макрофінансової допомоги ЄС у 9 млрд євро на початку наступного року, ці кошти будуть включені у пакет на 18 млрд євро на 2023 рік.

Економічна правда

У Львові компенсуватимуть бізнесу 50% вартості генераторів: які умови

Вівторок, 29 листопада 2022, 13:06

Виконавчий комітет Львівської міської ради 29 листопада ухвалив рішення про часткову компенсацію підприємцям ресторанної сфери та роздрібної торгівлі продуктами харчування вартості  електрогенераторів для своєї роботи.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Так, передбачено впровадження ваучера на енергозабезпечення, яким зможуть скористатись львівські підприємці ресторанної сфери та роздрібної торгівлі продуктами харчування.

"Це означає, що бізнес зможе отримати допомогу від міста у розмірі до 80 тис грн на закупівлю електрогенераторів для своєї роботи", - пояснили у міськраді.

"Для підтримки малого та середнього бізнесу ми пропонуємо впровадити ваучер на енергозабезпечення, який надаватиметься на часткову компенсацію підприємцям закупівлі електрогенераторів, зокрема тим, які здійснюють діяльність у закладах ресторанного господарства та закладах роздрібної торгівлі продуктами харчування, окрім алкоголю та тютюну.

Цей ваучер передбачає відшкодування 50% вартості, але щоб сума не перебільшувала 80 тис грн. Процедура буде простою - підприємці подаватимуть заяви та пакет документів до ЦНАП, а експертна комісія швидко їх розглядатиме та прийматиме рішення", - зазначила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Після схвалення рішення виконкомом відповідну ухвалу винесуть на розгляд сесії міськради.

"Сьогодні ми даємо старт процесу. 6 грудня на засіданні сесії Львівської міської ради ми розглядатимемо відповідну ухвалу, але важливо, щоб бізнес вже включався у роботу.

Частина підприємців зараз працюють та мають генератори, але частина не функціонує, тому що немає електрики. Насправді ми можемо цим рішенням запустити сотні пунктів обігріву - пунктів незламності - де можна зарядити телефон, отримати гарячу воду, скористатись вбиральнею тощо.

Ті підприємці, які подаватимуть заявки на отримання фінансової допомоги від міста, мають обов’язково впускати відвідувачів.

Наша задача - збільшити кількість точок, які будуть працювати в умовах повної відсутності теплопостачання та електропостачання", - заявив мер Львова Андрій Садовий.

Відшкодування поширюються на пристрої, які були закуплені після 24 лютого 2022 року. Вимоги до електрогенератора - номінальна потужність від 3 кВт включно.

Для отримання ваучера заявники мають подати через Центр надання адміністративних послуг Львова або сервіс електронних звернень на розгляд експертної комісії пакет документів, який містить:

 • заяву на отримання ваучера з енергозабезпечення на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенератора (додаток 3 до цього Положення);
 • копії платіжних документів (первинні документи, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за наданий товар);
 • копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера (або інше заводське маркування) електрогенератора;
 • копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
 • фотофіксацію електрогенератора.

У Львові вже діє програма часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Сторінка 1 з 32

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер