images/stories/logosait_new.jpg

 

Новини економіки


У лютому до програми "єОселя" долучилися ще п’ять забудовників

Вівторок, 05 березня 2024, 14:57

У лютому до програми "єОселя" долучилися ще п’ять забудовників, загальна кількість яких вже становить 27 у 13 областях.

Про це повідомила пресслужба Української фінансової житлової компанії.

"У лютому за програмою доступного іпотечного кредитування "єОселя" банки акредитували п’ятьох девелоперів. Квартири у п’яти побудованих ними житлових комплексах доступні для придбання в іпотеку на стадії будівництва. Таким чином, на первинці доступні вже 64 будинки від 27 забудовників", - йдеться в повідомленні.

Житло можна придбати в будинках, що зводяться у Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Полтавській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Серед акредитованих банками-партнерами програми "єОселя" девелоперів є:

  • "Еко-Дім".
  • "Геос".
  • ПП "Альянс новобуд" і ТОВ "Альянс новобуд".
  • "Ріел".
  • "ДБК-Житлобуд".
  • "Роял Хауз".
  • "Креатор-Буд".
  • "Інтергал-Буд".
  • МКП "Вінницький фонд муніципальних інвестицій".
  • ПП "Будмонтажсервіс".
  • Луцький ДБК.
  • "Простір".
  • "Трест Житлобуд-1".
  • КСМ груп.
  • Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко".
  • БК "Орбіта".
  • "Благо Буд".
  • "Комфорт центр Запоріжжя".
  • "Будівельна ініціатива".
  • "Південбудконтракт".
  • "Буча Міськбуд".
  • "Полтавтрансбуд".
  • "АРС-Дім".
  • "Комерцбуд-С".
  • "Промбуд-1".
  • "Діта".

Квартири на стадії будівництва в рамках "єОселі" можна придбати, подавши заяву в Ощадбанк, Укргазбанк, Скайбанк та банк Глобус.

Всього за час роботи "єОселі" громадяни придбали на первинному ринку  2071 квартири в готових новобудовах та 166 – в будинках, що зводяться. У той час як загальна кількість виданих іпотек склала 7 773 на загальну суму понад 11,8 млрд грн.

Нагадаємо:

З початку дії програми "єОселя" понад 7600 українських родин отримали іпотечний кредит. Загалом банки видали 11,6 млрд грн іпотечних кредитів.

АРТУР КРИЖНИЙ

 

Шмигаль анонсував новий підхід до бронювання: враховуватиме зарплати та податки

Понеділок, 04 березня 2024, 14:24

Кабінет Міністрів України напрацьовує більш справедливі підходи до бронювання військовозобов’язаних з урахуванням рівня заробітних плат, податкового навантаження та впливу на економіку.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

"Середня зарплата, рівень зарплати, рівень сплати податків як людиною, так і компанією - всі ці речі сьогодні опрацьовуються комплексно. І вплив підприємства або галузі на економіку - ось це рамки майбутньої системи бронювання, над якою ми працюємо", - сказав він на пресконференції в Києві в понеділок.

Станом на березень 2024 року в Україні бронь від мобілізації мають близько 700 тисяч людей.

Прем'єр наголосив, що, за підрахунками Кабміну, співвідношення працівників і військових для забезпечення останніх має бути вісім до одного, і, виходячи з цих параметрів, уряд розробляє справедливі параметри бронювання.

"Критичні для економіки підприємства збережуть пріоритет у бронюванні, але додаткові можливості отримають підприємства, які наповнюють державний бюджет… Наприклад, податкове навантаження вище середнього по галузі. Такого офіційного показника немає, але Податкова його надає", – розповів Шмигаль про майбутній підхід.

Водночас уряд хоче вдосконалити цей механізм, зробити підхід практичнішим і справедливішим.

Зокрема, в Кабміні вважають, що до підприємств, які мають брати участь у механізмі бронювання, слід зараховувати і підприємства, які наповнюють держбюджет та відповідно дають змогу фінансувати сили безпеки оборони в повному обсязі.

"Ми дивимося, працюємо над тим, як ці речі ввести в законодавчу площину. Тобто сплата податків, офіційна зарплата має бути середньою або вищою за середню по галузі", - пояснив прем'єр.

Читайте також: Один воює – четверо працюють. У Зеленського готують економічне бронювання від мобілізації

Нагадуємо:

Глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що влада буде враховувати побажання представників бізнесу у питанні бронювання у новому законі про мобілізацію.

У січні повідомлялось, що Верховна Рада готує законопроєкт, який передбачатиме новий підхід до бронювання військовозобов’язаних. Зокрема, пропонується ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.

Раніше повідомлялось, що Офіс президента, Кабінет Міністрів та народні депутати розглядають оновлення механізму мобілізації, яке полягатиме в бронюванні військовозобов’язаних, які сплачують певну суму податків.

АНАСТАСІЯ ЖАРИКОВА

У Тернополі спостерігається дефіцит окремих ліків

Середа, 21 лютого 2024, 11:37

У Тернополі спостерігається дефіцит окремих ліків
В обласному центрі в аптеках тернополяни не можуть знайти окремих ліків.

Зокрема мова йде про антибіотики для дітей у сиропі та протиалергічний препарат "Еріус".

В аптеках Тернополя немає антибіотиків у формі сиропу для дітей.

Про це Cуспільному розповіла директорка обласного аптечного об’єднання Наталія Марків.

За її словами, придбати такі можна лише в інших населених пунктах області. Ці препарати понад рік в дефіциті.

Андрій Боднарчук батько дворічної доньки каже, коли дитина захворіла на пневмонію, їй виписали антибіотики у формі сиропу. Знайти ліки в Тернополі не зміг. Зрештою за ними їздив до Збаража.

"Дитина таблетки випити не може, а у сиропі вип’є. Що характерно, що вони були по районах, були у Теребовлі, Зборові, Бучачі, Монастириську, але їх не було у Тернополі", - відзначив чоловік.

Така ж ситуація з протиалергічним препаратом "Еріус", в Тернополі в аптеках його немає, натомість у районах його можна знайти.

Що це за така логістика сказати важко, але генеральна директорка обласного аптечного об’єднання Наталія Марків каже, на Тернопільщині вже понад рік є дефіцит дитячих антибіотиків у формі сиропів.

"Дистриб'ютори не дають пропозицію щодо даних лікарських засобів, відповідно, присутній дефіцит цих ліків у аптеках. Батьки не можуть знайти ці ліки. Якщо взяти місто Тернопіль, то тут іде більший товарообіг, тут скоріше купують. Більшість із цих лікарських засобів є імпортного виробництва, імпортери не імпортують в Україну", - зауважила пані Марків.

 

У 2024 році в Україні збільшать посівні площі під сою та цукровий буряк

Четвер, 15 лютого 2024, 11:12

У 2024 році в Україні збільшать посівні площі під сою та цукровий буряк
Цього року українські аграрії планують більше посіяти сої та цукрового буряка.

Про це свідчать результати опитування щодо планів та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії ярих під урожай-2024, яке провело Мінагрополітики.

70% опитаних зазначили, що планують збільшення посівної площі під сою. Загалом на 21% у порівнянні з 2023 роком.

Також пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, та ярий ячмінь – на 7%. Зростання інтересу до ячменю може бути пов’язаним з розширенням географії морських відвантажень. Посіви ярої пшениці зростуть на 2%.

Крім того, аграрії зацікавлені у вирощуванні ярого ріпаку. Частина виробників планує посіяти ріпак вперше. Загалом посівні площі під цю культуру збільшаться на 24%.

Щодо цукрового буряку – 60% тих, хто сіяв культуру минулого сезону, збираються несуттєво розширювати площі – в цілому по Україні на 17%.

"При цьому посівні площі під кукурудзу зменшаться на 9%. Також потенційно можуть зазнати скорочення площі під соняшником. Але станом на сьогодні більшість аграріїв ще не прийняли кінцеве рішення щодо площ посіву цієї культури", – розповіли у Міністерстві.

В цілому у 2024 році посівні площі під ярими культурами можуть скоротитися на 0,5 млн га або на 3,7% порівняно з минулим сезоном.

TikTok посилить боротьбу з дезінформацією та маніпуляціями перед виборами в ЄС

Середа, 14 лютого 2024, 12:01

Соціальна мережа TikTok, яка належить компанії ByteDance, заявила про посилення боротьби з фейковими новинами напередодні виборів до Європейського парламенту в червні цього року.

Про це повідомляє Reuters.

Для боротьби з дезінформацією Tiktok запустить так звані "виборчі центри" на місцевих мовах, які є продовженням роботи соцмережі ще у 2021 році, і яка прискорилася минулого року, коли Греція, Нідерланди, Польща, Словаччина та Іспанія пішли на вибори.

"Наступного місяця ми запустимо локалізований додаток "Виборчий центр" для кожної з 27 країн-членів ЄС, щоб люди могли легко відокремити факти від вигадок", - зазначив керівник відділу довіри та безпеки TikTok в регіоні EMEA Кевін Морган.

За даними компанії, близько 30% депутатів Європейського парламенту користуються TikTok.

"Працюючи з місцевими виборчими комісіями та організаціями громадянського суспільства, ці виборчі центри стануть місцем, де наша громада зможе знайти достовірну та авторитетну інформацію", - сказав він.

За словами Моргана, TikTok, який наразі співпрацює з дев'ятьма організаціями з перевірки фактів у Європі, планує розширити свою мережу фактчекінгу та запустити дев'ять додаткових кампаній з медіаграмотності цього року.

Нагадаємо:

Компанії ByteDance, яка володіє TikTok, загрожують великі штрафи, оскільки Європейський Союз готує перевірку відповідно до нових правил модерації контенту через побоювання щодо ризиків для неповнолітніх.

 

Сторінка 3 з 80

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер