images/stories/logosait.jpg

 

Новини економіки


Ціни на газ у Європі перевалили за 3300 доларів за тисячу кубометрів

Четвер, 25 серпня 2022, 10:23

Біржова вартість газу в Європі піднялась вище 315 євро за 1 МВтгод - це більше 3300 доларів за тисячу кубометрів.

Про це свідчать дані біржі ICE.

Так, вартість контрактів на постачання газу з виконанням у вересні на хабі TTF в Нідерландах піднялася в ході торгів до 315,105 (+ 7,86% порівняно з показником 24 серпня) за 1 МВт-год.

Вартість газу в Європі почала різко зростати наприкінці минулого торговельного тижня. Тоді "Газпром" оголосив, що з 31 серпня по 2 вересня планує зупинити постачання газу газопроводом "Північний потік-1".

Компанія повідомила, що планує провести техобслуговування єдиного працюючого газоперекачувального агрегату на станції "Портова" в Ленінградській області РФ.

Газопровід працює зараз на 20% потужності (постачає 33 млн кубометрів газу на добу з можливих 167 млн кубометрів).

Нагадаємо:

Ціни на газ у Європі наблизилися до 3200 доларів на торгах у середу – це найвища зафіксована за весь час спостережень ціна, причиною якої є послідовне скорочення Росією поставок до регіону.

Попередній ціновий рекорд було встановлено у понеділок, коли ціни перевищили 3000 доларів за тисячу кубів. Ціни на рівні у понад 2500 доларів востаннє спостерігалися на початку березня, коли вторгнення Росії в Україну сколихнуло ринки.

Контракти з поставкою у жовтні-лютому котирувалися у понеділок ще дорожче, і закінчили торги на позначці у понад 292 євро за МВт-год. Це вказує на побоювання ринку щодо нестачі блакитного палива у країнах Європи протягом опалювального сезону, оскільки "Газпром" послідовно скорочує свої поставки в регіон.

Зокрема, російська компанія заявила про зупинку "Північного потоку-1" на три дні наприкінці серпня з метою технічного обслуговування.

Хоча "Газпром" стверджує, що поновить поставки після технічного обслуговування, стрімке зростання ціни контрактів сигналізує невпевненість ринку у таких обіцянках. В середині липня Газпром вже зупиняв поставки "Північним потоком-1" через потребу в техобслуговуванні, і тоді низка топпосадовців ЄС висловлювали готовність до того, що потоки газу не відновляться.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Shell виплатить 500 тисяч фунтів через завищення цін на енергоносії споживачам у Британії

Четвер, 25 серпня 2022, 10:21

Компанія Shell Energy має заплатити понад 500 000 фунтів стерлінгів через завищення цін на газ і електроенергію тисячам споживачів у Британії, оскільки понад три роки тому було запроваджено ліміт цін на енергоносії.

Про це пише Bloomberg.

Енергетичний регулятор Британії - Ofgem - повідомив, що компанія буде змушена повернути 106 000 фунтів стерлінгів 11 275 домогосподарствам, з яких вона стягувала зайву плату з січня 2019 року.

Компанія також виплатить додаткові 30 970 фунтів у вигляді репутаційних виплат постраждалим клієнтам та внесе 400 000 фунтів до фонду підтримки, яким управляє регулятор.

Директор з роздрібної торгівлі Ofgem Ніл Лоуренс сказав: "Ofgem очікує, що постачальники дотримуватимуться умов контрактів, які вони уклали з клієнтами, зокрема гарантуючи, що вони платять не більше, ніж рівень максимальної ціни.

"Завищені ціни постачальниками можуть викликати додатковий і непотрібний стрес і занепокоєння в той час, який і без того є дуже складним для споживачів у Великій Британії", - додав він.

Shell самостійно повідомила про цю ситуацію Ofgem після того, як виявила її у березні 2022 року.

Зазначається, що це не перша проблема Shell Energy із обмеженням ціни. У період з січня по березень 2019 року компанія стягнула з 12 000 домогосподарств завищену суму на понад 100 000 фунтів стерлінгів.

Тоді компанія погодилася заплатити 390 000 фунтів стерлінгів, щоб компенсувати проблеми. Оскільки Shell Energy сама повідомила про проблему та усунула її, Ofgem заявив, що не робитиме "офіційних примусових дій у цьому випадку".

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

Через найбільшу за 60 років спеку у Китаї зупинили заводи, які постачають запчастини для Tesla і Toyota

Четвер, 18 серпня 2022, 10:25

Найбільший у світі виробник акумуляторів для електромобілів, китайський CATL, а також Intel опинилися серед тих найбільших компаній, які зупинили свої заводи на шість днів в Китаї через дефіцит електроенергії, пов'язаний із спекою.

Про це пише The Verge.

Зазначається, що цей крок стосується заводів, що належать таким компаніям, як CATL, яка постачає акумулятори для Tesla, Foxconn Technology, яка є постачальником Apple, Toyota, Texas Instruments, Volkswagen, Onsemi та іншим.

Перед цим Китай наказав усім заводам у провінції Сиучань призупинити роботу до 20 серпня, щоб зменшити навантаження на енергомережу після найсильнішої спеки в Китаї за 60 років, яка призвела до збільшення використання кондиціонерів.

За даними CNN, у кількох містах температура підскочила до 104 градусів за Фаренгейтом (40 градусів за Цельсієм).

Китайська влада каже, що намагається зберегти електроенергію для жителів регіону.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що регіон залежить від гідроенергії, що робить його особливо вразливим до хвилі спеки та посухи, які також спустошують водосховища.

Як зазначає CNN, Сичуань є важливим регіоном ля виробництва напівпровідників і сонячних панелей.

Виробники стікаються в регіон, багатий на мінеральні ресурси, за сировиною, зокрема, йдеться про полікремній - ключовий компонент сонячних панелей. Провінція також є важливим центром видобутку літію, який використовується для виробництва акумуляторів для електромобілів та смартфонів.

Деякі аналітики вважають, що тимчасове припинення роботи заводів може підвищити ціни як на полікремній, так і на літій, оскільки пропозиція зменшиться. Станом на 17 серпня, лише через два дні після припинення роботи, представники галузі підтвердили Bloomberg, що ціна на полікремній справді зросла.

Однак деякі компанії не очікують великих збоїв.

За даними Bloomberg, компанія Foxconn, яка виробляє iPad від Apple у регіоні, заявила, що посуха поки що не сильно вплинула на них. Тим часом Volkswagen у понеділок зазначив, що не очікує тривалих затримок доставки.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

BlackRock інвестує 700 мільйонів доларів у накопичувачі енергії в Австралії

Середа, 17 серпня 2022, 10:14

Фонд під управлінням американської інвесткомпанії BlackRock Real Assets збирається придбати Akaysha Energy - австралійську компанію, яка розробляє проєкти акумуляторних накопичувачів енергії.

Про це пише CNBC.

У вівторок BlackRock повідомила, що має намір виділити понад 1 мільярд австралійських доларів (близько 700 мільйонів доларів) "для підтримки створення" активів акумуляторних накопичувачів потужністю понад 1 гігават.

Там додали, що Akaysha планує розробити проєкти зберігання енергії на низці ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону, включаючи Японію та Тайвань у найближчій перспективі.

"Ефективні великомасштабні системи зберігання набувають все більшого значення в міру розширення потужностей відновлюваної енергії. Це пояснюється тим, що хоча джерела енергії, такі як сонце та вітер, є відновлюваними, вони непостійні.

Міжнародне енергетичне агентство заявило, що "швидке розширення накопичувачів енергії має вирішальне значення для задоволення потреб у гнучкості декарбонізованої електроенергетичної системи". За даними МЕА, у 2020 році інвестиції в накопичувачі акумуляторів зросли майже на 40% і досягли 5,5 мільярдів доларів", - пише видання.

Дані австралійського уряду показують, що у 2020 році на викопне паливо припадало 76% загального виробництва електроенергії, при цьому частка вугілля становила 54%, газу – 20% і нафти – 2%. Частка ВДЕ склала 24%.

Відновлювані джерела енергії забезпечили близько 77 716 ГВт-год електроенергії у 2021-му, заявляють в уряді. Це становить 29% загального обсягу виробництва електроенергії в Австралії.

У своїй промові минулого місяця прем’єр-міністр країни Ентоні Альбанезе сказав, що "проблема зміни клімату - це також можливість у майбутньому, якою ми повинні скористатися, щоб справді стати наддержавою у сфері відновлюваної енергії".

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

Monobank підвищить тариф на зняття готівки з банкоматів

Середа, 17 серпня 2022, 10:11

З 1 вересня віртуальний monobank підвищить тариф на зняття готівки з нинішніх 0,5% до 0,9%.

Про це повідомив співзасновник банку Олег Гороховський у Telegram.

"З 1 вересня платіжні системи... більше ніж удвічі підвищать міжбанківський тариф відшкодування за зняття клієнтами інших банків готівки в українських банкоматах", – написав він.

За словами топ-менеджера, у цих умовах тариф за зняття готівки, який діяв раніше, не покриватиме витрат фінустанови. Тому monobank змушений підвищити тариф.

Тариф за зняття кредитних коштів залишиться без змін.

АНАСТАСІЯ ЖАРИКОВА

 

Сторінка 8 з 21

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер