images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Якщо позика не повернута

Середа, 18 листопада 2015, 08:06

Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сума позики, яка не повернута у зв’язку із смертю працівника?

Грошову позику (поворотну фінансову допомогу) надають фізичній особі на поворотній основі.

Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується особою, не включається до загально місячного або річного оподаткованого доходу платника податку.

Згідно із статтею 1046 Цивільного кодексу, встановлено, що за договором позики одна сторона передає у власність іншій стороні грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов’язаний повернути таку ж суму грошових коштів або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

У свою чергу позичальник, зобов’язаний повернути у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо ж таким договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальник протягом тридцяти днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Якщо позика надається підприємством своєму працівнику за договором, за яким вона підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору об’єкта оподаткування відповідно до положень Податкового кодексу в такого працівника – не виникає.

У разі смерті фізичної особи її права та обов’язки як позичальника за договором позики –припиняється, також припиняються обов’язки як платника податків, відповідно до Цивільного та Податкового кодексів. Тому не повернута таким померлим працівником позика – не є об’єктом обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

З історією і сьогоденням митної справи на Тернопільщині знайомились студенти

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:59

“Ще древній мудрий князь Олег збирав найперше мито” – саме ці віршовані рядки віддзеркалюють славну історію української митниці. Днями студенти Тернопільського національного економічного університету ознайомились із зародженням митної справи на Тернопіллі.

Після короткого ознайомчого екскурсу історією становлення Тернопільської митниці ДФС начальник відділу митного оформлення № 1 Іван Шлюсар показав гостям практичну і невідому сторону роботи митниці. Під час екскурсії студенти оглянули інфраструктуру відділу, ознайомилися із роботою інспекторів під час заїзду транспортних засобів в зону митного контролю.

DSC_0174

Окрім цього, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 Юрій Ковальчук показав склади тимчасового зберігання та ознайомив присутніх із процесом здійснення митного контролю в зоні митного контролю.

Наприкінці екскурсії студенти мали можливість подивитися на показовий виступ із залученням службового собаки. Золотистий ретрівер Крещеано-Рональдо вправно на очах у відвідувачів митниці провів обстеження досліджуваної вантажівки і виявив заховану студентами річ.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Особлива увага служби зайнятості - до демобілізованих учасників АТО

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:42

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у пошуках роботи у січні – жовтні 2015 року звернулись 52 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, що проживають в м. Тернополі, з них 10 осіб працевлаштовані за сприянням служби зайнятості, в тому числі 3 особи отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 3 – направлені на професійне навчання та підвищення кваліфікації. В липні - жовтні 2015 року проведені 3 інформаційних семінари для військовослужбовців та учасників АТО, в якому взяли участь 20 таких осіб.

За станом на 01 листопада 2015 року на обліку у центрі зайнятості перебуває 36 військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, звільнених з військової служби, що потребують соціального захисту. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи.

 

Екскурсія для школярів на КП “Тернопільводоканал”

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:38

У рамках співпраці навчальних закладів зі службою зайнятості фахівці місцевих центрів зайнятості проводять професіографічні екскурсії на підприємства.

Так, Тернопільський міськрайонний центр зайнятості організував такий захід для учнів 8-х класів Тернопільської загальноосвітньої школи №11. Школярі відвідали КП «Тернопільводокал», де ознайомилися з історією водопостачання міста, перспективами його розвитку та проблемами, з якими щодня стикаються споживачі питної води; дізналися про те, фахівці яких професій піклуються про забір, очищення та подання води жителям Тернополя, про умови праці, вимоги до робітників.

А почалася екскурсія із відвідин музею КП “Тернопільводокал” під відкритим небом, де діти побачили, як виглядають і працюють водяний насос, засувки, а також якими були колись у місті водорозбірні колонки. В експозиції музею є багато експонатів, які десятки років служили на підприємстві і в зв'язку з модернізацією, заміною насосного обладнання або елементів мереж були виведені з експлуатації, проте їх історія тісно пов'язана з історією водоканалу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Знайомство з цими музейними експонатами допоможе дітям зрозуміти як працюють елементи водопровідно-каналізаційної системи, послугами з водопостачання і водовідведення», - зазначила інженер відділу водопровідно-каналізаційних мереж Марія Швагла.

В актовому залі приміщення КП “Тернопільводоканал” юні відвідувачі переглянули фільм про важливість води у житті людини.

Інженер лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю якості води Наталія Борщук зауважила, що Тернопіль - одне з тих небагатьох міст України, яке отримує воду виключно з артезіанських свердловин. Тому за якістю питної води, котру споживають жителі міста, пильно стежать працівники лабораторії. Щодня вони здійснюють відбір проб на водозаборах “Тернопільський” та “Верхньо-Івачівський” і проводять відповідні аналізи.

«Тернополяни можуть бути впевнені, що вода, яку вони використовують – якісна» - додала Наталія Борщук.

Фахівець центру зайнятості Любов Смик перерахувала професії, які представлені у КП “Тернопільводоканал”. Тут і лаборанти хіміко-бактеріологічного аналізу, й інженери, які задіяні в обслуговуванні водопровідно-каналізаційної системи, і майстри, і зварювальники, і слюсарі, і технологи та ін.

На завершення екскурсії Марія Швагла звернула увагу підлітків на бережливе ставлення до водних ресурсів, та економного використання води.

Загалом у заході взяли участь 38 школярів.


Провідний фахівець з профорієнтації

Нойзово-літературна акція від Юрія Завадського та «Субпродукт»

Понеділок, 16 листопада 2015, 12:37

27 листопада 2015 року в п’ятницю о 19:00 у винарні «Заратустра»відбудеться нойзово-літературна акція «наскрізне [о]» від Юрія Завадського та музичного середовища «Субпродукт», пише сайт Культурно.

Тут говоритимуть про поезію та все те новітнє й несподіване, що приносить і ще може принести українська поезія. Поспілкуються про це всі присутні разом з Юрієм Завадським і Юрієм Матевощуком, який буде цю розмову провадити. Юрій Матевощук – не лише професійний поет, а й вправний модератор, організаційними потугами якого рухається не один фестиваль.

Юрій Завадський разом із відомими віршами з виданих книжок прочитає свої найновіші тексти, що складуть його наступну збірку. Другий блок акції учасники присвятять фонетичній поезії: Ю. Завадський контрольним пострілом продекламує фонетичну поему «еа». На цьому етапі варто приготувати свої додаткові рецептори та відчуття, адже товаришуватиме виступу нойз від «Субпродукту».

Справа не лише у «дірявості» літери «о», — пояснюють організатори — але й у її протяжності та огубленості, у фонетичній поезії, котра шукає значення у найдрібніших атомах людської мови, та всюдисущому шумі, який підкреслює фізіологічність будь-якого мистецтва.

Юрія Завадського називають явищем в українській літературі, чиї вірші «для підкованого читацького ока можуть бути складними, незрозумілими. На те й існує авангардна поезія – вона кусається саме тоді, коли ти її пробуєш погладити за шерстю» (Культурно-видавничий проект Читомо / chytomo.com). Він є автором десяти поетичних книжок, записав альбом із гуртом ZSUF.

Музичне середовище «Субпродукт» існує як тривалий звуковий експеримент із мінливим складом, який підтримує загальну концепцію проекту. Одне із завдань, яке вирішує для себе «Субпродукт» – створення шумового енвайроменту, який набуває значення та експресії в природній спосіб, як зміна погоди чи стабільність людської недосконалості.

Вхід на акцію безкоштовний. Усі бажаючі зможуть придбати книжку Юрія Завадського «Таксист».zavadsky_zaratustra_subprodukt_WEB

 

Сторінка 1270 з 1455

«ПочатокПопередня1261126212631264126512661267126812691270НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер