images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Педагоги отримуватимуть заробітну платню без затримок

Четвер, 04 серпня 2016, 06:34

Кожного року значних проблем у фінансуванні зазнає освітня галузь. Через це виникає затримка заплат, недостача навчального матеріалу того. Міська влада пообіцяла, що у 2016 році освіті буде приділена чимала увага.

2 серпня відбулася прес-конференція міського голови Сергія Надала. Очільник міста повідомив, що з міського бюджету буде виділена велика сума грошей, щоб улагодити всі наявні проблеми. У звʼязку з тим, що держава не забезпечує достатньо освітню галузь, розвивається вона неналежним чином. Саме тому міські органи зобовʼязані за кошти міста вирішувати цю проблему, щоб забезпечити мешканців Тернополя зарплатами.

Міський голова розповів, що цього року буде наполягати на тому, щоб для виплати заробітної платні педагогам було виділена 47 мільйонів 737 тисяч гривень. З них 9 мільйонів будуть призначені для виплати зарплат та утримання технічної освіти. 665 тисяч гривень планують перерахувати новому дитячому садочку, який буде відкрито цього року 1 вересня на вулиці Юності. 43 мільйони гривень будуть виділені для відновлення та ремонту інших дитячих садків. Найпоширенішою проблемою є заміна вікон та покрівля дахів. 337 тисяч гривень буде виділено на відеоспостереження та тривожні кнопки у освітніх закладах, оскільки діти повинні бути у безпеці і батьки впевнені у їх спокої.

Олена Сабатюк

 

Незайві 120 мільйонів гривень

Четвер, 04 серпня 2016, 06:33

Більш як 402 млн грн податкових надходжень отримав бюджет міста впродовж семи місяців поточного року. Про це інформував начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук.

Він зазначив, що це на 120,5 млн грн більше, як передбачалось Розписом доходів. Перевершило на 67,2 млн грн від очікуваних поступлення податку на доходи фізичних осіб, загальна сума якого склала 233,6 млн грн, а акцизний податок, який «прямою гривнею» надходить до бюджету міста, збагатив місцеву казну на 57,1 млн грн. А це, також, 23,8 млн грн додаткових надходжень.

«Єдинники» внесли до бюджету 56,7 млн грн, а власники та орендарі земельних ділянок – 43,8 млн грн.

Розпочали сплату податку на нерухоме майно фізичні особи, сума якого склала поки 354,3 тис грн, а от юридичні особи–власники нерухомості, уже сплатили з початку року 8,4 млн грн.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Імпорт й експорт тепер – «по-новому»

Четвер, 04 серпня 2016, 06:30

У Тернопільській ОДПІ повідомили, що 29 липня 2016 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України № 361 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Внесеними змінами подовжено граничні строки для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 днів до 120 днів.

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Близько 100 майстрів зі всієї України продаватимуть на "Вуличному ринку" свій хендмейд

Четвер, 04 серпня 2016, 06:23

Понад сотню хендмейкерів чекають в Тернополі на фестивалі "Вуличний ринок". Відтак відвідувачі зможуть взяти участь у творчих майстер-класах та придбати оригінальні сувеніри на творчій ярмарці.

- Загалом чекаємо майстрів з Тернополя, Львова, Одеси, Івано-Франківщини та інших куточків країни. На ярмарці можна буде купити прикраси з дерева, шкіри, срібла та вовни, будуть футболки з вишивкою і патріотичною символікою, торби з льону і кераміка. Також продаватимуть вишиванки, рюкзаки та інші цікаві речі, - розповіла координатор ярмарки Оля Биндас.

Щодня для відвідувачів фестивалю будуть організовувати кілька майстер-класів, де можна буде виготовити собі виріб чи навчитись новій техніці.

Усі, хто хоче долучитись до фестивалю і запропонувати свій хендмейд можуть заповнити спеціальну анкету на сайті фестивалю.

- Ми шукаємо майстрів-рукодільників. Від майстрів по дереву, котрі роблять щось креативне і компактне, до майстрів з прикрас і найдрібніших деталей. Це і валяльники і гончарі і лялькарі, художники, тобто всі види творчості, - зазначає Оля Биндас.

Нагадаємо, що фестиваль "Вуличний ринок" відбудеться у парку Шевченка і триватиме з 23 по 28 серпня.

Кава з алкоголем: чи потрібна ліцензія?

Середа, 03 серпня 2016, 07:35

У відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Тернопільської ОДПІ зазначили, що суб’єкти господарювання, які торгують уроздріб продукцією власного виробництва, у тому числі кавою, кондитерськими виробами з додаванням алкоголю – в окремих випадках можуть не отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Це можливо лише за умови дотримання технологічних режимів виробництва, визначених нормативною документацією. При цьому, всі місця зберігання алкогольних напоїв, які використовуються у виробництві такої продукції, повинні бути внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Пунктом 2.2 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства (далі – Правила) встановлено, що суб’єкти господарської діяльності при виготовленні продукції власного виробництва повинні додержуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативною документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Суб’єкти господарської діяльності при користуванні збірниками рецептур страв та кулінарних виробів, зокрема, мають право:

– заміняти (виключати) у рецептурах відсутні види продовольчої сировини та харчових продуктів (крім основних складників страви) або додатково включати їх у необхідних кількостях, не погіршуючи смакових властивостей страв (виробів), при цьому не допускати порушення Санітарних правил, технологічного режиму виробництва продукції, погіршення споживних властивостей та якості страв (виробів). Зміни до рецептур в обов’язковому порядку вносяться в технологічну документацію на страви та вироби і калькуляційні карти;

– самостійно розробляти фірмові страви та вироби. Технологічна документація на фірмові страви та вироби складається у довільній формі та затверджується керівником суб’єкта господарювання у сфері ресторанного господарства.

У відділі наголосили, що кухарі та кондитери повинні бути забезпечені на робочих місцях технологічною документацією на страви та вироби (п. 2.3 Правил).

Технологічна документація на страви та вироби – документація із зазначенням опису технологічного процесу виробництва продукції, переліку продуктів, продовольчої сировини, речовин і супутніх матеріалів, що застосовуються в процесі приготування, даних про норми їх вмісту в кінцевому харчовому продукті, термін придатності до споживання, умов зберігання, способу реалізації (подання) споживачу, вимог до якості страв та виробів.

Також фахівці ТОДПІ зазначили, що у разі зберігання, зокрема, алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного реєстру - передбачено застосування до суб’єктів господарювання фінансових санкцій. Також, виручка від продажу такої продукції не є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Детальніше проконсультуватись можна у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Сторінка 1145 з 1456

«ПочатокПопередня1141114211431144114511461147114811491150НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер