images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Дохід 3 млн грн, а податок – нуль

Понеділок, 16 січня 2017, 08:34

Ставка податку на прибуток – «нуль відсотків» встановлена в оновленому Податковому кодексі аж до кінця 2021 року для окремих платників. В категорію «нульових», зокрема, можуть потрапити юридичні особи – платники податку на прибуток, якщо в них:

- річний бухгалтерський дохід не перевищує 3 млн грн;

- розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

Крім цих основних вимог, такі особи повинні відповідати ще одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п'яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п'яти до 50 осіб.

Використати нульову ставку не зможуть суб'єкти господарювання, які:

1) утворені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації;

2) ті, що здійснюють:

- діяльність у сфері розваг

- виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;

- виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

- видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

- фінансову та страхову діяльність

- діяльність з обміну валют;

- видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

- операції з нерухомим майном ;

- поштову та кур'єрську діяльність ;

- діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

- діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»;

- охоронну діяльність;

- зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації);

- виробництво продукції на давальницькій сировині;

- оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

- діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку;

- діяльність у сфері інжинірингу.

Детальніші консультації можна отримати у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефономі: 43-46-10, 43-46-21.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Податкова знижка: новації -2017

Понеділок, 16 січня 2017, 08:33

Аналіз поданих декларацій попередніх років для отримання податкової знижки свідчить, що найчисельнішим є декларування витрат за навчання. Найсвіжішими змінами до ПКУ передбачено, що розмір плати, який можна включати до податкової знижки, тепер не обмежуватиметься помісячним лімітом у вигляді прожиткового мінімуму, помноженого на 1,4 та округленого до 10 грн. Новацією є й те, що у податковій знижці можна буде враховувати витрати на навчання члена першого ступеня споріднення незалежно від того, отримувала така особа заробітну плату чи ні.

Однак, все це буде «працювати» у 2018 році – при поданні декларацій за 2017 рік. Ті, хто цьогоріч реалізовуватиме право на податкову знижку за 2016 рік, повинні будуть керуватись помісячним лімітом – 1930 грн у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання.

Також, на сьогодні, діє норма, якщо член сім’ї, за навчання якого платили, паралельно отримував зарплату, податкової знижки, крім нього, нікому не нададуть. Як й раніше, податкова знижка не може перевищувати загального річного оподатковуваного доходу у вигляді зарплати.

Детальніші консультації та надання практичної допомоги у заповненні Декларації про майновий стан та доходи надаються у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Жителів Тернопільщини запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі музейного селфі

Понеділок, 16 січня 2017, 08:22

Популяризувати Тернопілля за допомогою участі в цікавому конкурсі, що відбудеться у рамках відзначення Міжнародного дня музейного селфі, запрошуються усі охочі мешканці області та гості краю. Світлини неповторних музеїв Тернопільщини зможе побачити весь світ.

Конкурс відбудеться 18 січня 2017 року. Умови прості: необхідно завітати до будь-якого музею області, сфотографуватися біля експонату, який сподобався та опублікувати фото у соцмережах Facebook, Twitter та Instagram із хештегом #MuseumSelfie . А також тегом музею, де зроблено фото, для прикладу -  #KremenetsMuseum .
 

У багатьох виставкових та експозиційних залах музею працює WIFI, тому офублікувати світлину можна буде без зайвих проблем. Переможців конкурсу чекають подарунки. Нагадаємо, що в Україні дана акція проходить вже втретє. Торік у відзначенні Міжнародного дня музейного селфі взяли участь близько 50 музеїв.

Довідково

У Тернопільській області діють 28 комунальних музеїв, вісім з яких - обласного підпорядкування: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний художній музей, Борщівський краєзнавчий музей, Велеснівський етнографічно-меморіальний музей Володимира Гнатюка, Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса (село Старий Скалат Підволочиського району), Меморіальний музей Богдана Лепкого (м. Бережани), Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (м. Кременець), Музейний комплекс «Лемківське село» (м. Монастириська), Бібліотека-музей «Літературне Тернопілля».

 

Ситуація з грипом та ГРВІ на Тернопільщині – контрольована

Неділя, 15 січня 2017, 12:33

На Тернопільщині епідемія грипу та ГРВІ не є критичною і носить виключно сезонний характер. Загальна захворюваність за останні 7 днів склала 401 випадок на 100 тисяч населення. При цьому кількість хворих зменшується - за перший тиждень нового року захворіло на 40,5% менше, ніж станом на останній тиждень 2016 року. Найважливішим є те, що летальних випадків, пов’язаних з цими хворобами не зафіксовано.


«Ситуація із розповсюдженням гострих респіраторних та грипу захворювань в області — контрольована, завдяки застосованим торік в грудні ефективним заходам. Ми провели засідання техногенної протиепідемічної комісії, де прийняли відповідні рішення, що спрацювали на випередження. Наступна хвиля захворюваності на грип очікується в кінці січня - на початку лютого, відповідно профілактичні заходи посилюватимуться», — зазначає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.


З метою координації дій та попередження ускладнення ситуації з поширенням інфекційних хвороб за участю керівництва області та експертів медичної спільноти відбулася спеціальна нарада.


«Ми зробили все для того, щоб лікування інфекційних хвороб пацієнтів Тернопільської області відповідало вищому рівню. Капітально відремонтована інфекційна лікарня, з держбюжету для цього було виділено понад 8 млн грн.


Сьогодні ми забезпечені належними умовами для лікування інфекційних хворих. Другий етап — це максимальна координація дій органів державної влади та місцевого самоврядування на максимальне запобігання поширення захворюваності на ГРВІ та грип на території області. Вчасно проводитимуться санітарно-епідеміологічні заходи і карантин. Ми мали вже негативний досвід, коли техногенна комісія вирішили  впровадити у школах області карантин, проте органи місцевого самоврядування — прийняли інше рішення.  Внаслідок цього епідемія охопила багато шкіл Тернопільської області, — повідомляє голова Тернопільської ОДА Степан Барна. — Ми відпрацювали повний склад медикаментозного забезпечення обласної швидкої допомоги, кожна карета якої повинна бути стовідсотково забезпечена лікарськими засобами першої необхідності. Також на часі — профілактика інформаційної кампанії, яка має проводитися закладами охорони здоров’я області».


За словами медиків, зараз у Тернопільській області невідомих штамів вірусу грипу немає. Епідеміологічна ситуація цілком контрольована.


«Зараз в Україні переважно циркулюють три різновиди вірусу грипу. А саме — вірус A H1N1, вірус A Н3 N2 та вірус парагрипу. Буває так, що протягом кількох років циркулює один і той самий штам вірусу, відтак у значної частини населення до нього є вже вироблений імунітет, який зберігається від одного до трьох років. Теперішня епідемія грипу значно слабша ніж та, що була в Україні у 2009-2010 роках», — прокоментував професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Михайло Андрейчин.
На сьогоднішній день вберегтися від грипу та ГРВІ допоможуть профілактичні заходи, а також вакцинація – в першу чергу, вона рекомендована для осіб групи ризику, які часто і багато контактують з людьми: медики, працівники транспортної сфери, торгівлі та послуг. Дітям вакцинація рекомендована не раніше 5 років.


В аптечній мережі сьогодні є в наявності вакцина, зазначає Володимир Богайчук. «Завдяки вакцині можна значно знизити рівень захворюваності. Разом з тим, треба пам’ятати, що після проведеного щеплення імунітет виробляється не відразу. На це потрібно від 10 діб до місяця, а іноді й довше. Цей час потрібно бути особливо пильним й намагатися уникати можливого інфікування», — зазначив Михайло Андрейчин.


Як стверджують експерти, в аптечній мережі зараз достатньо противірусних препаратів, у боротьбі з грипом та ГРВІ можна вдаватися і до методів народної медицини. Однак, самолікування може бути небезпечним – краще вчасно звернутися до лікаря.

Понад 5000 тернопільських дітей отримають подарунки під час акції «Ялинка міського голови»

Субота, 14 січня 2017, 17:59

З 13 по 15 січня у Палаці культури «Березіль» відбуваються благодійні театралізовані ранки для дітей «Ялинка міського голови». Протягом цих днів понад п’ять тисяч маленьких тернополян з малозабезпечених, багатодітних та соціально-незахищених родин відвідають дійство. Також подарунки отримають діти учасників АТО та переселенців.

Привітав дітей зі святами міський голова Сергій Надал, який побажав усім, щоб у Новому році об’єднувалися добрі починання і звершення заради майбутнього Тернополя.

«Зимова пора дарує нам одні з найсвітліших свят – День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво Христове. Сьогодні ми продовжуємо зимові святкування на Старий Новий рік та Святого Василія, - зазначив очільник Тернополя. - Мені найбільше приємно, що це свято для дітей творять самі діти. Ми побачимо виступи багатьох дитячих колективів, сотні дітей покажуть свої вміння. Міцного Вам здоров’я, достатку, тепла та любові у душах і серцях! Миру і Божої благодаті в кожен наш дім!».


 

Сторінка 1093 з 1456

«ПочатокПопередня1091109210931094109510961097109810991100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер