images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Адвокат добився для клієнтки усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Четвер, 06 квітня 2017, 05:44

До Тернопільського місцевого центру з надання БВПД звернулася гр. С. – жителька м. Бережани, щоб захистити своє право на користування земельною ділянкою. Жінка зазначила, що земельна ділянка належить її сусіду та є суміжною з її земельною ділянкою. На цій землі, згідно з рішенням суду від 19.06.2006 р., встановлений постійний сервітут*, який дозволяє проїзд транспортного засобу для вивозу нечистот із септика, розміщеного на території її будинку. Проте, як зазначила жінка, сусід насипав землю на заїзд і у такий спосіб унеможливив проїзд автомобіля до септика. Зі слів заявниці, вона неодноразово зверталася до свого сусіда з проханням прибрати перешкоди із заїзду, однак усунути ці перешкоди він відмовлявся.

Працівники Тернопільського місцевого центру дорученням № Т-321 від 31.10.2016 надали заявниці адвоката Андрія Войнарського. Правозахисник звернувся до суду з позовом, яким мав на меті зобов’язати сусіда усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою. Для цього сусід повинен звільнити заїзд від самовільного навезення землі.

Захищаючи права своєї підзахисної, адвокат посилався на ст. 396 Цивільного кодексу України, котра засвідчує, що особа, яка має речове право на чуже майно, має право на захист цього права, у тому числі і від власника майна. Керувався Андрій Войнарський й тим, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном (стаття 391 ЦК України).

Як ідеться у ст. 403 ЦК України, сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном, а згідно зі ст. 402 ЦК України і ст. 100 Земельного кодексу України, сервітут може бути встановлений рішенням суду.

Андрій Войнарський, на захист прав своєї клієнтки, виходив з таких позицій: із рішення Бережанського районного суду від 19 червня 2006 р., яким встановлено сервітут, випливає, що він встановлюється щодо наявного шляху. Оскільки шлях пролягає через належну сусіду земельну ділянку, отже, згідно із зазначеним рішенням суду сусід має право використовувати шлях для проїзду транспортного засобу для вивозу нечистот із септика своєї сусідки, гр. С.

До слова, про те, що сервітут встановлюється щодо наявного шляху, зазначається і у п. б. ст. 99 Земельного кодексу України: власники або землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення такого земельного сервітуту, як право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху.

Натомість, представники сусіда посилалися на те, що заявниця використала встановлену судом щорічну кількість очисток септика. Проте Андрій Войнарський довів, що це суперечить рішенню суду від 19 червня 2006 року, оскільки у ньому немає інформації про те, скільки разів на рік жінка має право користуватися сервітутом. Зі слів адвоката, це цілком узгоджується з поясненнями жінки про те, що вона викачує септик у міру заповнення.

Як наслідок, Бережанський районний суд, з допомогою правозахисника, та перевіривши матеріали справи, зобов’язав сусіда усунути перешкоди в користуванні земельним сервітутом. Згідно з рішенням від 24.11.2016 року, сусід повинен звільнити заїзд від самовільного навезення землі. Суд також зобов’язав сусіда повернути ділянку заїзду у попередній стан, що забезпечує повноцінне його користування.

*Право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений (ст. 98 Земельного кодексу України).

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.


 

Нова послуга для батьків новонароджених

Четвер, 06 квітня 2017, 05:43

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування.

30 березня 2017 року Міністр юстиції Павло Петренко разом з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою, очільником Державного агентства з питань електронного урядування Олександром Риженком та Президентом Фонду Східна Європа Віктором Ляхом презентував нову електронну он-лайн послугу в сфері соціального захисту – отримання допомоги при народженні дитини.

Батьки можуть подати такі документи у будь-який зручний час за допомогою мережі Інтернет, без необхідності особистого відвідування управління соціального захисту населення.

Раніше документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це свій час.

Павло Петренко подякував Міністерству соціальної політики, яке першим серед інших відомств перейняло ініціативу Мін’юсту з надання зручних он-лайн сервісів для українського громадянина.

«Віднині українці можуть отримати повний пакет послуг при народженні дитини без необхідності відвідувати кабінети чиновників. Це і отримання свідоцтва про народження в пологому будинку, і реєстрація місця проживання малюка, і отримання державної допомоги при народженні», - зазначив очільник Мін’юсту.

При цьому він зауважив, що розвиток он-лайн сервісів, які громадянам надає Міністерство юстиції триватиме й надалі.

За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та максимально мінімізують ризики будь-яких зловживань або шахрайства. Електронна послуга вже доступна через портал Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua. Згодом її можна буде отримати на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально знижують ризик допущення помилок при їх заповненні.

«Кохайтеся! Народжуйте дітей! А про документи подбає держава!» - Павло Петренко.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

Через відсутність кворуму сесія Тернопільської міської ради 3 квітня не відбулася

Середа, 05 квітня 2017, 06:07

Чергове пленарне засідання XIV сесії Тернопільської міської ради, яке було заплановане на 3 квітня, не повноважне. У залі зареєструвалося лише 18 з 42 депутатів.

«Прошу вибачення у людей, які сьогодні прийшли на сесію міської ради, - каже міський голова Сергій Надал. – На жаль, депутати не знайшли у собі сил та можливостей прийти на пленарне засідання. Тому прошу людей звернутися до депутатів свого округу і нагадати їм про обов’язок відвідувати сесії».

Очільник Тернополя закликає народних обранців дотримуватися законодавства, виконувати громадянський обов’язок та взяти участь у пленарному засіданні сесії, яке відбудеться 4 квітня о 9.00 год. у сесійній залі Тернопільської міської ради. На порядку денному близько 300 господарських питань.

 

Шлюбний договір

Вівторок, 04 квітня 2017, 11:42

Шлюбний договір – це один із видів договорів, який регулює майнові права та обов’язки подружжя, пов’язані з укладенням шлюбу, його існуванням і припиненням.

Шлюбний договір укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріально.

Сторонами шлюбного договору можуть бути: чоловік і дружина (подружжя); особи, які мають право на шлюб, та які подали заяву про реєстрацію шлюбу (наречені).

Так, сторони у шлюбному договорі можуть визначити майнові відносини між собою, в тому числі:

- правовий режим майна (ст. 97 Сімейного кодексу України);

- порядок користування житлом (ст. 98 Сімейного кодексу України);

- право на утримання (ст. 99 Сімейного кодексу України).

В шлюбному договорі може бути встановлений загальний строк його дії, строки тривалості окремих прав та обов’язків. Крім того, сторони можуть встановити чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу. Але так як шлюбний договір нерозривно пов’язаний із реєстрацією шлюбу, то умови шлюбного договору можуть, за домовленістю сторін, застосовуватись до відносин між ними, які виникли до укладення шлюбного договору, але не раніше ніж з моменту реєстрації шлюбу.

При цьому сторони не можуть на власний розсуд врегулювати у договорі свої відносини, якщо:

1) існує пряма заборона, встановлена актом цивільного законодавства;

2) заборона випливає із змісту акта законодавства;

3) така домовленість суперечить суті відносин між сторонами (обмеження встановлені ст. 3 Цивільного кодексу України).

Сторони в договорі можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу. Встановлений подружжям порядок поділу може стосуватись як того майна, що є наявним на момент укладення шлюбного договору, так і того майна, яке буде набуте подружжям у майбутньому.

Шлюбним договором може бути встановлена можливість припинення права на утримання одного з подружжя у зв’язку з одержанням ним майнової (грошової) компенсації.

Крім того, шлюбним договором можуть бути визначені майнові права та обов’язки подружжя як батьків. Наприклад, вони можуть встановити порядок надання дитині утримання, форму такого утримання (грошова або натуральна), визначити питання, пов’язані з наданням коштів на навчання, чи на відпочинок і т.д.

Умови шлюбного договору можуть бути змінені за спільною згодою подружжя. Договір про зміну шлюбного договору підлягає нотаріальному посвідченню. Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути змінений за рішенням суду, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також інтереси непрацездатних повнолітніх дочки, сина, і якщо такі інтереси мають істотне значення.

Подружжя, за спільною згодою, має право відмовитися від шлюбного договору. У такому разі, за вибором подружжя, права та обов’язки, встановлені шлюбним договором, припиняються з моменту його укладення або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього. Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається.

На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання. Розірвання договору здійснюється на підставі рішення суду при відсутності згоди сторін на припинення дії договору. Цим розірвання шлюбного договору відрізняється від випадку відмови від договору, яка здійснюється виключно за підставі згоди подружжя.

Також, на вимогу одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якої порушені шлюбним договором, за рішенням суду такий договір може бути визнаний недійсним.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

Як скористатися податковою знижкою у разі переобладнання авто на газ

Вівторок, 04 квітня 2017, 07:10

В останні роки багато водіїв переобладнують свої автівки для роботи на газу. Держава посприяла зацікавленості фізосіб у придбанні газобалонного обладнання – передбачила повернення частини витрат на переобладнання через механізм податкової знижки. Як скористатися таким правом і що для цього потрібно?

Правом на податкову знижку у 2017 році може скористатись фізична особа - власник автівки, яка є резидентом та одержувала доходи у вигляді зарплати. Серед документів доцільно мати:

- довідку про зарплату;

- платіжні та розрахункові документи, що підтверджують понесені платником податку витрати на переобладнання авто;

- акт технічної експертизи про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху або сертифікат відповідності, виданий уповноваженою випробувальною лабораторією;

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), у яке внесли дані щодо встановленого спеціального обладнання та виду використовуваного палива.

Як правило, для пришвидшення перевірки відомостей та розрахунку знижки, копії вказаних документів додаються до декларації. Слід зазначити, що до податкової знижки включаються витрати лише в сумі, яку фізособа сплатила впродовж звітного податкового року. Жодних обмежень щодо вартості робіт із переобладнання, яку можна віднести до податкової знижки, Податковий кодекс не висуває.

Декларацію для використання свого права на податкову знижку громадяни можуть подавати впродовж усього року – до 31 грудня.

Як зазначили у відділі адміністрування податку на доходи фізичних осіб та податків з громадян, станом на 14 березня 5 власників переобладнаних транспортних засобів уже подали декларації для отримання податкової знижки, сума до повернення склала 11,4 тис грн.

За матеріалами відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Сторінка 1094 з 1484

«ПочатокПопередня1091109210931094109510961097109810991100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер