images/stories/logosait_new.jpg

 

Українські генетики вважають скандал навколо ГМО-продуктів "психологічною проблемою"

Не можна все ГМО згрібати в одну купу 

Українські біологи і генетики досить стримано поставилися до досліджень учених Каннського університету, які розхвилювали Європу, і стверджують, що генетично модифіковані продукти провокують розвиток онкозахворювань.
Про це повідомляє «Дзеркало тижня».
Так за словами, директора Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ Юрія Гліба, йому вже «остогидла сама дискусія і спроби оживити її різними організаціями, які спекулюють (а точніше, займаються торгашеством) технофобнимі страхами».
«З одного боку, соя і кукурудза в США більш ніж на 80 відсотків генетично модифіковані. Продукти на основі сої є частиною їжі всіх без винятку американців з 1996 року. За 26 років вживання не задокументовано жодного випадку негативного впливу на людину (що стосується сої) або тварин (стосується також кукурудзи)», - зазначив Ю. Глеба.
Микола Кучук, директор Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, вважає, що проведений в Каннському університеті експеримент викликає низку запитань.
«Зауважу лише, що з 2001 до 2010 р. під егідою ЄС було проведене, мабуть, наймасштабніше і скрупульозне наукове дослідження впливу ГМО на організм людини і навколишнє середовище. (Докладний звіт про це дослідження є в Інтернеті.) Однак воно, як не дивно, не привернуло уваги ЗМІ, в той час як нещодавно оприлюднені результати французьких вчених справили вибуховий ефект. І тут є привід задуматися», - сказав він.
«Я можу зрозуміти суспільну тривогу у зв'язку зі скандалом, піднятим у Франції, але на мій погляд, як вченого, це, швидше, психологічна, а не наукова проблема. Крім того, не можна все ГМО згрібати в одну купу. Це все одно, що сказати: мовляв, всі ліки - це отрута, і закликати від них відмовитися. Нікому ж не приходить в голову вимагати заборони інсуліну, інтерферону, соматотропіну або якогось іншого медпрепарату тільки тому, що він вироблений методами генетичної інженерії», - зазначив генетик

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер