images/stories/logosait_new.jpg

 

Дедалі частіше тернополяни скаржаться на жахливі умови інфекційного відділення дитячої лікарні

На погані умови перебування в інфекційному відділенні міської дитячої лікарні поскаржилися у редакцію “RIA плюс” тернополяни.Батьки кажуть, що меблям у палатах — по кілька десятків років, стіни обдерті, а помити діток ніде.

Скарги читачів, як ми пересвідчилися, мають підстави. Стелі у деяких палатах вкриті цвіллю. Сантехніка — стара, з іржею, а теплої води немає.

Христинка Павлюк потрапила у відділення з харчовим отруєнням. Дівчинка провела у лікарні близько тижня.

- Погляньте, стан приміщення - жахливий! - обурюється мама дитини Леся Павлюк. - Хіба то ванна? Подивіться, що там робиться! Всюди - іржа, яку не відмити. У доньки - діарея, а помити дитину ніде. Про яку стерильність може йтися?

На підлозі у палаті здувся лінолеум. Христинка постійно перечеплюється через нього і врешті може впасти, каже мама дівчинки.

Не можуть дати раду самотужки.

- У нас ще нормальні ліжка і тумби. Деякі палати — у гіршому стані, - продовжує жінка. – Візьмімо елементарне - дитячу шафку. Її дверцята не те що не зачиняються, а ледве тримаються на петлях!

Лікарі та медсестри у відділенні — від Бога, дуже чуйні та привітні, каже мати. Але не можуть дати всьому раду самотужки. На ремонт потрібні кошти, а їх у міському бюджеті немає.

- У туалетах - зношена сантехніка. Тумбочки - без дверей, деякі й без шухляд. Я розумію, що усе відразу неможливо зробити, але елементарні речі мають бути! - додає мама ще одного маленького пацієнта Станіславчика - Ірина Гойдаш.

Інфекційне відділення міської дитячої лікарні приймає на лікування дітей з усієї області. Тут лежать пацієнти з кором, вітрянкою, кашлюком, ангінами, гострими респіраторними та кишковими інфекціями, гепатитами, менінгітом. Одночасно у відділенні можуть перебувати 50 дітей.

Востаннє ремонтували сім років тому.

Відділення працює з 1971 року і справді давно потребує капітального ремонту, заміни комунікацій та вікон, не кажучи вже про нові меблі, - каже завідувач інфекційного відділення Ольга Дивоняк. - Адже востаннє косметичний ремонт у відділенні зробили 12 років тому, а сім років тому - лише у двох палатах і двох кабінетах, які найбільше потребували ремонту.

Лікар звертається до людей доброї волі, меценатів із проханням допомогти з ремонтом. Адже це - чималі витрати.

- Ремонт однієї палати коштуватиме від 45-50 тисяч гривень. Але це відділення, де лікують маленьких пацієнтів. А від інфекційної хвороби не застрахована жодна дитина, незалежно від соціального статусу її батьків - продовжує співрозмовниця. - Хочу подякувати людям, які вже нам допомогли: Юрію, Тетяні і Марії. За кошти мецената пана Сергія відремонтували дві палати на другому поверсі. Там встановили нові вікна, душові кабіни, провели теплу воду від бойлера. Усі меблі і сантехніка - теж нові. Мрію, щоб такими були всі палати. А їх у нас 18.

Завдяки благодійній допомозі Помісної церкви євангелістських християн-баптистів та її пастиря Володимира відділення отримало більше 10 тумб і 17 функціональних ліжок. Вони не прогинаються, широкі і зручні. Таких бракує ще у чотирьох палатах.

На медицину недодали 20 мільйонів.

Ситуація у медичній галузі міста, як і країни загалом, - украй скрутна. Тому медики змушені просити допомоги у спонсорів та меценатів, визнає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук.

- Торік із Держбюджету на медицину недодали понад 20 мільйонів гривень, у тому числі, на капітальні видатки і зарплату медперсоналу, - продовжує він. - Щоб вижити, ми повинні були докладати гроші з місцевого бюджету й економити на всьому. При цьому ще й зберегти всі стандарти надання медичної допомоги.

Не тільки інфекційне відділення міської дитячої лікарні у скруті, додає пан Левчук. Така ж ситуація - і в гематології, де лікують онкохворих діток, і в педіатрії. Ці відділення теж потребують ремонту та оновлення апаратури.

Цього року на міську дитячу лікарню виділили більше півмільйона гривень: майже 220 тисяч — на капітальний ремонт і 300 тисяч - на закупівлю обладнання.

- Ми отримали вкрай необхідну для нас апаратуру в фізіотерапевтичний кабінет поліклініки та дихальний апарат і два монітори в реанімацію, - каже головний лікар міської дитячої лікарні Роман Книш. - Якщо взяти до уваги ті проблеми з фінансуванням, які тепер є у державі, це досить суттєва сума.

Також лікарня отримала фінансування на капремонт одного з відділень поліклініки і стаціонарної кухні - харчоблоку. Адже ці потреби були першочерговими.

- Гроші - 135 тисяч - були передбачені лише на ремонт покрівлі у відділенні реабілітації поліклініки, - пояснює лікар. - Потім у харчоблоці, де готують їжу для дітей, почала протікати стеля. Міськрада додатково виділила ще 85 тисяч.

Інфекційне відділення давно потребує ремонту, продовжує Роман Книш.

- Три роки тому ми планували перенести відділення на територію міської лікарні. Адже приміщення розташоване далеко. Все впиралося у кошти. Тоді на це було потрібно близько 3-3,5 мільйона, - додає лікар. - Тепер - ще більша скрута. На жаль, грошей ні на перенесення, ні на ремонт немає.

За інформацією "20 хвилин"

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер