images/stories/logosait.jpg

 

Доходи Снігурки, Діда Мороза та інших казкових героїв – оподатковуються

Новорічні та Різдвяні свята не обходяться без казкових героїв та «живої» ресторанної музики. Власники розважальних закладів, оплачуючи такі послуги, відповідно до Податкового кодексу, є податковими агентами, тобто, мають обов’язок з виплаченої суми утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб – 18 % та військовий збір – 1,5 %. Також, суми, виплаченого доходу повинні бути зазначені у формі № 1ДФ, за ознакою доходу 102.

У разі отримання доходів, які не були оподатковані при виплаті, всі казкові герої (казковими залишаються лише під час святкування) після свят – зобов’язані завітати до податкової інспекції за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року (за 2017 рік – до 1 травня 2018 року), а також нарахувати та сплатити до бюджету податок на доходи фізосіб 18% та військовий збір 1,5%.

Тож, у Тернопільській ОДПІ запрошують усіх, хто отримав неоподатковані доходи від продажу ялинок, надання послуг Діда Мороза, Снігурки, музичного супроводу свята, тощо – задекларувати отримані доходи та сплатити до бюджету належні платежі або зареєструвати підприємницьку діяльність. Якщо ж казкові герої–підприємці надають дані послуги у межах своєї підприємницької діяльності, то такий статус особи має бути зазначений в договорі, а замовнику доцільно отримати від підприємця витяг з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності.

Для декларантів у Центрі обслуговуванні платників фахівці інспекції проводять щоденні тренінги та надають практичну допомогу щодо заповнення декларацій про майновий стан і доходи. Телефони для довідок: 4346-10 та 43-46-46.

Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2018 року можна також дізнатися за посиланням – http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018.


За матеріалами Тернопільської ОДПІ


Банер
Loading...
Банер
Банер
Банер