images/stories/logosait.jpg

 

Провадите незалежну професійну діяльність – подайте річну декларацію

У Тернопільській ОДПІ звертають увагу, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року до 2 травня 2018 року. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в такій декларації.

У декларації про майновий стан і доходи відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за 2017 рік, сплачується особами, які провадять незалежну професійну діяльність, до 1 серпня 2018 року.

Нагадаємо, що незалежна професійна діяльність визначена Податковим кодексом, як участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.

З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна самостійно ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: http://sfs.gov.ua/, а відвідати тренінги та отримати практичну допомогу в заповнення декларацій – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька,1. телефон для довідок: 43-46-10.

Банер
Loading...
Банер
Банер