images/stories/logosait.jpg

 

Про пошук резервів податкових надходжень розповіли фінансистам територіальних громад

Днями в Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування проведено навчальний семінар «Податкові надходження у структурі доходів ОТГ». Захід логічно продовжив співпрацю, про яку домовилися учасники  вересневого засідання круглого столу, під час якого представники Головного управління ДФС у Тернопільській області та Центру розвитку місцевого самоврядування обговорили актуальні питання податкових надходжень, які є основою фінансової спроможності тергромад.

Для участі в навчальному семінарі запросили фінансистів і головних бухгалтерів об’єднаних територіальних громад, а також посадовців органів місцевого самоврядування, які задіяні в бюджетному процесі. Метою семінару є розгляд інструментів об’єднаних громад щодо збільшення власних надходжень до бюджету, підвищення податкової грамотності посадовців ОТГ.

Основними  спікерами на семінарі виступили фахівці та посадовці ГУ ДФС у Тернопільській області,  начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Тернопільській області та радники ЦРМС.

Зокрема, Андрій Руцький, заступник начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області, та Віктор Орнатовський, головний державний ревізор-інспектор відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області, детально розповіли присутнім про нюанси наповнення бюджету податком на доходи фізичних осіб, сплати єдиного податку, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також представники фіскального відомства звернули увагу на важливість легального здійснення підприємницької діяльності та офіційного працевлаштування найманих працівників. Адже належна сплата податків – це основа наповнення бюджетів громад та запорука соціального економічного розвитку.

Про особливості сплати податків і зборів юридичними особами розповів Ярослав Бриняк, головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування екологічного податку, рентної плати та місцевих податків і зборів управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Сергій Триюда, радник з місцевих фінансів Тернопільського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, розповів про доходи бюджетів об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2018 року та про особливості планування бюджетів на 2019 рік.

Наталія Сорока, завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Тернопільській області, запропонувала громадам активізувати співпрацю також і в мережі Інтернет: активніше користуватися сайтом ДФС та сторінкою фіскальної служби у Фейсбук.

Фінансисти ОТГ також  обговорили з експертами ЦРМС питання нормативно-правового регулювання місцевих податків та зборів, вплив місцевих податків та зборів на місцевий розвиток та розглянули неподаткові надходження в якості додаткового  резерву  наповнення бюджету.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


Банер
Loading...
Банер
Банер