images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Тернопільські динамівці змагались у чемпіонаті з гирьового спорту

П'ятниця, 05 березня 2021, 09:05

Тернопільські динамівці змагались у чемпіонаті з гирьового спорту

Спортивні змагання чемпіонату Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» України з гирьового спорту відбулись у Палаці спорту «Текстильник» міста Тернополя. Динамівці змагалися за програмою комплексних змагань «Динаміада - 2021». 28 спортсменів виконували вправу двоборства з гирями вагою 32 кг.

В особистій першості переможцями у своїх вагових категоріях стали: Крет Дмитро (в/к до 63 кг, 20 балів, КФК ГУНП); Свистун Іван (в/к до 73 кг, 41,5 бала, КФК ГУНП), Климчук Назарій (в/к до 78 кг, 49,5 бала, КФК ГУНП); Свідрук Василь (в/к до 85 кг, 101,5 бала, КФК ТУССО); Максимів Василь (в/к до 95 кг, 57 балів, КФК УДСНС), Мороз Віктор (в/к + 95 кг, 35,5 бала, КФК УДСНС), Пігович Петро (особисто у в/к + 95 кг, 65 балів, КФК ГУНП).

У командному заліку перемогли гирьовики ГУНП в Тернопільській області, друге місце посіли спортсмени УДСНС у Тернопільській області, третє – представники управління поліції охорони в Тернопільській області.

Переможці особистої та загальнокомандної першості нагороджені кубками, дипломами та грамотами. Головний суддя змагань – Зіновій Кульчицький, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту.


 

В Україні впроваджуватиметься проєкт «Активні парки»

П'ятниця, 05 березня 2021, 09:04

В Україні буде впроваджено соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України». Здійснюватиметься така програма згідно Указу Президента України № 574/2020 з метою організації оздоровчої активності громадян, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення. Відповідно до указу, Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити до 1 травня 2021 року положення про соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України», який повинен передбачати нові форми залучення різних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку. Проєкт «Активні парки» має охопити  всі громади та створити умови для занять спортом населення. До організації занять з оздоровчої рухової активності та змістовного дозвілля громадян будуть залучені фахівці у сфері фізичної культури та спорту й провідні спортсмени.

Також проект передбачає облаштування в місцях масового відпочинку безперешкодного доступу громадян, зокрема осіб з інвалідністю, до спортивних споруд і місць для заняття різними видами рухової активності, а також пунктів безкоштовного прокату спортивного інвентарю та обладнання.

Крім того, будуть розроблені програми з видів рухової активності для різних за віком і статтю груп населення, зокрема для осіб з інвалідністю.

Також планується створити онлайн-платформу вказаного соціального проекту для консультування, обміну досвідом, ідеями між фахівцями з фізичної культури та спорту, спортсменами, учасниками активного відпочинку

Всеукраїнський проєкт НОК України #OlympicLab за напрямком «Розвиток/добробут - пізнай себе завітав до тернопільських біатлоністів-початківців

Четвер, 04 березня 2021, 10:56

До юних біатлоністів-початківців в Тернопільську ОДЮСШ із зимових видів спорту завітав на змагання всеукраїнський проєкт Національного олімпійського комітету України #OlympicLab за напрямком «Розвиток/добробут - пізнай себе». Захід пройшов за участі Надії Підгрушної - матері олімпійської чемпіонки Олени Підгрушної. Відтак маленькі спортсмени, як роблять перші кроки в біатлоні під керівництвом заслуженого тренера України Ігоря Починка, почули історії про перші тренування, перші досягнення та спортивний розвиток чемпіонки. Про те, що перемоги здобуваються тільки завдяки максимальній самовіддачі, як це вже багато років робить їхня уславлена землячка. 

Змагання відбувалися на призи голови місцевого осередку Олени Підгрушної. Для початківців, які теж мріють про спортивні вершини, олімпійська чемпіонка підготувала сюрприз - подарувала по комплекту лиж.

Переможці і призери також отримали в нагороду подарунки від місцевого осередку «НОК України» в Тернопільській області.

 

Про збереження здоров’я ніг фахівці рекомендують не забувати

Четвер, 04 березня 2021, 10:55

Розпочинається весна, а відтак вже зовсім скоро дівчата та жінки отримають можливість ходити у легкому взутті. Тому подбати про здоров’я ніг саме на часі. Причому, це стосується не лише жінок, а й чоловіків. Пропонуємо кілька порад для збереження здорових ніг.

Шкідливою звичкою, що впливають на здоров’я ніг, фахівці вважають, зокрема, сидіти, підібгавши ногу, і рекомендують тим, в кого трапляється біль у колінах, уникати цього положення: через гострий кут, який утворюють коліна, коли ви сидите, наприклад, за столом, це положення для ніг є дуже незручним.

Не дуже корисним є також і сидіти, поклавши ногу на ногу: з одного боку, це порушує кровообіг в ногах, з другого – таз в такому положенні повернутий так, що це може шкодити хребту, оскільки, перевантажуються міжхребцеві диски.

Для жінок застереженням є і носіння взуття на високих підборах. Незважаючи на всю красу, під час ходи у такому взутті колінний суглоб повинен бути постійно зігнутий для підтримки рівноваги, а це є небезпечним для тих, у кого слабкі зв’язки суглобів. Окрім цього, м’язи у цій час перебувають у стані довготривалої напруги.

Разом із тим, корисними звичками для збереження здоров’я ніг є піднімати ноги вгору (це сприяє відтоку венозної крові до серця та запобігає розширенню вен), під час сидіння коліна рекомендується згинати тільки трошки, тримати ноги так, щоб утворювався тупий кут, – в такому положенні не погіршується кровообіг в колінах, а це, відповідно, не призводить до хвороб колін.

Ефективним є робити гімнастику для вен: якщо вам доводиться довго сидіти чи стояти, час від часу потрібно піднімати та опускати п’яти, рухати кінчиками пальців та виконувати колові рухи ступнями вправо та вліво. Це активізує кровообіг та підтримує вени в хорошому стані.

А взагалі буде простою для виконання є рекомендація бігати босоніж: при цьому зміцнюються м’язи ступні. Якщо є така можливість, спробуйте зранку 3-4 хвилини походити по мокрій від роси траві (або по снігу), високо підіймаючи ноги.

За матеріалами книги Д. Костіної «Хочу і буду найстрункішою», підготувала О. Гикава.

Вчитися на роботі: освіта на базі бібліотеки у Тернополі

Четвер, 04 березня 2021, 10:54

Вчитися на роботі: освіта на базі бібліотеки у Тернополі

Десятиріччями Тернопільська обласна бібліотека для молоді є базою практики для студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а з січня 2021 року – ще і партнером Західноукраїнського національного університету в навчанні фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти.

0Упродовж чотирьох тижнів студенти кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Іван Кравець, Юля Вовк та Софія Дудич знайомились із основними напрямками роботи бібліотеки, книжковим фондом, техзасобами та спеціалізованим програмним забезпеченням, основами діловодства та бібліотечного менеджменту, масовою роботою з користувачами різного віку. Студенти самостійно здійснювали технічну обробку книг, заповнювали електронні формуляри, створювали аудіоподкасти, записували відео для літературного челенджу, стали слухачами конференції «Чотири діалоги про Лесю Українку».

«Така насичена програма була спрямована на адаптацію студентів до першого робочого місця (адже роботодавцю важлива не лише кваліфікація, а й щоб співробітники були відкриті, контактні, з розвиненими когнітивними навичками), поєднувала теорію з практикою, сприяла набуттю необхідних компетентностей», розповідають у бібліотеці.


 

Сторінка 1 з 1286

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер