Репортаж


У міській раді обговорили зміни до законодавства з регулювання містобудівної діяльності

Вівторок, 27 червня 2017, 06:14

В приміщенні Тернопільської міської ради відбувся інформаційно-методичний семінар з питань впровадження змін у сфері містобудівної діяльності, які почали діяти з 10 червня 2017 року. Участь у заході взяли місцеві архітектори, експерти, представники Гільдії інженерів технічного нагляду, будівельники та представники міської і обласної влади.

Удосконалене містобудівне законодавство дозволить по-новому вибудувати взаємовідносини між усіма учасниками – державою, великими забудовниками та звичайними громадянами. Закон має багатовекторну дію та спрямований на докорінну зміну існуючої дозвільної системи у будівництві та приведення її у відповідність до європейських стандартів.

Зі слів заступника міського голови Вікторії Остапчук, 10 червня для об’єктів будівництва скасовано категорії складності. Натомість залишаються три класи наслідків: незначний, середній і значний. Об’єкти незначного класу наслідків будуватимуться на підставі повідомлення, середнього і значного – виключно на підставі відповідного дозволу та після проходження будівельної експертизи.

Великі житлові комплекси, офісні центри, складні промислові споруди (об’єкти значного класу наслідків) та багатоквартирні житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки, торговельно-розважальні комплекси (об’єкти середнього класу) будуватимуться виключно на підставі дозволів, після надання повного пакету документів, який ретельно перевірятиметься фахівцями Держархбудконтролю.

Таке нововведення ліквідує практику маніпуляцій з декларативним принципом, яким раніше користувалися недоброчесні забудовники, а органи Держархбудконтролю матимуть реальні механізми для виявлення незаконних забудов ще на початковому етапі. У свою чергу, спрощення дозвільної процедури для нескладного будівництва дозволяє уникнути безпідставного повернення документів, в тому числі, через технічні помилки при заповненні. Законом також впроваджується уніфікований акт перевірки та визначаються конкретні терміни усунення виявлених порушень.

Окрім того, посилюється відповідальність за законність будівництва – як з боку забудовника, так і з боку посадової особи, яка видала дозвіл. Для посадових осіб, які незаконно видали дозвіл, передбачено дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність. А для порушників містобудівного законодавства розміри штрафів за деякими позиціями збільшуються майже вчетверо.

Нові законодавчі норми впорядковують процедури видачі містобудівних умов та обмежень, яку здійснює місцева влада. Зокрема, чітко регламентовано перелік підстав, за яких забудовникам може бути надано відмову, а отже унеможливлюється корупційна складова.

 

У Тернополі відкрили пішохідний міст над залізничною колією

Понеділок, 26 червня 2017, 11:39

Прохід з Привокзального майдану до вул. Вояків дивізії "Галичина" через пішохідний міст над залізничною колією відкрили 22 червня. Зі слів міського голови Сергія Надала, іншу частину мосту ще ремонтують, проте виконання робіт не перешкоджає мешканцям міста повноцінно користуватися мостом.

«На цьому об’єкті підрядники виконали реконструкцію та підсилення існуючих опор, замінили сходові марші, провели гідроізоляцію та облаштували накриття, - розповідає очільник Тернополя. – Ремонт другої частини мосту на етапі завершення, роботи плануємо завершити впродовж декількох тижнів».

До слова, сходи пофарбовані червоною бітумною фарбою, що захищає їх від руйнування та допомагає пішоходам бути більш уважнішими.

У Тернополі демонтують 20 тимчасових споруд

Понеділок, 26 червня 2017, 11:38

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення провести демонтаж 19-ти тимчасових споруд у Тернополі, у зв’язку з виявленими порушеннями у сфері земельного законодавства та містобудування. Окремо прийнято рішення демонтувати будівельні матеріали, які були розмішені на вул. Київська (поблизу буд. №1) з метою подальшого встановлення тимчасової споруди.

Демонтаж виконає постійно діюча робоча група з питань проведення демонтажів.

 

ПЕРЕЛІК

об’єктів, які підлягають демонтажу

1.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. 15 Квітня (навпроти буд. №27,29)

2.

Тимчасова споруда (металевий гараж) гр. Літвіцька Л. М.

вул. Руська (з двору буд. №33-35)

3.

Тимчасова споруда ФО-П Марко Л. І.

вул. Київська (біля буд. №10)

4.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. Й. Сліпого, 3 (біля кафе «Mon Falcone»)

5.

Тимчасова споруда ФО-П Жук В. В.

вул. О. Кульчицької (біля буд. №4)(фотофіксація №4)

6.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. Старий Ринок (біля буд. №3)

7.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. Старий Ринок (біля буд. №3)

8.

Тимчасова споруда О-П Марко Л. І.

вул. Симоненка

9.

Тимчасова споруда ФО-П Марко Л. І.

вул. Живова

10.

Тимчасова споруда ФО-П Марко Л. І.

бульвар Д. Галицького-проспект С. Бандери

12.

Тимчасова споруда ФО-П Бойко Х. Р.

вул. Симоненка-Генерала Тарнавського

13.

Тимчасова споруда ФО-П Яворський В. С.

вул. Слівенська (біля буд. №15)

14.

Тимчасова споруда ФО-П Яворський В. С.

вул. 15 Квітня (біля ЗГТ магазин «Сільпо»)

15.

Тимчасова споруда ФО-П Яворський В. С.

вул. Чалдаєва (біля магазину «Діана»)

16.

Тимчасова споруда ФО-П Яворський В. С.

вул. Симоненка-Генерала Тарнавського

17.

Тимчасова споруда ФО-П Яворський С. В.

вул. Слівенська (біля буд. №15)

18.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. Старий Ринок (біля буд. №3)

19.

Тимчасова споруда суб’єкт господарювання не встановлений

вул. Старий Ринок (біля буд. №3)

 

 

У Тернополі триває виготовлення карток для проїзду у громадському транспорті

П'ятниця, 23 червня 2017, 07:27

У Тернополі впроваджується автоматизована система оплати за проїзд (АСОП) у громадському транспорті.

З цією метою для усіх категорій тернополян буде розроблена спеціальна «Картка тернополянина», яка дозволить школярам та студентами їздити зі знижкою 50%, а пільговикам – безкоштовно. Також буде впроваджена спеціальна «Картка тернополянина» з чіпом, за допомогою якої мешканці міста зможуть безконтактно оплачувати за проїзд. Ця картка працюватиме за так званим «диференційованим тарифом», коли її власники оплачуватимуть за проїзд у громадському транспорті менше, аніж ті, хто буде розраховуватися за проїзд готівкою.

«Наразі триває процес виготовлення електронних квитків для учнів. Квитки будуть персоніфіковані з контактними даними, фотографією, окремим номером, з високим рівнем захисту, у них будуть вмонтовані спеціальні чіпи для безконтактного зчитування інформації про поїздку у маршрутках чи тролейбусах, буде автоматично з картки зніматися вартість проїзду, видаватися чек з вказанням номеру маршруту, часу, кількість поїздок, тощо, - розповідає керівник ТОВ «Системний зв'язок» Віталій Васильків. – Наразі доопрацьовується технологічна карта, після чого електронні картки будуть видаватися іншим категоріям тернополян».

Планується, що отримати карту можна буде в управлінні соціальної політики та в ЦНАПі. Про перелік документів, який необхідний для отримання картки, та час видачі карток буде повідомлено додатково.

24 червня рух на вул. Руській буде тимчасово обмежений

П'ятниця, 23 червня 2017, 07:24

24 червня у Тернополі відбудеться загальноміське свято «Випускник-2017». Традиційно воно розпочнеться парадом випускників центральними вулицями міста від церкви Чесного Хреста, що над Тернопільським Ставом.

У зв’язку з цим у суботу, 24 червня з 15.00 до 17.00 год. рух транспорту вул. Руською буде обмежений.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

 

Сторінка 1 з 417

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Loading...