images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Тернопільські судді взяли участь у Всеукраїнському фестивалі боротьби самбо на Одещині

Понеділок, 06 вересня 2021, 10:55

Тернопільські судді взяли участь у Всеукраїнському фестивалі боротьби самбо на Одещині

Всеукраїнський фестиваль боротьби самбо спортивного та бойового розділів, присвячений 30-річчю відновлення Незалежності України, відбувся у Кароліно-Бугазі на Одещині. Туурніри серед різних вікових груп гостинно приймала арена «Віват» на базі «Шураві». Так, 22 серпня там проходив відкритий  турнір серед юнаків та дівчат на честь володаря Кубку світу-1977, медаліста Всесоюзною спартакіади і чемпіонатів Радянського Союзу, майстра спорту міжнародного класу СРСР.


Потім 26-29 серпня чотири сотні юніорів та юніорок змагалися у турнірі серед молоді.  наступних два дні естафету перейняли дорослі спортсмени, які виступали у Кубку України серед чоловіків і жінок зі спортивного і бойового самбо. В результаті перше командне місце здобула збірна Києва, на другому - Харківщина, на третьому - Одещина.

У складі суддівської колегії змагань був представник Тернопілля - суддя Національної категорії з боротьби самбо Національної федерації самбо України Віталій Гнатишин. Як розповів Віталій Гнатишин: «У великій дружній українській спортивній сім’ї самбо зі славного файного міста Тернопіль маю честь бути кращим серед найкращих судей, що вершать долю перемог наших найкращих спортсменів. Також представляю молоду уже колегу, майбутнього суддю-секретаря Іванну Попадюк, яка успішно пройшла суддівський семінар та екзамен та боєм увійшла в надвідповідальну роботу секретаріату Кубку України з самбо». Також Віталій Гнатишин привітав усю спільноту самбо з визнанням Міжнародного олімпійського комітету .

Нагадаємо, що на 138-й сесії МОК, яка відбулась  напередодні Олімпійських ігор в Токіо, було прийнято рішення про те, що шість спортивних федерацій отримали повноцінне визнання Міжнародного олімпійського комітету. Зокрема, йдеться про Міжнародну федерацію самбо, Міжнародну федерацію лакросса, Всесвітню асоціацію організацій кікбоксингу, Міжнародну федерацію асоціацій муай-тай, Міжнародну федерацію айсштокспорта і Міжнародний союз чирлідингу.

Підготовлено за матеріалами сайту Федерації самбо України та НОК України.

 

Додаткова інформація в резюме: що писати?

Четвер, 02 вересня 2021, 14:58

Додаткова інформація в резюме: що писати?

Пошук роботи починається не лише з розгляду вакансій. Один із важливих факторів – складання резюме. Тому цьому пункту треба приділити достатню кількість уваги, якщо вас цікавить робота Тернопіль пропонує великий вибір вакансій. Їх представлено на сторінках онлайн-сервісу OLX Робота, але майже до кожної вакансії потрібне резюме.

Важлива інформація про кандидата

Навіть якщо мова йде про випускника або людину з невеликим досвідом роботи, то резюме не повинне бути порожнім. Якщо розібратися, то кожному є що написати про себе та свої переваги. Серед такої інформації:

  • точна назва навчальних закладів, професійна область;

  • спеціалізація, теми творчих робіт;

  • місце проходження стажування, практики, виконання доручень;

  • досвід підробітків в минулому;

  • участь у волонтерській діяльності (особливо якщо вона має відношення до професії);

  • досягнення в конкурсах;

  • володіння спеціальними програмами та іноземними мовами;

  • досвід роботи в колективі;

  • професійні інтереси та інше.

Таким чином, навіть випускнику навчального закладу без усілякого досвіду роботи є що про себе розповісти.

Додаткові дані про себе

Не кожен випускник займає активну позицію під час навчання. Також не всі можуть похизуватися досвідом стажування або іншими досягненнями. Але багато хто займається спортом, музикою або іншими видами творчості. Досить часто спортивні досягнення високо оцінюються роботодавцями. Наприклад, новий співробітник зможе не лише виконувати свої безпосередні обов’язки, але і захищати честь організації на спортивних змаганнях між трудовими колективами.

Варто також уточнити, що для отримання хорошого місця роботи резюме не повинно відлякувати роботодавця. Якщо вказано кілька попередніх місць роботи, на яких кандидат затримався на кілька років на кожному, то це цілком нормально (людина рухалася до своєї мети). Якщо ж на одному місці кандидат затримувався на кілька місяців, а таких місць 5-6, то це свідчить про безвідповідальність. Роботодавці негативно реагують і на паузу між закінченням ВНЗ та пошуком роботи.


Спортсмени з Кременця вдало виступили на змаганнях з лижного двоборства та стрибків нх з трампліна у Польщі

Четвер, 02 вересня 2021, 08:25

Спортсмени з Кременця вдало виступили на змаганнях з лижного двоборства та стрибків нх з трампліна у Польщі

Високі результати показали учні Тернопільської обласної ДЮСШ із зимових видів спорту на змаганнях з лижного двоборства та стриа лижабків на лижах з трампліна, що 28 серпня відбулись у місті Загуж (Польща). Учасниками турніру стали 124 спортсмени, які представляли Україну, Білорусь та Польщу. Щодо виступів учасників української команди з Кременця, то, як ідеться на сторінці школи у соцмережах, Каріна Козлова зайняла перше місце зі стрибків на лижах з трампліна та друге - у двоборстві, а Дарина Ільчук була другою в стрибках, а в двоборстві - четвертою.

 

Серед юнаків Максим Прокопюк став переможцем в стрибках та третє місце зайняв у двоборстві; Ілля Чеболда в стрибках виборов срібну нагороду, а у двоборстві був четвертим; у Руслана Шуманського «золото» у двоборстві та «бронза» у стрибках; Шовкопляс Олександр зайняв друге місце у двоборстві, а у стрибках був четвертим.

Юні спортсмени готувались до змагань під керівництвом тренерів школи Карпця Ярослава Тимофійовича, Точинського Олександра Васильовича, Нікіфорука Василя Івановича, Стрільчука Василя Володимировича та Скиби Владислава Михайловича.

«Вітаємо наших чемпіонів та призерів змагань та їх тренерів і бажаємо успіхів на наступних стартах», - підсумовується у повідомленні на сторінці школи.

 

У МОН розповіли, про що буде перший урок у новому навчальному році

Середа, 01 вересня 2021, 10:44

Цьогоріч навчання в українських школах розпочнеться у День знань – 1 вересня.

Міністерство освіти та науки визначило тему першого уроку у новому навчальному році.

У відомстві рекомендують його присвятити відзначенню 30-ї річниці незалежності України.

Вчителі під час підготовки уроку можуть скористатись матеріалами від Українського інституту національної пам’яті, які містять, зокрема, інформацію про етапи українського державотворення, відновлення незалежності, Конституцію Пилипа Орлика.

А також ресурсами від ГС "Освіторія" для тематичного уроку до Дня Незалежності у 1-11 класах.

Фото oksun70/Depositphotos

1 вересня  заклади також можуть долучитися до інтерактивного уроку для учнів 1-6 класів, трансляція якого розпочнеться 1 вересня о 9:30 на YouTube-каналі "Освіторії".

Загалом навчальний рік 2021-2022 року триватиме не менше 175 навчальних днів і повинен закінчитись не пізніше 1 липня наступного року.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що новий навчальний рік проходитиме у звичному режимі, але з дотриманням простих протиепідемічних правил.

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати цікаву виставку

Вівторок, 31 серпня 2021, 09:59

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати цікаву виставку

Цьогоріч виповнюється 100 років з дня народження Костянтина Адріановича Татаринова — видатного вченого, зоолога, палеонтолога, спелеолога, мисливствознавця, мандрівника, натураліста, палкого захисника природи, професора, доктора біологічних наук. З цієї нагоди у музеї відкрилася виставка «Видатний природодослідник фауни Поділля К.А. Татаринов».
0У фондах музею зберігається надзвичайна палеозоологічна колекція, яку віднайшов Костянтин Татаринов. Вона нараховує більше 2-ох тисяч решток давніх тварин і була відібрана з основних місцезнаходжень викопної фауни на території Тернопільської області.
За півстоліття творчої праці Костянтин Адріанович видав понад 800 науково-популярних статей, у тому числі посібники, довідники, підручники, путівники, енциклопедичні та суто наукові статті, які прочитали та на яких вчилися десятки тисяч майбутніх лікарів, викладачів і науковців України. Визначне місце у творчому спадку професора посідають праці спелеологічного спрямування, насамперед про печери Поділля, їх викопну й сучасну фауну.
У фондах музею збереглася надзвичайно цікава, інколи непроста, переписка між завідувачкою відділу природи Сидонією Зелінською та видатним вченим, яка висвітлює плідну й самовіддану співпрацю науковців заради розвитку 1музейної справи. Саме внаслідок співробітництва Сидонії Степанівни і Костянтина Адріановича, палеонтологічна збірка музею поповнилися більше, ніж на 2 тисячі рідкісних експонатів. В результаті, на початку 1982 року музей отримав надзвичайну палеозоологічну колекцію, що була відібрана з основних місцезнаходжень викопної фауни на території Тернопільської області. До колекції ввійшли залишки більше видів тварин: ведмідь пліоценовий, носоріг Мерка, зубр первісний, північний олень, печерний лев, бізон первісний, печерна гієна, олень велетенський та ін. Цей різновіковий матеріал був використаний для висвітлення в експозиції відділу природи історії розвитку органічного світу в неогеновому і антропогеновому періоді.
Окрім цього, Татаринов неодноразово надавав консультації при створенні експозиції відділу природи музею та щодо видової приналежності скам’янілостей. Безцінними можна назвати його поради, що базуються на великому життєвому досвіді та любові до своєї професії.
У фондах музею зберігається велика кількість матеріалів, які висвітлюють життя і діяльність відомого дослідника природи. Серед них: фотографії, негативи, книги з дарчими написами палеонтолога, відбитки статей, фото, які зробив К. Татаринов.
На жаль, у 2002 році Костянтина Адріановича не стало та його вклад у розвиток природничої науки неможливо переоцінити. Він є одним із найвідоміших природознавців України.
 

Сторінка 807 з 1430

«ПочатокПопередня801802803804805806807808809810НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер