images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:36

Голова обласної ради Віктор Овчарук: Чого вартують життя тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру?

Шановні краяни!

Адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» повідомила  про вимушене обмеження кількості пацієнтів, яким буде проводитись променева терапія до 15-20 % від загальної кількості. Можливість надання даного виду лікування для кожного пацієнта буде розглядатись консилярно на мульти-дисциплінарній комісії та вирішуватись індивідуально в залежності від клінічної ситуації. Мова йде фактично про припинення надання цієї медичної послуги, адже відбулось .призупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100» у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення.

Обласна рада неодноразово попереджала про необхідність надання коштів на рахунки онкодиспансеру для відновлення роботи апарату опромінення.

Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення.

Проте обласна державна адміністрація фактично заблокувала рішення обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету. Ціна такої позиції керівництва ОДА – людські життя та здоров’я.

Нагадаємо вартість перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення – 9,5 мільйони гривень. Майже половину цієї немалої суми, а саме 4 мільйони гривень, депутати обласної ради вирішили виділили під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня.  Із фірмою, що мала виконати відповідні роботи, була домовленість, що апарат кобальтового опромінення «TERABALT-100» запрацює вже після першого траншу.

І цей перший транш уже би надійшов на рахунки онкодиспансеру, якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії обласної ради.

На жаль, облдержадміністрація своїми діями зробила все, щоб цього не сталось, тим самим наражаючи на небезпеку, а то й на летальний фінал тисячі пацієнтів обласного онкодиспансеру.

 

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

78 аптека, що у Тернополі, працюватиме цілодобово

0Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека № 78» перейшла на цілодобовий режим роботи, тобто - 24 години   поспіль сім днів на тиждень.

Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук: «Команда комунальної аптеки Тернопільської обласної ради №78 укотре демонструє, що вона  працює на благо мешканців області. Більше того - реагує на новітні виклики та потреби і жителів, і медичних закладів не лише обласного центру, а й краю в цілому. Через зростання хворих на COVID-19, а відтак і супутніх хвороб  аптека переходить на цілодобовий режим роботи.  Що це означає? А те, що у будь-яку годину дня чи ночі тут можна буде придбати медикаменти, предмети догляду за хворими, засоби санітарії та гігієни, лікарські трави. І зробити це матимуть змогу не лише краяни, а й   лікувальні установи чи підприємства».

78 аптека назавжди стала часточкою історії Тернополя, недарма їй у минулому році  виповнилось 60. Також підприємство користується повагою та популярністю в усій області. Тим паче, що аптека займається і виробництвом ліків. У Тернопільській області тільки таких дев’ять, а в обласному центрі -п’ять.

78 аптека одна  з небагатьох, яка має право працювати із придбанням, зберіганням, перевезенням, реалізацією та знищенням наркотичних засобів.

Очільник області подякував  керівництву аптеки за ініціативу і розуміння необхідності працювати цілодобово. «Не зважаючи на певні ускладнення для колективу, що потягне за собою цілодобовий графік роботи, його впровадження - це потрібний крок для поліпшення надання послуг населенню та медичним закладам. Адже таких підприємств у Тернополі дуже не вистачає. Разом з тим це не тільки нові  зручності для тернополян, а й збільшення кількості працюючих -  плюс три нових робочих місця, що також є вкрай важливим».

Віктор Овчарук побажав колективу 78 аптеки «… доброї праці на благо нашої тернопільської громади»!

Підсумовуючи сказане, маємо додати: минули роки від початку роботи 78 аптеки, змінювались покоління, погляди, переконання. Міцніли знання, накопичувався досвід, оновлювалась та осучаснювалась матеріальна база, але  незмінним залишився рівень обслуговування, повага до відвідувачів та велика турбота за життя і здоров’я тернополян.

1234

Математики обмінювалися досвідом

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

Математики обмінювалися досвідом

0

У режимі онлайн-зв’язку  в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось чергове засідання проблемної групи учителів математики області з теми «Сучасні методики навчання математики. Методи фасилітації на уроках математики». Мета засідання полягала у визначенні стратегії удосконалення педагогічних підходів до викладання математики та ознайомленні з сучасними методами навчання математики, практичним досвідом.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тетяна Іванюк ознайомила учасників із планом заходів щодо реалізації завдань державної політики, окреслених роком математичної освіти. Методист привернула увагу учасників до першочергових завдань, вирішення яких сприятиме  успішному початку нового навчального року та слугуватиме підвищенню якості шкільної математичної освіти області. Вона наголосила на необхідності долучення освітян області до Всеукраїнського флешмобу «Математика  в житті», важливості розвитку математичної грамотності у школярів, впровадженні міжпредметної інтеграції в навчальний процес. У своєму виступі методист зупинилась на особливостях викладання математики в закладах загальної середньої освіти області у 2020/2021 навчальному році, представила практичний досвід викладання окремих навчальних тем з математики з опорою на глибоке розуміння, осмислення  та усвідомлення  матеріалу, що вивчається.  Учасники заходу розглянули питання формування ключових компетентностей  школярів у процесі навчання  математики, ознайомились із методиками проведення сучасного уроку із використанням завдань з логічним навантаженням, можливостями змішаного навчання.

Під час проведення онлайн-засідання  учасники активно спілкувалися у чаті, обмінювались думками, що сприяло злагодженій роботі та ефективному зворотному зв’язку, ділилися цікавими ідеями.

Матеріали засідання проблемної групи учителів математики розміщено у віртуальному методичному кабінеті  «Педагогічна майстерня математики».

http://ippo.edu.te.ua/

 

У філармонії – «Зцілення музикою»

Вівторок, 08 вересня 2020, 08:35

У філармонії – «Зцілення музикою»

0

У  програмі під такою назвою братимуть участь: академічний симфонічний оркестр та солісти Тернопільської обласної філармонії. Головний диригентзаслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль. Ведучазаслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Концерт відбудеться 9 вересня о 18.30.

https://filarmony.te.ua/

Степанов уточнив, скільки ліжок для хворих з COVID-19 мають бути забезпечені киснем

Понеділок, 07 вересня 2020, 09:27

Від Міністерства охорони здоров'я є пропозиція закупити додаткове обладнання, а саме кисневі концентратори.

Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми тільки що проговорили це питання на нашій нараді, яка була перед засіданням Кабінету міністрів.

Багато хворих, особливо важких хворих потребують кисневої терапії", сказав він.

Він також додав, що ще на початку червня були відповідні доручення від МОЗ, що 80% ліжок  мають бути забезпечені киснем.

Максим Степанов

"Забезпечення може бути як централізовано, якщо є киснева станція. Так і через кисневі концентрати", говорить Степанов

 

Сторінка 7 з 1172

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер