images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


У Тернопіль завезли протигрипозну вакцину

Середа, 02 листопада 2016, 09:01

Кожен бажаючий відтепер має змогу зробити протигрипозну вакцину у поліклініці за місцем проживання. Завезений препарат від корейського виробника.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Марія Павельєва розповіла, що ліки можна замовити і у кожній аптеці міста. Після відправлення замовлення через кілька днів вакцина буде вже в аптеці. Щодо препарату «Ваксігрип», то на території України її ще поки немає. Проте найближчим часом обіцяють, що препарат буде завезений.

Ціна однієї вакцини вартуватиме близько 200 гривень. Ліки можна приймати дітям від 6 місяців та дорослим. Препарат дієвий проти усіх штамів, які повинні бути в повітрі на період цього сезону.

Вакцина повинна бути доставлена до медичних закладів при температурі +2 - + 8 градусів. Повинно пройти близько 2-ох годин з моменту доставки і до прийому пацієнтом цього препарату. Той у свою чергу перед щепленням зобовʼязаний пройти медичне обстеження на виявлення алергічних речовин та загального стану здоровʼя. Після прийняття вакцини лікар повинен спостерігати за пацієнтом півтори години, щоб переконатись, що жодних побічних ефектів не виникло. Якщо це трапилось пізніше, людина, якій вкололи ці ліки, повинна негайно звернутися до медичного закладу. Оскільки можливі реакцій, які передбачено виробником препарату.

Вакцина протипоказана тим, у кого алергія на яєчний білок. Людям з хронічними захворюваннями, хто входить до групи ризику захворіти грипом можна робити щеплення. Тому що після вакцинації організм захищений до 95% на термін близько 6 місяців.


Олена Сабатюк

 

У Зборівській гімназії учням розповіли, як не стати жертвами торгівлі людьми

Середа, 02 листопада 2016, 08:59

У рамках Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначався 18 жовтня в багатьох країнах, керівник Зборівського бюро правової допомоги Світлана Нужда провела урок правових знань для учнів 10-11-их класів Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича на тему: «Протидія торгівлі людьми: що це таке і як цього уникнути?».

Важко повірити, що торгівля людьми існує в сучасному світі та є загрозою для українців. Проте, за оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українцівпостраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Постраждалі живуть серед нас, залишаючись непоміченими та навіть не сподіваються на допомогу.

Під час уроку Світлана Нужда проінформувала учнів про види торгівлі людьми, а саме: що таке примусова праця, під час якої жертви змушені працювати проти власної волі, під погрозою застосування насильства або інших форм тиску. Розповідала вона й про те, що у випадку примусової праці свобода людей обмежується, а на їх власність здійснюється посягання.

Учні ознайомились із положеннями Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї. Протокол є міжнародною збіркою дипломатичних норм, одним із протоколів, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності, прийняту резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 листопада 2000 року. Працівник бюро також роз'яснила учням норми Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми».

Окрім ознайомлення учнів із теоретичним матеріалом, Світлана Нужда продемонструвала слухачам соціальні ролики та рекламні матеріали, які наочно висвітлили процес залучення громадян до нелегальної праці.

Наостанок керівник Зборівського бюро правової допомоги дала учням короткі поради, яких варто дотримуватись для того, щоб не потрапити до ситуації, у якій людина буде виступати «живим товаром». Як-от, переговорів наодинці з агентом не вести, завжди просити невідому особу, яка вас перепиняє, показати свої документи (ліцензію фірми), натомість, свої документи в чужі руки не віддавати, а, перш ніж укладати трудовий контракт, ретельно вичитати всі його умови. “На випадок втрати своїх документів завжди потрібно мати при собі їх копії ”, – наголосила Світлана Нужда.

Очільник бюро правової допомоги не забула й розповсюдити серед слухачів аудиторії підготовлені працівниками бюро інформаційні буклети на тему протидії торгівлі людьми.

За правовими консультаціями жителі Зборівського району можуть звертатися до бюро правової допомоги за адресою: м. Зборів, вул. Богдана Хмельницького, 47, тел.: (03540) 2-21-70.

 

Також в області працює три місцеві центри з надання БВПД та чотирнадцять бюро правової допомоги. Їх контакти можна переглянути тут:

 

Тернопільський місцевий центр;

 

Кременецький місцевий центр;

 

Чортківський місцевий центр.

 

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А так само дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

Адвокату можна, нотаріусу – ні

Середа, 02 листопада 2016, 08:54

В управлінні обслуговування платників Тернопільської ОДПІ дали роз’яснення, стосовно правомірності здійснення торговельної діяльності особою, яка зареєстрована як адвокат.

Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Законом можуть бути встановлені обмеження на заняття підприємницькою діяльністю.

Підпунктом 4 пункту 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів визначено, що якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому ще й здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в податковій інспекції як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі, така фізична особа зобов’язана подати, особисто чи надіслати рекомендованим листом з описом вкладення, до податкової інспекції за місцем свого постійного проживання заяву за ф. № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копію документа, що підтверджує право на провадження незалежної професійної діяльності (свідоцтва про реєстрацію, дозволу, сертифіката тощо).

Тобто, фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть зареєструватись підприємцем за відсутності обмежень на заняття підприємницькою діяльністю, які встановлені законом.

Слід зазначити, що Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» - не заборонено займатись адвокатською діяльністю фізичній особі, яка зареєстрована як підприємець.

Однак, нотаріус такою діяльністю займатись не може. Це прописано у статті 3 Закону України «Про нотаріат».

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Міська рада реагуватиме на неналежне прибирання Тернополя в осінньо-зимовий період

Вівторок, 01 листопада 2016, 08:06

Згідно з Правилами благоустрою Тернополя прибирання прилеглих територій повинні здійснювати суб’єкти господарювання, а за неналежне виконання цього обов’язку передбачено штрафні санкції у розмірі 850 – 1360 грн.

Як повідомляють в управлінні муніципальної поліції, прибирання міських територій повинне здійснюють два рази на добу, зокрема ранкове - до 8.00 год. та денне – з 14.00год. та у міру потреби (снігопад, ожеледиця, святкові дні, тощо).

Підприємства торгівлі, побутового обслуговування, ринки, власники кіосків та інших об’єктів дрібнороздрібної торгівлі, автозаправні станції тощо зобов’язані прибирати прилеглу територію по периметру споруд (кіоски, намети, лотки тощо) на віддалі 15м.

З метою забезпечення належного санітарного стану, працівники управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради проводять щоденні обстеження території міста на предмет дотримання Правил благоустрою м. Тернополя.

У разі порушення вимог вищезазначених Правил, винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Даною статтею передбачено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі 340 грн. – 1360 грн. і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності - 850 грн. – 1700 грн.

При виявленні територій, не прибраних належним чином, тернополяни можуть звертатись на гарячу лінію Тернопільської міської ради за тел. 15-80 або в управління муніципальної поліції за тел. тел. 40-41-67, 40-41-68.

Електронні підручники на зміну паперовим

Понеділок, 31 жовтня 2016, 09:14

Уже з наступного року українські школярі матимуть змогу обирати між звичним підручником і його електронним відповідником. У Міністерстві освіти і науки України повідомляють, що в 2017 році при закупівлі підручників наполягатимуть на виданні їхньої електронної версії.

Новина. ПідручникиРозвантажити дитячі спини – таку мету у буквальному розумінні ставлять перед собою у Міносвіті. Замість важких наплічників, наповнених друкованими книгами, лише один електронний гаджет. Міністерство розпочало перемовини із видавцями. У майбутніх контрактах із видавцями зазначатимуть вимогу щодо електронної версії. Батьків заспокоюють: отримати електронні підручники можна буде безкоштовно з мережі Інтернет. Паперова книга теж залишиться на шкільних партах.

Зауважимо, що прочитати книгу в електронному форматі можна лише за допомогою електронного пристрою. Такі пристрої для сучасного школяра не новинка. Багато учнів використовують телефони великих діагоналей, електронні книги та планшети як альтернативу паперовим книжкам через мобільність та зручність.

Позиція вчителів щодо нововведення неоднозначна. Багато ставляться до нього неприхильно і цьому є логічне пояснення. Електронні підручники відрізняються від класичних, тому дітям буде непросто працювати гуртом із класом. З чисто практичної сторони, такі пристрої доволі тендітні у порівнянні із паперовим підручником. Якщо звичайна книжка за своє життя може впасти зі столу десятки разів і це їй не зашкодить, то життя електронної може закінчитися після одного такого падіння. Ще один негатив – згубний вплив на дитячий зір.

Все ж, ідея розвантажити спини школярів має і хороші сторони. Усі добре пам’ятаємо, яку важку ношу, в буквальному розумінні, щодня носить школяр. Сподіваємося, до впровадження нововведення відомство проаналізує всі недоліки і мінімізує їх.

Підготувала Юлія Хім’як


 

Сторінка 1085 з 1426

«ПочатокПопередня1081108210831084108510861087108810891090НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер