images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Що готують для нас «Ті, що падають вгору»?

Понеділок, 03 жовтня 2016, 06:22

Спостерігаючи за тим, як співає Оля Чіркова, мимохідь закрадається думка/відчуття, що вона до фанатичності любить музику. Що й казати, 20 років існування гурту «Ті, що падають вгору» (а в народі – просто «ТПВГ») говорять самі за себе, адже лише закохана в музику людина може так багато часу і сил присвятити команді.

Отож, гурт, що виконує композиції у стилі інді-рок був створений у Тернополі в 1996 році. Лідером гурту є вокалістка Ольга Чіркова. За роки праці та невтомних музичних пошуків музиканти випустили два повноформатних альбоми та кілька відеоробіт, а сьогодні триває робота над третім альбомом, який за словами фронтвумен групи побачить світ уже у 2017 році. Також музиканти уже відзняли відео-кліп, щоправда, на пісню із альбому “Дивина”, який був записаний ще у 2015 році.

cmtbryuih0

Олю, як проходить робота над новим альбомом?

В поті чола ми працювали над ним протягом літа. Мені подобається, як він пишеться і як звучить. В альбомі буде близько десяти пісень. За настроєм вони різні – є драйвові пісні, є ліричні.

Моє знайомство із вашим гуртом почалося із пісні «Та, що танцює з вітром». Як вона народилася?

Тоді я ще в школі вчилася, в 11 класі. Була дуже закохана. Мені здавалось, що це раз і назавжди. Був романтичний настрій.

Сьогодні гурт виконує 60 пісень. Які ваші улюблені роботи?

Ми в колективі постійно сперечаємося, коли складаємо плей-лист, що саме грати. Нам подобаються пісні «Метелик», «Твоє життя», «Давай». До речі, остання увійде до нового альбому. Ну і всім на момент виходу подобаються нові пісні.

Музику із чим можете порівняти?

Музика – це ліки від всього. Вона може окрилити, може і пригнобити. Інколи, коли на репетиції щось не вдається, закрадається думка: нащо воно все, для чого? А іншого разу ну прямо все йде як по маслу і ти отримуєш незрівнянне задоволення.

Склад гурту часто зазнає змін. Чому? Ви шукаєте ідеальне звучання?

Ні, просто так складається життя: хтось кудись переїжджає, народжуються діти і т. д. Наприклад, наш барабанщик Андрій Юськевич (до речі, дуже здібний музикант), з яким ми записуємо альбом вступив до київського вузу на денний стаціонар. Скрипалька з басистом виїхали в іншу країну на пмж.

У 2016 році гурт святкує своє 20-річчя. За цей час у вас, очевидно, була нагода переїхати до столиці, щоб пробувати пробитися на велику сцену.

Ні, до Києва ми ніколи не прагнули перебратися. Був певний час, коли ми часто виступали у Києві, але після 2004 року наші поїздки припинилися. Я не так активно займалася музикою, бо тоді була зайнята донечкою. Важко бути мамою і музикантом. Музика, вона потребує повної віддачі.

Як ви бачите життя гурту в далекому майбутньому?

В мене немає надзвичайних ілюзій, що ми десь вистрілимо і поїдемо виступати до Нью-Йорку. Ну можна ж писати музику просто для слухача, собі в насолоду. Звичайно, концерти і спілкування з людьми – це найголовніше. До клубної гри я втратила інтерес. Не розумію змісту щотижня виступати у закладах. Це ж не цікаво. Більше подобається формат фестивалів.

Яка із відео-робіт була першою?

У 2002 знімали кліп на пісню «Та, що танцює з вітром». Щоправда, він так і не вийшов. Після того, як до гурту приєднався наш гітарист Василь Мізюк, у нас з’явилися і відео, і фото. Василь поки що є автором всіх наших кліпів, над якими ми працювали вже із другим складом гурту. Його я називаю золотим. Це Василь Мізюк, Ярослав та Іра Дроздовські, Наталя Багрій, Андрій Зубакін, Сергій Бучинський.

До речі, «Зима» - це остання ваша робота, яка вийшла у лютому цього року, хоча пісня була записана набагато раніше.

Так, ми два роки чекали справжньої зими зі снігом, але цього року сніг був раптом якихось три тижні і то у день зйомок почався дощ.

Нічого, нехай такі маленькі непередбачувані ситуації не псують вашого настрою. Щиро вдячна за розмову і з нетерпінням чекаємо нового альбому!

Спілкувалася Юлія Хім’як

 

Держава не фінансує пільги на телефонний зв’язок

Неділя, 02 жовтня 2016, 14:47

До Тернопільської міської ради часто звертаються мешканці із запитанням, чому не передбачено пільг на телефонний зв’язок для усіх, хто цього потребує.

Управління соціальної політики повідомляє, що у державному бюджеті на 2016 рік взагалі не передбачено кошти на відшкодування витрат для надання пільг з послуг зв’язку. А за ті пільги, які отримують деякі категорії тернополян, оплачує із власного бюджету міська рада.

Зокрема, за пільги тернополян за телефонний зв’язок у період з січня по червень 2016 року Тернопільська міська рада нещодавно оплатила майже 500 тисяч гривень.

У cелі Байківці під ворота господарства підкинули вибухівку

Субота, 01 жовтня 2016, 15:04

Інформацію про предмет, схожий на снаряд, повідомив на лінію “102″ житель села Байківці Тернопільського району. Чоловік заявив, що на його подвір’ї, одразу біля воріт, невідомі в трубу запхали вибухівку.

На місце виклику одразу виїхала слідчо-оперативна група, група швидкого реагування, есперти вибухо-технічної служби та представники служби надзвичайних ситуацій.

При огляді знахідки з’ясувалося, що це муляж.

За словами начальника Тернопільського відділення поліції Віктора Волощука, за останніх декілька місяців, це вже друге повідомлення про підкинутий снаряд на даному подвір’ї. І вдруге вибухівка виявилася безпечною.

Зать господаря присадибної ділянки підозрює, що причетні до таких жартів його заздрісники. Він з дружиною переїхав на Тернопільщину зі Львова і свого часу займався інвестиційним бізнесом.

Чоловік каже, що йому неодноразово на сторінку в соцмережах приходили повідомлення з вимогою поділитися грошима і просили п’ять тисяч доларів. Проте жодних контактів вимагачі не залишали.

Наразі правоохоронці оглядають територію, опитують свідків та з’ясовують причетних до таких “жартів” осіб.

 

Субсидія на ЖКП: у довідці безробітного вкажуть дохід у два прожиткових мінімуми

П'ятниця, 30 вересня 2016, 09:32

В Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Проте тим, хто розраховує на отримання такої допомоги слід пильно стежити за нюансами. А їх, як повідомляють на гарячій ліній, слід шукати у постанові Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, що приписані у квартирі/будинку. Згідно постанови № 319, умовний розмір місячного доходу, який враховується для працездатних осіб, що не працюють складає два прожиткових мінімуми (раніше сума дорівнювала одному прожитковому мінімуму).

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні та навчаються за денною формою навчання і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління праці та соціального захисту населення у випадках, якщо відбулася зміна в складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівля товарів або оплату послуг, що перевищує 50 тис.грн.

Деталі можна дізнатися за телефоном гарячої лінії: 1545.

Підготувала Юлія Хім’як

У Тернополі скоро діятиме мережа велосипедних доріжок

П'ятниця, 30 вересня 2016, 08:45

Ідея про створення велосипедної мережі обговорювалася вже давно. Так, виконавчий комітет міської ради ухвалив список, у який внесли обʼєкти цього проекту. Значна частина діятиме вже цього року в центрі міста.

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповів, що це буде локальна мережа. Частина доріжок будуть на Сонячному масиві, інша в центрі міста. Метою такого нововведення є обʼєднання всіх мікрорайонів з міськими парками, з центральної частиною Тернополя і щоб для цього у водіїв велосипедів були всі зручності. Для такого проекту виділено 600 тисяч гривень з міського бюджету.

Ініціаторами такої ідеї стала велоспільнота міста, яка і запропонувала список поєднуваних обʼєктів. Свої пропозиції вони узгоджували разом з управлінням ЖКГ. З депутатською комісією був напрацьований проект, який повинен бути в першу чергу для реалізації задуму. Необхідно врахувати всі дорожні розмітки та можливість розташування на певній ділянці дороги. Саме тому цього року облаштовано буде лише частина міста.

 

Сторінка 1094 з 1427

«ПочатокПопередня1091109210931094109510961097109810991100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер