images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Встановлено новий розмір прожиткового мінімуму

П'ятниця, 26 січня 2018, 08:34

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», розмір мінімальної заробітної плати становить – 3723 грн. на місяць, погодинний – 22,41 грн.

Законом також встановлено новий розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць:

  1. з 1 січня - 1700 грн.;
  2. з 1 липня - 1777 грн.;
  3. з 1 грудня - 1853 грн,

 

а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  1. дітей віком до 6 років: з 1 січня - 1492 грн., з 1 липня - 1559 грн, з 1 грудня - 1626 грн.;
  2. дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1860 грн., з 1 липня - 1944 грн., з 1 грудня - 2027 грн.;


працездатних осіб:

  1. з 1 січня - 1762 грн., з 1 липня – 1841 грн., з 1 грудня - 1921 грн.;


осіб, які втратили працездатність:

  1. з 1 січня - 1373 грн., з 1 липня - 1435 грн, з 1 грудня - 1497 грн.

 

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність та інвалідів - 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2018 році не може бути більше 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Усі призначені державні соціальні допомоги будуть перераховані автоматично без звернення громадян.

 

Зупиненням (припиненням) членства в структурних утвореннях політичної партії

П'ятниця, 26 січня 2018, 00:00

Абзац 5 стаття 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» Порядок вступу до політичної партії,  зупинення та припинення членства в ній визначається статутом політичної партії.

Абзац 6 стаття 6 Закону України «Про політичні партії в Україні» Громадянин  України  має  право  в  будь-який час зупинити чи припинити  своє  членство в політичній партії шляхом подання заяви до  відповідних  статутних  органів  політичної партії. Членство в політичній  партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування  громадянина  України  на будь-яких виборних посадах в політичній партії.

Що стосується норм чинного законодавства що регулює зупиненням (припиненням) членства в структурних утворень політичних партій то це передбачено, частиною 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон)  для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зупиненням (припиненням) членства у громадському формуванні члена керівного органу (крім керівника) така особа подає копію заяви про зупинення (припинення) нею членства до відповідних статутних органів громадського формування з відміткою про її прийняття.

Пункт 3) частини 1. статті 1 Закону громадські формування - політичні партії, структурні утворення політичних партій, громадські об’єднання, місцеві осередки громадського об’єднання із статусом юридичної особи, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілки, передбачені статутом профспілки та їх об’єднання, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, постійно діючі третейські суди, організації роботодавців, їх об’єднання, відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, представництва, філії іноземних благодійних організацій

Відповідно до частини 5 статті 21 Закону для державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв’язку із зупиненням (припиненням) членства у структурному утворенні політичної партії, що не має статусу юридичної особи, член керівного органу (крім керівника) подає копію заяви про зупинення (припинення) ним членства до відповідних статутних органів політичної партії з відміткою про її прийняття.



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


Державна реєстрація статуту територіальної громади

Четвер, 25 січня 2018, 09:07

Питання державної реєстрації статутів територіальних громад регулюються  Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1150 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад, іншими нормативно-правових актами.

Отже, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України (ст. 140 Конституції України);

При цьому, територіальна громада - це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів декількох сіл, що мають  єдиний адміністративний центр.

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" детально регламентує більшість питань сільського, селищного, міського життя, що істотно звужує сферу застосування статуту територіальної громади, адже статутом можна лише регулювати особливості здійснення самоврядування, тобто ті питання, що не врегульовані законом.

З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" може прийняти статут територіальної громади села, селища, міста.

Стаття 19 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає можливість прийняття відповідними радами статутів територіальної громади села, селища, міста з метою урахування історичних, національних, культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад (надалі - Положення), реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м.  Києва)    здійснюється    відповідними  головними територіальними   управліннями   юстиції,  статуту  територіальної громади  м.  Києва  -  Мін’юстом  за  заявою  встановленого зразка (додаток 1).

Для державної реєстрації статуту до відповідного органу юстиції разом із заявою подаються:

а) статут територіальної громади села, селища, міста (далі – статут) у двох примірниках;

б) рішення представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту (ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні");

Представницький орган місцевого самоврядування – виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Одним із питань, що вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради є затвердження статуту територіальної громади (п.48, ч.1, ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

в) протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту;

Протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради – головою відповідної ради, у разі їх відсутності – відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, заступником голови районної в місті, районної, обласної ради...(ч.15 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Заява про реєстрацію статуту розглядається реєструючим органом в місячний термін.

При цьому, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", до питань, що регулюються статутом територіальної громади, віднесені :

- порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання (ч.3 ст.8 Закону);

- порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради (ч.2 ст.9 Закону);

- порядок обнародування рішення ради, прийнятого з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи (ч.4 ст.9 Закону);

- порядок формування та організація діяльності рад (ч.4 ст.10 Закону);

- порядок організації громадських слухань (ч.4 ст.13 Закону).

За результатами розгляду заяви приймається рішення про державну реєстрацію статуту або відмову в його реєстрації. Після прийняття рішення про державну реєстрацію статуту видається свідоцтво про державну реєстрацію статуту територіальної громади встановленого зразка.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Для тих, хто подає звітність

Четвер, 25 січня 2018, 07:47

У Тернопільській ОДПІ рекомендують, при подані податкової звітності особисто платниками податків або уповноваженими на це особами, для пред’явлення у Центрі обслуговування платників, у разі необхідності мати із собою документи, що посвідчують особу та надають право представляти інтереси платника податків.

Довідково:

Згідно з Податковим кодексом податкова декларація подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою.

Відповідно до чинного законодавства:

- уповноваженою особою юридичної особи, яка має право підпису чи подання податкової звітності  - є особа, визначена установчими документами юридичної особи, або особа, тимчасово призначена на виконання таких функцій відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства;

- уповноваженою особою фізичної особи-підприємця, яка має право підписувати та подавати податкову звітність є фізична особа, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в контролюючих органах та здійснення відповідних правочинів.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


Обіди у навчальних закладах Тернополя для деяких категорій дітей безкоштовні

Четвер, 25 січня 2018, 07:19

Деякі категорії соціально-незахищених дітей, які навчаються у школах та закладах професійно-технічної освіти міста, мають змогу харчуватися безкоштовно. Таке рішення прийнято на засіданні виконавчого комітету.

Зокрема, від оплати за харчування у закладах середньої освіти буде звільнено:

  1. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
  2. дітей з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  3. дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у Тернопільській спеціальній школі;
  4. дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах.

 

У закладах професійно-технічної освіти міста від оплати за харчування буде звільнено:

  1. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться на повному державному утриманні;
  2. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою;
  3. дітей з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

 

Додатково звільнили від оплати за харчування:

  1. учнів, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах;
  2. учнів, батьки яких загинули під час участі в АТО;
  3. учнів, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО
  4. учнів, батьки яких беруть участь в АТО батьки яких брали безпосередню участь в АТО;
  5. учнів, батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО ;
  6. учнів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

 

Перелік документів, що подаються до навчальних закладів для отримання пільги:

1.1. Діти-сироти та діти, позбавленні батьківської опіки:

  1. заява опікуна, про звільнення від плати за харчування;
  2. копія рішення виконавчого комітету або суду про встановлення опіки (піклування);

 

1.2. Діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»:

  1. заява матері (батька) або особи, яка їх замінює, про звільнення від плати за харчування;
  2. довідка, що підтверджує статус малозабезпеченої сім’ї;

 

1.3. Діти, батьки яких загинули під час участі в АТО:

  1. заява матері (батька) або особи, яка їх замінює, про звільнення від плати за харчування;
  2. копія свідоцтва про смерть або довідки про загибель під час проведення АТО;

 

1.4. Діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО:

  1. заява матері (батька) або особи, яка їх замінює, про звільнення від плати за харчування;
  2. копія посвідчення учасника бойових дій, учасника війни в зоні антитерористичної операції на сході України;

 

1.5. Діти, батьки яких беруть участь в АТО:

  1. заява матері (батька) або особи, яка їх замінює, про звільнення від плати за харчування;
  2. копія довідки з військової частини або інших військових формувань щодо перебування військовослужбовця в зоні АТО;

 

1.6. Діти, батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО:

  1. заява матері (батька) або особи, яка їх замінює, про звільнення від плати за харчування;
  2. копія посвідчення інваліда війни, що отримано в наслідок служби в зоні антитерористичної операції на сході України;

 

 

Сторінка 961 з 1441

«ПочатокПопередня961962963964965966967968969970НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер