images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Всеукраїнська науково-практична конференція «Депортація українців з етнічних земель»

Середа, 04 грудня 2019, 10:39

01

У рамках відзначення 75-х роковин депортації українців з етнічних земель проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Депортація українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках», яка відбулася в актовому залі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

У роботі конференції взяли участь голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина», директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, кандидати історичних наук, методисти ТОКІППО, заступники директорів з навчально-виховної роботи, вчителі географії, історії та правознавства, української мови та літератури та інші.

Організаторами заходу були: Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Науково-дослідний інститут українознавства, Тернопільська обласна рада, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Державний архів Тернопільської області, Тернопільська обласна організація національної спілки краєзнавців України, Монастириська об’єднана територіальна громада, Всеукраїнське об’єднання «Лемківщина».

Кандидат історичних наук, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Мисик висвітлив причини і передумови переселення українців з етнічних земель Західної України 1944–1946 років. Голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович розкрив історію та сьогодення депортації. Фонд Івана Вишовського у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї представив директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації «Національна спілка краєзнавців України» Степан Костюк.

Поділилися спогадами про ті трагічні події, про тугу за рідним краєм з учасниками конференції і переселенці. Присутні також переглянули презентацію на тему «Украдена Батьківщина», почули про терористичні заходи польської влади проти українського населення на Закерзонні у 1944–1948 роках (за документами Державного архіву Тернопільської області).

Гість конференції  Володимир Чистух, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат обласної премії в галузі культури у номінації «Краєзнавство» імені Петра Медведика, ознайомив слухачів із презентацією книги «Франко і Гузар: єднання поколінь».

У рамках конференції була представлена виставка виробів позашкільних закладів освіти декоративно-ужиткового мистецтва «Лемківська скриня» та виставка лемківського одягу фондової збірки Тернопільського обласного краєзнавчого музею «Файнички народної ноші».

Друга секція конференції відбувалася у м. Монастириська, де пройшов круглий стіл, виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Лемківська скриня» та інше.

Учасники дійства мали змогу поспілкуватися з очевидцями тих трагічних подій депортації, ознайомитися з історичним минулим та сучасним станом розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема традиційного намиста лемків.

На завершення учасники мали змогу переглянути фільм «Орнаменти долі» та поспілкуватися з його творцями.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Вадим Боярський: Люди з особливими потребами захоплюють прикладом сили волі та наполегливості

Середа, 04 грудня 2019, 10:38

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Тернопільська облдержадміністрація організувала заходи, спрямовані на привернення уваги до проблем цих людей та захисту їхніх прав.
Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський 3 грудня відвідав Петриківський дитячий будинок-інтернат.


«Кожна людина чи дитина з особливими потребами повинна розуміти, що вона, в першу чергу, є унікальною особистістю, яка наперекір труднощам, зміцнюючи силу духу, бореться за активне соціальне життя. І саме це є прикладом незламності, мужності і величезної праці над собою для багатьох інших», — зазначив він.


За словами Вадима Боярського, на обласному рівні при створенні умов для інтеграції у соціумі, особи з інвалідністю мають бути максимально до цього залучені, адже ніхто крім них не зможе це організувати найкращим чином.
«Хочу подякувати тим, хто причетний до будь-якої підтримки людей з інвалідністю. Разом завжди легше», — зазначив Вадим Боярський.

Довідково:

До слова, станом на 01.11.2019: в області є 32 620 осіб з інвалідністю (в тому числі 290 осіб з інвалідністю, які брали участь в антитерористичній операції). 
Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю отримує 14769 осіб (виплачено допомоги на загальну суму 306,4 млн. гривень)
В області на обліку перебуває 40810 осіб, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них осіб з інвалідністю – 920 та 3 дітей з інвалідністю (забезпечено соціальні та компенсаційні виплати на суму 13 млн. гривень).
9 осіб з інвалідністю отримали легкові автомобілі у якості гуманітарної допомоги від іноземних донорів.
Виділено 137 путівок на санаторно курортне лікування даної категорії громадян.
Дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю видано 20 941 направлень для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Установами та закладами системи соціального захисту населення області у 2019 році охоплено обслуговування 43427 одиноких осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Соціальні послуги надаються 6 будинками – інтернатами, геріатричним пансіонатом, та 27 територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) при яких функціонують 18 відділень стаціонарного догляду в яких проживає 418 осіб.
Постійно проводиться робота з покращення умов проживання підопічних у стаціонарних установах області.     
Центрами соціальної реабілітації дітей з інвалідністю забезпечується комплекс реабілітаційних заходів дітям з інвалідністю.
Реабілітаційні послуги отримало 337 дітей з інвалідністю.

Юліан Чаплінський: ми пройдемо децентралізаційний процес і збудуємо суспільство, яке буде вміти будувати стратегічну долю своїх населених пунктів

Середа, 04 грудня 2019, 10:37

«Децентралізаційні зміни насправді є незворотніми, як і ефект, який бачимо в плануванні, в тому наскільки активно мешканці громад взялись за розвиток своїх населених пунктів», - про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України Юліан Чаплінський під час конференції «Е-рішення для кращого врядування».
«Пам’ятаю, коли місто Львів щойно почав впровадження геопорталу, старше покоління глузувало з нас. Це типова реакція. Пізніше, коли геопортал запрацював і люди побачили, що відбувається на їх вулицях, яке планується будівництво, як розподіляється бюджет, де ремонтуватимуть каналізацію, робитимуть освітлення, скільки грошей буде виділено, реакції стало ще більше. Деякі питання було знято, на деякі люди отримали якусь інформацію і почали цікавитись ще  більше. Але стало більше і довіри, і прозорості.
Вірю, що ми пройдемо цей децентралізаційний процес і збудуємо якісне партисипативне суспільство, яке буде вміти будувати стратегічну долю своїх населених пунктів», - зазначив він.
Він подякував всім учасникам Форуму, а також організаторам - «U-LEAD з Європою» та Центру розвитку інновацій, всім нашим іноземним партнерам.

 

Окремі будинки в Одесі досі без опалення через борги за газ — "Нафтогаз"

Вівторок, 03 грудня 2019, 15:24

Окремі будинки в Одесі не мають опалення через те, що компанії-теплопостачальники, які їх обслуговують, не погасили свою заборгованість за газ перед "Нафтогазом".

Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу".

"На жаль, залишаються ще два підприємства які не включені до реєстру споживачів: ОК "Суворовський ЖЕК" та ТОВ "Еліткомсервіс Компанія", які обслуговують сотні квартир", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рівень розрахунків ОК "Суворовський ЖЕК" становить лише 85%. Для досягнення мінмального рівня розрахунків, який дозволяє здійснювати газопостачання (90%), підприємство має сплатити не менше ніж 339,4 тисяч гривень.

Водночас рівень розрахунків ТОВ "Еліткомсервіс Компанія" - 82%. Компанія має сплатити не менше, ніж 300,3 тисяч гривень.

"Одразу після виконання цими підприємствами мінімальних вимог законодавства вони будуть внесені до реєстру споживачів та зможуть отримувати газ", - зазначили у "Нафтогазі".

"Усі виробники тепла, які приділили увагу початку опалювального сезону, давно отримують газ. Ті ж, що звернулись за укладенням договору несвоєчасно, або не виконали вимог законодавства, створюють проблеми мешканцям будинків, які обслуговують, і навіть намагаються перекласти відповідальність за свою бездіяльність на "Нафтогаз".

Ще влітку всі виробники тепла були неодноразово поінформовані про стан своєї заборгованості і заходи, які необхідно вжити, щоб не залишити людей без опалення взимку. Закон однаковий для всіх. Тепер Нафтогаз змушений вживати заходів для поновлення у найкоротші строки газопостачання тих виробників тепла, які лише зараз змогли виконати вимоги законодавства", - сказав перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.

Економічна правда

Під Києвом збита Porsche маршрутка роздавила 2 людей

Вівторок, 03 грудня 2019, 15:17

Під Києвом у місті Буча внаслідок зіткнення маршрутного таксі та автомобіля Porsche загинули двоє пасажирів мікроавтобусу.

Джерело: пресслужба Нацполіції у Київській області, Facebook-сторінка dtp.kiev.ua

Дослівно поліція: "Попередньо, водій Porsche допустив зіткнення, виїжджаючи з другорядної дороги. ДТП стала фатальною для двох пасажирів рейсового мікроавтобусу, ще трьох – госпіталізовано".

 

Деталі: У спільноті зазначили, що Porsche не поступився дорогою маршрутці і в'їхав у її бік. Очевидці кажуть, що люди випали через скло маршрутки і вона завалилась на бік і придавила їх.

Подія сталася на перехресті вулиць Польова та Островського. Відзначається, що на цьому перехресті постійно трапляються аварії.

 

На місці працює поліція та рятувальники Київщини, слідчо-оперативна група документує подію.

 

Сторінка 9 з 841

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер