images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Студентка Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу отримуватиме стипендію Президента України

Вівторок, 14 січня 2020, 11:55

0

Вікторія Канюк – уродженка міста Чорткова, випускниця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, студентка Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського стала стипендіаткою президента. Цьогоріч дівчина перемогла у ІХ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка.

«Після закінчення 9-го класу вирішила пов’язати своє життя із професією вчителя. Саме тому вступила на навчання у педколедж. Пам’ятаю, як ще змалечку збирала усі свої іграшки і проводила для них уроки. Ось уже навчаюся на останньому курсі коледжу, але і досі подобається, тому думаю, що надалі таки стану вчителем, - - розповідає Вікторія. - Участь у мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка беру з 2-го курсу. Хотілося б сказати, що саме такі змагання подобаються мені найбільше. Адже тут я не просто показала свої знання рідної мови чи творчості великого Кобзаря, але й змогла висловити власну думку».

Головним завданням на конкурсі було написати твір на задану тему, але використавши у ньому різні типи речень, вставні конструкції, згадати цитати із творчості Тараса Шевченка.

«Радію, що не підвела викладачів – Ольгу Миколаївну Безпалько та Наталію Василівну Волощук, які готували мене до конкурсу, змогла представити свій навчальний заклад та прославити рідний Чортків. Звісно, вельми вдячна мамі, яка також допомагала у підготовці та щиро вболівала за мене», - зауважила дівчина.

https://www.chortkivmr.gov.ua/

 

Освітні поїздки у Фінляндію та Словаччину

Вівторок, 14 січня 2020, 11:52

0

Програма House of Europe від ЄС відкрила можливості освітніх поїздок у Фінляндію та Словаччину для вчителів та директорів шкіл.

Подати заявки на участь можна до 17 січня.

Поїздка у Фінляндію насамперед для:

 • Учителів початкової школи з професійним досвідом понад 5 років і активною участю у впровадженні освітніх реформ;
 • Фахівців, залучених до укладання і покращення методичної бази для початкової шкільної освіти (учителів-методистів, науковців, викладачів педагогічних вишів);
 • Директорів шкіл та провідних фахівців у галузі початкової освіти з об’єднаних громад, а також тих, хто працюють за новою системою “опорної школи”.

Що отримає учасник:

 • Тижневий навчальний тур до Фінляндії (провідна тема  окремі аспекти інновацій у початковій освіті)

Мета подорожі:

 • Розвиток міжнародної професійної спільноти;
 • Обмін досвідом і глибше розуміння напрямів та методології навчання у початковій шкільній освіті; вивчення успішних стратегій і розгляд проблемних питань;
 • Здобуття нових фахових та організаційних навичок.

Подати заявку на участь та дізнатись детальніше про умови можна за цим посиланням.

Поїздка у Словаччину (провідна тема  децентралізація освіти) насамперед для:

 • Учителів та керівників шкільної освіти (директорів, завучів) з малих і середніх міст (крім обласних центрів). Перевага надається школам в об’єднаних громадах та т. зв. “опорним школам”.
 • Тих, хто безпосередньо залучені до процесу децентралізації і впровадження найкращих практик освітньої реформи.
 • Фахівців, що працюють над стратегією децентралізації в галузі освіти.

Що отримає учасник:

 • Тижневий навчальний тур у групі з 7 осіб.
 • Компенсацію дорожніх витрат, витрат на проживання і добові.
 • Переклад під час програми.
 • Програму навчальної подорожі від House of Europe, складену у співпраці з партнерами ЄС.
 • Можливість відвідати вибрані освітні інституції Словаччини (зокрема, Міністерство освіти, дослідницькі заклади та школи).
 • Зустрічі з фахівцями укладання навчальних програм та контролю якості освіти, а також з учителями-колегами.
 • Досвід від провідних фахівців галузі (їхній внесок у форматі лекцій, практичних семінарів тощо).
 • Нові практичні навички та можливості для розвитку.

Подати заявку на участь та дізнатись детальніше про умови можна за цим посиланням.

Детальніше про програму House of Europe від Євросоюзу можна дізнатись тут

Найкращі практики та рекомендації щодо освітнього управління

Вівторок, 14 січня 2020, 11:50

0

У рамках пакету тематичної підтримки «Кроки для спеціалістів» Програма «U-LEAD з Європою» підтримала Центр інноваційної освіти «Про.Світ» у впровадженні проєкту «Школа 3.0: Об’єднані громади». Протягом 2019 року «Про.Світ» працював в 11 ОТГ, відібраних за конкурсом. Учасниками від кожної  ОТГ стали відділ управління освіти та дві школи.

Проєкт мав допомогти сформувати спільне бачення розвитку освіти в громаді, за підтримки ментора напрацювати досвід ефективної реалізації запланованих дій і сприяти покращенню культури співпраці та взаємодії між усіма учасниками.

Посібник-путівник «Від керівника до лідера: практичні поради для директорів шкіл та керівників відділів освіти» підбиває підсумки роботи проєкту і пропонує найкращі практики та рекомендації щодо освітнього управління.

Путівник має такі розділи: Лідерство; Командна робота; Стратегія.

Зокрема, у розділі «Командна робота» йдеться про мотивацію команди, ненасильницьке спілкування, фасилітацію, тайм-менеджмент та систему внутрішньої комунікації.

Автори посібника переконані, що реформа освіти неможлива без ціннісних змін у поведінці учасників освітнього процесу, розвитку компетенцій у командній роботі, стратегуванні, та проєктному менеджменті.

ЗАВАНТАЖИТИ посібник (2,1 МБ).

https://decentralization.gov.ua/news/12030

 

Громада розширює міжнародну співпрацю

Вівторок, 14 січня 2020, 11:48

0

Ковари – невелике польське місто, розташоване в гірській місцевості (у Нижньосілезькому воєводстві). Місто, яке активно розвивається завдяки цікавому історичному надбанню та ініціативним людям, що вміють організовувати спільну працю та дозвілля. У Коварах туристичними цікавинками стали колишні уранові копальні – тепер тут функціонують цілі підземні туристичні траси, а також добре налагоджена робота із літнім поколінням – багато заходів проводиться за участю “сеньйорів”, є хороший центр для роботи з людьми з особливими потребами, відбувається багато спортивних подій, тощо.

У 2019 році у Теребовлянської ОТГ з цим містом назріли плани щодо співпраці, які вилилися наприкінці року у підписання відповідної угоди. Попередні зустрічі дали зрозуміти: керівництво Ковар, так само як і Теребовлянської громади, налаштоване на різносторонній розвиток своїх громад: в туризмі та рекреації, культурних та молодіжних обмінах, через співпрацю навчальних закладів, установ і організацій, надання додаткових можливостей для місцевих суб’єктів господарювання. Спільно планується шукати та реалізовувати проекти, що фінансуються зовнішніми донорами тощо.

Наступним кроком після підписання угоди має стати офіційний візит делегації з Ковар весною 2020 року та планування першочергових кроків у налагодженні співпраці.

https://terebotg.in.ua/

Японський мільярдер та перший космічний турист шукає супутницю для польоту на Місяць

Понеділок, 13 січня 2020, 12:12

Японський мільярдер Юсаку Маедзава, який повинен стати першим космічним туристом на кораблі Starship, розробленому компанією Ілона Маска SpaceX, вирішив знайти собі супутницю для спільного польоту до Місяця за допомогою телешоу, повідомляє ІНТЕРФАКС.

Політ Маедзави до Місяця запланований на 2023 рік, та триватиме близько тижня.

Мільярдер оголосив про пошуки супутниці для польоту в Twitter, і його твіт набрав 19 тис. репостів.

Його також поширив Ілон Маск.

Юсака Маедзава. Фото: Forbes

Пошуки супутниці для польоту буде транслювати японський стрімінговий сайт AbemaTV.

Як йдеться на сайті проєкту, ідеальна претендентки — це самотні дівчата віком 20 років або старше, вони повинні бути "яскравими особистостями" і завжди залишатися позитивними.

Також потенційна супутниця має цікавитися космічними польотами й брати участь у підготовці до такої експедиції, а ще — ратувати за мир у всьому світі та бути налаштованою брати від життя все.

Заявки на участь в конкурсі приймаються на сайті проєкту до 10 ранку за японським часом (04:00 за Києвом) 17 січня. В середині лютого і в середині березня Маедзава проведе ряд зустрічей зі своїми потенційними подругами.

Про те, яку дівчину мільярдер вибере, він оголосить в кінці березня.

Пошуки супутниці для польоту буде транслювати японський стрімінговий сайт AbemaTV. 
Фото: Tomohiro Ohsumi/Bloomberg

44-річний бізнесмен написав на сайті проєкту, що "почуття самотності й порожнечі починає поступово долати" його.

Тому зараз Маедзава поставив перед собою мету "знайти кохання всього свого життя".

Маедзава починав як барабанщик рок-групи, потім продавав аудіозаписи улюблених виконавців, розсилаючи їх охочим поштою. Але статок він заробив на інтернет-магазині модного одягу Zozotown.

За оцінками Blomberg Billionairs, його активи складають близько $ 3,6 млрд.

Японський мільярдер широко відомий на батьківщині як колекціонер творів мистецтва.

У минулому році він здивував світ мистецтва, заплативши $ 110,5 млн за картину Жана-Мішеля Баскії, що стало рекордною сумою для робіт американських художників.

 

Сторінка 10 з 902

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер