images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Інформація щодо деяких особливостей у проведенні ЗНО/ДПА-2019 та змін у їх проведенні з 2021 року

Четвер, 11 жовтня 2018, 07:47

Управління освіти і науки Тернопільської міської ради надало інформацію про певні особливості у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання/державної підсумкової атестації 2019 року та змін у проведенні ЗНО/ДПА з 2021 року.

Зокрема, випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) результати зовнішнього незалежного оцінювання з З-х навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники повинні обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Випускники ЗЗСО, які бажають, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА:

  • отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня, якщо вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні;
  • отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів, якщо вивчають іноземну мову на профільному рівні.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково здаватимуть  державну підсумкову атестацію  у формі ЗНО з 2-х предметів:

  • української мови і літератури;
  • математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір).

Подання реєстраційних документів особами для участі в ЗНО триватиме з 05.02.2019р. по 25.03.2019р.

Унесення за вимогою учасників ЗНО змін до реєстраційних даних (перереєстрація) триватиме з 05.02.2019 по 25.03.2019 року.

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019

з/п

Навчальний предмет

Дата проведення ЗНО

День тижня

1.

Математика

21.05.2019

Вівторок

2.

Українська мова і література

23.05.2019

Четвер

3.

Іспанська, німецька, французька мови

27.05.2019

Понеділок

4.

Англійська мова

28.05.2019

Вівторок

5.

Фізика

30.05.2019

Четвер

6.

Історія України

04.06.2019

Вівторок

7.

Біологія

06.06.2019

Четвер

8.

Географія

11.06.2019

Вівторок

9.

Хімія

13.06.2019

Четвер

Розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО результатів ЗНО/ДПА та передання закладам освіти відомостей результатів ДПА в електронному вигляді згідно із графіком:

з/п

Навчальні предмет

Дата

1.

Математика, українська мова і література, фізика

До 14.06.2019

2.

Іноземні мови, біологія

До 20.06.2019

3.

Історія України, географія, хімія

До 25.06.2019

 

Деякі особливості у проведенні ЗНО/ДПА, починаючи з 2021 року:

  • державна підсумкова атестація з математики для осіб, які завершуватимуть здобувати повну загальну середню освіту, буде обов’язковою (крім учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти);
  • ДПА з математики буде проводитися з використанням завдань 2-х рівнів: рівня стандарту і профільного рівня;
  • підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти, буде успішне проходження нею державної підсумкової атестації.

Контактні телефони у Тернополі:

(0352) 40-09-94 (бульвар Шевченка,1, Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, Трофимчук Андрій Васильович);

(0352) 43-57-85 (вул. Громницького, 1, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Шайнюк Юрій Чеславович).

 

Чого очікувати нереформованим засобам масової інформації

Середа, 10 жовтня 2018, 06:55


Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» на роздержавлення відводить три роки: з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2018 рік. При цьому протягом зазначеного строку повинні завершитись і перший, і другий етапи реформування. Однак, далеко не всі державні та комунальні засоби масової інформації беруть участь у роздержавленні.

Трудові колективи свідомо вирішили не брати участі в цих процесах, інші – зайняли вичікувальну позицію і не поспішають з перетвореннями. Проте, час плине швидко і вже починають поставати питання про те, а що ж буде з тими друкованими засобами масової інформації, які не вкладуться у відведений законом строк і не звершать реформування до кінця 2018 року?   

 Стаття 11 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» встановлює правові наслідки незавершення процесу реформування у вищезазначені строки.

     Зокрема, абзац 2 частини 2 цієї правової норми передбачає, що у разі неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації до органів Міністерства юстиції України, а саме до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області заяви про перереєстрацію відповідного друкованого ЗМІ  у строк до 31 грудня 2018 року це стає підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним. Це означає, що з 1 січня 2019 року такі засоби масової інформації фактично припинять своє існування. 
Головне територіальне управління юстиції    у Тернопільській області
Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи може мати відокремлені підрозділи

Середа, 10 жовтня 2018, 06:51

Відповідно до частини 1статті 13 Закону України «Про громадські об’єднання», громадське об'єднання зі статусом юридичної особи може мати відокремлені підрозділи, які утворюються за рішенням відповідного керівного органу громадського об'єднання згідно із статутом, у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". 

Важливо зазначити, що відокремлені підрозділи громадського об’єднання не є юридичними особами. Відокремлені підрозділи громадського об’єднання утворюються та здійснюють свою діяльність на основі статуту громадського об’єднання. 

Проте, відокремлені підрозділи громадського об’єднання зі статусом юридичної особи можуть мати своє положення, якщо це передбачено статутом громадського об’єднання. Положення про відокремлений підрозділ громадського об’єднання містить інформацію про найменування відокремленого підрозділу, назву керівних (та в разі потреби контролюючих) органів, порядок обрання (призначення), строк повноважень, перелік повноважень керівних (та в разі потреби контролюючих) органів.

Положення про відокремлений підрозділ громадського об’єднання не може суперечити законам та статуту громадського об’єднання.Для реєстрації відокремленого підрозділу громадського об’єднання, відповідно до частини 17 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань » необхідно подати : - заяву про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу юридичної особи; - примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу. 

 

Чим відрізняється громадська організація від громадської спілки?

Середа, 10 жовтня 2018, 06:17

Поняття «громадське об’єднання» є ширшим і позначає як «громадські організації», так і «громадські спілки». Громадська організація та громадська спілка є організаційно-правовими формами громадських об’єднань.
Громадська організація є звичною для нас формою.
У кожному місті є кілька десятків громадських організацій, чимало з них є дитячими та молодіжними. Про їх діяльність можна отримати інформацію через електронні і друковані засоби масової інформації. Громадська спілка є новою формою громадського об’єднання. Мета та завдання громадської організації та громадської спілки можуть бути однаковими. Основною відмінністю між цими формами є склад їх засновників. Утворити громадську організацію можуть лише фізичні особи, а громадську спілку – тільки юридичні особи приватного права.
Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Проте не всі юридичні особи можуть утворити громадську спілку.
Засновниками громадської спілки можуть бути тільки юридичні особи приватного права.
Під юридичною особою приватного права слід розуміти юридичну особу, засновниками якої є фізичні особи або інші юридичні особи приватного права, а не органи державної влади чи місцевого самоврядування.
Наприклад, чи є юридичною особою приватного права державна або комунальна бібліотека?Звичайно, ні. Бібліотеки, музеї, лікарні, як і інші установи, створені органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Якщо бібліотека або музей створені фізичними особами або юридичними особами приватного права, тоді вони можуть заснувати громадську спілку.
Юридичною особою приватного права є також громадська організація зі статусом юридичної особи.
Не є юридичними особами приватного права юридичні особи, створені розпорядчими актами Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Чи може громадська організація бути засновником громадської спілки? Так. Для створення громадської спілки потрібні дві юридичні особи приватного права.
Це можуть бути дві громадські організації (зі статусом юридичної особи).
Отже, засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах та яким виповнилося 18 років (якщо це молодіжна чи дитяча організація, то вік засновників має становити не менше 14 років), а засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, зокрема громадські організації, які мають статус юридичної особи.

У Тернополі відкрили першу в Україні соціально-спортивну школу Фонду «Реал Мадрид»

Вівторок, 09 жовтня 2018, 07:01

8 жовтня у Тернополі на базі загальноосвітньої школи-правового ліцею №2 (вул. Новий Світ, 11) відбулося відкриття першої в Україні соціально-спортивної школи Фонду «Реал Мадрид», метою якого є підтримка соціально незахищених верств населення та розвиток фізичного виховання і  спорту у дітей та молоді. На спортивне свято завітали очільник Тернополя Сергій Надал, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Уповноважений посол клубу «Реал Мадрид» і видатний іспанський футболіст Альваро Арбелоа.

«Мені, як міському голові Тернополя, надзвичайно приємно, що саме у нашому місті вперше реалізовується такий соціальний проект. Я висловлюю вдячність громадській організації «Епіцентр дітям» та Благодійному Фонду «Реал Мадрид» за те, що вони обрали Тернопіль та демонструють тут найкращий приклад соціально-відповідального бізнесу і доброго партнерства між владою, бізнесом та громадою, - відзначає Сергій Надал. – Розвиток спорту є одним із пріоритетів у діяльності міської ради, саме тому щороку у місті з’являються нові універсальні спортивні майданчики, один з яких нещодавно облаштували і на території школи-правового ліцею №2».

До слова, соціально-спортивна школа Фонду «Реал Мадрид» працюватиме для бенефіціарів – дітей з соціально незахищених верств населення, повністю на безоплатній основі. За кошти Громадської організації «Епіцентр дітям» спільно з Фондом «Реал Мадрид», у правовому ліцеї №2 проведено капітальний ремонт спортивного залу та придбано спортивний інвентар.


rada.te.ua

 

Сторінка 703 з 1266

«ПочатокПопередня701702703704705706707708709710НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер