images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


На «Галицькій дефіляді» виступить фіналіст шоу «Україна має талант» та учасниця «Голосу країни» (програма)

Середа, 06 червня 2018, 12:08

Фіналіст ток-шоу «Україна має талант» Петро Сказків, який феєрично грає на цимбалах, виступить на фестивалі «Галицька дефіляда» вже найближчими вихідними. Його виступ організатори анонсують 9 червня. Також цього ж дня до Тернополя мають приїхати гуцульські музики, які гратимуть на трембітах.

Наступного дня – 10 червня – очікується на виступ учасниці «Голосу країни» Галини Конах. Окрім того, запланована битва фарбами та танцювальний флеш-моб.

Найцікавішим елементом фестивалю стане битва української та румунської кухні Карпат. Адже два шеф-повари Флорін Патрічі та Віталій Гуралевич приготують по 200 порцій автентичних страв - румунську «токаніцу» та закарпатський «банош» і роздадуть присутнім безкоштовно. Чия кухня буде смачніша – визначатимуть гості фестивалю.

ПРОГРАМА

8 ЧЕРВНЯ, п’ятниця:

16:00-19:00 - DJ Wollys

19.00 –  Конкурс «На Знання Галичини»

20:00 -  Гурт «Dos Paises»

21:00 - Конкурс «Найкраща Господарочка»

21:30  — гурт «Одеон»

22:00 – DJ Wollys (дискотека)

 

9 ЧЕРВНЯ, субота:

16:00-19:00 - DJ Wollys

17.30 – 19.30 - Битва кухонь з Карпат:  Румунська  vs Українська

18:00 – Трембіти

18:30 – гурт «Брати Павлючки»

19:20 - конкурс української пісні «Вгадай Мелодію»

20:00 – Виступ «GunzLiveBand»

21:00 -  Конкурс «Пивні Війни»

21:15 -  виступ Петра Сказківа – фіналіста шоу «Україна має талант»

22:00 – DJ Falya & MC Mikoff (Етно-дискотека)

 

10 ЧЕРВНЯ, неділя:

16:00 - DJ Tallin

18.00 – Холі-фест на о. Чайка

18:00 – Флеш-Моб. «Діти за Мир»

19:00 – Конкурс «Найкраща Вишиванка»

19:20 - гурт «Фіра»

20:00 – Конкурс «Вареників»

20:10 – гурт «Доля»

21:00 – виступ Галини Конах – учасниці «Голосу країни»

22:00 – DJ Tallin


 

Під час форуму «Тернопільщина Invest-2018» відбулась презентація Інвестиційного паспорту Тернополя

Середа, 06 червня 2018, 11:57

24 травня під час міжнародного Інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest-2018» відбулась презентація оновленого Інвестиційного паспорту Тернополя, розробленого фахівцями рейтингового агентства IBI-Rating. Подія відбулася в рамках спеціалізованої секції «Тернопіль — інвестиційний» за участі керівників профільних управлінь Тернопільської міської ради та представника рейтингового агентства.

На сторінках паспорту у формі тез та інфографіки представлені загальні дані про місто, особливості соціально-економічного розвитку, структура та обсяги залучених інвестицій, стан модернізації міської інфраструктури, інвестиційні проекти та інше. Документ напрацьований українською та англійською мовами.

За словами начальника управління економіки, промисловості та праці Тетяни Корчак, Тернопільська міська рада значну увагу приділяє саме поліпшенню інвестиційного клімату, інформованості бізнесу та створенню проектів, які приваблять інвесторів, серед яких – створення Інвестиційного парку «Тернопіль».

У своїй доповіді «Інвестиційний потенціал м. Тернопіль» директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Дмитро Задесенець підсумував: «Тернопіль провів вагому роботу із створення привабливого ділового клімату та побудови ефективної системи управління містом. Тернопіль є інвестиційно привабливим та має багато проектів, які можуть стати цікавими для іноземців».

Ознайомитися з Інвестиційним паспортом Тернополя можна на сайті агентства IBI-Rating та на сайті Тернопільської міської ради в розділі «Економіка» (www.rada.te.ua/ekonomika/investitsii/investitsiyniy-pasport/20329.html ).

До слова, загалом у роботі Форуму взяли участь понад 500 учасників, 200 з яких – представники іноземних країн. Зокрема, на захід приїхали понад 30 іноземних делегацій, у тому числі представники дипломатичних установ. Детальніше про Форум «Тернопільщина Invest-2018» можна дізнатися на сайті - www.te-invest.com .

Право роботодавців на об'єднання

Середа, 06 червня 2018, 07:04

Відповідно до статті 2 Закону України «Про організацію роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» роботодавці мають право об'єднуватися в організації роботодавців, вільно вступати до таких організацій та виходити з них, брати участь в їх діяльності на умовах та в порядку, визначених їх статутами.

Організації роботодавців, їх об'єднання можуть створювати об'єднання організацій роботодавців, вступати до таких об'єднань та виходити з них, брати участь в їх діяльності на умовах та в порядку, визначених статутами об'єднань організацій роботодавців.

Член організації роботодавців чи об’єднання організацій роботодавців має право в будь-який час припинити своє членство в організації роботодавців чи об’єднанні організацій роботодавців шляхом подання заяви до відповідних статутних органів. Членство в організації роботодавців чи об’єднанні організацій роботодавців припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З того самого дня припиняється перебування члена організації роботодавців чи об’єднання організацій роботодавців на будь-яких виборних посадах в організації роботодавців чи об’єднанні організацій роботодавців.

Дія абзацу першого цієї частини не поширюється на членів організації роботодавців чи об’єднання організацій роботодавців, обраних на посади керівника та заступника керівника організації роботодавців чи об’єднання організацій роботодавців. Членство в організації роботодавців чи об’єднанні організацій роботодавців зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

 

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Оновлено Довідники податкових пільг

Вівторок, 05 червня 2018, 07:15

У Тернопільській ОДПІ інформували, що ДФС України затвердила нові довідники податкових пільг станом на 19.04.2018, а саме:


► Довідники податкових пільг № 88/1;

► Довідник інших податкових пільг № 88/2.

У Довідниках наведено перелік пільг із податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.


Довідники розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html. Докладні консультації за телефоном: 43-46-10.


Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

Вівторок, 05 червня 2018, 07:10

Пане Міністре, доброго дня! Я плачу чималі гроші на дитину. Їх більш ніж вистачає на дитину. Тепер ще й кажуть, що мене примусять платити ще більше, бо збільшиться розмір аліментів. Я й так не зовсім розумію, куди моя колишня їх витрачає і чи на дитину вони йдуть. А тепер, що виходить, вона житиме за мій рахунок?

Степан Любенчук


Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

У травні цього року Міністерство юстиції домоглося прийняття народними депутатами у першому читанні другого пакету законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.

Запропоновані новели були напрацьовані за результатами реалізації першого пакету змін, які почали діяти в лютому. Ми виявили додаткові шпарини, якими користуються горе-батьки – як татусі, так і матері -  щоб не забезпечувати власних дітей.

Дійсно, з одного боку другий пакет робить життя боржників зі сплати аліментів ще складнішим. З іншого боку - ми  посилюємо захист матеріального стану дитини та вводимо реальну систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

Ось кілька основних новацій прийнятих законопроектів:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).

  • Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

  • Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно корисних осіб.

  • Обов’язок засуджених до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, працювати на місцях і роботах, визначених адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

  • Особи, які можуть бути членами Кабінету Міністрів України, заступниками міністра, громадяни України, які бажають займати посади державної служби категорії «А» або «Б», а також які матимуть намір зареєструватися кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатами на посади сільського, селищного, міського голови, старости, подаватимуть заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад шість місяців.

  • Звільнення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» або «Б», депутатів місцевих рад (за рішенням відповідних рад) у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 12 місяців.

  • Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

  • Запровадження мінімального рекомендованого розміру аліментів на одну дитину, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

  • Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які ніші секції.

  • Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.


Чи не призведе зростання аліментів до збагачення того з батьків, з ким живе дитина?

Хочу одразу сказати, що вже в день голосування почали з’являтися різного роду міфи й «страшилки». Вони мають одну мету – задурити людям голови і примусити їх повірити, що ці законопроекти – це щось страшне. А значить – домогтися неприйняття даного пакету ініціатив.

Наголошую, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо.

Я постійно чую, що збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання. Це – неправда.

Так, ми пропонуємо запровадити мінімальний рекомендований розмір аліментів, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зокрема, з 1 січня 2018 року для дітей віком від 6 до 18 років цей розмір становить 1860 грн.), який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. На сьогодні мінімальний розмір аліментів становить близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя. Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень?

Ми піднімаємо лише рекомендований розмір аліментів для дитини. Всі, хто платили достатні для утримання малюка суми, не відчують цього підвищення.

З іншого боку - нині цільове використання сплачених аліментів перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою (відповідно до статті 186 Сімейного кодексу).

Зараз ця процедура недосконала. Ми врахували це в законопроектах і пропонуємо вдосконалити існуючі підходи та прописати чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.


 

Сторінка 901 з 1429

«ПочатокПопередня901902903904905906907908909910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер