Репортаж
У Тернополі запрацювала Інтерактивна карта реєстру комунального майна
П'ятниця, 22 вересня 2017, 07:32
Міський голова Сергій Надал, координатор Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі Василь Томчишин та директорка «MagneticOne Municipal Technologie» Катерина Бігняк презентували Інтерактивну карту реєстру комунального майна. Це один з сервісів для підвищення відкритості влади та зручності користування тернополян на основі відкритих даних.
«Прозорість та відкритість – одні з ключових пріоритетів у діяльності Тернопільської міської ради. Сьогодні у місті функціонує безліч електронних сервісів, зокрема відкритий бюджет, відкрите місто, електронні петиції, громадський бюджет тощо, - розповідає очільник Тернополя. – Ще одним інструментом для відкритості та прозорості стане інтерактивна карта комунального майна на основі відкритих даних, яка дозволить будь-якому користувачу знайти інформацію про усе комунальне майно, яке перебуває у власності громади, побачити, ким орендується, яка площа приміщення і т.д.».
Інтерактивна карта доступна на сайті Тернопільської міської ради у розділі «Реєстр комунального майна» (http://rada.te.ua/mapa_mista/)
22-23 вересня відбудуться тренінги з інфокомпанії та реалізації проектів «Громадського бюджету»
Четвер, 21 вересня 2017, 06:13
22 та 23 вересня в приміщенні Українського дому «Перемога» (прес-центр, 2 поверх) відбудуться тренінги щодо подання проектів на «Громадський бюджет» та їх реалізації. Тренінги триватимуть з 12.00 до 16.00 год.
Серед заходів:
22.09.2017 (пт) – «Інфо-кампанія для авторів проектів»
23.09.2017 (сб) – «Реалізація проектів в громадському бюджеті».
До участі запрошується активна громадськість міста, студенти, майбутні автори проектів, представники міських адміністрацій, департаменти міських рад, відповідальні за впровадження громадського бюджетування, депутати та громадські організації.
Участь безкоштовна.
Зареєструватися можна за лінком: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcPDrqJd9PviK27kcSAOFYBBOYDVQAh-zyt0pJ9fNaAJRZJw/viewform
Нагадаємо, що до 30 вересня у Тернополі триває прийом проектів на «Громадський бюджет». У 2018 році на реалізацію проектів «Громадського бюджету» передбачено 9 млн. 400 тис. грн. Детальніше про «Громадський бюджет» можна прочитати на офіційному сайті Тернопільської міської ради (http://rada.te.ua/novyny/60664.html) або на сайті https://pb.rada.te.ua/
Що треба зробити для виплати аліментів?
Середа, 20 вересня 2017, 06:35
Павле Дмитровичу, зараз ми з чоловіком у процесі розлучення. Цікавить питання аліментів. Скажіть, чи треба для цього звертатися до суду, чи можна якось визначитися без цього, і на які суми я можу розраховувати?
Вікторія Степанюк
Що треба зробити для виплати аліментів?
Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину в розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані й тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.
Чи потрібно підписувати якісь папери?
Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати.
Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
У яких випадках слід звертатися до суду?
У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.
Яким може бути розмір аліментів?
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:
-
на 1 дитину – однієї чверті,
-
на 2 дітей – однієї третини,
-
на 3 і більше дітей – половини заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
У такому випадку розмір аліментів підлягає індексації. Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».
Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У 2017 році прожитковий мінімум на дітей становить:
віком до 6 років: |
|
віком від 6 до 18 років: |
|
Чи є можливість змінити розмір аліментів?
Розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за домовленістю між батьками або за рішенням судуза позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
За яких умов можливе дострокове припинення виплати аліментів?
За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення з дозволу органу опіки та піклування договору про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації.
Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
Додаткову консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 52-23-42
Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації до територіального органу Міністерства юстиції України
Середа, 20 вересня 2017, 06:33
Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до територіальних органів Міністерства юстиції України або до суду.
Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до територіальних органів Міністерства юстиції України протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.
У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, а також залучення скаржника чи інших осіб, територіальні органи Міністерства юстиції України можуть встановити інші строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника. При цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.
Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації або територіального органу Міністерства юстиції України подається особою, яка вважає, що її права порушено, у письмовій формі та має містити:
1) повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;
2) зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, порушені на думку скаржника;
3) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
3-1) відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення, повідомлення або реєстраційної дії державного реєстратора та/або внесення відомостей до Єдиного державного реєстру;
4) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складення скарги.
До скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника (за наявності), а також якщо скарга подається представником скаржника - довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку.
Якщо скарга на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації подається представником скаржника, до такої скарги додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження, або його копія, засвідчена в установленому порядку.
За результатами розгляду скарги територіальні органи Міністерства юстиції України приймають мотивоване рішення про:
1) відмову в задоволенні скарги;
2) задоволення (повне чи часткове) скарги шляхом прийняття рішень відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Головне територіальне управління юстиції
у Тернопільській області
Фестиваль «Сала і самогону» перенесли
Середа, 20 вересня 2017, 06:20
Гастрономічний фестиваль «Сала і самогону» перенесли на наступні вихідні – 29-30 вересня та 1 жовтня. Як повідомляють організатори, причина у складних погодних умовах, оскільки на найближчі вихідні передають проливні дощі, зливи та навіть грози.
Погода – суттєвий фактор у проведенні будь-яких заходів під відкритим небом. Організатори просять тернополян та гостей міста з розумінням поставитися до цієї ситуації і чекають усіх 29-30 вересня та 1 жовтня на Театральному майдані міста. Принаймні, на ці дні синоптики прогнозують без опадів.
Офіційна сторінка фестивалю: https://www.facebook.com/TenopilFest
Більше статтей...
Сторінка 1152 з 1590
«ПочатокПопередня1151115211531154115511561157115811591160НаступнаКінець»