images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Змінився порядок надання субсидій

Четвер, 10 травня 2018, 07:30

Наприкінці квітня Кабінет Міністрів України вніс зміни до розрахунку та порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, що вступили у дію 1 травня 2018 року. Новий порядок передбачає перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі лише для певних категорій населення.

Відтак, Міністерство соціальної політики України з 1 травня змінює форму Декларації про доходи, посиливши вимоги до претендентів на житлові субсидії на неопалювальний період.

Відтепер декларувати необхідно буде доходи усіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Також з 1 травня необхідно буде вказувати в деклараціях дані про доходи від здачі в оренду квартири та оновлені дані від внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, для призначення субсидій переселенцям потрібно подати заяву без надання договору оренди, а громадян, що здають квартиру в оренду – з договором оренди.

Подати заяву та оновлену декларацію про доходи для перерахування субсидій відтепер зобов’язані також сім’ї, якщо хтось із їх членів фактично не проживає за місцем реєстрації та сім’ї, що отримують субсидію за рішенням комісії.

У зв’язку із нововведеннями, у нарахуванні житлово-комунальних компенсацій в 2018 році право на отримання субсидії втратили сім’ї, якщо хоча б один із їх членів відноситься до категорії громадян:

  • орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
  • особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
  • власники автомобілів та мотоциклів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
  • власники квартири, площа яких перевищує 120 кв. метрів, або будинку, площею понад 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
  • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку у Центрі зайнятості як безробітні та особи, чиї задекларовані доходи за ІІІ - ІV квартал минулого року є нижчими за мінімальну заробітну плату того періоду. Таким громадянам управління праці та соціального захисту населення автоматично зараховує в дохід три прожиткових мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії;
  • громадяни з наявною двомісячною заборгованістю за оплату житлово-комунальних послуг.

 

У випадку приховування громадянами достовірної інформації (про наявність автомобіля, перебування з-за кордоном більше 2-ох місяців, місце фактичного проживання і т.д.), їх позбавлять виплат, зобов'яжуть повернути субсидії у державний бюджет та сплатити за комунальні послуги у повному обсязі.

У Тернополі процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюватиметься з 14 травня управлінням соціальної політики міської ради та усіма житлово-експлуатаційними підприємствами за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою.

 

Графік прийому громадян:

  • Управління соцполітики (вул. Лисенка, 8,) – понеділок-п'ятниця: з 08.00 год. до 17.00 год.
  • Житлово-експлуатаційні підприємства – понеділок, вівторок, четвер з 08.30 год. до 17.00 год., середа, п’ятниця з 08.30 год. до 13.00 год.

rada.te.ua

 

Підприємці - платники єдиного податку повинні вести книгу обліку доходів

Четвер, 10 травня 2018, 07:06

Платники єдиного податку першої та другої груп і платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Про це нагадали у Тернопільській ОДПІ.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат.

Записи у Книзі доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо.

Для реєстрації Книг такі платники єдиного податку подають до фіскального органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Форми та порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку 1-ї та 2-ї груп й платників єдиного податку 3-ї групи, які не є платниками ПДВ та книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку 3-ї групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом МФУ від 19.06.2015 № 579.

Зазначена норма визначена п.п. 296.1.1 ст. 296 Податкового кодексу України.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ. Телефон для довідок: 43-46-10.


Понад 46 мільйонів гривень акцизного податку надійшло до бюджету від платників Тернопільщини

Вівторок, 08 травня 2018, 07:30

За чотири місяці цього року Державний бюджет України отримав від платників області 12,9 млн грн акцизного податку. Зокрема, надійшло: від виробництва горілчаної продукції – 4,7 млн грн; від виробництва виноробної продукції – 8 млн грн; від виробництва пива – 40 тис. грн; від пального – 70 тис. гривень.

До місцевих бюджетів з роздрібного продажу підакцизних товарів протягом січня-квітня надійшло 33,2 млн грн, в тому числі: з алкогольних напоїв – 9,5 млн грн; з пива – 4,8 млн грн; з тютюнових виробів – 18,9 млн гривень.

Загалом з початку року платники Тернопільщини спрямували до державного та місцевих бюджетів 46,1 млн грн акцизного податку.

За матерiалами відділу організації роботи головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Грошова допомога надається на підставі переліку документів

Вівторок, 08 травня 2018, 07:19

Повідомляємо, що грошова допомога з коштів міського бюджету надається громадянам на лікування, відповідно до поданої заяви на ім’я міського голови (вул. Листопадова, 6 , кабінет №12) та наступних документів: копія паспорту, ідентифікаційного номеру та довідки з лікувального закладу.

За додатковою інформацією просимо звертатися за телефоном 23-56-52.

rada.te.ua

На Тернопільщині відбудеться «Школа волонтера»

Понеділок, 07 травня 2018, 06:42

Школа волонтера – це проект, який спрямований на популяризацію ідей волонтерства, підвищення рівня обізнаності різних верств населення про історичний досвід волонтерської діяльності в Україні та світі, заохочення до активної участі в суспільному житті своєї громади.

12-13 травня у Копичинецькому музеї театрального мистецтва відбудеться дводенний тренінг «Школа Волонтерів» за підтримки ВГО «Поруч». Під час тренінгу учасники дізнаються про волонтерство та його особливості, опанують навички залучення ресурсів для проектів, написання та реалізації грантових проектних заявок. Тренери супроводжуватимуть групи учасників у процесі ідейної розробки проектів на користь громади, їхні розробки та оформлення бюджетів.

Для того, щоб процес був максимально практичним, громадська організація «Поруч» виділила мікрогрант розміром 5 тисяч гривень для підтримки найкраще підготовленого учасниками тренінгу проекту.

Заповнити реєстраційну заявку на участь у заході можна за посиланням: https://goo.gl/forms/3uFYQ7CvU6qHkgej1

Цільовою аудиторією проекту є активні молоді люди, в першу чергу студенти, активісти, представники громадських організацій, а також всі охочі.
Під час тренінгів учасники отримають не лише чітке уявлення з історії волонтерського руху, правового статусу волонтера, діяльності громадських організацій, а й основні навики, необхідні для обговорення рішень, прийнятих місцевою владою, щоб встановити діалог між різними групами спільноти, усвідомлення можливості кожної людини брати участь у суспільному житті своєї громади, а також отримають навики написання грантових заявок та отримання фінансування на власні проекти.

Тренери Арсен Келічавий (Arsen Kelichavyi ) та  Мельник Оксана (Oksana Melnyk) уже провели близько 60-ти тренінгів з фандрайзингу та проектного менеджменту в Україні.

Кооридинатор проекту Келічавий Богдан (https://www.facebook.com/bohdan.kelichavyi Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

oda.te.gov.ua

 

Сторінка 911 з 1430

«ПочатокПопередня911912913914915916917918919920НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер