images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Духовні перлини Збаражчини

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

Участь у наукових конференціях дає можливість набути нових унікальних навичок. У цьому переконалися учасники онлайн-конференцій «Мистецтво виступу перед аудиторією» та «Духовні перлини Збаражчини», що відбувалися протягом двох днів на платформі Zoom.

Спікер заходу Марія Данилевич – український літературознавець, педагог, кандидат філологічних наук, доцент теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім. В. Гнатюка – спілкувалася з юними дослідниками МАН на тему підготовки виступу перед аудиторією. Мистецтво оратора дало змогу досвідченому педагогу захопити слухачів, так що час минув непомітно.

Про підготовку до участі в науковій конференції як формі представлення дослідницького проєкту розповіла науковий керівник секції «Українська література» Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України Наталія Стасюк, проаналізувавши критерії оцінювання виступів та етапи підготовки.

Важливе значення в обговоренні було відведено створенню постерів. З цієї теми виступила слухач  секції «Українська література» Збаразької філії, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2019 року (секція «Фольклористика») та переможець ІІ етапу 2020 року; переможець Міжнародного конкурсу з українознавства Софія Горпинюк. Учениця надала практичні поради з оформлення постерів, демонструючи відеоматеріали.

Про культуру мовлення оратора розповіла слухач секції «Українська література» Анастасія Кам’янецька, зробивши висновок: щоб володіти аудиторією, промовець повинен усією своєю поведінкою виражати впевненість і віру у власні сили.

Безцінним надбанням кожного народу є його духовна скарбниця. Та правікова спадщина, де люди черпають натхнення та життєву силу. Протягом багатьох століть Україна була і залишається невичерпним джерелом мистецтва. У цьому вкотре переконалися учасники конференції на тему «Духовні перлини Збаражчини». Слухачі секції «Українська література» мали змогу апробувати власні наукові розвідки. Із доповідями виступили цьогорічні переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, зокрема Софія Горпинюк на тему «Вишитий рушник у весільних обрядах Збаражчини і Закерзоння» та Анна Язвінська («Нагрудні та нашийні прикраси Збаражчини»). Про пісні національно-визвольної боротьби українського народу  повідомив Назар Бутрин – призер ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницькиї робіт (секція «Журналістика») та неодноразовий призер Міжнародного конкурсу з українознавства.

Учасники онлайн-заходу за сприяння Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, зокрема методистів Богдани Дідушицькоїта Оксани Гаврилевської,  переконалися, що участь у наукових конференціях – це захопливо, пізнавально і просто необхідно для розвитку науково-творчого потенціалу особистості!

http://xn--80axe.xn--j1amh/

 

 

Завершився обласний відбірковий онлайн етап Всеукраїнської виставки-конкурсу "Знай і люби свій край"

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

На онлайн виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва було представлено 229 робіт із 19 закладів позашкільної освіти: районних, міських, об’єднаних територіальних громад   та Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Найбільшу кількість призових місць отримали колективи Монастириського районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільського району, Бучацького району, Збаразької районної станції юних техніків, Кременецького районного центру дитячої творчості та Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Переможці та призери виставки нагородженні дипломами відповідних ступенів Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Усі роботи були виконані на високому професійному рівні, що доводить про неабиякий хист юних майстрів та клопітку працю їх педагогів.

Кращі роботи беруть участь у Всеукраїнській онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край".

http://obltechnik.te.ua/

 

Організація профільного навчання – основне завдання сучасного закладу загальної середньої освіти

Середа, 08 липня 2020, 09:48

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  проведено веб-семінар на тему «Пришвидшення старту старшої профільної школи як ключове завдання сучасного закладу загальної середньої освіти». Метою заходу було актуалізувати питання пошуку ефективних підходів впровадження профільного навчання та підвищення якості викладання профільних предметів. У вебінарі взяли участь представники гімназій, ліцеїв, колегіумів та опорних закладів області, а також методисти та науково-методичні працівники інституту післядипломної педагогічної освіти.

Ззаступник директора ТОКІППО І.М. Вітенко зазначив, що, відповідно до плану заходів із запровадження в області Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», створення мережі профільних закладів загальної середньої освіти уже стартує у 2020/2021 навчальному році. І, у зв’язку з тим, що планування роботи ЗЗСО на новий 2020/2021 навчальний рік у розпалі, є потреба обговорити дане питання,  накреслити перспективу є актуальною і доцільною.

Методисти інституту під час семінару зосереджували  увагу на аналізі організації профільного навчання в закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 н.р. та здійсненні методичного супроводу освітнього процесу щодо вирішення завдань профільної освіти,  на методичних аспектах викладання профільних предметів у школі. Наскрізною лінією у виступаючих було те, що сучасний підхід до викладання профільних предметів вимагає певних змін у місії, змісті, організації освітнього процесу, впровадження новітніх дидактичних засобів та педагогічних технологій.

Учасники заходу ознайомилися з індикаторами оцінювання рівня організації профільного навчання та домовилися щодо подальшої співпраці у напрямку організації підвищення професійного розвитку педагогічних працівників, які забезпечують допрофільне, профільне навчання та профорієнтаційну роботу в гімназіях, ліцеях, колегіумах та опорних ЗЗСО.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Степанов розповів про готовність України до другої хвилі COVID-19

Вівторок, 07 липня 2020, 11:04

Станом на 7 липня всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Так на пресбрифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував готовність України до другої хвилі COVID-19.

"Рівень забезпеченості нашої країни до другої хвилі епідемії, і я кажу не тільки про лабораторні центри або наявність тест-систем, а й про готовність наших лікарень, готовність наших лікарів до таких викликів, його навіть не можна порівняти з тим, що в нас було на початку березня.

На сьогодні всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Це той рівень, який ми тримаємо.

Ми чітко знаємо, що якщо десь виникає проблема, то ми дуже швидко доставляємо тест-системи, щоб це ніяким чином не вплинуло на наших громадян", сказав він.

Максим Степанов

Він також додав, що Україна готується саме до другої хвилі.

"Я вважаю, що це є розумно, коли робляться відповідні висновки в тому, чого нам бракувало, в чому у нас виникали проблеми й підготуватися так, щоб і медична система витримала і щоб ми вчасно могли надавати допомогу всім, хто цього потребує", уточнив очільник МОЗ.

7 речей, які роблять психологічно сильні люди під час пандемії

Вівторок, 07 липня 2020, 11:02

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.

Стрес, який спричинює пандемія, може спровокувати міріади негативних почуттів, а ще депресію, тривожність та посттравматичний стресовий розлад, пише Psychology Today.

Але це не перша криза у нашому житті.

Світ переживав схожі проблеми й науковці мали змогу дослідити, як у важкі періоди поводились психологічно сильні люди.

 

Вони:

 

Обмежують кількість новин, які споживають.

Науковці стверджують, що є дві речі, які можуть спрогнозувати, як людина впорається такою кризою як пандемія.

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.
Фото: ra2studio/Depositphotos

Перша: наскільки уразливою вона була у своєму житті до кризи.

Друга: як багато новин вона читає під час пандемії.

Якщо ви весь час занурюєтесь в новини, то це може спричинити навіть посттравматичний розлад.

 

Приймають свої почуття як норму

Психологічно гнучка людина розуміє, що такі почуття як страх, гнів, сум, тривога є абсолютно нормальними.

Інформація охоплює нас аж занадто сильно, щоб опрацювати її відразу.

Як вважає Американська академія психіатрії, депресивність, тривожність та розлади адаптації є звичайними симптомами для людини, яка протягом останніх 90 днів пережила значущу життєву подію.

А зараз це трапляється з усіма нами втрата роботи через карантин, організація домашнього навчання для дітей, неможливість відвідати поховання близької людини тощо.Фокусуються на фактах

Думки всіх нас можуть перебувати в трьох станах: емоційному, раціональному та мудрому.

Бути емоційним в часи труднощів це нормально, але рух у бік раціо логіки та фактів може зменшити негативні наслідки кризи.

Наприклад, якщо наш емоційний розум каже нам: "Я підхоплю COVID-19 та помру", то варто звернутись до фактів та статистики.

Також наш раціональний розум може підказати нам: "У мене низькі ризики померти від COVID-19 тому що я залишаюсь вдома, дотримуюсь соціальної дистанції та ношу маску".

 

Медитують

Про користь медитації вже сказано багато.

Вона дійсно допомагає покращити нашу увагу, вгамувати стрес та тривожність.

Дослідження показують, що ті, хто давно практикує медитацію, швидше повертаються до психологічної норми, ніж ті, хто не медитує.

 

Обмежують свій час спілкування з токсичними людьми.

Постійна брехня, пліткування, концентрація лише на своїх потребах це все ознаки токсичної людини.

Якщо протягом стабільних часів ми ще можемо це толерувати, в часи кризи, коли ви знаходитесь у режимі виживання, таку токсичну енергію варто прибирати з власного життя.

 

Фокусуються на турботі про себе

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності вкрай важливо.

Наприклад, коли тренажерні зали зачинені, подумайте про йогу на повітрі та відеотренування.

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності – вкрай важливо.
Фото: freepik

Важливо пріоритезувати речі, які надають нам ресурс.

 

Знають свої персональні потреби

Наприклад, якщо ви екстраверт, ви отримуєте енергію від спілкування з іншими людьми.

Така потреба може бути й в інтровертів, проте краще, якщо це будуть маленькі групи для спілкування, адже активна соціалізація їх виснажує.

І потім інтровертам для відновлення потрібно побути на самоті.

Дуже важливо розуміти, хто ви та що найкраще для вас.

 

Сторінка 8 з 1127

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер