images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Оновлено віртуальну виставку

П'ятниця, 15 січня 2021, 11:16

Оновлено віртуальну виставку

0

Значне місце в діяльності Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки займає видавнича робота. Бібліотекарі оновили віртуальну виставку «Видання Тернопільської обласної універсальної бібліотеки». На ній представлено найбільш вагомі видання останніх років.

На виставку!

https://library.te.ua/

 

Побачив світ Х ювілейний часопис «Кременецькі компаративні студії»

П'ятниця, 15 січня 2021, 11:15

0

Видання готують до друку у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім.Тараса Шевченка.

У Х ювілейному випуску «Студій…» опубліковано 32 наукових статті 41 автора із 7 країн: України, Польщі, Литви, Італії, Азербайджану, США та Росії. Як і в попередніх випусках, матеріали наукових аналітичних досліджень  систематизовані в тематичних розділах – «Сучасні проблеми порівняльного літературознавства», «Актуальні проблеми загального літературознавства», «Сучасна компаративна лінгвістика та перекладознавство: проблеми і перспективи», «Актуальні проблеми загальної лінгвістики», «Актуальні проблеми міждисциплінарних студій», «Сучасні методи та технології навчання літератур і мов» і «Рецензії».

http://www.kogpi.edu.te.ua/

14 січня - потрійне свято: що прийнято і чого не можна робити у цей день

Четвер, 14 січня 2021, 13:56

Сьогодні в народі святкують Василів день, Обрізання Господнє і Старий Новий Рік.

Іменини Василя. Традиція засівати

Василій Великий – архієпископ Кесарії Кападокійської, вселенський вчитель Церкви (IV cтоліття нашої ери). Цього дня вшановують його пам’ять. Церковні джерела характеризують Василія Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: "Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі".Також Василя Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основним обрядом було засівання осель збіжжям.Перший посівальник на Новий рік, зазвичай, приносить до хати щастя. Вважається, що дівчата щастя не приносять, тому й посівати їм не годиться.
Особливість богослужіння в цей день полягає в тому, що звершується Літургія, написана самим святителем. Вона – перша з десяти Божественних літургій, служіння яких встановлене у певні дні року.

Обрізання Господнє

Традиційно на восьмий день після свята Різдва Христового відзначається велике свято – Обрізання Господнє.
Щороку 14 січня християни східного обряду відзначають Обрізання Господнє. Цей священний день вважається великим святом й традиційно настає на восьмий день після свята Різдва Христового.

Обрізання Господнє – що означає свято
Через тиждень після народження Ісуса Христа, за місцевими традиціями, необхідно було здійснити акт обрізання немовляти, як того й побажали ангели ще до його зачаття в утробі Діви Марії.
Обряд обрізання був встановлений для всіх немовлят чоловічої статі. Він означав приналежність до народу, обраного Богом. Вважалося, що хлопчик, який не пройшов цю процедуру, не належить до Єдиного Бога і Творця, не гідний до нього звертатися та є іновірцем.Старозавітне обрізання було прообразом християнського хрещення.
У свято Обрізання Господнього не можна відмовляти людині у прощенні та допомозі – це може залучити невдачу. Забороняється цього дня лаятися, використовувати нецензурну лексику, ображати близьких людей та думати про погане.

Не можна також давати гроші в борг, інакше весь рік пройде в боргах. Не рекомендується виносити сміття з дому. Поганою прикметою вважається вирішення фінансових питань та рахування дрібних грошей.

Перший день нового року
За старим літочисленням 14 січня випадав перший день нового року.
Справа в тому, що православна церква живе за юліанським календарем, тому що життя й діяння Господа нашого Ісуса Христа відбувалися в часи, коли діяв саме юліанський календар. В його основі – так званий "літургічний" рік. Його розбіжність з новим, григоріанським календарем становить 13 днів, тому й Новий рік православні християни святкують не з 31 грудня на 1 січня, а з 13 на 14 січня.Народні прикмети та повір'я на 14 січня
Яскраве сонце віщує багатий урожай фруктів та ягід.
Дерева в інеї – прикмета хорошого врожаю зернових культур.
Загадане у ніч з 13 на 14 січня бажання обов'язково здійсниться.
Людина, яка народилася у свято Обрізання Господнього, проживе життя в достатку.
Одягти обновку 14 січня означає, що весь рік буде вдалим.

 

Відбулись «Веселі старти» для наймолодших «олімпійців» із Хоросткова

Четвер, 14 січня 2021, 13:45

Відбулись «Веселі старти» для наймолодших «олімпійців» із Хоросткова

До дня відзначення 30-річчя створення Національного олімпійського комітету в Україні, «Веселі старти» провели в Хоростківському яслах-садочку «Калина». Участь в різних спортивних іграх взяли хлопчики та дівчатка старшої групи «Бджілки». Діти проявляли свою спритність, швидкість та вміння працювати в команді, змагаючись в естафетах, отримали масу задоволення та олімпійські подарунки.

 

Змагання відбулись за сприяння Тернопільського відділення НОК України та директора КЗ «Хоростківська ДЮСШ імені Миколи Підодвірного» Марії Підодвірної.

«Формування іншомовної компетентності в аудіюванні»

Четвер, 14 січня 2021, 13:44

«Формування іншомовної компетентності в аудіюванні»

0

З метою розвитку професійної рівня вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти  на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося онлайн засідання проблемної групи на тему «Формування іншомовної компетентності в аудіюванні».

Учасники засідання, а це 49 учителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Тернопільської області, ознайомилися з методикою формування англомовної компетентності в аудіюванні з урахуванням сучасних умов та тенденцій. Зокрема, засвоїли структуру англомовної компетентності в аудіюванні та цілі формування аудитивної компетентності в сучасній школі; розвинули уміння використовувати ефективні вправи на певному етапі англомовної компетентності в аудіюванні; розвинули уміння використовувати доцільні засоби формування англомовної компетентності в аудіюванні та способи контролю рівня її сформованості.

Учасники отримали інформацію про навчально-методичні матеріали для формування умінь аудіювання на уроках та в позаурочній діяльності.

http://ippo.edu.te.ua/

 

 

Сторінка 9 з 1264

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер