images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Майно в податковій заставі – ваше, та не зовсім...

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:54

Платник податків, який має податковий борг, ризикує позбутись майна, яке може бути використане, як джерело погашення такого боргу. Про це зазначили в управлінні погашення заборгованостей Тернопільської ОДПІ. Адже, з метою забезпечення виконання платником податків своїх зобов’язань, визначених Податковим кодексом, належне майно боржника передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису, до якого включається все ліквідне майно, яке може бути продане в рахунок погашення такого боргу.

Опис здійснюється на підставі рішення керівника податкової інспекції, яке пред’являється боржнику. Податкова застава в обов’язковому порядку реєструється у відповідному державному реєстрі. Слід зазначити, що платник зберігає право користування описаним майном, однак його відчуження може відбуватись тільки за згодою податкової інспекції. У разі, якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари чи товарні запаси, боржник може відчужувати таке майно без згоди податкової за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати зарплати, єдиного внеску та/або погашення податкового боргу. Продаж майна боржника здійснюється на публічних торгах чи через торгівельні організації на підставі раніше наданого судом дозволу. У разі, якщо сума коштів, отримана в результаті продажу майна є недостатньою для погашення податкового боргу, здійснюється додатковий опис майна.

Коли податковий орган отримує підтвердження повного погашення суми податкового боргу, майно платника звільняється з податкової застави.

Впродовж 10 місяців 2015 року сума описаного майна у податкових боржників міста та Тернопільського району становить 4,3 млн грн, з яких на майно, вартістю 1,2 млн грн, отримано дозоли судових органів на погашення боргу за рахунок його реалізації – інформували фахівці управління погашення заборгованостей.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Нотаріальні таємниці відкриті для податкової

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:53

Подавати інформацію до податкових інспекцій про вчинення окремих нотаріальних дій нотаріусів зобов’язує як Закон України «Про нотаріат», так і Податковий кодекс України.

Зокрема, відповідно до п. 172.4, 173.4, 174.4 ПКУ нотаріуси подають до органів ДФС інформацію про вчинення таких нотаріальних дій:

– посвідчення договорів з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами;

– видача свідоцтв про право на спадщину;

– посвідчення договорів дарування нерухомості й дарування валютних цінностей на суму, що перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, де обдарованим виступає фізична особа.

Інформація подається щокварталу за ф. № 1ДФ до податкової інспекції за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Така інформація повинна включати наступні елементи:

– індивідуальний податковий номер фізичної особи – сторони договору, що отримує дохід чи набуває певне благо та відповідно до законодавства зобов’язана сплачувати ПДФО (графа 2);

– сума нотаріально посвідченого договору (графа 3а);

– сума податку, що підлягає сплаті до бюджету (графа 4а);

– сума фактично перерахованого податку (графа 4);

- код ознаки доходу, що визначається приватним нотаріусом за Довідником ознак доходів (гр. 5).

Водночас, варто зазначити, що у разі, якщо сторонами договору купівлі-продажу об'єкта нерухомого майна є фізична особа та юридична особа або фізична особа – підприємець, то така особа вважається податковим агентом платника податку – фізособи та зобов'язана виконати функції податкового агента. Тобто, нотаріальне посвідчення такого виду договорів не потребує повідомлення про них органів ДФС, оскільки ця функція покладається на відповідного податкового агента, що виступає однією із сторін договору.

Слід наголосити також, що постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1242 «Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості» чітко встановлено, що приватні нотаріуси повинні повідомляти органи ДФС про посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості за податковою адресою платників податків (орендодавців) за затвердженим зразком в день посвідчення таких договорів.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Днями ще двоє тернопільських податківців вирушили в зону АТО

Понеділок, 09 листопада 2015, 13:50

Для проходження служби у зону проведення антитерористичної операції вирушили двоє співробітників слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області.

Співробітники податкової міліції у добровільному порядку виявили бажання нести службу на окремих територіях проведення АТО у Донецькій та Луганській областях.

Основні завдання, які виконують працівники фіскальної служби у зоні АТО, є протидія незаконному переміщенню товарів через «умовний» кордон на сході країни, контроль вантажних перевезень, автомобільних та залізничних переїздів, а також патрулювання у складі міжвідомчих груп з числа військовослужбовців та співробітників інших правоохоронних органів лінії розмежування.

З початку року це вже п’ята ротація співробітників слідчих та оперативних підрозділів ГУ ДФС у Тернопільській області у зоні проведення АТО. Тривалість відрядження – до трьох місяців.

На сьогоднішній день на окремих територіях проведення АТО у Донецькій та Луганській областях проходять службу 9 співробітників слідчих та оперативних підрозділів ГУ ДФС у Тернопільській області.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Виплачено понад 9 млн гривень зарплат «в конвертах»

Понеділок, 09 листопада 2015, 08:56

З початку року працівниками органів ДФС області виявлено 3714 не облікованих найманих робітників. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, встановлено, що їм було виплачено доходів «у конвертах» на суму понад 9 млн гривень.

В результаті проведення індивідуальних бесід та інших заходів з 3459 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 93,1 відсотки від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. До бюджету забезпечено надходження 895 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Варто зауважити, що заробітна плата, виплачена «в конвертах», негативно позначається як наповненні місцевих бюджетів, так і на соціальній захищеності самих найманих працівників. Тому дуже важливо, щоб роботодавці дотримувались трудового законодавства та чесно виплачували найманим робітникам зароблені ними кошти.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

"Дерева миру" висадили у сквері Миру

Неділя, 08 листопада 2015, 08:53

7 листопада о 12.00 тернополяни мали змогу приєднатися до Всесвітньої та Всеукраїнської ініціативи "Дерева миру".
Цьогоріч проект відбувається уже вдруге, у квітні було висаджено алею платанів у парку Шевченка. Ініціаторами проведення акції стали активісти ГО "Молодіжне об'єднання "Файне місто". У сквері Миру було висаджено 11 туй. Долучитися до цього могли усі охочі. Акція відбулась за сприянням Тернопільської міської ради та салону квітів "Фантазія".
1446901352_DSCN9854

302f209366920e62b001eb143d1127fe
 

Сторінка 1251 з 1430

«ПочатокПопередня1251125212531254125512561257125812591260НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер