images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Тернополяни виготовлятимуть інвертори для сонячних панелей

Четвер, 24 вересня 2015, 14:16

За ініціативи Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей на виробництві ТОВ «Завод «Ремпобуттехніка».

Заступник директора ТОВ Завод "Ремпобуттехніка" Євген Воловенко розповів шукачам роботи про підприємство, перспективи його розвитку, професії, які задіяні у виробництві, графік роботи, оплату праці, перспективи працевлаштування планується та повідомив про те, що планується запуск виробництва інверторів для сонячних панелей.

«ТОВ Завод "Ремпобуттехніка" було засноване у 1995 році. Нині компанія входить в першу десятку постачальників систем гарантованого електроживлення постійного і змінного струму в Україні., - зазначив Євген Іванович. - Завод створює електроживлячі установки з оптимальними технічними параметрами; робить установку, гарантійне і післягарантійне обслуговування свого устаткування, а також приймає замовлення на виготовлення друкованих плат. Використання матеріалів від провідних світових виробників, порівняно низькі ціни у поєднанні з високою якістю, оптимальні терміни виконання замовлень, гнучка система знижок - усі ці складові дозволяють їм займати гідне місце на ринку виготовлення друкованих плат в Україні. Головними партнерами у виробництві деякої продукції є міста-сусіди - Хмельницький, Львів, Івано-Франківськ, Вінниця.

Виробництво заводу настільки потужне, що йде масовий експорт в країни ЄС, потік залучення іноземних інвесторів, а це сприяє майбутньому розвитку компанії».

Представник роботодавця розповів присутнім про вимоги до працівників, з тими, хто зацікавився роботою на ТОВ «Завод «Ремпобуттехніка» провів співбесіди, відповів на запитання відвідувачів.

До речі, за сприяння Тернопільського МРЦЗ на підприємстві з початку 2015 року вже працевлаштовано 51 особу з числа безробітних.


Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями

Розумна О.В.

 

Хто є хто: визначте свою роль у ігрових кімнатах «Катакомби»

Четвер, 24 вересня 2015, 10:34

Відчути себе у ролі полоненого та грабіжника відтепер можна у ігрових кімнатах «Катакомби» у Тернополі.

Увійшовши до одної з кімнат, складається враження, ніби потрапив у закинуте приміщення часів СРСР.  Тут жодного натяку на сучасність: меблі,  інтерєр, темні тони, приглушене світло, і навіть запах, до деталей передають відчуття присутності минувшини. Здається, ніби опинився у закинутому кабінеті військового службовця радянських часів.

Особливо чітко це відчувається, коли за тобою зачиняються «важкі» двері, через які можна буде вийти лише за умови їх «розкодування». Тоді, незважаючи на те, що являєшся учасником гри, і розуміючи, що тобі нічого не загрожує, з’являється нав’язливе відчуття небезпеки. На цьому етапі межі гри та реальності починають розмиватись.lHWhR09y6lg

Протягом квесту у кожного розкриваються приховані здібності. Якщо у грі участь беруть четверо людей, кожен повинен зайняти свою роль. Це виходить само собою, без використання будь-яких планів чи обговорень.

  • Коли опиняєшся у слабо освітленій кімнаті, де тебе оточують абсолютно незрозумілі речі воєнних часів, і саме від них залежить твоя подальша доля, починаєш хапатись за усе і відразу. Тоді здається, ніби розгадка міститься у кожній з них. Та попри усі старання, розумієш, що тільки логічно мисливши можна знайти розгадку, — розповідає учасниця ігрової кімнати «Бункер» Вікторія Сас.

Протягом години перед кожним учасником стоїть основне завдання – знайти спосіб, аби вибратись із замінованої кімнати. Кожен наступний крок є частиною багаторівневої загадки.

  • Коли бачиш перед собою військові речі, про які лиш краєм вуха чув ще на уроках історії, то мимоволі починаєш задіювати фантазію: як працювала техніка воєнних часів, які таємниці приховували розвідники, як це – бути полоненим часів Другої світової війни, — на усі ці запитання намагаєшся самотужки знайти відповідь і зрозуміти логіку, — поділилась враженнями учасниця квесту «Бункер» Анжела Берестецька.

ігрова кімната "Катакомби" Тернопіль

«Катакомби» діють у нашому місті віднедавна. Днями у Тернополі відбулось відкриття «Клубу файного міста», у стінах якого, власне, і розміщені ігрові кімнати.

У підвальному приміщенні клубу, сьогодні діє три квести: «Пограбування банку», «Бункер» та «Шпигун». А найближчим часом полоскотати нерви можна буде у кімнаті маньяка «Декстер», відчути себе злочинцем у кімнаті «В’язниця», ну а для тих, хто любить бути наодинці, вихід із ситуації можна буде шукати сам-на-сам у «камері-одиночці».

За правилами гри, участь у квесті можуть взяти 2-4 людини. На проходження завдань дається одна година. Якщо за цей час вам не вдасться розгадати головоломки, двері відчиняться, проте гра буде вважатись не пройденою. За бажанням, її можна пройти знову.

Увійшовши до кімнати, ви маєте можливість скористатись рацією. У разі необхідності, є можливість вийти з кімнати, зв’язавшись із адміністратором.

За словами організаторів, вікових обмежень для відвідування квест-кімнати немає. Стати учасником гри можуть і діти, за умови присутності батьків. Перед початком гри, обов’язковою умовою є заповнення анкети  із правилами.

Що стосується тематики, то кімната «Бункер» буде цікавою, швидше, старшому поколінню або ж палким прихильникам історії. Більш сучасною та цікавішою для молоді стане кімната «Пограбування банку» чи «Шпигун». Проте, яку б ви не обрали, у кожній з них вам знадобиться залізна логіка, зберігання спокою та політ фантазії.

Порада: намагайтесь не просити підказок по рації, адже так втрачається правдоподібність ситуації. І не страшно , якщо пройти гру вам не вдалось. Спробуйте ще раз!

Кому радимо бути обережними.

Людям, які страждають епілепсією, клаустрофобією та вегето-судинною дистонією із характером панічних атак.

Батькам, які мають схильність до паніки і беруть із собою дітей.

Вартість.

250 грн за одну квест-кімнату.  Для одного – дорогувато, для компанії – в самий раз.

Ігрові кімнати "Катакомби" знаходяться за адресою вул. Шевченка, 23

Детальніше  по тел. 095-211-42-41, та на сайті  katakombu.com


Оксана Божко

На «Наукових пікніках» тернополян чекає понад 500 дослідів

Четвер, 24 вересня 2015, 10:18

Справжнє свято науки чекає дітей і дорослих у Тернополі 27 вересня на Театральному майдані з 12:00 до 18:00. Цього дня у місті втретє пройдуть «Наукові пікніки», пише сайт Культурно.

«У рамках заходу тернополян та гостей міста чекають інтерактивні експерименти в галузі хімії, фізики, астрономії, біології, робототехніки, за допомогою яких учені наочно пояснюватимуть глядачам складні наукові явища, - розповідає координатор «Наукових пікніків» у Тернополі Христина Білінська. – Діти і дорослі зможуть не тільки спостерігати, але й особисто взяти участь у фізичних та хімічних дослідах, пізнавальних іграх та конкурсах, управляти моделями роботів тощо».

Христина Білінська каже, що кожного року «Наукові пікніки» розширюють межі учасників та згуртовують навколо себе дедалі більше зацікавлених.

«Плануємо, що досліди показуватимуть понад 40 команд учасників, - констатує організатор. – Зокрема, у минулі роки щирий подив викликали полімерні «черв’яки», «фараонові» змії, велетенські мильні бульбашки, шашлики з повітряних кульок та багато інших цікавих експериментів. Сподіваємося і цього року кожен знайде для себе щось цікаве та корисне! Також цього року чекаємо гостей з Центру Науки Коперник (м.Варшава), Ландау Центру (Харків)».

На центральних площах та у скверах міст ми покажемо, що наука - це цікаво і важливо! Місце проведення для кожного міста і програму Наукових пікніків буде

Вхід для відвідувачів вільний!

12033437_1030794183638362_1812153149_n

Стати учасником Наукових пікніків і показати, що наука має бути цікавою може кожен охочий. Для цього потрібно до 22 вересня заповнити анкету j.mp/scipicnics До участі запрошуємо команди науковців, науково-дослідні інститути, наукоємні стартапи, наукові гуртки, студентів і школярів, всіх хто може цікаво розповісти про науку і показати її. Участь для неприбуткових організацій безкоштовна. З усіх питань пишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Ми також шукаємо партнерів, що розділяють нашу любов до науки та ідею її популяризації в Україні. Щоб з нами подружитись, пишіть сюди: http://www.fb.com/ScientificFun Реєстрація учасників за посиланням: j.mp/scipicnics Реєстрація волонтерів за посиланням: bit.ly/scp-v

Організаторами «Наукових пікніків» у Тернополі є координатор Христина Білінська, Міністерство молоді та спорту України, Департамент сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту а також освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, Управління молоді та спорту а також освіти та науки Тернопільскої міської ради.

Головні партнери заходу: Вікна PERFECT, MIKOGEN Ukraine.

Партнери: «МРІЯ», MagneticOne, ТМ «Живчик», ТМ «Веселі Баранці».

Довідково: Цього року Наукові пікніки відбудуться вже втретє у 9 містах України: Харків (6 вересня), Київ (12 вересня), Кривий Ріг (19 вересня), Дніпропетровськ (20 вересня), Дубно (25 вересня), Луцьк (26 вересня), Тернопіль (27 вересня), Одеса (3 жовтня), Вінниця (4 жовтня) ми проведемо Наукові пікніки.

Програма 25-26-27 вересня 2015 року.

25-26 вересня планується провести семінари для координаторів Наукових пікніків в Україні», педагогів Тернопільської області, громадських організацій, які займаються популяризацією науки та профорієнтацією молоді, актив студентських рад університетів а також для представників органів державної влади. Місце проведення: місто Тернопіль, Український дім «Перемога».

27 вересня відбудуться безпосередньо "Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні" за участі більше 100 учасників в тому числі будуть представники з 13 областей України.

25 вересня 2015

Час Зміст

09:00-11.00 Прибуття представників з регіонів учасників семінару, зустріч у м. Тернополі. Поселення учасників з регіонів

11:00-12:30 Реєстрація учасників. Презентація завдань, очікуваних результатів та програми семінару та акції "Scientific Fun – Наукові пікніки в Україні"

12.30-13.30 Переїзд та обід учасників

14:00-14.30 Офіційне відкриття семінару в рамках Всеукраїнської акції "ScientificFun – Наукові пікніки в Україні", знайомство учасників.

14:30-16:00 Виступи на тему: 1. Співпраця України та Польщі в рамках реалізація проекту Наукових пікніків 2. Форма та методи роботи Центру науки Коперника, м. Варшава 3. Клуби Молодого Винахідника, мета та завдання.

16:00-16:30 Кава-пауза

16:30-17:30 Панельна дискусія «Механізми розвитку неформальної освіти. Міжнародний досвід»

17:30-18:30 Екскурсія м. Тернополем та набережною озера.

18:30-21:00 Вечеря та інтеграційна зустріч в рамках акції.

26 вересня 2015

Час Зміст

08:00-09:00 Сніданок

09:00-09:15 Збір та виїзд учасників семінару до місця проведення заходу

09:15-11:30 Робота у чотирьох секціях за напрямками: Наукові пікніки в Україні (Стратегія розвитку), Клуби молодих винахідників (Бачення в Україні, можливості розвитку), Наука та профорієнтація, Створення центру науки.

11:30-12:00 Кава-пауза

12:00-14:00 Продовження роботи у секціях за напрямками

14:00-15:00 Обід

15:00-16:30 Презентація напрацювань робочих секцій

16:30-17:30 Обговорення та винесення резолюції

17:30-18:30 Вечеря

18:30-20:00 Готування до Наукового Пікніка

27 вересня 2015

Час Зміст

08:00-09:00 Сніданок

09:00-11:30 Підготовка місця проведення акції

11:30-12:00 Реєстрація учасників, розкладання показових матеріалів для експериментів

12:00-12:30 Урочисте відкриття акції, оголошення учасників та програми акції

12:30-17:45 Проведення експериментів у наукових лабораторіях в наметах.

17:45-18:15 Вручення дипломів та подяк учасникам, волонтерам та партнерам заходу.

18:15-19:00 Вечеря

19:00-20:00 Обговорення акції

20:00-23:00 Від’їзд учасників

 

Звітність поштою: нюанси відправки

Четвер, 24 вересня 2015, 10:13

При надсиланні податкової декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ст. 49 ПКУ (п. 49.5 ст. 49 ПКУ).

Нагадаємо, платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. А податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі до контролюючого органу всіма платниками цього податку.

Відповідно до п. 6 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 799, на поштовому відправленні у нижній правій його частині відправником пишеться найменування одержувача та його адреса в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області.

Найменування відправника та його адреса пишеться у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача.

Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів).

У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку «Звіт».

Відправник заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім’я або на ім’я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення поштового відправлення адресату, складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, загальної вартості вкладення і підписує його.

Пунктом 49.6 ст. 49 ПКУ визначено, що при втраті або зіпсутті поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому разі платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.

Платник податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

При цьому незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ (п. 49.7 ст. 49 ПКУ).

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Виселення із житла за борги

Четвер, 24 вересня 2015, 09:23

Банк вправі виселити неплатника кредиту без надання іншого житла якщо в заставі знаходиться житло котре куплене на кредитні кошти.

Багато кредитів видавались людям під заставу (іпотеку) житла (квартир, будинків). Більшість таких «іпотечних кредитів» видані для придбання житла яке, у свою чергу, і стало заставою у банку. Тому, проблема з виселенням із такого житла стосується більшості позичальників, - консультує адвокат Іван Парубій.

Коли житло не було куплене на кредитні кошти і тільки слугувало заставою, а кредитор намагається виселити людину із заставного житла, то банк повинен надати людині інше постійне житло. Тобто, якщо, до прикладу, людина взяла кредит на ремонт квартири і в якості забезпечення повернення отриманого кредиту заставила цю квартиру та позики не віддала, банк має право в судовому порядку вимагати виселення неплатника з іпотечної квартири. 
Але, у цьому випадку, виселити людину «на вулицю» без надання іншої квартири протиправно.

У таких випадках, при виселенні із заставного житла, людина може звернутись до місцевої влади для надання житла для тимчасового проживання, але чи закінчиться це успіхом….

 

Сторінка 1278 з 1427

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер