images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Етапи роздержавлення друкованих ЗМІ

Середа, 14 лютого 2018, 07:56

1 січня 2016 року в Україні розпочався процес реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Знаменною подією, яка дала старт зазначеним змінам, стало прийняття Верховною Радою України 24 грудня 2015 року відповідного Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Цей закон визначає механізм реформування друкованих засобів масової інформації в Україні, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого Закон України «Про реформування державних комунальних друкованих засобів масової інформації» самоврядування.
Прийняття цього закону є виконанням міжнародних зобов’язань України, зокрема підпункту 12.4 пункту 12 Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи «Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною» від 5 жовтня 2005 року № 1466, яким Україні рекомендовано розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та органами місцевого самоврядування.


Згідно Закону України «Про реформування державних комунальних друкованих засобів масової інформації» право на реформування дістали:


1) друковані засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є:
- органи державної влади (тобто органи законодавчої влади, зокрема Верховна Рада України, органи виконавчої влади, зокрема Кабінет Міністрів України та підпорядковані йому міністерства, агентства, служби тощо, та органи судової влади);
- інші державні органи (наприклад, Антимонопольний комітет України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Фонд державного майна України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Рада національної безпеки і оборони України, Рахункова палата та інші);
- органи місцевого самоврядування (зокрема обласні, районні, міські, сільські, селищні ради та виконавчі комітети місцевих рад).
2) редакції друкованих засобів масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких   є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування.

Стаття 2 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» визначає етапи роздержавлення друкованих ЗМІ, які будуть відбуватись у такі строки:

- перший – протягом одного року з дня набрання чинності зазначеним законом - з 01.01.2016 по 31.12.2017;

- другий – протягом наступних двох років -  з 01.01.2017 по 31.12.2018.


На другому етапі відбудеться реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, не реформованих на першому етапі.



Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області


 

Комунальники Тернополя продовжують працювати у посиленому режимі

Вівторок, 13 лютого 2018, 07:15

У зв’язку з погіршенням погодних умов та снігопадом, комунальники у Тернополі працюють у посиленому режимі. Впродовж ночі понад 470 двірників та більше 30 одиниць техніки очищали місто від снігу та посипали дороги і пішохідні ділянки протиожеледною сумішшю.

«Підрядні організації «Авакс Проф» та «Міськшляхрембуд» забезпечили роботу 17 та 13 одиниць техніки відповідно: піскорозкидачів, дорожніх машин з плужно-щіточним обладнанням, тракторів, навантажувачів, грейдерів, тощо. На об’єктах, які прибирають ці організації, працювало 70 двірників, - пояснює начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський. – У першу чергу від снігу очищаються головні магістралі міста та тротуари. Вдень у місті працює 17 одиниць техніки».

Олег Соколовський також наголошує, що, незважаючи на попередження, муніципальна поліція цієї ночі виявила чимало фактів неналежного прибирання снігу на прибудинкових територіях балансоутримуючими організаціями, або як їх називають «ЖЕКами» та ОСББ.

Також у Тернополі діє декілька приватних та відомчих «ЖЕКів», які не підпорядковуються управлінню ЖКГ. Вони не уклали угод на прибирання снігу і не виконують робіт, проте мешканці продовжують телефонувати до управління зі скаргами щодо якості прибирання. У таких випадках рекомендується мешканцям на загальних зборах розривати угоди на обслуговування із недобросовісними виконавцями робіт та обирати інші компанії.

Нагадаємо, що прибирання прибудинкових територій та міжбудинкових проїздів здійснюють обслуговуючі підприємства та ОСББ (в залежності від того, хто обслуговує будинок). Окремо угоди на зимове прибирання укладають також дирекції шкіл та дошкільних навчальних закладів, медичні заклади та інші суб’єкти господарювання.

До слова, з січня 2018 року інспекторами управління муніципальної поліції оформлено 15 адміністративних протоколів за належне прибирання та направлено для розгляду в уповноваженні органи.

Довідка. Повідомляти про виявлені факти неналежного прибирання тернополяни можуть за тел. 40 41 67 або 40 41 68.

У Тернополі встановили ще одну камеру централізованого відеоспостереження

Понеділок, 12 лютого 2018, 07:59

Задля безпеки у Тернополі нещодавно встановили ще одну веб-камеру на перехресті Винниченка - Будного (поворот в село Петриків). Встановлення камери пришвидшив прикрий інцидент вандалізму пам'ятника жертвам Голокосту.

Цьогоріч підприємством планується встановити камери з автоматичним розпізнаванням номерних знаків транспортних засобів на усіх в’їздах та виїздах з міста, а також на великих транспортних розв'язках міста.

Комунальне підприємство тісно співпрацює та координує свої дії у напрямку відеоспостереження з тернопільською поліцією, Службою безпеки України, управлінням житлово-комунального господарства та муніципальної поліції.

 

Тернопіль змагається за статус Молодіжної столиці України

Понеділок, 12 лютого 2018, 07:54

Тернопіль увійшов у ТОП-10 фіналістів Національного конкурсу «Молодіжна столиця України». Про це повідомили на черговому засіданні Наглядової ради конкурсу, де було обрано 10 міст, які змагатимуться за звання Молодіжної столиці України 2018 року.

Переможця обиратимуть 16 лютого в Києві у публічному засіданні Наглядової ради, куди запрошуються представники міської влади та молоді.

Усі бажаючі зможуть переглянути засідання Наглядової ради в онлайн режимі на офіційному сайті конкурсу www.youthcapital.org.ua.

Довідка: 1 листопада в Україні стартував національний конкурс «Молодіжна столиця України» за ініціативи Міністерства молоді та спорту України, Українського інститута міжнародної політики та Національної молодіжної ради України. Основною метою конкурсу є ініціювання в Україні процесів подолання проблем молодіжної міграції і стагнації молодіжної політики на місцях.

Заступник міського голови Тернополя пояснив свій вибір

П'ятниця, 09 лютого 2018, 15:42

Тернопільська міська виборча комісія 6 лютоговреті завершила розгляд матеріалів щодо депутатів – “свободівців” Ігоря Турського, Івана Сороколіта та Романа Навроцького.

На їх місце  до міськради мали б зайти наступні в списку ВО “Свобода” претенденти на депутатство, чиї повноваження мала визначти комісія,  а саме - Леонід Бицюра, Ігор Костюк та Василь Фостик.

Однак заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра відмовився від депутатського мандата, поступившись місцем молодшому однопартійцю Андрію Стукало.  Що стало причиною такого кроку, Леонід Олексійович розповів в “Акцентах” телеканалу “TV-4”.

“На жаль, відмова від депутатства сприймається у нашому суспільстві як щось надзвичайне, - зазначив. -  Наприклад, я вперше став депутатом 12 років тому. Я чітко розумію повноваження і функції депутата і заступника міського голови. Вважаю і чітко це проаналізував, що більше роботи і більше ефекту принесу для свого міста та країни саме на посаді заступника. А вже ті депутати які мене замінять, молоді депутати, зможуть відпрацювати свої навики і свій досвід і також долучитися до розбудови міста. В нас є багато великих активних проектів, які є дуже амбітними і дуже мало часу для їх реалізації.

Ще один аспект: є в законодавстві можливість суміщати посаду заступника і депутатську діяльність. Наведу приклад: минулого тижня я приймав екзамени в якості голови державної екзаменаційної комісії на юридичному факультеті і ми розбирали таке поняття як верховенство права. Є те, що обґрунтовано законом, а є питання права. Я вважаю, що це неправильно суміщати посаду заступника і депутатську діяльності. Сталося те, що сталося. Я прошу спокійно сприйняти цю інформацію. Є депутати, які ввійшли, хай працюють, проявляються, будують політичну кар'єру”.

 

Сторінка 943 з 1430

«ПочатокПопередня941942943944945946947948949950НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер