images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Презентація роману-хроніки «Вирівнювання Збруча»

Вівторок, 22 жовтня 2019, 10:53

0

23 жовтня о 15.00 у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація історичного роману-хроніки Олега Клименка «Вирівнювання Збруча».

У першій книжці трилогії «Пальпація» йдеться про двобій польської та радянської розвідок, який відбувався на Тернопільщині напередодні і на початку Другої світової війни.

http://library.te.ua/

 

Покусала собака? Як притягти до відповідальності власників тварин

Вівторок, 22 жовтня 2019, 10:15

Досить часто на вулицях міста, в парках можна побачити, як власники тварин вигулюють своїх домашніх улюбленців, зокрема собак, не вдягаючи на них намордники або взагалі не використовуючи повідки під час прогулянок, що створює суттєву небезпеку для оточуючих людей. Саме через це оточуючі можуть зіткнутися з потенційною небезпекою нападу собаки та отримати відповідні травми.

Якщо ж вам все таки не пощастило, то варто знати, як правильно діяти у такому випадку. Одразу після нападу собаки потрібно звернутися до закладу охорони здоров’я. Адже необхідно отримати не лише медичну допомогу, а й отримати довідку, в якій буде зазначено факт нападу тварини. Також потерпілому потрібно буде звернутися в органи поліції та заявити про ситуацію, що склалася. Це можна зробити за допомогою письмового звернення, або телефонного дзвінка. Зверніть увагу, що поліцейський повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення, що в подальшому буде підставою для звернення до суду. Може бути, що слідчий винесе постанову про призначення експертизи ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Такий ступень тяжкості встановлюється судово–медичним експертом шляхом проведення обстеження, в результаті якого складається висновок, в якому обов’язково зазначається: характер ушкоджень, їх локалізація, вид знаряддя чи засобу, якими могли бути спричинені ушкодження, механізм виникнення ушкодження, давність спричинення ушкоджень і їх ступінь тяжкості.

Власники тварин можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності. Беручи до уваги, що собаки є об’єктом права власності, тому власники мають нести за них відповідальність. Так, у випадку порушення правил, якими забороняється вигул собак без повідків, намордників і в невстановлених для вигулу місцях власники будуть нести адміністративну відповідальність,  яка може бути у вигляді штрафу або конфіскації тварини, у випадках заподіяння нею шкоди здоров’ю чи майну людей.

Найскладнішим етапом у розв’язанні такої справи  є доказ факту, що власником собаки є відповідна особа. Підтвердити такий факт можна в органі, що здійснює реєстрацію тварин. Якщо ж власник не зареєстрував свою тварину належними, доказами будуть покази свідків або відповідні фото-відео матеріали. Для відшкодування завданих збитків, обгрунтованими доказами можуть бути рахунки і чеки з аптек у разі придбання ліків, і рахунки з медичних закладів, у разі надання платних медичних процедур. При відшкодуванні моральної шкоди потерпілому необхідно подати докази що підтверджують моральне страждання потерпілого, його матеріальний стан та порушення нормальних умов життя.

Та уникнути таких неприємних ситуацій не так вже й складно. Важливо, щоб  власники собак дотримувалися правил вигулу, а їх не так вже й багато.

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Адреси структурних підрозділів Тернопільського місцевого центру – бюро правової допомоги:

м. Бережани, вул. Банкова, 6;

смт. Козова, вул. Дорошенка, 3;

м. Підгайці, вул. Шевченка, 2а;

смт. Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80;

м. Теребовля, вул. Кн. Василька, 150.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Зарплати у робочих сферах у 3 кварталі впали на 17% - дослідження

Понеділок, 21 жовтня 2019, 13:37

Зарплати у робочих сферах у 3 кварталі впали на 17% у порівнянні з попереднім, у сфері домашнього персоналу спад був найбільшим - 44%.

Про це свідчать результати дослідження, яке провели аналітики OLX Робота.

Зазначається, що представникам домашнього персоналу у середньому пропонують 5 500 грн, але можна відправитися у пошуки роботи до Київської області й отримувати приблизно 12 500 грн.

"Єдина галузь, де зарплати не змінюються вже півроку, - виробництво. Працівникам готові платити в середньому 10 000 грн/місяць", - йдеться у дослідженні.

Зменшення зарплат спостерігалося і у сфері охорони та барно-ресторанній індустрії. Роботодавці пропонували на 22% менше в порівнянні з попереднім кварталом. При цьому охоронцям готові платити на чверть менше, ніж барменам. У перших місячний оклад може бути 5 800 грн, а у барменів - 7 100 грн.

Найбільша середня зарплата по Україні пропонується будівельникам - 12 300 грн, а в Закарпатській області їхній заробіток сягає 20 000 грн.

Працівникам транспортної сфери у Київській області пропонують 17 000 грн/місяць. До порівняння, в Україні середній рівень зарплат у логістиці - 11 200 грн.

Загалом у 3 кварталі роботодавці розмістили 68 000 вакансій на платформі OLX Робота. У найбільшому попиті залишаються представники торгової сфери - 27% всіх пропозицій.

На другому місці за популярністю спеціалісти з логістики - 17%. У барно-ресторанній і будівельній індустрії роботодавцям потрібні по 14% спеціалістів. Найскладніше влаштуватися агроспеціалістам, їх шукають найменше.

 

Економічна правда

 

Міжнародна авіація перейшла на написання Kyiv

Понеділок, 21 жовтня 2019, 13:35

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) офіційно почала писати назву столицю України як Kyiv.

Як пише "Європейська правда", про це напередодні повідомили в МЗС України.

Дякуємо всім аеропортам та авіаперевізникам за #KyivNotKiev! Особливо вдячні IATA за ухвалення рішення використовувати коректну назву української столиці як Kyiv", - повідомили на офіційній сторінці кампанії МЗС #CorrectUA у Twitter.

У міністерстві зазначили, що це важливий крок, як поклав край використанню Kiev в міжнародній практиці.

Нагадаємо, у червні Рада США з географічних назв одностайно ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з Kiev на Kyiv у міжнародній базі. Це стало важливим кроком, оскільки міжнародні організації, включаючи IATA, посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США.

Низка авіакомпаній, зокрема МАУ, відмовлялися переходити на написання Kyiv, мотивуючи це тим, що саме такий спосіб транслітерації використовує IATA.

Нагадаємо, МЗС України спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine у жовтні 2018 року розпочали онлайн-кампанію #CorrectUA, в рамках якої планують звертатися до іноземних ЗМІ з метою коригування правопису назви міста Київ - #KyivNotKiev.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту - міжнародна неурядова організація, до якої належать 290 авіакомпаній зі 117 країн світу.

Європейська правда

Цього тижня українці переводять годинники на "зимовий час"

Понеділок, 21 жовтня 2019, 13:33

В ніч на 27 жовтня, з суботи на неділю, цього тижня Україна переходить на "зимовий час".

О 4 ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад.

Перехід на літній час придумали у Британії 1908 року для економії і раціональнішого використання електроенергії протягом доби.

В Україні ця практика лишилася з часів СРСР, де вперше почали переводити стрілки годинника в 1981 році.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 1996 року.

В Україні зміна часу відбувається разом із усім Європейським союзом і більшістю країн Європи.

Країни Євросоюзу планують відмовитися від переходу на літній і зимовий час – але зроблять це не цьогоріч, як планувалося донедавна, а лише у 2021 році.

 

Сторінка 4 з 762

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер