images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Заступник міністра розвитку громад та територій України, уродженець Тернопільщини В’ячеслав Негода – подав у відставку

Вівторок, 24 січня 2023, 11:44

Заступник міністра розвитку громад та територій України, уродженець Тернопільщини В’ячеслав Негода – подав у відставку
У відставку подав заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, який родом з Тернопільщини.

 

На своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» В’ячеслав Негода зазначив, що «у кожної важливої справи – свій марафон і команда, свій старт і фініш».

Політик подякував всім, з ким долав перепони, щоб змінити та покращити життя в громадах і зміцнити країну.

«Було важко, але ми ламали шаблони, переконували, бо вірили в успіх. Не час і не місце робити якісь звіти. Але хочу згадати і подякувати тим, з ким працював, хто довіряв і допомагав, хто приймав важливі політичні рішення з питань комплексу реформ, які ми коротко називаємо – децентралізація і яка отримала високі оцінки на міжнародному рівні. Серед них: прем’єр-міністри - Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман, Олексій Гончарук, Денис Шмигаль; міністри (тепер вже колишнього Мінрегіону) Володимир Гройсман, Геннадій Зубко, Альона Бабак, Денис Шмигаль, Олексій Чернишов; дякую Комітету ВРУ з питань державного будівництва і його секретаріату Анжела Малюга; Офісу Президента України, Секретаріату КМУ, місцевим державним адміністраціям, нашим міжнародним партнерам (їх дуже багато); всеукраїнським асоціаціям, головам громад, директорату Мінрегіону Сергій Шаршов і його працівникам; всім, хто допомагав в регіональних та центральному офісах реформ, команді сайту «Децентралізація», ЗМІ і журналістам, чисельним експертам і першим лідерам 159 ОТГ, - наголосив В’ячеслав Негода. – Я вдячний всім, хто підтримував у важкі хвилини, вселяв віру і впевненість на цьому децентралізаційному марафоні до фінішу якого ще далеко. А тепер найголовніше – наша Перемога! Слава Україні, слава ЗСУ, слава нашим героям-захисникам!».

Нагадаємо, заступник Міністра розвитку громад та територій України Негода В’ячеслав Андронович народився 25 травня 1957 р. у селі Борщівка, Лановецького району, Тернопільської області.

Заслужений архітектор України, нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, Грамотами Президента України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамота Державної служби України, іншими нагороди та відзнаками.

ОСВІТА:

1974-1980 – Київський інженерно-будівельний інститут, за спеціальністю архітектура;

1996-2000 – Львівський Національний університет ім. І.Франка, за спеціальністю правознавство;

2017-2021 — Національна академія державного управління при Президентові України. Науковий ступінь — Доктор філософії (в галузі публічного управління та адміністрування).

ТРУДОВА  ДІЯЛЬНІСТЬ:

04.1980-01.1983 – архітектор, інженер-конструктор інженерно-будівельного відділу Всесоюзного проектно-конструкторського інституту, м.Тернопіль

01.1983-04.1990 – начальник конструкторського бюро Виробничого об’єднання “Ватра”, м. Тернопіль

04.1990-04.1998 – Тернопільський міський голова, депутат Тернопільської облради, член облвиконкому

05.1998-01.2002 – перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України

04.2000-11.2006 – голова секретаріату Спілки лідерів місцевих та регіональних влад України, керівник секретаріату Української асоціації місцевих та регіональних влад

11.2006-03.2008 – завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

03.2008-04.2010 – заступник Міністра Мінрегіонбуду

04.2010-06.2010 – перебував у відставці заступника Міністра

06.2010-01.2011 – директор Департаменту регіональної політики та місцевого самоврядування Секретаріату Кабінету Міністрів України

01.2011-03.2014 – перший заступник директора Департаменту забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами, завідуючий відділом експертизи і аналізу розвитку територій та виборчих прав Секретаріату Кабінету Міністрів України

03.2014-10.2014 – перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

10.2014-09.2015 – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівник апарату

09.2015-09.2019 – перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

09.2019 – 01.2023 – заступник Міністра розвитку громад та територій України

Нагадаємо, 24 січня Звільнили скандального заступника Генпрокурора Олексія Симоненка, який під час війни відпочивав в Іспанії

 

Будьте обережні: не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих вебсайтах

Вівторок, 24 січня 2023, 11:41


Понад 47 тисяч гривень зникло з рахунку 41-річного чоловіка після того, як він ввів реквізити своєї банківської картки на невідомому сайті.

Як встановили правоохоронці, в одній із соцмереж потерпілий отримав сповіщення від знайомої про виплати грошової допомоги, в якому було посилання на невідомий вебресурс. Чоловік перейшов на вказаний сайт та ввів там дані своєї банківської картки. Вже за кілька хвилин отримав повідомлення про те, що з його рахунку зняли гроші.

Згодом потерпілий з’ясував, що сторінку його знайомої, яка начебто надіслала йому фейкову інформацію, зламали невідомі особи.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають заходи для розкриття злочину.

Поліцейські застерігають громадян: не переходьте за підозрілими посиланнями та у жодному разі не вводьте дані своїх банківських карток. Перевіряйте інформацію про грошові виплати на офіційних джерелах. Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.

Якщо ж фінансова інформація розголошена, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку, повідомте про випадок шахрайства до поліції.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

будьте обережні: не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих вебсайтах

Псевдобанкір обшахраював жительку області

Вівторок, 24 січня 2023, 11:39


Громадяни продовжують довіряти невідомим особах, які представляються співробітниками фінансових установ. Аферисти розповідають потенційним жертвам про блокування рахунків, про збій системи та просять назвати персональні дані. Натомість громадяни після спілкування з пройдисвітами отримують сповіщення про зняття готівки.

Від такого роду злочину потерпіла 41-річна тернополянка. Додзвонювач, який представився працівником банку ввійшов в довіру та дізнався персональні дані карткового рахунку. Через деякий час жінка отримала сповіщення про зняття готівки в розмірі майже в 88 000 гривень.

Правоохоронці Тернопільського РУП проводять розшукові заходи, аби встановити осіб причетних до злочину. За фактом шахрайства слідчі відкрили кримінальне провадження.

Поліцейські звертаються до власників карткових рахунків:

  • не повідомляйте ПІН-код картки та ні в якому разі не зберігайте ПІН-код у гаманці чи разом з карткою;
  • не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку.

Працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Окрім цього не потрібно розголошувати коди, які приходять вам на ваш мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.

У разі, якщо ви підозрюєте, що спілкуєтесь з аферистами, завершуйте телефонну розмову та телефонуйте на гарячу лінію банківської установи.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Угорщина відмовилась від блокування 500 млн євро військової допомоги ЄС для України – ЗМІ

Понеділок, 23 січня 2023, 13:05

Угорщина вирішила не блокувати рішення ЄС про надання Україні сьомого траншу в розмірі 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру, який спрямовується на військову допомогу.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк.

"Зрештою Угорщина оголосила сьогодні під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, що не блокуватиме наступний транш військової допомоги ЄС для України" - написав він у Twitter.

Минулого тижня польським журналістам стало відомо, що Угорщина блокує черговий транш військової допомоги ЄС для України.

Досі Угорщина, яка сама не надає Україні ніякого озброєння, утримувалася під час ухвалення рішень про наступні транші допомоги з Європейського фонду миру і не блокувала цю підтримку.

Посол України при ЄС Всеволод Ченцов в інтерв’ю Європейській правді висловив думку, що Угорщина не зможе необмежено шантажувати увесь Євросоюз своїм право вето у спільних рішеннях - зокрема тих, що стосуються України.

"Угорщина, як і всі держави-члени ЄС намагається захищати свої інтереси. Але досить часто вона намагається це робити за рахунок інших, у тому числі України, і Україна стає заручником цих складних ситуацій всередині ЄС. Тож вони можуть намагатися заблокувати все що завгодно. Чи є у них можливість це робити?  Це завжди баланс. Якщо ти переходиш певні червоні лінії, тебе перестають сприймати і ти опиняєшся в ізоляції", - зауважив Ченцов.

Як у світі святкують Китайський Новий рік: легенди та традиції

Понеділок, 23 січня 2023, 12:31

Китайський Новий рік – щорічне свято в Китаї та його громадах по всьому світу, яке триває 15 днів. Починається з появою місяця-молодика, десь між 21 січня та 20 лютого за західним календарем. Святкування триває до наступної повні.

"УП.Життя" зібрало найцікавіші традиції, легенди та звичаї, пов’язані зі святкуванням цієї дати.

Як все починалося?

Походження китайського Нового року овіяне легендами. Одна з них розповідає, що тисячі років тому монстр на ім'я Ніан ("Рік") нападав на жителів села на початку кожного нового року.

Чудовисько боялося гучних звуків, яскравого світла та червоного кольору, тож саме ці речі використовували, щоб прогнати потвору.

З того часу у і зберігся звичай  шумно і весело зустрічати Новий рік, а обов'язковим атрибутом цього свята є вогонь, ліхтарі та червоний колір.

Ще з середини 1990-х років люди в Китаї отримують 7 вихідних поспіль під час китайського Нового року, пише Britannica.

Cвяткування Китайського Нового року.Фото: IgorTishenko/Depositphotos

Читайте також: Зникла Маланка: якою вона ще рік тому була в Україні і де шукати її живих європейських родичів

Хто святкує?

Китайський новий рік ще називають Свято весни. Його вважають найважливішим святом року.

Подія також відзначається на Тайвані, в Монголії, В'єтнамі та багатьох країнах Південно-Східної Азії – таких як Індонезія, Малайзія, М'янма, Філіппіни, Сінгапур, передає Аljazeera.

Підприємства та урядові установи закривають під час святкувань орієнтовно на тиждень.

В'єтнам називає фестиваль до відзначення Китайського Нового року "Tet", Південна Корея – "Seollal", а Індонезія – "Imlek".

Святкування Нового року зазвичай завершується Фестивалем черфоних ліхтарів, хоча деякі країни мають свої власні традиції.

У Малайзії, наприклад, 15-й день відомий як Chap Goh Mei (15-та ніч) на діалекті Хоккієн. Тоді молоді самотні жінки кидають у море апельсини, підписані своїм ім'ям і номером телефону, в надії, що їх знайде суджений.

Також під час святкування Китайського Нового року проводиться багато ярмарків, де можна побачити різноманітні танці та феєрверки, почути давні пісні та побачити театральні постановки часів Китайської імперії.

Атрибут святкування.Фото: IgorTishenko/Depositphotos

Де святкують?

У Нью-Йорку під час Китайського нового року проходить церемонія запуску петард. Після цього відбуваються танці левів і паради вулицями Чайнатауну, пише СNN.

У Сінгапурі проходить вуличний парад під назвою Chingay у барвистих костюмах, із живими виступами та феєрверками.

У Манчестері проживає одна з найбільших і найстаріших китайських громад Великої Британії, а на Новий рік її 53-метровий дракон проходить вулицями міста в напрямку китайського кварталу.

Cвяткування в Нью-Йорку. Фото: Kravs_Yevheniy/Wikipedia

Читайте також: Новорічні віншування: добірка традиційних вітань з новорічними святами та Різдвом

Особливості святкування

15 січня: Підготовка.

За тиждень до Нового року готують святкові пироги та пудинги.

Їх називаються "гао" або  "гоу", що звучить так само, як слово  "високий".

Прихильники свята вважають, що така їжа може покращити їх добробут в наступному році.

19 січня: генеральне прибирання.

За традицією, саме в цей день варто позбавити оселі від усього поганого, що назбиралося за минулий рік.

21 січня : велике застілля.

У сам день Нового року за місячним календарем, який цього року припадає на 21 січня, зазвичай влаштовують велику вечерю на честь возз'єднання сім'ї.

Меню ретельно підбирають, щоб включити страви, які асоціюються з удачею, зокрема рибу (китайською "надлишок"), пудинги (символізують просування) і продукти, схожі на золоті злитки (наприклад, пельмені).

У Китаї страви, які подають на ці класичні вечері, відрізняються залежно від півночі та півдня. Наприклад, китайці на півночі країни зазвичай їдять пельмені та локшину, тоді як південні – не можуть жити без приготованого рису на пару.

22 січня Новий рік за місячним календарем: відвідини родичів.

Перші кілька днів Нового року за місячним календарем, особливо перші два, часто стають випробуванням на витривалість, апетит і соціальні навички, оскільки багатьом людям доводиться подорожувати і відвідувати родичів і друзів.

Для кожного готують мішки з подарунками і фруктами. Хазяї, в свою чергу, частують гостей в себе в дома.

Одружені люди також повинні роздати червоні пакунки тим, хто ще не знайшов пари.

Вважається, що ці подарунки можуть захистити дітей від злих духів.

24 січня: "червоний рот".

Третій день Нового року за місячним календарем (цього року він припадає на 24 січня) називається "чи коу/чек хау", або червоний рот "червоний рот". Вважається, що в цей день частіше трапляються сварки, тому люди відвідують храми та уникають спілкування.

Щороку певні знаки китайського зодіаку вступають у негативний конфлікт із зірками. Відвідування храму – хороший спосіб вирішити їх і принести мир у найближчі місяці.

Вуличне святкування Китайського Нового року. Фото: Kravs_Yevheniy/Wikipedia

28 січня: День народження народу.

Сьомий день (28 січня) місячного Нового року вважається днем, коли китайська богиня-мати Нува створила людство. Тому він називається Ренрі/Джан Джат (День народження народу).

У різних громадах Азії в цей день подають різні святкові страви.

Наприклад, у Малайзії готують йесанг, або "кидок процвітання" із сирої риби та подрібнених овочів, дехто готує солодкі рисові кульки.

5 лютого: Фестиваль ліхтарів

Кульмінація всього Свята весни припадає на 15-й, останній день (5 лютого у 2023 році).

У стародавньому китайському суспільстві це був єдиний день, коли молодим дівчатам дозволялося виходити на вулицю милуватися ліхтарями і зустрічатися з хлопцями. Тому його ще називають китайським Днем святого Валентина.

У наш час міста по всьому світу все ще влаштовують масові ліхтарні виставки та ярмарки в останній день фестивалю.

Символічний дракон  один із атрибутів святкування. Фото:Kravs_Yevheniy/Wikipedia

Правила і забобони

Прихильники святкування Китайського Нового року вірять, що в перший день нового року не можна митися і стригтися.

Миття або обрізання волосся вважають змиванням багатства.

Також існує переконання, що не варто купувати взуття протягом усього періоду святкування Китайського нового року, оскільки термін "взуття" звучить як "втрата" та "зітхання".

Серед інших забобонів –  носити одяг червоного кольору. Він асоціюється з удачею і процвітанням.

Нагадаємо, Китай скасував заборону на фільми Marvel, яка фактично діяла в країні протягом трьох років.

 

Сторінка 411 з 1432

«ПочатокПопередня411412413414415416417418419420НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер