images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Водія, який збив пішохода та втік, розшукали патрульні поліцейські

Середа, 14 грудня 2022, 12:30


Дві автопригоди 13 грудня зареєстрували слідчі у Тернополі. Одна ДТП з летальними наслідками.

На вулиці Збаразькій в обласному центрі водій невідомого автомобіля збив пішохода, 1953 року народження. Потерпілий переходив дорогу за межами пішохідного переходу. Після ДТП кермувальник не зупинився, а поїхав далі. Про це на лінію "102" повідомили очевидці аварії.

Травми пенсіонера виявилися несумісні із життям. Чоловік помер дорогою до лікарні.

В ході проведених оперативних заходів працівники патрульної поліції встановили спочатку марку автівки і її місцезнаходження, а за деякий час знайшли і самого втікача. Це - 52-річний місцевий житель.

Підозрюваний погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестера "Драгер". Газоаналізатор показав в його крові 1,6 проміле алкоголю.

Водія затримали. Патрульні склали на чоловіка протоколи відповідно до ч. 1 ст. 130 (Керування транспортним засобом в стані сп'яніння) та ст. 122-4 (Залишення місця ДТП) КУпАП. Відповідатиме у суді чоловік і згідно зі статтею 286-1 ККУ. Триває слідство.

Не впорався з керуванням та врізався в бетонну огорожу і водій автомобіля Volkswagen Passat. Аварія трапилася на проспекті Степана Бандери о 21:30. В результаті удару пасажира бригада швидкої доправила до лікарні. Кермувальник попередньо тверезий. Триває перевірка.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

водія, який збив пішохода та втік, розшукали патрульні поліцейські
 

Чоловік хотів придбати іномарку, а потрапив в шахрайську пастку та втратив кошти

Середа, 14 грудня 2022, 12:23

Працівники Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства вчиненого 40-річного чоловіка. Аферист пообіцяв потерпілому пригнати з-за кордону авто й як наслідок привласнив його грошові кошти.

Заявник розповів, що знайшов в інтернеті оголошення про доставку з-за кордону автомобілів. Зв’язавшись з продавцем, сторони обумовили умови покупки, однак незнайомець попросив переказати на банківський рахунок певну суму як завдаток та для оформлення документів. Загальна сума - 31500 гривень. Чоловік не відмовив й здійснив транзакцію. Вже через декілька днів краянин зрозумів, що його ошукали. Телефон пройдисвіта вже був вимкнений.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Працівники поліції звертають до мешканців краю з проханням здійснювати подібного роду правочини в перевірених торгових представників. Адже знайшовши в мережі Інтернет дописи про продаж автомобілів, ви можете легко натрапити на аферистів.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Рада ухвалила закон про нацменшини, необхідний для руху в ЄС

Вівторок, 13 грудня 2022, 15:34

Верховна рада у вівторок ухвалила в цілому законопроєкт №8224 про національні меншини (спільноти) України, який є однією з вимог для руху України до Європейського Союзу.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі, пише "Європейська правда".

За його словами, за документ проголосували 324 народні депутати. На сайті Верховної Ради інформація про ухвалення законопроєкту наразі відсутня.

Згідно з пояснювальною запискою, закон закріплює визначення "національні меншини (спільноти)", їхні права, свободи та обов'язки, а також особливості відповідної державної політики.

Крім того, на законодавчому рівні вперше закріплюються повноваження центрального органу виконавчої влади, що здійснює державну політику у сфері захисту прав та свобод людей, які належать до національних меншин (спільнот).

Документ передбачає створення консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади різних рівнів, а також центрів національностей в обласних центрах або визначених населених пунктах. Також окремо регламентується питання міжнародного співробітництва та закордонних зв’язків національних меншин (спільнот).

Законопроєкт про національні меншини є однією з вимог Європейської комісії для підтвердження руху України до Європейського Союзу. Станом на кінець жовтня українські експерти оцінили виконання цього напрямку в 5 балів із 10.

На початку листопада спікер парламенту Руслан Стефанчук стверджував, що Україна отримала висновок від міжнародних партнерів щодо законопроєкту про національні меншини.

 

На Тернопільщині зростає кількість ДТП у темний період доби

Вівторок, 13 грудня 2022, 14:08


Відсутність вуличного освітлення, темний одяг, різка зміна погоди, а також ігнорування правил дорожнього руху як водіями, так і пішоходами - основні причини автопригод.

Три аварії у темний період доби зареєстрували слідчі на дорогах Тернопільщини 12 грудня. У всіх випадках під колесами автомобілів опинилися пішоходи.

В селі Підгороднє близько 17:15 водій Volkswagen Transporter збив тернополянина, 1948 року народження. Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення.

Із забоями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги доправила і 28-річну жительку Тернополя. Жінка переходила дорогу на нерегульованому пішохідному переході. Аварія трапилася о 18:30 на вулиці Лесі Українки. Водій Renault Trafic пізно помітив перехожу і не встиг вчасно загальмувати.

Чергову аварію на пішохідному переході зареєстрували працівники поліції о 22:10. На вулиці Карпенка жертвою ДТП стала тернополянка, 2001 року народження. Вона потрапила під колеса автівки Mitsubishi Grandis. Потерпілу госпіталізували до медзакладу.

У всіх водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю.

Шановні учасники  дорожнього руху, жоден пішохідний перехід не гарантує вам безпеки. Темний одяг, ожеледь на дорогах або мряка заважають водіям вчасно помітити людину і загальмувати.

Убезпечити себе можна світловідбивальними флікерами та ліхтариками. Пам'ятайте, світловідбивачі зменшують ризик аварії за участю пішохода у 6 разів. Пішоходи, які мають на одязі сітловідбивальні елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.

 

До "ворогів" безпеки належать і навушники та телефонні розмови на проїжджій частині. Це відвертає увагу від правил дорожнього руху і призводить до нещасть.

Бережіть себе. Переконайтеся, що авто встигає загальмувати й лише тоді переходьте дорогу. Не поспішайте, бо навіть заощаджена хвилина може забрати найцінніше - життя.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

на тернопільщині зростає кількість дтп у темний період доби

Зігріти ЗСУ. Як військовослужбовець налагодив виробництво багаторазових грілок на фронт

Вівторок, 13 грудня 2022, 13:03

У мирному житті Максим мав успішний бізнес у Дніпрі – виробляв добрива. Після початку великої війни підприємець став військовослужбовцем – інструктором з тактичної медицини. Півтора місяці тому на його підприємстві почали виготовляти багаторазові грілки . Їх безкоштовно роздають захисникам.

Такі грілки починають нагріватися після згинання активатора. На відміну від електронних пристроїв, ці грілки не розряджаються, не бояться води та бруду. Їх можна активувати в будь-який час і для цього не потрібно нічого гріти.

Після використання грілку потрібно кілька хвилин проварити у воді – і вона знову готова до використання. Цей процес можна повторювати безкінечно.

Як військовослужбовцю вдалося налагодити виробництво, як відбувається виготовлення грілок та чому їх виготовлення після перемоги завершиться.

Що таке багаторазові грілки і навіщо вони військовим

Багаторазові грілки можуть тримати тепло кілька годин залежно від способу використання і температури повітря. Вони мають різні розміри та форми.

Це герметичний пакет із сольовим розчином та спеціальним активатором усередині. Принцип роботи грілки полягає в переході рідини в кристалічну форму, під час якого стабільно виділяється тепло – 50-55°C.

 
Так виглядає грілка, яка рятує життя військовослужбовців.
ФОТО МАКСИМА ПАНЧЕВА

Для повторного використання грілки її слід прокип’ятити, щоб кристали перейшли в рідкий стан. Так вона може зберігатися тривалий час. Щоб грілка почала виділяти тепло, потрібно кілька разів зігнути активатор у пакеті.

"Я мав справу з хімією до війни в процесі виробництва добрив. Такі грілки використовують у туризмі, але вони трохи не підходять для військових. У туристичних грілках активатор дуже гучний. Ця металева пластина при згинанні видає звук, який вночі чутно за кілометр", – розповідає Максим Панчев.

Такі грілки також використовують у медицині, щоб прогрівати хворі органи. Однак медичні і туристичні грілки мають специфічні розміри. Для військових вирішили виготовляти невеликі прямокутні грілки, щоб їх можна було помістити в рукавички, черевики чи кишені. Також розробили великі грілки для поранених.

"Узимку медики докладають багато зусиль, щоб запобігти переохолодженню поранених, тож грілка може бути зовнішнім джерелом тепла", – каже Максим.

 
Грілки підприємець надсилає військовослужбовцям безкоштовно
ФОТО МАКСИМА ПАНЧЕВА

Ці грілки безпечні. Максимальна температура нагрівання – 55°C, що виключає ризик опіку. Основна складова грілки – ацетат натрію, тобто перенасичений сольовий розчин. Додатковими компонентами є барвники, утворювачі гелю, деякі речовини, які збільшують час утримання тепла в грілці.

Панчев каже, що виріб можна використовувати не тільки як джерело тепла, а і як джерело холоду. Наприклад, щоб прикладати до місця забою чи опіку. Для цього потрібно на 30-40 хвилин покласти пакет у морозилку.

Виробництво лише до перемоги

Грілки підприємець надсилає військовослужбовцям безкоштовно. Придбати їх неможливо, бо все, що виготовляється, іде на фронт.

"Запити на грілки надходять цілодобово. Їх стало значно більше, коли похолоднішало. Зараз черга – близько тижня, маємо замовлень на 15 тисяч штук. Пріоритет – медики, розвідники, військові ССО та снайпери. Також відправляємо на гарячі напрямки військовим ЗСУ", – розповідає підприємець.

 
Максим запустив у соцмережах збір коштів на сировину для виготовлення грілок.
ФОТО МАКСИМА ПАНЧЕВА

Для виготовлення грілок він придбав спеціальне обладнання за власні заощадження з довоєнного бізнесу. Підприємець підкреслює, що це не комерційний проєкт. На виробництві працюють 15 людей. Це переважно військові та волонтери, які за свою роботу не отримують плати.

Панчев запустив у соцмережах збір коштів на сировину для виготовлення грілок. Саме виробництво доволі просте, тому за потреби обсяги випуску можна збільшити. Усі компоненти є в достатній кількості в Україні.

"Ми синтезуємо наповнювач в реакторі. Усе це впродовж доби перемішується. Згодом спеціальна паяльна машина виготовляє пакетики, заливає туди розігрітий розчин і запаює разом з активатором", – розповідає підприємець.

Грілки кілька разів удосконалювали, щоб адаптувати до потреб військових.

"Активатор переробляли тричі. Зовнішній шар міняли кілька разів. Паяльну машину змінили вже втретє, бо ширина пайки має бути максимально безпечна. Зараз ми гарантуємо, що грілка не розгерметизується. Зовнішній шар плівки настільки міцний, що ми переможемо раніше, ніж він зітреться", – каже Панчев.

За півтора місяця на підприємстві виготовили і відправили військовим 10 тис грілок. Максим каже, що хотів би передати військовим 100 тис таких виробів.

 
Після закінчення війни підприємець не планує виробляти грілки.
ФОТО МАКСИМА ПАНЧЕВА

Середня вартість сольових багаторазових грілок – 300-500 грн, але зараз це дефіцит. Наприклад, на одному з найбільших маркетплейсів Rozetka їх немає. "Собівартість виробу ми навіть не вираховували. Гроші у мене були. До війни я був доволі успішним виробником добрив", – говорить підприємець.

Така продукція могла б мати попит і в мирний час, але після закінчення війни підприємець не планує виробляти грілки: "Ми професійно виробляли і плануємо виробляти добрива. На це ми витратили багато часу та ресурсів. Пріоритет після перемоги – підняття врожайності. Потрібно буде готувати людей".

Зараз виробництво добрив призупинене. Відновити його підприємець планує навесні. Каже, що зараз не має часу на бізнес через військову службу.

 

Сторінка 440 з 1430

«ПочатокПопередня431432433434435436437438439440НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер