images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


На Тернопільщині до бюджетів спрямували понад мільярд гривень платежів

Середа, 06 березня 2019, 07:00

Впродовж січня-лютого 2019 року до Зведеного бюджету України платники податків Тернопілля спрямували 1 млрд 72,5 млн грн платежів. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 129,1 млн грн або на 13,7 відсотків.

Майже 41 відс. усіх надходжень становлять платежі до державного бюджету, а це 436,2 млн гривень. Це на 22,9 млн грн перевищило аналогічний показник минулого року.

Решта 59 відс. усіх надходжень – платежі до місцевих бюджетів. Отож, місцеві скарбниці за два місяці цього року поповнилися на 636,3 млн грн платежів. Порівняно з 2018 роком приріст надходжень склав 106,1 млн грн або плюс 20 відсотків.

Варто зауважити, що впродовж останніх чотирьох років надходження до державної казни, контроль за якими здійснює фіскальна служба, зросли втричі. Дохідна ж частина бюджетів органів місцевого самоврядування за цей же період – у 2,5 разів. Цьому сприяло суттєве розширення податкової бази місцевих бюджетів у зв’язку з децентралізацією.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області
 

Як перевозити громадянам готівку через митний кордон України

Понеділок, 04 березня 2019, 10:26

Порядок ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України фізичними особами готівкової валюти і банківських металів регламентується Положенням про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 03 січня 2019 року №3 (далі - Положення).

Відповідно до п. п. 1 п. 2 Положення готівкова валюта - це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти і монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу.

Перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро для вимог Положення здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Національним банком, на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівкової валюти, банківських металів (п. 3 Положення).

Фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу (п. 5 Положення).

Фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі (п. 6 Положення).

Фізичні особи здійснюють декларування переміщення готівкової валюти і банківських металів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 3 Положення).

Пересилання в Україну/з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється виключно з оголошеною їх вартістю (п. 14 Положення).

Пересилання в Україну, з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється на умовах та в порядку, встановленому, зокрема, пп. 5, 6 Положення.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.


Оптова торгівля пальним: порядок отримання ліцензії

Понеділок, 04 березня 2019, 10:25

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;

- акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Варто звернути увагу, що копії таких документів не подають при їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.


 

Усі тернопільські освітяни отримують надбавку до зарплати за престижність у роботі

Неділя, 03 березня 2019, 09:10

Педагогічні працівники Тернополя, які отримують заробітну плату за рахунок державної освітньої субвенції, отримують надбавку за престижність  у роботі  у розмірі 10% до посадового окладу. А педагоги перших класів, які працюють за стандартом  Нової української школи, -  20%. Також у  повному обсязі виплачуються всі інші види надбавок та доплат.

Розмір надбавки за престижність у роботі встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці, що регулюється Постановою Кабінету міністрів України «Про внесення змін до п.1 постанови КМУ від 23.03.2011 року № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів»».

До слова, на 2019 рік для виплати заробітної плати педагогічним працівникам  закладів освіти Тернополя, які мають фінансуватися за рахунок коштів державної освітньої субвенції, затверджено видатки у розмірі 338, 4 млн. грн.  Фактична потреба по заробітній платі,  включаючи виплату  надбавки  за престижність, становить 368,4 млн. грн.

В селах Тернопільської міської територіальної громади оновлять вуличне освітлення

П'ятниця, 01 березня 2019, 07:10

Цього року в селах, які приєдналися до Тернопільської міської територіальної громади, розпочнуться роботи з оновлення вуличного освітлення. Відповідне рішення прийняли на засідання виконавчого комітету Тернопільської міської ради.

Згідно із титульним списком, у 2019 році капітальний ремонт вуличних ліхтарів заплановано провести у с. Курівці та с. Чернихів.

Як повідомляють в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, в цих селах спостерігається найбільша проблема з освітленням вулиць, адже багато ліхтарів перебувають у неробочому стані, потребують ремонту та заміни ртутних ламп на світлодіодні. На проведення цих робіт з бюджету Тернопільської громади цьогоріч передбачено 340 тис. грн.

До слова, заміна старих ламп відбуватиметься і в інших селах,  які увійшли до складу Тернопільської міської територіальної громади.

Нагадаємо, y 2018 poці були проведені poбoти з мoдepнiзaцiї усіх мepeж вyличнoгo ocвiтлeння в Тернополі.

 

Сторінка 6 з 619

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер