images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Верховний суд дозволив визначати зарплату українців у валюті

Вівторок, 09 липня 2019, 10:24

В Україні дозволили визначати заробітну плату в іноземній валюті і при цьому виплачувати її у гривневому еквіваленті. Це не суперечить положенням Цивільного кодексу України.

Це рішення ухвалила колегія суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду. Так, у постанові за 26 червня мовиться про те, що закон передбачає обов’язкову виплату зарплати у гривнях на території України. Проте у ньому не вказана заборона на використання в розрахунках інших величин, як приміром, іноземної валюти.

Річ у тім, що позивач, який працював у компанії заступником директора, звернувся до суду з вимогою погасити борги з виплати зарплати, однак сама компанія подала на нього зустрічний позов. У ньому вона зазначила, що трудовий договір з позивачем був недійсним, оскільки зарплата у ньому вказана у євро.

У справі, яку розглядав суд йшлося про те, що трудовий договір в першій редакції (який признає компанія) передбачає застосування обмінного курсу євро при визначенні розміру заробітної плати, яку виплачують у гривнях. Тобто заробітна плата заступника директора товариства повинна була відповідати за розміром еквіваленту 7 872 євро в гривні на дату виплати.

У суді колишній працівник довів, що роботодавець може зазначати розмір оплати праці у трудовому договорі в іноземній валюті.

Тому Верховний суд виніс рішення, у якому вважає безпідставними доводи касаційної скарги про те, що виконання положень додаткової угоди спонукає компанію порушувати Податковий кодекс і платити штрафи. Алгоритм нарахування зарплати заступнику директора після укладення додаткової угоди не змінився: протягом всього періоду трудових відносин між сторонами під час визначення розміру зарплати застосовували обмінний курс євро на день платежу.


https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

 

Сільське населення України скоротилося на третину за 10 років

Вівторок, 09 липня 2019, 10:12

За неофіційними даними два мільйони з 5,6 економічно активного сільського населення є трудовими мігрантами.

За десять років сільське населення України знизилося на 16% і наразі становить близько 31%. Про це повідомила завідувачка відділом секторальних прогнозів та кон'юнктури ринків Інституту економіки і прогнозування НАНУ Тамара Осташко, пише Укрінформ.


"Загальна чисельність населення - 42,1 млн постійних жителів. З них сільських жителів - 31,1%. Якщо взяти показники 2018 року, фактично за 10 років приблизно на 16% скоротилася чисельність сільського населення. Економічно активного сільського населення від 15 до 70 років зараз 5,6 млн осіб", - розповіла Осташко.

Вона зазначила, що рівень зайнятості сільського населення в першому кварталі 2019 року склав 62,2%, міського населення - 68,2%. За інформацією вченого, загальна кількість зайнятих в сільському господарстві - 2,9 млн осіб. Рівень безробіття серед сільського населення України становить 10,9%, серед міського населення - 9%.

"Наші колеги з відділу аграрних перетворень дали нам такі дані, частка самозайнятих і тих, хто безкоштовно працюють серед зайнятих в сільському господарстві становить 79,5%. Інша вражаюча цифра - це обсяги трудової міграції. Якщо за офіційними даними кількість трудових мігрантів становить близько 7% від соціально-активного населення, то за неофіційними оцінками, кількість трудових мігрантів з села сягає 2 млн осіб. Якщо кількість активного сільського населення - 5,6 млн осіб, то 2 млн трудових мігрантів - це багато", - констатувала Осташко.

Як відомо, в 2020 році планується провести другий всеукраїнський перепис.

Пробний перепис населення проведуть в Оболонському районі Києва і Бородянському районі Київської області вже в цьому році.

Ціна за тепло у великих містах не може перевищувати грн за гігакалорію

Понеділок, 08 липня 2019, 13:14

Кабінет Міністрів України встановив граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для українців на опалювальний сезон 2019-2020 років й таким чином унеможливив необґрунтований ріст вартості тепла у багатоквартирних будинках у великих містах.

 

Проведено засідання Регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Понеділок, 08 липня 2019, 13:13

Чергове засідання Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян відбулося 7 липня в облдержадміністрації.
Під час вказаного заходу вирішені питання:
-   заміна посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії 1, у зв’язку з затвердженням нових зразків посвідчень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. №551 - одній особі;

13 переселенців знайшли роботу на Тернопільщині

Понеділок, 08 липня 2019, 13:11

У січні-червні 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 53 внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Найбільше переселенців звернулися до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості (23) та Борщівської районної філії обласного центру зайнятості (7). Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
«Працевлаштовано 13 переселенців, – зазначив керівник ОЦЗ. – Один із них започаткував власний бізнес, отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Троє  отримали роботу завдяки компенсаціям роботодавцям витрат на оплату праці. Професійне навчання проходили троє внутрішньо переміщених осіб, після якого двоє змогли працевлаштуватися».
Зараз на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 15 безробітних з числа переселенців, для яких продовжується пошук роботи. Серед них: фармацевт, тракторист, водій, менеджер, касир торговельного залу, електромонтер з експлуатації розподільних мереж та інші.

Відділ інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості


 

Сторінка 6 з 660

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер